Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11701 odpowiedzi w tym temacie

#4281 gielu

gielu
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 17 sierpień 2016 - 06:51

Czyli praktycznie mogę ustawić osobno dla każdego z rowerów. Poprostu ustawić profil szosa, mtb i trekking. Chodzi mi o to żeby wiedzieć który rower jaki ma przebieg, żebym nie musiał zakładać dodatkowego licznika. Czujniki ant mam więc kupiłbym samego garmina.

#4282 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 sierpień 2016 - 16:09

https://apps.garmin....0e-b49a1c4327f8

Flyby Radar is a widget which displays the position, direction and speed of fellow riders in your area - in realtime.

* live radar map of all bikers in your area

* shows relative direction, distance, heading and speed of other riders

* automatic zoom (from 50 km to 100 meters, depending on number or riders in the area)

NOTE: This widget requires a connected mobile phone with internet access.

 

Miał ktoś z Was okazję sprawdzić jak to wygląda w praniu? ;-)

 

edit: https://goo.gl/photo...o6UWrksc4EM1Hv8


-- 

Marcin Trzaska


#4283 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 17 sierpień 2016 - 16:31

Niezłe! Jeszcze tylko system namierzania oraz przycisk do opalania rakiet ziemia ziemia i mój garmin będzie w pełni funkcjonalny ;)


  • astronom lubi to

#4284 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 17 sierpień 2016 - 21:02

Hehe... 

Też się zastanawiałem co (no, na pewno pozycję) i gdzie transmituje, żeby uzyskać informację o innych w jakiejś okolicy. 

Szczerze mówiąc rozwijając ten pomysł można byłoby wrzucić pozycje bezpośrednio na ekran mapy, no i byłaby konkurencja dla systemu wprowadzonego przez garmna w e820. Tyle tylko, że bez wyboru kto ma być wyświetlany. Ma to i dobre i złe strony. Złe: w przypadku dużej ilości użytkowników na mapie byłoby od groma kropek. Dobre: większość (o ile nie wszyscy) to użytkownicy garminów, czyli duże prawdopodobieństwo spotkania kogoś do wspólnej jazdy ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4285 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8558 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 sierpień 2016 - 06:03

Skoro już tak idą w te wszystkie live data i funkcjonalność urządzenia powoli staje się od tego uzależniona, chyba najwyższy czas, żeby w Edge'u wprowadzić usługę analogiczną do "Free 3G" Amazona - urządzenie miałoby swoją kartę SIM, za której obsługę płaciłby Garmin w zamian za dopłatę przy zakupie urządzenia.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#4286 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 sierpień 2016 - 06:50

U Amazona ma to sens biznesowy - Amazon zarabia na przesyłanych przez 3G treściach. Przynajmniej w założeniu, o ile treści są zakupowane w ich sklepie internetowym. Pewno w USA i paru innych krajach tego typu treść stanowi niemalże całość transmisji danych (zresztą ograniczonych do 50 MB/mc), inaczej w Polsce, no ale my to jesteśmy wyjątkowi.

 

W odróżnieniu od Amazona, Garmin nie ma żadnego interesu w tym, żeby takie coś wprowadzić. Może natomiast wyposażyć któryś z przyszłych modeli (raczej z wyższej półki cenowej) w moduł GSM do którego użytkownik włoży swoją kartę sim do transmisji danych i ewentualnie awaryjnych rozmów głosowych (np. przez słuchawkę BT).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4287 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8558 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 sierpień 2016 - 07:37

Dla Garmina też może to mieć sens biznesowy, bo lada moment niektóre aplikacje/subskrypcje będą płatne - jestem tego absolutnie pewny. Od dłuższego czasu kolejne liczniki tylko minimalnie różnią się od poprzedników i wiele lepsze już nie będą, a konkurencja coraz mocniej goni, dlatego będą musieli szukać innych źródeł przychodu.

 

Zresztą... Jeżeli transfer danych będzie opłacony w momencie zakupu przez samego użytkownika jako usługa premium, to na pewno na tym nie stracą. Tym bardziej biorąc pod uwagę, jak mikroskopijną ilość danych przesyła taki Edge. Dla operatora GSM to całkowicie pomijalna wartość, a zawsze można pobierać opłatę od liczby aktywowanych urządzeń.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#4288 Frania.Bania

Frania.Bania
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 19 sierpień 2016 - 05:51

Witam wszystkich

Garmina Edge 1000 użytkuję do roweru MTB, z dniem dzisiejszym garaż rozrasta się o nowy nabytek. Mam pytanie czy ktoś wie jak zestroić E1000 ze Sram ETAP jak pokazuje to film.

 

 

 

 

ps. nie dotyczy to roweru tylko Srama ETAP, będę wdzięczna za udzielone odpowiedzi

 



#4289 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 sierpień 2016 - 09:02

tak samo jak DI2 :)



#4290 wiatrolaps

wiatrolaps
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 19 sierpień 2016 - 12:55

Mam sprawę- przymierzam się do kupna Garmina Edge 1000. Moje pytanie brzmi- czy ktoś z Was ma może ten sprzęt i mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami?
I pytanie zasadnicze- czy nie wiecie może czy Garmin nie planuje wypuszczenia następcy tysiąca?



