Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#3401 blazej

blazej
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 22 styczeń 2016 - 19:40

Wydaje mi się, że i tak limit był mniejszy i podnieśli? !

 

(tak: było 50, jest 100. Prozor ;))

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka
 



#3402 uve

uve
  • Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 22 styczeń 2016 - 20:39

Mam Garmina 520 z czujnikiem prędkości. Rozmawiałem z kumplem, który ma 500-tkę i powiedział, że garmin i tak prędkość bierze z GPS-u, a dopiero jeśli ma problemy z sygnałem mierzy ją za pomocą czujnika prędkości. Ile w tym prawdy?

Czy w czujnikach prędkości, kadencji, pulsu są jakieś baterie, które trzeba wymieniać? 



#3403 blazej

blazej
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 22 styczeń 2016 - 20:47

Baterie są, jak masz czujnik prędkości to najpierw bierze z czujnika, a jak jest problem to z GPS

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka



#3404 Pan_Wonsik

Pan_Wonsik
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 22 styczeń 2016 - 21:53

Mam Garmina 520 z czujnikiem prędkości. Rozmawiałem z kumplem, który ma 500-tkę i powiedział, że garmin i tak prędkość bierze z GPS-u, a dopiero jeśli ma problemy z sygnałem mierzy ją za pomocą czujnika prędkości. Ile w tym prawdy?

Czy w czujnikach prędkości, kadencji, pulsu są jakieś baterie, które trzeba wymieniać? 

 

 

kilka postów wyżej ten temat był poruszany. Tak są baterie :) 



#3405 Zacqu

Zacqu
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 23 styczeń 2016 - 14:34

To może tak. 

Czy w przypadku jazdy na zewnątrz zakładać czujnik prędkości, będzie on przydatny? Czy zostawiać go tylko na jazdę na trenażerze?



#3406 blazej

blazej
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 23 styczeń 2016 - 14:36

Ja używam czujnika, ponieważ ma mniejszą bezwładność odczytów w odniesieniu do GPS

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka



#3407 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 23 styczeń 2016 - 15:14

Yo!

 

Drodzy, czy ktoś z Was używa Edge 25? Może jakieś krótkie opinie o tym kompakciku?

 

 



#3408 uve

uve
  • Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 23 styczeń 2016 - 18:46

Czy strefy tętna w 520 ustawiają się w jakiś automatyczny sposób po kilku jazdach? Wiem, że powinienem zrobić test i sam je sobie wyznaczyć, ale czekam z tym do wiosny. Domyślnie jednak były one ustawione w taki sposób, że widziałem ile jadę w której strefie. Teraz mimo, że nic nie zmieniałem, gdy wchodzę w Moje Statystyki - Strefy Treningowe - Strefy Tętna mam wykryte: Maksimum 194, Odpoczynek 67, Według % maksymalnego, oraz:

 

Strefa 1

100%-100%

Strefa 2

100%-100%

Strefa 3 

100%-100%

Strefa 4 

100%-100%

Strefa 5 

100%-100%

 

Ustawienia te są całkowicie bez sensu, w historii jazd mam wszystkie strefy puste, tak jakbym w żadnej nie jechał.

Wydaję mi się, że na początku ustawienia te były inne, czy mógłby ktoś, kto jeszcze nie ustawiał pod siebie 520 zerknąć jak u niego domyślnie są ustawione te procenty? Albo coś się u mnie pomieszało, albo nieumyślnie pozmieniałem. 


  • wojtek85 lubi to

#3409 chudeusz09

chudeusz09
  • Użytkownik
  • 263 postów

Napisano 24 styczeń 2016 - 22:42

Mam problem ze strava live segments na 810. Nie działają segmenty poprostu. W garmin connect mam ustawione segmenty strava,
synchronizuję, a na urządzeniu segmentów nie ma. Oprogramowanie aktualne. Nie pomaga resetowanie, przywracanie ustawień fabrycznych ani nic z tych rzeczy. Wcześniej działało ale chcąc usunąć segment ręcznie (z poziomu PC) chyba usunąłem jakiś plik. Co mogę w tej sytuacji zrobić? Dodam, że jak wejdę na konto strava i odznaczę segment (gwiazdka) i ponownie zaznaczę, to po zsynchronizowaniu w garmin expres segment pojawia się na urządzeniu, ale nie działa, nie można go też wyświetlić na mapie, ani nie ma żadnych wyników. Nie da się go też z urządzenia usunąć. Jedynie przywracanie ustawień fabrycznych kasuje taki segment. Dodatkowo te segmenty w garminie są w zakładce segmenty a wcześniej były w zakładce "strava live", której teraz nie ma. Da się coś z tym zrobić?

