Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11706 odpowiedzi w tym temacie

#10561 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 sierpień 2021 - 12:03

Ktoś wie jak dograć mapę do Garmina 520? Kiedyś robiłem to według tej instrukcji:

https://mtb.trigar.p...armin-edge-520/

ale od jakiegoś czasu na stronie

http://garmin.openstreetmap.nl/

nie da się generować fragmentu mapy a obszar całego kraju nie mieści się w pamięci urządzenia. Jest jakiś sposób aby wygenerować fragment mapy na tyle niewielki aby się zmieścił w pamięci Garmina 520?

 

Przede wszystkim, sprawdź co napisałem w PIERWSZYM poście tego wątku. Masz tam parę odnośników do informacji.

Z mojego doświadczenia wynika, że dla E520 najlepiej wybrać serwis z możliwie lekkimi mapami np. https://extract.bbbike.org/ z wyborem mapy (tematu) Garmin Onroad (latin 1) - Onroad bardzo lekki, Polska zmieści się w ok. 100 MB (jak cierpliwie wyklikasz przez "add points to polygon " - chociaż to i tak za dużo do pamięci E520) prawie pół Polski w ok. 50MB, latin 1 dla polskich literek. Wybranie Ontrial (temat offroad) 2 razy tyle - dochodzą drogi gruntowe.

 

Ewentualnie lekkie mapy, Mapsource, zaznaczyć co jest potrzebne (bez zaznaczania routingu - niepotrzebne dodatkowe dane) i eksport. O ile jest możliwe, to zawsze usuwać routing dla mapy, która ma być użyta w E520. Siatka dróg będzie bez zmiany, a dane routingu na E520 są i tak nieużyteczne, a tylko zabierają miejsce - czasami nawet połowa danych to dane routingu.

 

Na szybko wyklikałem (https://extract.bbbi...en&city=Sulęcin)  po zgrubnym konturze Polski i wygenerowana mapa z w/w serwisu (onroad) ma ok. 80 MB. Po usunięciu danych routingu (GMapTool) ma tylko ok. 42 MB czyli na dobrą sprawę szosowa mapa Polski dla E520. 

Tu: https://mega.nz/file...lWYlpOMJ1Ilf3 gwersja wynikowa do pobrania i przetestowania (zmienić nazwę na gmapbmap.img) 42,4 MB (Polska z obszarami przygranicznymi, bez routingu). Nie mam teraz jak sprawdzić pliku po usunięciu danych routingu, ale raczej powinien być normalnie rozpoznawalny w Edge jako mapa...

 

Właśnie zaktualizowałem nazwę mapsetu na Polska, bo pierwotnie była nazwa miasta i zamieniłem pliki do pobrania... Jak ktoś pobrał to sugeruję pobrać ponownie. Sprawdzając mapę w edytorze, sądzę, że powinna być użyteczna - onroad nie ma wielu zbędnych elementów np. budynków itp. (ale też nazw ulic), za to jest kompletna siatka dróg (bez gruntowych itp.).

 

Jeśli komuś potrzebna mapa o większej precyzji, to sugeruję wykonać podobne kroki z wybraniem innego tematu np. Ontrial, Cycle, BBBike - aczkolwiek czym wiecej danych, tym bardziej obszar musi być ograniczony. W odróżnieniu od mapy szosowej, mapka Polski z pełną siatką dróg gruntowych/leśnych już nie zmieści się w pamięci Edge 520. 

 

Do pobrania ostateczna (raczej) wersja szosowej mapki dla Edge 520: https://mega.nz/file...UcAFTQtQQ7maFo0

Cała Polska z okolicami przygranicznymi. Niecałe 42 MB (usunięte dane routingu). Pobrać, zastąpić mapę bazową (nazwa już nadana taka jak mapy bazowej).


  • marb lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#10562 Bartek_S79

Bartek_S79
  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 04 sierpień 2021 - 15:23

Miałem coś podobnego w 130 mojej lepszej połówki. Reset fabryczny pomogl.

Zrobiłem fabryczny reset i niestety dalej to samo.

 

Spróbuj oczyścić otwór barometru.

Sprawdzałem, otwory nie są przytkane, wszystko czyste.

 

Nie wiem, czy to może mieć jakiś związek, ale wydaje mi się, że zbiegło się to w czasie z wgraniem najnowszego oprogramowania. Tylko czy samo oprogramowanie może mieć wpływ na wskazania nachylania terenu?
 



#10563 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 05 sierpień 2021 - 19:21

Jak u Was z synchronizacją etapów treningu, miało być zwiększone z 50 do 100.

U mnie nadal jest 50.



#10564 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 sierpień 2021 - 20:39

Jak u Was z synchronizacją etapów treningu, miało być zwiększone z 50 do 100.

U mnie nadal jest 50.