#4291 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 19 sierpień 2016 - 13:53

Nie mam 1000 z tego co można wyczytać to sprzęt bajka... prócz akumulatorka który delikatnie mówiąc zawodzi. Właśnie dlatego użytkuje 810, myślałem nad przejściem na 1000 ale jednak poczekam może naprawią co nieco.

 

I tak, Garmin zawsze planuje następcę dla swoich obecnych modeli...to taki model biznesowy :)

 

Pozdrawiam



#4292 Frania.Bania

Frania.Bania
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 19 sierpień 2016 - 21:43

Cześć,

 

Działa pokazuje biegi bajka jutro dam relacje, dzięki za pomoc



#4293 Frania.Bania

Frania.Bania
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 20 sierpień 2016 - 08:24

Co do akumulatora w Edge 1000 spokojnie starcza na 4-5 godzin. Szczerze to sprzęt przerasta moje możliwości nie jest wykorzystywany w 2% przez moja osobę.

 

Można zdefiniować wiele ekranów, ładne wyświetlacz nie ma problemów w słońcu, widoczność wyświetlacza jest rewelacyjna,

 

Aplikacja na komputer rozbudowana, czarna magia, to co mi potrzebne mam, reszta nie jestem zainteresowana,.

 

Zawiesił się podczas aktualizacji oprogramowania, strasznie długo to trwało gdzieś czytałam że inne modele mają to samo.

 

Używam to tylko Amatorsko i nie zagłębiam się w e wszystkie możliwości tego urządzenia.  Dla osoby która ma zacięcie Sportowe to super Urządzenie takie jest moje zdanie .

 



#4294 gielu

gielu
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 20 sierpień 2016 - 09:53

4do 5h to jest dyskwalifikacja. Często jeżdżę dłużej. Miałem wcześniej mio cyclo 505 i wystarczało na 10h. Ciekawi mnie jak długo rzeczywiście działa e820. Jak działa wyświetlacz czy jest to ten typ co w telefonie że musi być włączone podświetlenie? W mio jest tak ze przy dobrym oświetleniu zewnętrznym bardzo dobrze widać, dopiero jak jest ciemno trzeba włączyć podświetlenie

#4295 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 20 sierpień 2016 - 10:01

Co do akumulatora w Edge 1000 spokojnie starcza na 4-5 godzin. ........................................

 

 

4do 5h to jest dyskwalifikacja. ......................................

 

Używam Edka 1000 z trzema czujnikami, w czasie jazdy mapy, 4 ekrany przełączane naprzemiennie (nie automatycznie)

podświetlenie automatyczne i ...... bateria wystarcza mi na minimum 10 godzin.

I nie są to informacje zasłyszane tylko sprawdzone empirycznie ;)


ZORBA pozdrawia !!


#4296 gielu

gielu
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 20 sierpień 2016 - 10:06

Zastanawiam się między e1000 a e820. 10h to jest już znosny. W e1000 można ustawić osobne profile dla mtb i szosy tak żebym miał dane dla trzech rowerów?

#4297 arthuryankovski

arthuryankovski
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 20 sierpień 2016 - 10:10

4-5 godzin? Chyba kolego powinieneś odwiedzić serwis.
Ja również mam sparowane czujniki kadencji, prędkości i pulsu, do tego telefon via BT, podświetlenie ekranu mniej więcej na 40% oraz aktywne GPS + Glonass z odświeżaniem co sekundę. Piszę o tym wszystkim, bo wyłączając Glonass, BT i zmniejszając podświetlenie można wyciągnąć z baterii jeszcze więcej. A mój E1000 działa spokojnie ponad 10 godzin na jednym ładowaniu. Piszę spokojnie, bo nigdy nie doprowadziłem do rozładowania baterii na treningu, zawsze zostawało jeszcze kilka procent. Ograniczając więc zużycie można spokojnie przekroczyć 11 godzin na jednym ładowaniu. A jak komuś mało, to można ładować podczas jazdy z powerbanka.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka



#4298 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 20 sierpień 2016 - 10:13

Używam Edka 1000 z trzema czujnikami, w czasie jazdy mapy, 4 ekrany przełączane naprzemiennie (nie automatycznie)

podświetlenie automatyczne i ...... bateria wystarcza mi na minimum 10 godzin.

I nie są to informacje zasłyszane tylko sprawdzone empirycznie ;)

 

Zapomniałem napisać ;) tylko GPS bez GLONASS

 

Zastanawiam się między e1000 a e820. 10h to jest już znosny. W e1000 można ustawić osobne profile dla mtb i szosy tak żebym miał dane dla trzech rowerów?

 

Można ustawić kilka profili ale kilometraż i tak będzie sumowany :)


ZORBA pozdrawia !!


#4299 gielu

gielu
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 20 sierpień 2016 - 10:13

Czy bez podświetlenia w pełnym słońcu ekran jest widoczny?
  • gielu lubi to

#4300 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 20 sierpień 2016 - 10:15

Czy bez podświetlenia w pełnym słońcu ekran jest widoczny?

 

 

.........................., ładne wyświetlacz nie ma problemów w słońcu, widoczność wyświetlacza jest rewelacyjna,

 

......................................

 

A ja to tylko potwierdzam ;)


ZORBA pozdrawia !!




Dodaj odpowiedź