Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11701 odpowiedzi w tym temacie

#10701 lisek57

lisek57
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądOzorków http://lisek571.blogspot.com/

Napisano 11 październik 2021 - 23:54

Ok dzięki jutro sprawdzę raz jak włączyłem aktywność to mi wyskoczył komunikat że wirtual partner wyłączony a ni gdzie w opcjach tego nie ma nie wiem może coś jest z oprogramowaniem

#10702 Orzecho

Orzecho
  • Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 21 październik 2021 - 06:37

Witam, jako nowy użytkownik garmina 530 chciałbym zapytać o parę rzeczy :

1. Czy w ekranie nawigacji da się ustawić więcej pól z danymi niż 2  ? 

2 . Czy na wykresie wysokości da się jakoś zmienić zakres odległość na jaką pokazywany jest wykres nie tylko 500 m?

3. Czy da się w prosty sposób zmienić liczbę pól na ekranie bez wchodzenie w menu i zmienianie. Tak jak w wahoo, że przyciskiem przybliżało się lub zmniejszało liczbę wyświetlanych pól.

4. I pytanie odnośnie segmentów stravy. W jaki sposób garmin wybiera segmenty do zsynchronizowania ze stravy jeśli liczba oznaczonych segmentów jest większa niż 100. Chyba, że da się to w jakiś sposób zmienić i zsynchronizować większa ilość segmentów.

5. Czy w aktywności garmin connect jest możliwość pokazywania przejechanych segmentów ze stravy ? 

 

Pozdrawiam i góry dzięki za pomoc. 



#10703 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 październik 2021 - 09:34

Witam, jako nowy użytkownik garmina 530 chciałbym zapytać o parę rzeczy :

 

  1. Fabrycznie do wyboru tylko 1 lub 2 pola. Jeśli jest konieczność użycia większej ilości danych to należy użyć dedykowanego do tego pola IQ (4 - 6 i więcej danych). Ewentualnie utworzyć własne o żądanych parametrach. Ale i tak obszar pola nie będzie większy niż obecnie jest, co najwyżej danych będzie więcej.
  2. Z tego co pamiętam to w urządzeniach bez ekranu dotykowego (w których skalę można swobodnie ustawiać tak w pionie, jak i w poziomie) raczej to nie było możliwe. 
  3. Tylko przez wejście do menu -> profil -> ekrany danych -> wybór ekranu i zmiana układu i ilości pól danych. Osobiście nie uważam możliwości zmiany ilości pól ekranu w czasie jazdy za jakiś bardzo ciekawy element. Może w Wahoo, gdzie istnieje możliwość tylko jednego układu ekranu i danych przydaje się do ukrycia pól nieużywanych w innych konfiguracjach sprzętowych. Ustawienie profili rowerowych z ewentualnym ukryciem ekranów z niepotrzebnymi w danej jeździe polami danych (np. ekranu z polami stricte nawigacyjnymi typu ETA, odległość i czas przed/za w stosunku do zaplanowanego kursu itp.) w zupełności powinno wystarczyć. Argument, że łatwiej zmniejszyć/zwiększyć ilość pól niż przełączyć na kolejny ekran z polami których się w danej chwili potrzebuje też byłby chybiony, bo w odróżnieniu od urządzeń Wahoo w Edge można przełączać ekrany nie tylko w przód, ale i w tył.
  4. Synchronizują się segmenty oznaczone gwiazdkami. Wystarczy oznaczyć te segmenty, które faktycznie są używane  zamiast oznaczać wszystkie jakie się da. Normalny człowiek na jednej jeździe (czy nawet np. w ciągu tygodnia) nie potrzebuje raczej 100 segmentów... Bez problemu można przecież dodać kolejne. Należy również pamiętać, że po włączeniu segmentów będą one widoczne na mapie, a po zapaćkaniu maksymalną ilością segmentów mapa może być mniej czytelna.
    Fabrycznie istnieje widżet pozwalający importować online segmenty do których się zbliżamy, aczkolwiek nie jestem pewny, czy omija limit 100 segmentów (np. usuwając oddalone). Raczej wątpię.
  5. Chyba tylko wtedy, gdy jakiś użytkownik pobawił się chwilkę i przeniósł segmenty ze stravy do connect. Czynność dość prosta (opisywałem, namiar w pierwszym poście), czasu zajmuje niewiele. Bonus: kompletnie bezpłatne, bez konieczności opłacania abonamentu Strava.

Ogólnie należy mieć świadomość, że różne urządzenia (różnych producentów) mają inną filozofię obsługi. Jeśli ktoś oczekuje identycznych funkcji/obsługi/itd. w urządzeniach jednej firmy, ale chciałby mieć tak jak w urządzeniach innej firmy, to niestety tak się nie da. Należy zawsze wybierać świadomie na czym komuś zależy przed zakupem urządzenia. 


