Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11706 odpowiedzi w tym temacie

#10601 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2835 postów

Napisano 25 sierpień 2021 - 11:38

Dzięki, bo ostatnio jak używałem betę to o ile dobrze pamiętam aktualizowała się samodzielnie do kolejnej bety ale do stabilnego nie chciało wejść - może musiałbym poczekać kilka dni i wskoczyłoby ;)



#10602 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8591 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 25 sierpień 2021 - 11:54

Do kolejnych bet nigdy się samo nie aktualizowało ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#10603 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2835 postów

Napisano 25 sierpień 2021 - 12:47

To jeszcze dziwniej musiałem to zapamiętać, ale trudno, zostawmy temat - szkoda śmiecić.



#10604 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 26 sierpień 2021 - 09:37

Ja to dopiero na grzebałem w zegarku, miałem betę 18.80, po słowach kolegi z forum arturooo3, cofnąłem oprogramowanie do 16.70 i zegarek uruchomił się tak jak go ze sklepu przyniosłem ale, przestał łączyć się z telefonem. Próbowałem kilka razy parować i dalej to samo, dopiero po ponownym cofnięciu oprogramowania i resetu do ustawień fabrycznych udało się poprawnie zegarek i telefon połączyć.
Dodam że wcześniej pokazywało że urządzenia są połączone, ale synchronizować się nie chciały :(
 
Oczywiście w ustawieniach tel. kasowałem połączenia bluetooth i nic nie dawało efektu.
Teraz mam betę18.80 i nic nie ruszam więcej bo, więcej problemów niż zysku z tej zabawy.  


#10605 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1023 postów

Napisano 26 sierpień 2021 - 09:55

Mój 6xpro ma betę 18.80, po podłączeniu do komputera - aktualizacji brak do nowej wersji 19.10 - wiec trzeba czekać.

Już jest :)



#10606 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2835 postów

Napisano 26 sierpień 2021 - 10:06

 

Ja to dopiero na grzebałem w zegarku, miałem betę 18.80, po słowach kolegi z forum arturooo3, cofnąłem oprogramowanie do 16.70 i zegarek uruchomił się tak jak go ze sklepu przyniosłem ale, przestał łączyć się z telefonem. Próbowałem kilka razy parować i dalej to samo, dopiero po ponownym cofnięciu oprogramowania i resetu do ustawień fabrycznych udało się poprawnie zegarek i telefon połączyć.

Przepraszam, namotałem - już wykreśliłem post dla potomnych.

 

Ja jeszcze na 16.70 i wszystko działa poprawnie, acz liczę, że może dzisiaj już i ja dostanę upgrade.



#10607 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8591 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 26 sierpień 2021 - 13:35

Ciekawy widżet dla 1030(+): DFA Alpha 1 - oszacowanie progu VT1. [...]

 

Przetestowałem widżet DFA Alpha 1 i Fatmaxxera. Ogólnie to pokrywa mi się z 1 strefą mocy, ale ze zdziwieniem można zauważyć, że alfa 1 jest dość zmienna i nie odpowiada sztywno jednej wartości tętna. Nawet nie chodzi o to, że zmienia się z przegrzaniem ciała (to pewno też) itp. ale jest to temat do dalszych badań nad przyczyną wahań. 

 

Sam widżet raczej dość mocno obciąża procesor, bo wyraźnie zwiększyło się zużycie energii (o ok. 2 - 3%?). Fatmaxxer z kolei ma dość skuteczny system przepychania powiadomień, które skutecznie informują o zmianach alfa 1 i aktualnym poziomie, stąd właściwie można przenieść wyliczenia na smartfon, choć ograniczeniem jest współpraca jedynie z opaskami Polar H9/H10. Fatmaxxer zapisuje log z każdej aktywności, stąd jest możliwe późniejsze dopasowanie do zapisu aktywności i dokładna analiza treningów pod kątem stref aerobowych/anaerobowych (zwłaszcza w treningu spolaryzowanym, choć nie tylko).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#10608 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 26 sierpień 2021 - 13:36

Dalsza część wariowania 6XPro, pojechałem do sklepu i wróciłem, zapis GPS w drodze powrotnej zwariował i pokazał że byłem w zupełnie innej części miasta, może to dlatego że wyłączyłem aktywność gdy wszedłem na drugie piętro? Będę się temu przyglądał.
 
Dane oprogramowania GPS 8.30 
 
U mnie aktualizacji wciąż nie ma wiec używam ostatniej bety 18.80.5b3a6b94513810601119b5940f7069dc.jpg


#10609 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8591 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 26 sierpień 2021 - 13:48

 

Dane oprogramowania GPS 8.30 
 

 

8.30? A nie 5.30 z połowy czerwca 2021r? 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#10610 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 26 sierpień 2021 - 13:51

8.30? A nie 5.30 z połowy czerwca 2021r?

