Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#4261 czach

czach
  • Użytkownik
  • 526 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 sierpień 2016 - 20:53

Mały „test” 520: 15h45m nagrywania: BT, ANT+ (HR/Pwr/Cad). Pozostało 11%.


-- 

Marcin Trzaska


#4262 andrzejsss

andrzejsss
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 14 sierpień 2016 - 06:51

Witam wszystkich!
Garmina Edge 520 użytkuję od ponad roku i do ostatniej aktualizacji wszystko było jak najbardziej ok. Po automatycznej aktualizacji 520 nie chce się w ogóle uruchomić, przez około 10 minut wyświetla się ciemny ekran Garmin i brak jest jakiejkolwiek reakcji... po podłączeniu do komputera ten nawet go nie wykrywa.
Z góry dziękuję za wszelkie rady.
Pozdrawiam



#4263 adamos79

adamos79
  • Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 14 sierpień 2016 - 07:03

Zadzwoń do Garmina, wcześniej spróbuj go resetnąć wg instrukcji...

 

Naciśnij i przytrzymaj przycisk włączania urządzenia przez 10 sekund.



#4264 alpin

alpin
  • Użytkownik
  • 41 postów
  • SkądCzarnków

Napisano 14 sierpień 2016 - 07:11

Miałem to samo z 520 po ostatniej aktualizacji. Stał na logo Garmin.Komputer też go nie widział. Cierpliwie czekałem i po 15 minutach wstał i działa jak trzeba.


50.png


#4265 andrzejsss

andrzejsss
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 14 sierpień 2016 - 07:24

Czekałem w ten sposób już kilka razy, do momentu aż sam się wyłączył. Reset też nic jak na razie nie pomógł...

#4266 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 14 sierpień 2016 - 08:23

Po ostatniej aktualizacji następuje konwersja aktywności i jeśli jest ich dużo to proces może trwać dość długo. Najgorsze co można zrobić to przerwać w trakcie, może to spowodować problemy z kontynuacją uaktualnienia. W Twoim przypadku sugeruję albo wyczyszczenie danych użytkownika, albo reset do ustawień fabrycznych - jak to zrobić w pierwszym wpisie wątku.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4267 andrzejsss

andrzejsss
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 14 sierpień 2016 - 14:08

Pomógł reset do ustawień fabrycznych. Teraz czeka mnie ustawienie wszystkiego od nowa...
Dzięki za pomoc ;)



#4268 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 sierpień 2016 - 17:38

ja zawsze mam kopie plików z  edge na kompie i nie ma potrzeby od nowa ustawiania :)


  • andrzejsss lubi to

#4269 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 14 sierpień 2016 - 17:40

ja zawsze mam kopie plików z  edge na kompie ........

 

Jakie dokładnie pliki archiwizujesz ??


ZORBA pozdrawia !!


#4270 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 sierpień 2016 - 14:12

Podłącz do PC i przekopiuj zawartość:

  • Locations - contains Locations.fit file that stores saved location(s)
  • Records - contains Records.fit file that stores personal records you have achieved
  • Settings – contains Settings.fit file which stores user profile, device settings and bike profiles
  • Sports – contains each activity profile as a separate file
  • Totals – contains Totals.fit file which stores device totals for time and distance
  • Weight - contains Weight.fit files obtained from a Tanita platform

Dokładne informacje masz na stronie supportu garmina, odnośnik w pierwszym wątku.

Jeśli jesteś pewny, że aktywności, treningi i kursy nie są problemem to można je również przywrócić (oczywiście najpierw backup). Segmenty również, choć przy strava premium i tak się zsynchronizują.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4271 fafik

fafik
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • SkądDarłowo

Napisano 15 sierpień 2016 - 16:09

Pytanie w kontekście wypowiedzi Prozora : Jak dużo treningów przechowujecie w urządzeniu ,czy po zgraniu usuwacie je od razu.Pytam , bo u mnie po aktualizacji urządzenie resetuje się już 20 min ale na razie za poradą Prozora nic nie robię



#4272 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 sierpień 2016 - 16:17

Miałem 36 aktywności ok. 12 MB, uruchamiał się po aktualizacji jakieś 10 minut, ale pewny nie jestem. Warto byłoby chyba przed tą aktualizacją usunąć (przekopiować?) same aktywności i dopiero wtedy aktualizować - przynajmniej do potwierdzenia/zaprzeczenia teorii konwersji aktywności - choć tak już raz było i działało podobnie, aczkolwiek sprawdzając datę modyfikacji plików aktywności nie widać, żeby były modyfikowane w dniu aktualizacji. 