  • Orzecho lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#10704 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 październik 2021 - 09:41

Zmiany w oprogramowaniu publicznej bety urządzeń rodziny Fenix 6:

 

Zmiany wprowadzone od wersji 19.21 do 19.74:
  • Dodano alert powiadamiający użytkownika o krytycznie niskim poziomie baterii podczas synchronizacji muzyki.
  • Dodano ulepszony algorytm tętna spoczynkowego.
  • Naprawiono problem z alarmami, które sporadycznie nie włączały się, gdy urządzenie jest ustawione na Max. Tryb baterii.
  • Poprawiono czasy ładowania punktów trasy w aplikacji Explore Sync.
  • Ulepszony interfejs ładowania pomiarów podczas wykonywania pomiaru SpO2.
  • Ulepszenia Connect IQ i poprawki błędów.
  • Dodano możliwość wyłączenia rejestrowania aktywności podczas gry w golfa.
  • Dodano alert powiadamiający użytkownika o krytycznie niskim poziomie naładowania baterii podczas synchronizacji muzyki.
  • Dodano wsparcie HRV z pasa piersiowego do jogi i oddychania.
  • Dodano wyskakujące okienko do funkcji pomiaru pulsu, jeśli urządzenie wykryje zbyt duży ruch i nie może uzyskać dokładnego pomiaru.
  • Dodano obsługę nowych profili aktywności rowerowej: eBike, eMTB, Cyclocross, Gravel Bike, Bike Commute, Bike Tour i Road Bike.
  • Dodano obsługę profilu aktywności i treningów HIIT.
  • Dodano obsługę profilu aktywności na rakietach śnieżnych.
  • Dodano obsługę profilu aktywności tenisa.
  • Zaktualizowano automatyczną kalibrację wysokościomierza na „Włącz” lub „Noc”. Ustawienie na „Wł.” spowoduje, że urządzenie będzie okresowo kalibrować wysokość w ciągu dnia. Ustawienie „Noc” spowoduje, że urządzenie będzie kalibrować wysokość w nocy i przed rozpoczęciem aktywności.
  • Poprawiono czasy ładowania punktów trasy w aplikacji Explore Sync.
  • Ulepszone algorytmy progu mleczanowego i aklimatyzacji wysokości.
  • Ulepszony interfejs ładowania pomiarów podczas wykonywania pomiaru SpO2.
  • Naprawiono problemy z wyświetlaniem na urządzeniu po nawigowaniu do punktu zainicjowanego przez aplikację Garmin Explore.
  • Naprawiono problem polegający na tym, że wybór pojedynczego punktu na mapie, który zawierał wiele przedmiotów, nie wyświetlał ich poprawnie.
  • Naprawiono błąd, który powodował uszkodzenie plików aktywności pływania na otwartym akwenie.
  • Naprawiono problem polegający na tym, że opaski PacePro nie były rozpoznawane przez urządzenie.
  • Naprawiono problem z aktywnościami zgłaszającymi nieprawidłowe dane dotyczące kalorii aktywności i efektów treningowych.
  • Ulepszenia Connect IQ i poprawki błędów.
 
Lista zmian i poprawek dość imponująca. PacePro najwidoczniej działa (przynajmniej tworzenie z urządzenia itp. reszty nie sprawdzałem), z ulepszonego interfejsu pomiarów SpO2 jestem zadowolony, wreszcie widać postęp w pomiarach i stosowny komunikat jeśli coś nie tak wraz z pytaniem czy ponowić próbę. 

  • artho lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#10705 cowall

cowall
  • Użytkownik
  • 156 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 październik 2021 - 08:03

 

 
Lista zmian i poprawek dość imponująca. PacePro najwidoczniej działa (przynajmniej tworzenie z urządzenia itp. reszty nie sprawdzałem), z ulepszonego interfejsu pomiarów SpO2 jestem zadowolony, wreszcie widać postęp w pomiarach i stosowny komunikat jeśli coś nie tak wraz z pytaniem czy ponowić próbę. 

 

pomiar SpO2 u Ciebie przed tą poprawką też działał w ten sposób, że bywały całe godziny przerwy w której nie mógł zrobić pomiaru?

u mnie tak dość często występuje. I zastanawiam się nad wdrożeniem po raz pierwszy tej bety, jeśli tego typu problemy zostały rozwiązane. z góry Dzięki za odpowiedź  :)



#10706 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 październik 2021 - 08:12

Problem z pulsoksymetrem najczęściej wynika ze zbyt luźnego dopasowania zegarka albo z pogody. Jeżeli na zewnątrz jest zimno, mniej krwi dociera do wierzchnich warstw skóry, co utrudnia pomiar. Wątpię, żeby oprogramowanie zrobiło tutaj większą różnicę.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#10707 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 22 październik 2021 - 08:32

Do czego tak naprawdę ten pulsy się przydaje pomijając kwestie covidowe?