A coś pomyliłem, zapewne 5.30

 

Wszyscy macie już aktualizację zegarków 6x do 1wersji 19.10 ? Ja sprawdzałem wczoraj, dziś i wciąż nic .

 



#10611 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 31 sierpień 2021 - 07:30

Wiem że post pod postem, ale czy wszyscy macie aktualizacje zegarków 6xpro do 19.10 bo ja sprawdzałem i wciąż nie mam?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

#10612 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2835 postów

Napisano 31 sierpień 2021 - 07:51

Nie. U mnie nie ma, aktualizacje ponoć zostały chwilowo wstrzymane (counter zatrzymał się na 10% rollout-u) z powodu zgłaszanych problemów (między innymi problemy z PacePro).

 

Na forum Garmina jest też ankieta, w której wzięło już udział 140 osób, 92% nie ma jeszcze 19.1:

https://forums.garmi...d-version-19-10

 

Więc może i dobrze poczekać trochę dłużej, zwłaszcza, jeżeli cenisz sobie stabilny system ;)


  • Ulepekin i cowall lubią to

#10613 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8591 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 31 sierpień 2021 - 08:30

Chyba głównie z uwagi na PacePro. Tyle tylko, że u mnie utworzenie w Connect i synchronizacja działa, można normalnie uruchomić bieg z treningiem PacePro i działa normalnie, ale próba utworzenia PacePro z Fenix 6X Pro powoduje restart zegarka. Tego nie zauważyłem wcześniej (we wcześniejszych beta ponoć też nie działało - sprawdź ;)), bo z uwagi na kontuzję (przepuklina L4/L5 - muszę wreszcie usunąć część krążka...) z biegania na razie jestem wykluczony, dlatego też tego problemu nie zauważyłem wcześniej.  

Pomijając PacePro 19.10 działa bezproblemowo, no chyba, że w opcjach których aktualnie nie używam ;)

Stąd warto, żeby publiczna beta (przynajmniej ostatnie wersje) była testowana przez aktywnych użytkowników i najlepiej, gdyby ich było dużo, co zwiększa prawdopodobieństwo wykrycia nieprawidłowości przed wypuszczeniem wersji publicznej zwiększa się.  


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#10614 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 31 sierpień 2021 - 09:05

Dzięki, to teraz już wiem że z zegarkiem wszystko w porządku.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

#10615 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 01 wrzesień 2021 - 07:38

Cześć, zastanawiam się nad Edge 530 lub Edge 830 ale mam wątpliwości czy warto. Nie zależy mi na zbyt wielu bajerach bo ich nie wykorzystam. Liczniki zachęcają mnie długim czasem trasy (znajomego Edge 830 wytrzymał wspólną trasę 405 km z wieloma przystankami). Nawigacja i mapy to też plusy, choć mój telefon i baterię ma ok i dzięki sporemu ekranowi pozwala jednak wygodniej sprawdzać mapy/ustawiać trasę - w połączeniu z np. choćby tylko jedną słuchawką można śmiało jechać nawet długie trasy bez zerkania na ekran.

 

Do rzeczy - jestem na dłuższej trasie którą wcześniej zaplanowałem (Komoot) i wrzuciłem w licznik.

 

1. Czy w trakcie jej trwania mogę ją zmienić? Np. zmieniam na telefonie na postoju, szybko wrzucam w licznik i jadę.

2. Co się stanie, gdy zjadę w trasy np. wbiję się w jakąś boczną drogę z chęcią powrotu na trasę nieco dalej. Czy Garmin będzie się upierał aby wrócić tam gdzie zjechałem, czy sobie to skoryguje? 



#10616 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 01 wrzesień 2021 - 08:48

Długo trwa procedura gwarancyjna w garminie? 



#10617 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8591 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 01 wrzesień 2021 - 09:25

Procedura wymiany gwarancyjne w okolicach tygodnia. Na ogół. Dostają sprzęt -> odsyłają inny. W przypadku czujników itp. o niskiej wartości to nawet można dostać wymianę przed wysyłką. Co więcej - wysyła się tylko sam sprzęt, bez pudełek, uchwytów itp. dzięki czemu przy wymianie np. pilota otrzymuje się nowy z uchwytami, a odsyła się tylko pilot. Oczywiście Edge po wymianie będzie tylko sam Edge ;)

 

w połączeniu z np. choćby tylko jedną słuchawką można śmiało jechać nawet długie trasy bez zerkania na ekran.

 

To też jest możliwe przy nawigacji garminowskiej - ustawia się komunikaty na telefonie i w słuchawce będą informacje o skrętach itp.

 

 

Do rzeczy - jestem na dłuższej trasie którą wcześniej zaplanowałem (Komoot) i wrzuciłem w licznik.