 

Zakładam, że ręcznie nie robiłeś, co? Bo komu by się chciało robić to ręcznie w urządzeniu. Mi nie chce się sprawdzać tego ręcznie. Za duża dłubanina, żeby >50 kroków wstawiać ręcznie. Nawet w edytorze Connect nie można zrobić większej ilości kroków niż 50. Urządzenie wspiera, problemem jest serwis wysyłający. Nie wiem jak TP - być może ten obcina przed wysyłką do 50 kroków. Intervals.icu przy treningu >50 kroków daje komunikat:

 
Garmin upload failed: Workout exceeds, maximum expected number of 50 steps for a workout
 
I nie, tu nie ma przypadku, że serwis wysyła, a w zamian dostaje to co wyżej, po prostu sprawdza czy ilość kroków (50) nie jest przekroczona. Jeśli jest osiągnięty limit >50, to zwraca w/w komunikat i nie wysyła przez API Garmin (API posiadało ograniczenie do 50 kroków, czy już zmienili - nie wiem).
 
Serwisy wypychające trening (włącznie z samym Connect!) powinny być dopasowane do nowych możliwości samego urządzenia. Aczkolwiek czy w edytorze Connect coś zmienią, to wątpię, bo tam raczej większa ilość kroków potrzebna nie jest, powtórzenia robi się w pętlach. Zwiększona ilość kroków niezbędna jest dla zachowania kompatybilności z zewnętrznymi serwisami, które zamiast pętli wysyłają poszczególne kroki. Czy i kiedy zrobią to już nie jest zależne od Garmina... Intervals.icu pewno wprowadzi dość szybko (muszę zwrócić uwagę), ale jak z innymi serwisami? Któż to wie...
 
Z drugiej strony, pozostają jeszcze ograniczenia API Garmina używane do wysyłki danych treningów - być może API  nie zostało jeszcze zmienione i ograniczenia 50 kroków w dalszym ciągu istnieją. Zobaczymy co odpowie David: https://forum.interv...an-error/4459/2

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#10565 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 05 sierpień 2021 - 21:22

Treningi tworzę w TP, następnie synchronizuję.

W Garmin connect nie próbowałem,

ale na pierwszy rzut oka,  wygląda mało przejrzyście.



#10566 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 sierpień 2021 - 08:44

W Connect próbowałem (wczoraj podczas pisania w/w postu), można zrobić do 50 kroków. Tyle tylko, że serie robi się w pętlach, czyli wystarczy zrobić jedną serię i ustawić ilość powtórzeń, stąd duża ilość kroków jest całkowicie zbędna. Na ogół przy importowanych treningach problem stwarzają rampy z dużą ilością kroków, stąd warto je ograniczyć lub wygładzić. 

David odpowiedział: "Intervals.icu always tries to upload the workout regardless of how many steps it has. The error comes from the API so it seems the limit is still 50." 

Tak więc przy >50 krokach na kalendarzu Intervals.icu będzie to wyglądać tak:

7849fc2b3e1de9192b7086c2f322872e.jpg

Bo w Edge x30 zmienić i owszem zmienili, być może i w samym Edge da się utworzyć trening o >50 krokach (choć to bez sensu - dla masochistów robienie czegoś bardziej skomplikowanego w urządzeniu), ale na razie nie ma możliwości eksportu poprzez API Garmina, bo trening z >50 nie zostanie importowany. Jeśli w TP jest więcej kroków (lub rampa zamieniana przy eksporcie na kroki) to swoje dokłada również konwersja po stronie TP, czyli najpierw konwertuje na kroki, obcina do max 50, wysyła. 

Może ogarną się z API i serwisach wysyłających. 

 

W Intervals.icu jest naprawdę fajny edytorek treningów. Uwzględnia tak pętle (np. 10x(4x(3min 110%FTP + 3min 50% FTP)) to kilka kroków zapisu, a nie 80), obciążenie nie tylko w watach czy %FTP, ale również jak trening bazujący na MAAP, HR/LTHR, tempo (bieg) i kadencja (wszystko poza kadencją w % lub w zakresie), przy Garminach cel może być określony jako lap power/instant power/3s/10s/30s power (przy treningu z trenażerem interaktywnym druga opcja, na zewnątrz co komu bardziej pasuje z pozostałych) Każdy interwał może mieć dodatkowy opis (wyświetlany w Edge na polu treningowym lub dodatkowym IQ). Ewentualnie można importować i eksportować (zwo, mrc, erg), współdzielić itd. Treningi umieszczone w kalendarzu  mogą być synchronizowane z kalendarzem Connect (w zakresie tygodnia). Polecam.