#10708 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 październik 2021 - 08:51

U osób o dobrym zdrowiu ma znikome znaczenie.


  • Bzyk lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#10709 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 22 październik 2021 - 11:37

No właśnie tak przypuszczałem, że przyda mi się nie bardziej niż wysokość nad poziomem morza. 

Dzięki. 



#10710 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 22 październik 2021 - 12:22

Niby powinno mieć to jakieś znaczenie jeśli ktoś szuka aklimatyzacji wysokościowej.
Pod warunkiem, że działa to dobrze. ;)

#10711 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 październik 2021 - 13:10

Przede wszystkim sam pomiar działa zauważalnie lepiej. Nawet na dość luźnym pasku. Obserwacja przesuwającego się wokół tarczy wskaźnika pomiarowego pozwala kontrolować pomiar, zaś w przypadku problemów z pomiarem jest informacja o sugerowanym rozwiązaniu i możliwości ponowienia pomiaru. To spora zmiana na plus, bo poprzednio faktycznie często pomiary kończyły się niepowodzeniem, na dodatek bez żadnego komunikatu - człowiek musiał się domyślać czy pomiar się odbył czy nie na podstawie wskazań widżetu. 

 

Co do użyteczności - to urządzenie właściwie jest przeznaczone do stosowania przez sportowców, którzy zajmują się uprawianiem sportów na wysokościach, np. wspinaczka wysokogórska, narciarstwo czy skoki spadochronowe. Może mieć jednak zastosowanie w monitorowaniu saturacji hemoglobiny również profilaktycznie np. u osób mających problemy z oddychaniem, z chorobami układu oddechowego i sercowo - naczyniowego, osób zmagających się z bezdechami sennymi, osób starszych z licznymi zmianami chorobowymi. 

 

Dla większości z nas jest to mało użyteczny gadżet, chociaż jak jest to dobrze byłoby gdyby działał i w miarę dokładnie mierzył. Pomiary sprawdziłem z urządzeniem medycznym (dość dokładne), jednak dotychczas sam pomiar był dość frustrujący. Sporo czasu zajęło im dojście do wniosku, że jednak to warto poprawić, ale dobrze, że w ogóle dało się coś z tym zrobić. Można nie używać, ale jeśli jest to powinien działać i to działać dobrze.

 

Gdzieś widziałem pole IQ mierzące saturację podczas aktywności, aczkolwiek jego działanie było takie jak i widżetu. Czyli nienajlepsze. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że do pomiaru sugerowany jest bezruch, a w czasie aktywności o to raczej trudno. Może teraz nieco się to poprawi? Musiałbym to jeszcze raz sprawdzić...


  • cowall lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#10712 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 październik 2021 - 14:11

Kolejna aktualizacja publiczną betą - tym razem Edge 1030 Plus v. 5.63 Beta, Edge 1030 v. 12.63 Beta, Edge 830 v. 8.63 Beta, Edge 530 v. 8.63 Beta.

Zmiany:

  • Fixed device-to-device transfers.
  • Added new tone for radar that that plays when your radar transitions to the green threat level. Go to the radar settings in the sensors menu to enable this feature.
  • Improved bike light network connection stability.
  • Improved course point display and added new types.
  • Improved Course 'Always Show' functionality.
  • Improved shifting sensor battery data fields.
  • Improved Physio True-up data recording.
  • Improved indoor trainer control.
  • Improved sensor search flow.
  • Fixed issue causing unnecessary sensor software update prompts.
  • Fixed power calibration prompt when waking from sleep mode.
  • Fixed history line color.
  • Fixed issue with left/right power balance recording.
  • Fixed issue with GPS not turning off in indoor mode.
  • Fixed the power graph during workout steps with no power target.
  • Fixed issue where on-device Training Plan would not allow riding one-step workouts.
  • Fixed issues with CIQ data field alerts and widget pages.
  • Improved general device stability.
Mam nadzieję, że wreszcie naprawili kontrolę nad trenażerem. Pozostałe ulepszenia i poprawki są również dość ważne - niektórzy używają transferu urządzenie - urządzenie, a ostatnio to przestało działać (poprawnie lub w ogóle).
Dodanie sygnału "droga wolna" radaru też jest dobrym krokiem do poprawy bezpieczeństwa, bo dotychczas był komunikat o zbliżającym się pojeździe lub pojazdach, jednak bez popatrzenia na ekran nie do końca można było być pewnym, że za nami jest już pusta droga. Osobiście wyrobiłem nawyk weryfikacji spojrzeniem na ekran, ale wolałbym mieć opcjonalny komunikat dźwiękowy. 
Na stabilność sieci świateł też były narzekania, niby dość dobrze działało, ale nie zawsze i nie w każdej konfiguracji. 
Ciekawe jak poprawili widoczność punktów kursu i jakie dodano rodzaje (to chyba trzeba w Connect sprawdzić, ale na razie żadnych zmian nie widzę w ilości punktów...). Sprawdziłem - faktycznie dotychczas punkty były dość paskudnie mało widoczne, bo był to sam symbol z opisem (np. S sprint). Po aktualizacji wyglądają dokładnie jak w Connect np.:
ada2b1e113d9cccaea935aa70e348251.jpg
 