Tak czy siak wniosek jeden - przed aktualizacją koniecznie backup, w przypadku zbyt długiego czasu oczekiwania (aczkolwiek warto poczekać!) reset do ustawień fabrycznych i odtworzenie podstawowych ustawień systemu.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4273 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 15 sierpień 2016 - 17:14

520tka z 32 aktywnościami i dwoma funkcjonalnościami IQ. Aktualizował się około 5 minut. Podczas aktualizacji zdążyłem się już zacząć dziwić ale nie zdążyłem reagować ;) Chodzi na razie ok.



#4274 fafik

fafik
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • SkądDarłowo

Napisano 15 sierpień 2016 - 18:58

Zaraz po napisaniu postu zaktualizawał się i uruchomił poprawnie.Tak się jeszcze zastanawiam, czy po zgraniu treningów do Garmin connect i Stravy , czy przed wykasowaniem z edka zgrywać jeszcze pliki gdzieś indziej ,czy nie. 



#4275 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 sierpień 2016 - 20:54

Aktywności będziesz miał w connect czy też stravie, ale tu chodzi o kopię ustawień profili itd. (np. ustawienia ekranów) - kopia może się przydać po przywróceniu do ustawień fabrycznych albo wymianie urządzenia na nowe (na gwarancji), tak aby nie grzebać się z mozolnym przywracaniem ustawień urządzenia. Szczerze mówiąc dziwi mnie trochę to, że garmin nie wpadł na pomysł oferowania robienia kopii zapasowej ustawień urządzenia w chmurze. Nie każdy musi z tego korzystać, ale przydać się może. 


  • fafik i puchaty lubią to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4276 fafik

fafik
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • SkądDarłowo

Napisano 15 sierpień 2016 - 21:21

No to wszystko jasne.Dzięki



#4277 gielu

gielu
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 16 sierpień 2016 - 18:09

Czy w edge 820 mogę ustawić profile dla trzech rowerów? Według danych na stronie garmina nie ma takiej opcji.

#4278 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 sierpień 2016 - 19:06

Od dawna nie ma czegoś takiego jak profile dla rowerów. Te były np. w 510/810 + profile aktywności (chyba, już nie pamiętam) dla danego profilu rowerowego. Teraz są tylko profile aktywności. Nie do końca jest to to samo, ale w praktyce prawie na to samo wychodzi. Masz podsumowania danego profilu, jednak jeśli masz zdefiniowany profil "szosa" i "wyścig" i trenażer (trzy osobne zestawy ekranów)  i dotyczy to jednego roweru, no i jeden profil MTB, oraz jeden profil CX to podsumowania trzech pierwszych będziesz miał do pierwszego roweru (osobno), a reszta będzie dotyczyć osobnych rowerów, a podsumowanie całości będzie dotyczyć wszystkich aktywności.

Reasumując i upraszczając: jeśli zdefiniujesz osobne profile dla każdego roweru, to będziesz mógł ich zdefiniować ile Ci się ich podoba, nie tylko trzy i dla każdego roweru będziesz miał osobne podsumowania. W tym przypadku każdy osobny profil aktywności będzie profilem równoznacznym profilowi roweru (choć coś takiego nie istnieje), a właściwie zdefiniowaniu zestawu ekranów dla danego typu aktywności plus zdefiniowaniu typu jazdy.

Jaki cel był w pominięciu profili rowerów? Głównie chodziło o zdefiniowanie puli czujników i możliwości użycia każdego czujnika w dowolnym profilu. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4279 gielu

gielu
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 16 sierpień 2016 - 19:34

Czyli będzie do każdego roweru miał osobne ustawienia rozmiaru kół i osobno dla każdego zliczyał km
  • gielu lubi to

#4280 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 17 sierpień 2016 - 06:46

Nie. Zliczanie km dla każdego profilu nie oznacza zliczania dla każdego roweru. No chyba, że jeden profil aktywności = jeden rower, co nie jest jednoznaczne, w końcu ten sam rower może być eksploatowany na szosie do treningów, na wyścigach czy na trenażerze i dla każdej z tych aktywności mieć inny zestaw ekranów (czyli inne profile).

Również ustawienia rozmiaru kół dotyczy nie profili, a czujnika. O ile na każdym z rowerów będzie inny czujnik to dla każdego roweru będzie osobne ustawienie rozmiaru kół, jeśli jednak czujnik będzie przekładany z roweru na rower (jest to łatwe z nowego typu czujnikiem) to nie będzie to już prawdziwe, bo po przełożeniu z 29" na 26" rozmiar koła diametralnie się zmieni. 

W tym przypadku wystarczy ustawić automatyczne wyliczanie rozmiaru koła i prawdę mówiąc nawet przy jednym czujniku na rowerze (czy każdym z rowerów osobnym czujniku) warto to zrobić, bo automatyczne wyliczanie rozmiaru koła jest dokładniejsze niż ręczny wpis, zmienia się wraz ze zmianą ciśnienia w kołach np. przy spadku ciśnienia wyraźnie widać zmniejszanie się obwodu koła (o parę mm, ale jednak).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź