Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#11721 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 317 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 czerwiec 2024 - 18:01

Kto wie w którym miejscu w Varia RTL znajduje się nadajnik i odbiornik wiązki? W soczewce czy w czarnym korpusie poniżej? Mam chytry plan nalepienia na korpus kawałka czerwonej folii odblaskowej (tej z której wyklejają znaki drogowe) by spełniła wymagania światła odblaskowego. 



#11722 znajomy

znajomy
  • Użytkownik
  • 80 postów

Napisano 07 czerwiec 2024 - 07:16

Cześć

Pytanie, aby w \Garmin\Debugging\Backup znalazła się świeża kopia to trzeba coś wyklikać czy powinna się robić automatycznie?

Pozdrawiam



#11723 wojtek123

wojtek123
  • Użytkownik
  • 135 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 czerwiec 2024 - 21:39

Cześć.

Mój bryton 450/aero 60 działa coraz gorzej, więc rozglądam się za nową nawigacją. Wybór padł na Garmina 1040, pytanie czy współpracuje on tylko z czujnikami garminowskimi? Czy jest szansa, że te działające po bluetooth od brytona będą działać?



#11724 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 czerwiec 2024 - 21:49

BT to BT, niezależnie od marki będzie działać.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#11725 TomekSw

TomekSw
  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 10 czerwiec 2024 - 09:42

Czy i jak można wyłączyć w trakcie jazdy wcześniej ustaloną "jazdę po śladzie" w garmin 530? Wkurzyć się można, gdy zmienia się plany i co chwilę dostaję wskazówki jak na nią wrócić :rolleyes:



#11726 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3183 postów

Napisano 10 czerwiec 2024 - 11:00

Wybór padł na Garmina 1040, pytanie czy współpracuje on tylko z czujnikami garminowskimi? 

 

Z czujnikami Magene działa.



#11727 Parker

Parker
  • Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 10 czerwiec 2024 - 17:06

Cześć, da się edytować ekran treningu? Jak tak to gdzie lub jakaś inna opcja, która zastąpi ten ekran.

 

https://lh3.googleus...s-no?authuser=0



#11728 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 czerwiec 2024 - 20:46

Kto wie w którym miejscu w Varia RTL znajduje się nadajnik i odbiornik wiązki? W soczewce czy w czarnym korpusie poniżej? Mam chytry plan nalepienia na korpus kawałka czerwonej folii odblaskowej (tej z której wyklejają znaki drogowe) by spełniła wymagania światła odblaskowego. 

 

W korpusie. Przepisy wymagają światła odblaskowego "z tyłu - co najmniej w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt". Czyli odblask barwy czerwonej, kształt dowolny, byle nie trójkątny. Nie sądzę, żeby folia odblaskowa tłumiła fale radaru na tyle, żeby uniemożliwiła poprawną pracę - obudowa jest przecież plastykowa i działa, ale warto przetestować. Gdyby były problemy w działaniu, to zawsze można wykorzystać brak precyzji przepisów i zamiast zaklejać całą dostępną powierzchnię, to np. tylko w jakiejś części np. w połowie. 

 

 

Cześć

Pytanie, aby w \Garmin\Debugging\Backup znalazła się świeża kopia to trzeba coś wyklikać czy powinna się robić automatycznie?

Pozdrawiam

 

Z tego co pamiętam to są tam robione świeże kopie.

 

 

Czy i jak można wyłączyć w trakcie jazdy wcześniej ustaloną "jazdę po śladzie" w garmin 530? Wkurzyć się można, gdy zmienia się plany i co chwilę dostaję wskazówki jak na nią wrócić :rolleyes:

 

Tak, po prostu anulujesz nawigację. 

 

 

Cześć, da się edytować ekran treningu? Jak tak to gdzie lub jakaś inna opcja, która zastąpi ten ekran.

 

Zdjęcie niedostępne, ale wiem o który ekran chodzi. Nie, tego edytować się nie da. Można jednak zastosować pole IQ Training Edge (Complete Workout Display)

 

Zrzut-ekranu-2024-06-10-212144-Ma-y.png

Zrzut-ekranu-2024-06-10-212502-Ma-y.png

Tak na szybko tłumaczenie:

Pole ma możliwość wyświetlania zarówno głównych, jak i drugorzędnych celów. 
Oba mogą wyświetlać minimalne i maksymalne wartości docelowe wraz z bieżącymi wartościami chwilowymi i bieżącym okrążeniem.
Jeśli nie ma dodatkowego kroku, zamiast tego wyświetlane będą wartości chwilowe i okrążenia dla innych parametrów.
TrainingEdge wyświetla również podstawowe i drugorzędne cele dla następnego kroku.
 
Bieżące wartości FTP i krzywej mocy należy skonfigurować za pomocą aplikacji Connect IQ Store, aplikacji Garmin Connect lub Garmin Express.

Obsługiwane są następujące wartości krzywej mocy (5s, 10s, 20s, 30s, 1m, 2m, 3m, 5m, 10m, 12m, 20m, 30m i 1 godzina). Należy pamiętać, że aplikacja Garmin Connect umożliwia konfigurację etapów treningu z większą liczbą różnych wartości krzywej mocy, jednak TrainingEdge obsługuje tylko te wymienione powyżej.
 