  • vpablov lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#10567 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 06 sierpień 2021 - 12:12

Mam teraz 830, może mi ktoś kto ma wiedzę napisać kod do varii 510 tak żeby światło uruchamiało się w momencie wykrycia pojazdu, i po tym gdy już przejedzie żeby nie świeciło? W 1030 nie działało to satysfakcjonująco może w 830 będzie lepiej.

 

I jeszcze jedno pytanie zegarek 6xpro, chce dodać do ekranu podczas aktywności ( tam gdzie wyświetlane są prędkość, czas, śr. prędkość itd.) pole danych wiatru, szukałem opcji jak w liczniku i nie widzę w ustawieniach możliwości zamiany powiedzmy temperatury na pole danych wiatru, wie ktoś gdzie to ukryli ?
 



#10568 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 sierpień 2021 - 19:55

Widzę, że Maca88 już dał odpowiedź jak skonfigurować automatykę światła radaru. Dodałbym jeszcze włączenie świateł przy zachodzie słońca, bo zmierzch robi się coraz szybciej...

 

Pole wiatru jest w Edge? Niby da się wyciągnąć z prognozy garminowskiej, ale nie widzę samego pola nawet w Edge. Może ślepy...

W Fenixie użyj IQ WindField - nawet darmowe lepsze jest od prognozy garminowskiej...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#10569 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 06 sierpień 2021 - 20:07

Chyba źle się wyraziłem, właśnie oto pole mi chodzi, jak je dodać do ekranu na którym są wyświetlane parametry podczas aktywności?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

#10570 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 sierpień 2021 - 20:11

Normalnie, jak każde inne. 

Ustawienia Rower -> Ekrany danych -> (dany ekran) -> pola danych -> wybrać pole -> potwierdzić -> wybrać Pola ConnectIQ -> WindField. 

 

======================

Nowa wersja beta dla Fenix 6 - i to spory przeskok numeracji. Wprowadzone zmiany:

Zmiany wprowadzone od wersji 17.75 do 18.77:
  • Nowa aktywność Adventure Race: Ta nowa aktywność uniemożliwia korzystanie z pól danych GPS do nawigacji, dzięki czemu zegarek może być używany w wyścigach przygodowych i biegach na orientację, gdzie urządzenia GPS są niedozwolone.
  • Automatycznie wyłącz oszczędzanie baterii, gdy bateria jest wystarczająco naładowana.
  • Naprawiono problem z domyślną wartością FTP dla XC Ski.
  • Naprawiono problem z odległością do zielonego układu podczas korzystania z trybu „Wielkie liczby” w profilu aktywności golfowej.
  • Naprawiono potencjalną awarię podczas przeglądania widżetów ConnectIQ na liście podglądu.
  • Naprawiono potencjalną awarię podczas korzystania z ClimbPro.
  • Naprawiono problem polegający na tym, że komunikat „Kalibracja zakończona” był obcinany w niektórych językach.
  • Naprawiono problem polegający na tym, że niektóre dane treningowe nie były aktualizowane po pobraniu zapisanego tętna z odpowiedniego pasa piersiowego.
  • Naprawiono problem polegający na tym, że klawisz LAP może nie przyspieszać kroku treningu.
  • Naprawiono problem polegający na tym, że dystans/tempo na bieżni nie były rejestrowane, jeśli zegarek był również podłączony do innego urządzenia treningowego znajdującego się w pobliżu.
  • Inne drobne ulepszenia i poprawki błędów.

Sporo, choć głównie poprawki (najprawdopodobniej wkrótce wyjdzie finalna wersja 19.0), może poza "Adventure Race"  - ciekawe jak organizatorzy przyjmą użycie tego trybu i czy nie stwierdzą, że przecież zawodnik może przełączyć się na gps... 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#10571 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 06 sierpień 2021 - 20:36

Normalnie, jak każde inne. 

Ustawienia Rower -> Ekrany danych -> (dany ekran) -> pola danych -> wybrać pole -> potwierdzić -> wybrać Pola ConnectIQ -> WindField. 

 

 

Jest działa, z 5 razy sprawdzałem, robiłem jak napisałeś i nie mogłem znaleźć tej pozycji Pola ConnectIQ, a teraz się znalazło - dzięki 



#10572 Freezyear

Freezyear
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 07 sierpień 2021 - 10:11

Mam teraz 830, może mi ktoś kto ma wiedzę napisać kod do varii 510 tak żeby światło uruchamiało się w momencie wykrycia pojazdu, i po tym gdy już przejedzie żeby nie świeciło? W 1030 nie działało to satysfakcjonująco może w 830 będzie lepiej.