#3410 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 styczeń 2016 - 23:27

Strefy tętna czy mocy ustawia się w connect.garmin.com, przy synchronizacji automatycznie ustawią się również w edge. Choć oczywiście można ustawić je ręcznie w urządzeniu.

 

Niedziałające segmenty stravy - w takim przypadku gdy edge widzi tylko własne segmenty, należy rozłączyć ze stravy konto connect.garmin, warto usunąć ręcznie wszystkie segmenty (podłączyć do komputera, wyczyścić wszystko z foldera segments), a następnie ponownie połączyć konta i zsynchronizować edge (mobilnie albo z programu express na pc).

 

Właśnie nabyłem e520 i wkrótce postaram się wrzucić porównanie e810 i e520 z punktu widzenia aktywnego użytkownika ;).

Uprzedzając pytania, odpowiem czemu mając e810  w ogóle dokupiłem e520, a jeśli już musiałem wydać na coś kasę, to czemu nie e1000? Po prostu e520 ma pewne funkcje, których e810 mieć nie będzie, a e1000 póki co nie ma i diabli wiedzą kiedy będzie miał. Przede wszystkim chodzi o sterowanie trenażerem profilem ANT FE-C, póki co wspomagam się PC, planowanie treningów na tablecie jest mało wygodne, na smartfonie praktycznie mało możliwe.

Kwestia map jest drugorzędna. Na palcach drwala po wypadku z piłą motorową mogę policzyć przypadki, gdy używałem nawigacji TBT poprzez wskazanie celu i wyliczania trasy przez edge. Parę razy była nawigacja po wcześniej przygotowanym kursie, ale w tym przypadku niewiele się zmienia. Map na ogół używam do orientacji w terenie i świadomym wyborze kierunku jazdy, wolę używać mózgu do nawigacji i polegać na orientacji niż ślepo wierzyć w wspomaganie urządzeniem nawigacyjnym, które potrafi wyprowadzić w krzaki... Zresztą badania naukowe dowodzą, że taksówkarze londyńscy mają dobrze rozwinięte obszary mózgu służące do orientacji przestrzennej - nie jest to kwestia dziedziczna, a nabyta, tak więc jak ktoś chce mieć tęgą głowę, to proponuję myśleć przy nawigacji ;)

 

Dostępne miejsce w e520 wystarczy na całkiem spory obszar mapy, zwłaszcza gdy użyje się map przeznaczonych do Fenixa (w końcu tysiące POI potrzebne nie jest), czy OSM-light (którą również w e810 używałem z uwagi na szybkość), a najlepiej jeśli będą dostępne mapy bez routingu, który i tak jest w e520 nie używany, a trochę miejsca zabiera. Zresztą zawsze można źródła mapy przekompilować bez routingu i będzie cacy - mapy dla fenixa routingu nie mają, a zapewniają całkiem dobrą jakość, a <49MB to obszar połowy Polski można mieć, obszar całej Polski <96MB, po usunięciu mapy bazowej będzie do dyspozycji <98MB, no ale trochę miejsca na dane trzeba zachować...

 


  • Pan_Wonsik lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3411 chudeusz09

chudeusz09
  • Użytkownik
  • 263 postów

Napisano 24 styczeń 2016 - 23:35

Próbowałem też rozłączać konta i synchronizować na nowo. Nie pomogło. W garmin connect są segmenty strava a w urządzeniu pusto.