Ponieważ wartości krzywej mocy celu głównego nie są przekazywane do aplikacji, konieczne jest dodanie tych informacji do pola Uwagi każdego etapu treningu, w którym cel główny jest procentem wartości krzywej mocy.
 
Na przykład:

W przypadku zakresu mocy (np. 100 - 200W) to nie trzeba nic kombinować, API przekazuje dane, pole wyświetla. Jeśli jednak głównym celem etapu treningu jest procent (co jest wygodne i ze zmianą FTP nie trzeba przerabiać treningów) wartości krzywej mocy, wówczas do notatek należy dodać czas trwania wymaganego czasu krzywej mocy oraz procent tej wartości krzywej mocy. Powinny one mieć format "Pri:1200:0090", gdzie 1200 to czas trwania krzywej mocy w sekundach, np. 20 minut, a 0090 to procent wartości krzywej mocy, np. 90%. Ważne jest, aby użyć dokładnego formatu, cudzysłowy nie są wymagane, ale każdy wpis numeryczny musi mieć długość 4 znaków.

 

Ponadto, ponieważ nie ma obsługi API dla informacji o celu drugorzędnym, jeśli istnieje cel drugorzędny, należy go również dodać do pola uwag w podobny sposób. Powinien to być format "Sec:0080:0090:XXX", gdzie XXX zależy od typu celu drugorzędnego (powinien to być RPM, BPM, SPD, PWR, PWC lub FTP).

 

Gdzie:

RPM = kadencja
BPM = Tętno (minimalne/maksymalne tętno lub strefa tętna)
SPD = Prędkość
PWR = Moc (moc minimalna/maksymalna lub strefa mocy)
PWC = Krzywa mocy (jako procent określonej wartości krzywej mocy)
FTP = Moc (jako procent FTP)

 

Na przykład:

Sec:0080:0090:RPM = drugorzędny cel kadencji (między 80 a 90 RPM)
Sec:0140:0160:BPM = drugorzędny cel zakresu tętna (między 140-160 BPM)
Sec:0015:0020:SPD = drugorzędny cel prędkości (między 15-20 (mph lub kph)).
Sec:0200:0300:PWR = Drugorzędny cel mocy (pomiędzy 200-300W)
Sec:0030:0090:PWC = drugorzędny cel mocy (90% 30-sekundowej krzywej mocy)
Sec:0060:0075:FTP = drugorzędny cel mocy (między 60 a 75% FTP)

Jeśli celem drugorzędnym jest strefa mocy lub tętna, pierwszy parametr powinien wskazywać numer strefy, a drugi parametr powinien wynosić zero. np.

Sec:0002:0000:BPM = drugorzędny cel strefy tętna 2

Sec:0004:0000:PWR = drugorzędny cel strefy mocy 4

Sekcja notatek może zawierać zarówno parametr Pri, jak i Sec. tzn. jeśli głównym celem jest wartość krzywej mocy, a krok zawiera również cel drugorzędny.

Dodatkowo, jeśli w danym kroku mają być wyświetlane określone notatki, można je dodać do sekcji notatek przy użyciu poniższego formatu:

Text:To jest notatka:

Notatka pojawi się w górnym wierszu podczas tego kroku, nie ma tam zbyt wiele miejsca, więc należy je skracać...

Sekcja notatek może zawierać wpisy Pri, Sec i Text w dowolnej kolejności, o ile każdy z nich jest zgodny z powyższym formatem.
np.
Pri:1200:0090 Sec:0050:0060:RPM Text:Na stojąco: (czyli: cel główny 90% krzywej mocy 20 minut, cel dodatkowy: kadencja od 50 do 60 obr/min, tekst notatki informujący, że jest to robione na stojąco.

 

Aha, pole nie zastępuje ekranu treningowego, a jest dodatkowym ekranem danych. Tak, konfiguracja dodatkowego celu wymaga wpisania do pola notatki danych dodatkowego celu, ale jeśli ktoś potrzebuje takich danych to chyba warto zapoznać się z tym polem.


  • Parker i Chertan lubią to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#11729 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 czerwiec 2024 - 04:44

Nie sądzę, żeby folia odblaskowa tłumiła fale radaru na tyle, żeby uniemożliwiła poprawną pracę - obudowa jest przecież plastykowa i działa, ale warto przetestować.

Ogromna większość folii odblaskowych (w tym folie przemysłowe, np. Oracal oraz 3M) ma warstwę aluminium, więc jestem przeciwnego zdania - ryzyko jest spore.

 

Dodatkowo klej na tych lepszych foliach jest piekielnie mocny (u Oracal masz deklarowane 7 lat trwałości w warunkach drogowych!), więc nie naklejaj w ciemno.