 

1,1|:1H]0#4587520,196641#1,1|:1:63:1D=1#0,73404416#2,2|CAR:1:7:1I]-1]0|:1:0:1D=1#7,6:Ion 200 RT|2,:-1,Off:0|1,High:1|1,Medium:2|1,Low:5|1,Day Flash:63|1,Night Flash:62#5,4:Varia 510|2,:-1,Off:0|1,Solid:4|1,Day Flash:7|1,Night Flash:6#B3122#2#2#0#0  

 

działa elegancko (Edge 830+Varia510+ION200RT)



#10573 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 07 sierpień 2021 - 10:22

1,1|:1H]0#4587520,196641#1,1|:1:63:1D=1#0,73404416#2,2|CAR:1:7:1I]-1]0|:1:0:1D=1#7,6:Ion 200 RT|2,:-1,Off:0|1,High:1|1,Medium:2|1,Low:5|1,Day Flash:63|1,Night Flash:62#5,4:Varia 510|2,:-1,Off:0|1,Solid:4|1,Day Flash:7|1,Night Flash:6#B3122#2#2#0#0

działa elegancko (Edge 830+Varia510+ION200RT)

Ooo dzięki zobaczę jak działa.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

#10574 zaako

zaako
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 08 sierpień 2021 - 16:42

Pacjent Edge 830: przez kilka ostatnich jazd zauważyłem, że pokazuje absurdalne wartości nachylenia terenu i niestety nie chodzi tu o przeszacowanie lub niedoszacowanie nachylenia. Na stromym podjedzie potrafi pokazywać wartości ujemne, a bywa też na odwrót. Żyje własnym życiem. Nie pokazuje tego tylko na jakiś krótkich hopkach, ale też na dłuższych podjazdach, więc raczej wykluczam czas reakcji. Spotkał się ktoś może z taką przypadłością i czy jest na to jakiś sposób, czy raczej wysyłać na gwarancję. Czy może to być uszkodzenie samego urządzenia czy oprogramowanie niedomaga. Zainstalowaną mam najnowszą wersję oprogramowania 8.20. Sam Garmin ma coś ponad rok.



Cześć. U mnie od kilku dni ten sam problem na 830. Udało coś Ci się zrobić w tym temacie?

#10575 Bartek_S79

Bartek_S79
  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 08 sierpień 2021 - 19:23

Cześć. U mnie od kilku dni ten sam problem na 830. Udało coś Ci się zrobić w tym temacie?

Zrobiłem jeszcze dwie rzeczy:

1. W ustawieniach nawigacji wprowadziłem ponownie w.n.p.m.

2. Skalibrowałem kompas.

Z tym, że weekend przejeździłem na nawigacji gapiąc się głównie w mapę, nie zwracając jakoś szczególnie uwagi na nachylenie terenu.

W tygodniu może uda się coś pokręcić to dam Ci znać czy to coś pomogło.


  • Daniel_105 lubi to

#10576 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 08 sierpień 2021 - 20:23

Hmmm, i mój 530 coś od tygodnia dziwnie zlicza wysokości, może rąbnęli się przy czymś w aktualizacjach? 



#10577 zaako

zaako
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 08 sierpień 2021 - 23:12

Ja zrobiłem restart. U mnie wprowadzanie wysokości w navi nic nie pomogło. Jutro sprawdzę czy przyniosło jakieś zmiany.

#10578 zaako

zaako
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 08 sierpień 2021 - 23:12

Ja zrobiłem restart. U mnie wprowadzanie wysokości w navi nic nie pomogło. Jutro sprawdzę czy przyniosło jakieś zmiany.

#10579 Bartek_S79

Bartek_S79
  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 09 sierpień 2021 - 19:20

Zrobiłem jeszcze dwie rzeczy:

1. W ustawieniach nawigacji wprowadziłem ponownie w.n.p.m.

2. Skalibrowałem kompas.

Z tym, że weekend przejeździłem na nawigacji gapiąc się głównie w mapę, nie zwracając jakoś szczególnie uwagi na nachylenie terenu.

W tygodniu może uda się coś pokręcić to dam Ci znać czy to coś pomogło.

 

Niestety żadne zabiegi nie pomogły, dalej pokazuje bzdurne odczyty.

 

Hmmm, i mój 530 coś od tygodnia dziwnie zlicza wysokości, może rąbnęli się przy czymś w aktualizacjach? 

Też na to zwróciłem dzisiaj uwagę. Wyrysował mi taki wykres wysokości jakbym jechał zupełnie inną trasą :huh:

Mam nadzieję, że to kwestia tylko skopanego ostatniego update'u. Jak po najbliższej aktualizacji (o ile taka w miarę szybko się pojawi) nie będzie poprawy, trzeba będzie wysyłać na gwarancje.

Gdyby komuś udało rozwiązać się problem proszę podzielić się rozwiązaniem.



#10580 zaako

zaako
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 09 sierpień 2021 - 20:43

U mnie po hard resecie jakby lepiej po dzisiejszej jeździe. Będę obserwował.



Dodaj odpowiedź