 

1. Czy w trakcie jej trwania mogę ją zmienić? Np. zmieniam na telefonie na postoju, szybko wrzucam w licznik i jadę.

 

 

W czasie aktywności trasę można zmienić na ogół tylko na wcześniej pobrane kursy lub wybierając na urządzeniu inny cel podróży, Edge obliczy routing do celu. Przy krótszych trasach na ogół jest to optymalna trasa, zwłaszcza korzystając z danych dróg z których jeżdżą inni (Garmin zbiera i uwzględnia trasy z podziałem na szosę/mtb/cx).

 

Samo zaplanowanie na Komoot nowej trasy oficjalnym sposobem nie jest możliwe bez zatrzymania aktywności. Synchronizacja (między innymi tras) jest dokonywana tylko wtedy, gdy nie jest rejestrowana aktywność. Być może będzie to dostępne po wprowadzeniu CIQ 4 (i tak z aplikacji IQ), ale obecnie jest możliwe tylko poprzez zaimportowanie plików kursu za pomocą widżetów IQ (np. GRouteLoader czy gimporter - ta pierwsza sporo możliwości np. bezpośrednie pobieranie kursów z RWGPS) i zainstalowanego oprogramowania na smartfonie tworzącego sieć BT pomiędzy smartfonem, a Edge - czyli wyznaczasz Komoot (czy czymkolwiek innym) trasę, eksportujesz ją do np. GPX (np. do folderu na smartfonie pobrane), a następnie pobierasz trasę ze smartfona poprzez widżet IQ. Trochę dookoła, ale inaczej się nie da. Gdyby WiFi nie było wyłączane na czas aktywności (wyłączane z uwagi na zużycie energii), to można byłoby utworzyć sieć WiFi na smartfonie i wysyłać szybciej dane. Ale się nie da, pozostaje użycie sieci BT. Wolno ale kursy są dość małymi plikami i transfer trwa na ogół dość krótko.

 

 

2. Co się stanie, gdy zjadę w trasy np. wbiję się w jakąś boczną drogę z chęcią powrotu na trasę nieco dalej. Czy Garmin będzie się upierał aby wrócić tam gdzie zjechałem, czy sobie to skoryguje? 

 

W zależności od ustawień routingu:

  • automatyczne przeliczanie wyłączone: komunikat o zjechaniu z kursu i powrót na kurs w gestii rowerzysty (np. patrząc na mapę)
  • automatyczne przeliczanie włączone: Edge przeliczy trasę i na ogół wyznacza objazd w kierunku w którym się jedzie. Oczywiście jeśli jedzie się w kierunku przeciwnym do kierunku kursu to będzie upierał się żeby wrócić, choć niekoniecznie do miejsca zjazdu. 

W Edge 1030+ wprowadzono dodatkowe opcje nawigacyjne przy zjeździe z kursu typu dołącz w miejscu zjechania, przeskocz do następnego logicznego punktu routingu, skrót trasy (jeśli trasa jest np. pętlą i chcę dostać się jak najszybciej do miejsca docelowego). Dodatkowo wprowadzono przyciski spauzowania nawigacji i przeliczenia trasy - czyli zamiast jak w x30 (bez +) mieć wybór tylko włączenia/wyłączenia automatycznego przeliczania trasy tu jest możliwość wciśnięcia pauzy (np. zjazd w bok do kawiarni czy podziwiania widoczków) lub wyboru przeliczenia trasy. 


  • Born Ready i artho lubią to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#10618 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 01 wrzesień 2021 - 10:19

Dzięki, więc bardzo sprawnie. 

 

W takim razie E530 dostaje ostatnią szansę, poleży w kotłowni. Jeśli to nic nie da, to leci. Coś spieprzyło się z czujnikiem wysokości. Ciężko uwierzyć, że jedna przejażdżka w deszczu to sprawiła. 



#10619 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 01 wrzesień 2021 - 11:17

Garmin działa bardzo sprawnie, ale Polar ich przebił w zeszłym tygodniu. Reklamacja robiona przed Sport Konsulting. Wysyłka paska H9 w poniedziałek. Odbiór przez nich we wtorek o 10. O 12 mail, że wymienili elektrody na nowe z nr listu DHL. W środę pasek u mnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • artho lubi to

#10620 Blackthrone

Blackthrone
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 01 wrzesień 2021 - 13:37

Witam.Jak zaktualizować sam moduł GPS mam wersje 5.30 a chce zmienić na 5.80  wrzucam plik GCD z folderu GPSUpdate_580 do folderu RemoteSW i nic się nie dzieje dalej soft 5.30 ,wyłączałem i włączałem zegarek i bez zmian a soft aktualnie mam 18.80 ,zegarek Fenix6XPro.





Dodaj odpowiedź