#3412 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 25 styczeń 2016 - 08:31

Powtarzam: odłącz konto stravy, zrób synchronizację, wyczyść ręcznie zawartość folderów segmentów (w urządzeniu i na karcie SD), kolejna synchronizacja (powinien uzupełnić segmentami connect - o ile są, a dobrze, żeby jakieś były), połącz konta i zaznacz jakiś nowy segment (cokolwiek tak aby wymusić synchronizację) i zrób ostateczną synchronizację. Wcześniejsze oczywiście nie przyniosą oczekiwanego przez Ciebie efektu (mają na celu raczej czyszczenie i przestawienie statusu synchronizacyjnego - jak zwał tak zwał), efekt powinien nastąpić dopiero po końcowej synchronizacji.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3413 chudeusz09

chudeusz09
  • Użytkownik
  • 263 postów

Napisano 25 styczeń 2016 - 08:43

Ok, podziękował. Spróbuję jeszcze krok po kroku jak napisałeś.

#3414 chudeusz09

chudeusz09
  • Użytkownik
  • 263 postów

Napisano 25 styczeń 2016 - 18:54

Niestety nie działa. Zrobiłem jak napisałeś i zsynchronizował się tylko ten dodany segment. Jest on na urządzeniu ale też nie działa (brak wyników, brak wyświetlania na mapie). Da się jakoś sformatować to urządzenie i wgrać np soft na nowo?
Edit: Częściowo ogarnąłem temat. Usunąłem plik "segments" z folderu "garmin", utworzyłem folder "strava live segments" i segmenty pojawiły się w edku. Tyle, że nie wszystkie i musiałem każdy z osobna odznaczać na nowo gwiazdką w stravie. Mam prośbę. Mógłby ktoś wrzucić jakiś screen jak wygląda zawartość folderu "gramin"? Co ciekawe folder który utworzyłem pozostaje pusty a segmenty są częściowo w folderach "segmenty" (utworzył się sam) i "new files". Jak to wygląda u Was? Będę wdzięczny za informacje.

#3415 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 25 styczeń 2016 - 22:37

Prawdopodobnie błędy systemu plików spowodowane odłączeniem edge od komputera bez bezpiecznego odłączenia jest dość często spotykane są przyczyną różnego rodzaju problemów z edge, nawet do uszkodzenia systemu i niemożności jego użytkowania. Podłącz do PC i sprawdź dysk. Usunięcie folderu Strava wystarczyło ten drugi folder jest niepotrzebny.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3416 blazej

blazej
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 25 styczeń 2016 - 22:53

Ja zawsze odpinam bez bezpiecznego usuwania wszystkie posiadane urządzenia i pendrive-y. Bez problemów jak dotąd

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka



#3417 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 styczeń 2016 - 23:08

Samo usunięcie nie jest problemem. Ale jeżeli urządzenie zostanie odłączone w trakcie jakiegokolwiek transferu danych, mogą się wydarzyć bardzo różne rzeczy, od zaginięcia czy uszkodzenia pojedynczych plików po awarię całego urządzenia czy firmware'u.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3418 chudeusz09

chudeusz09
  • Użytkownik
  • 263 postów

Napisano 26 styczeń 2016 - 07:05

Przyznaję, że nie korzystam z bezpiecznego odłączania. Generalnie garmin dosyć dziwnie reaguje po podłączeniu do komputera bo rozpoznawany jest co drugie podłączenie.
@Prozor, który folder jest niepotrzebny?

#3419 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 26 styczeń 2016 - 08:01

"strava live segments" do usunięcia, przeszkadzać nie przeszkadza, ale i do niczego nie służy. 

Mikroos dobre prawi ;). Problemem właśnie jest odłączenie urządzenia gdy PC coś na nim robi. Problem w tym, że nie zawsze wiadomo, czy coś tam jest robione czy nie np. indeksacja plików przez wyszukiwarkę albo sprawdzanie przez program antywirusowy - choć głównie tu chodzi nie o odczyt, a o zapis danych, błędy systemu plików nawet na FAT/FAT32 potrafią skutecznie rozłożyć system, choć na ogół albo ich się nie dostrzega, albo w efekcie dają tego typu problemy jak ten opisany. 

Dla pewności zawsze warto używać bezpiecznego odłączania, a od czasu do czasu przeskanować pamięć edge (również kartę sd) i usunąć ewentualne błędy.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3420 chudeusz09

chudeusz09
  • Użytkownik
  • 263 postów

Napisano 26 styczeń 2016 - 08:09

Bez tego folderu u mnie segmenty nie działają. Może jakichś plików mi jeszcze brakuje, nie wiem. Możecie wrzucić jakieś screeny z folderu "garmin" jak to wygląda u Was?



Dodaj odpowiedź