Czyli ikonka w postaci okrągłego kółeczka barwy jak wyżej z symbolem punktu (plus opis).
 
Pora na testy ;)
===========================
 
Sugeruję jednak wstrzymać się z instalacją - problem z wyświetlaniem niektórych pól IQ tzn. na ekranach wykorzystujących pole IQ wyświetla się stoper na danym polu. Sęk w tym, że nie na wszystkich, na różnych profilach te same pole może być wyświetlane, bądź nie (zamiast niego pole stopera). Problem w tym, że pole blokuje dostępną ilość pól możliwych do wyświetlenia w jednym profilu (10) i nie da się jego usunąć. Spróbuję odtworzyć profil stwarzający problemy z kopii zrobionej przed aktualizacją, ewentualnie stary sposób: usunąć (przenieść, tak żeby zachować) folder z polami itd. IQ, co powinno zresetować pola zainstalowane w profilach, a następnie przywrócić zawartość foldera z polami IQ i ręcznie przywrócić właściwe pola (przynajmniej ustawienia powinny być zachowane).

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#10713 Shmitt

Shmitt
  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 26 październik 2021 - 16:44

Może dziwne pytanie, ale jako ,że nie miałem w ręku garmina to zapytam, czy po zakupie w zagranicznym sklepie 1030 plus, mozna zmienić język na polski?



#10714 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 26 październik 2021 - 16:46

Tak.

#10715 FigoiFago

FigoiFago
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 27 październik 2021 - 18:40

Opiszę moje doświadczenie z reklamacją Edge 530. W czerwcu podczas montażu licznika w uchwycie pękł kawałek mocowania w liczniku. Widać było, że to uszkodzenie mechaniczne. Złożyłem reklamację. Dopiero w zeszłym tygodniu wysłałem licznik. Dzisiaj kurier przywiózł nowy, a w zasadzie refabrykowany. Nie musiałem nic dopłacać. Brawo Garmin!



#10716 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 27 październik 2021 - 19:37

Garmin ma bdb support.

#10717 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 28 październik 2021 - 12:48

Opiszę moje doświadczenie z reklamacją Edge 530. W czerwcu podczas montażu licznika w uchwycie pękł kawałek mocowania w liczniku. Widać było, że to uszkodzenie mechaniczne. Złożyłem reklamację. Dopiero w zeszłym tygodniu wysłałem licznik. Dzisiaj kurier przywiózł nowy, a w zasadzie refabrykowany. Nie musiałem nic dopłacać. Brawo Garmin!

To może i ja się podepnę - w końcu i ja wysłałem 530 z tymi problemami z rysowaniem wykresu wysokości, o których pisałem wcześniej. Akurat była słaba pogoda, więc postanowiłem ruszyć temat, wcześniej szkoda mi było zostać bez licznika i chciałem wykorzystać ostatnie ładne tygodnie.  

 

W piątek wysłane, dostałem nowy 1.5 tygodnia później (w ten wtorek). Obsługa wzorowa. 


  • artho lubi to

#10718 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 październik 2021 - 15:52

U mnie dzisiaj pojawił się problem z aktywnością grupową - byliśmy w kilka osób, a moja aktywność po wrzuceniu do Stravy nie pojawia się jako grupowa - gdy klikam w "view flybys"wygląda to tak jakbym jechał dobre 200 metrów za grupą. Chyba problem z kalkulacją czasu w pliku fit. Jak to rozwiązać? Nie żeby mi na tym jakoś ogromnie zależało, żebym był widoczny w aktywności grupowej, ale jest to trochę irytujące. 



#10719 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 30 październik 2021 - 16:25

Jeśli to faktycznie korekcja czasu, to wszystko zrobisz tu:

https://www.fitfiletools.com/#/top


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • bonobo lubi to

#10720 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 30 październik 2021 - 18:27

Możesz mieć niezsynchronizowany czas w Garminie?





Dodaj odpowiedź