 

Najprościej będzie przykleić folię odlaskową w docelowym miejscu, ale za pomocą zwykłej biurowej taśmy klejącej (bez odklejania folii z papierka). Jeżeli nie wpłynie to na odczyty, nakleisz folię normalnie. Jeżeli wpłynie, zdejmiesz ją bez śladu.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#11730 wojtek123

wojtek123
  • Użytkownik
  • 135 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 czerwiec 2024 - 09:09

Czy jest sens kupowania sensora prędkości do urządzeń GPS Garmina? W zestawie bundle oprócz kadencji i HR jest też czujnik prędkości, miałem taki sam w brytonie i szczerze mówiąc nie za bardzo widzę sens posiadania takiego.



#11731 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 czerwiec 2024 - 09:38

Na szosie nie warto.

 

W terenie jest często tak, że w zapisie urządzenia masz co prawda poprawny zapis i np. wyliczenie średniej, ale prędkości chwilowe są bardzo niezgodne z rzeczywistością (u siebie obserwowałem odczyty rzędu 10 km/h na zjazdach z prędkością powyżej 30 km/h).

 

Im więcej drzew bezpośrednio nad głową i im bardziej kręty i pagórkowaty teren, tym bardziej warto.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#11732 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 czerwiec 2024 - 19:43

Ogromna większość folii odblaskowych (w tym folie przemysłowe, np. Oracal oraz 3M) ma warstwę aluminium, więc jestem przeciwnego zdania - ryzyko jest spore.

 

Dodatkowo klej na tych lepszych foliach jest piekielnie mocny (u Oracal masz deklarowane 7 lat trwałości w warunkach drogowych!), więc nie naklejaj w ciemno.

 

Najprościej będzie przykleić folię odlaskową w docelowym miejscu, ale za pomocą zwykłej biurowej taśmy klejącej (bez odklejania folii z papierka). Jeżeli nie wpłynie to na odczyty, nakleisz folię normalnie. Jeżeli nie, zdejmiesz ją bez śladu.

 

Co do ostatniego, zgoda, nawet można przykleić słabą taśmą dwustronną. Ale pozostałe nie bardzo, bo:

 

[...]nalepienia na korpus kawałka czerwonej folii odblaskowej (tej z której wyklejają znaki drogowe) by spełniła wymagania światła odblaskowego. 

 

a jeśli są to folie 1 generacji, to żadnej warstwy aluminium nie mają. Np. używając folii np. Oralite 5430-030 odblaskowa na tworzywo Typ 1 czerwona, jak również inne folie np. 5200, 5400, itp.  czy większość innych przeznaczonych do produkcji pionowych znaków drogowych i tablic informacyjnych wykonanych z tworzyw sztucznych. Byle generacji 1, czyli tej w której folia posiada w swojej strukturze system kulek szklanych zatopionych w transparentnej masie plastycznej, nie jest metalizowana. Jeśli taśma jest wykonana w tej technologii (kulki szklane zatopione w przeźroczystym plastyku), to tu nie powinno być najmniejszego problemu z przenikaniem fal radarowych.

 

Mam folię Oralite VC412RA Ecoflex (do oznakowania pojazdów specjalnych np. ambulans). Akurat ta składa się z sześciennych elementów odblaskowych (mikro-pryzmatów) integralnie połączonych z elastyczną gładką folią polimeryczną. Pryzmaty pokryte są naparowywanym próżniowo aluminium, dzięki czemu tworzy się lustrzana powierzchnia pryzmatyczna. I akurat tą z ciekawości sprawdzić mogę czy (i jak) tłumi emitowane fale radarowe, choć osobiście nakleiłbym folię 1 generacji (czyli odbijającą kulkami szklanymi, a nie mikro-pryzmatami sześciennymi z naparowanym aluminium). 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#11733 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 402 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 12 czerwiec 2024 - 06:43

Cześć, da się edytować ekran treningu? Jak tak to gdzie lub jakaś inna opcja, która zastąpi ten ekran.

https://lh3.googleus...s-no?authuser=0


Tak jak napisano wcześniej - nie da się edytować tego ekranu (co jest dużym brakiem w garminie).

Ale da się zrobić swój ekran - z danymi, których potrzebujesz - patrz opis na TrainerRoad https://www.trainerr...ead-unit-setup/

#11734 perun

perun
  • Użytkownik
  • 122 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 czerwiec 2024 - 10:32



Nie ma tam folii, to goły ekran. W międzyczasie dostałem odpowiedź, że wymiana ma być 1:1 czyli na odnowiony E830. Tym specjalnie nie jestem zainteresowany i zapytałem, czy zamiast tego mógłbym dostać jakiś rabat na E840.

 

Mała aktualizacja. To chyba jednak nie woda dostała się pod szybkę, teraz wygląda to tak, jakby za chwilę cały ekran miał się odkleić... Przypomnę tylko, że support Garmin uznał to jako uszkodzenie z winy urzytkownika i każe płacić sześć stówek za wymianę  :lol:

 

Znacie może jakiś serwis w Krakowie, który mógłby to ogranąć? Możliwe, że wystarczy tylko na nowo wkleić ekran, bo wszystko działa. Pytałem w sklepie Trigar, ale oni serwisu nie prowadzą. Czy jest sens pytać w jakimś serwisie GSM?

 

No i chyba nadchodzi czas przesiadki na Wahoo, bo tak jak planowałam wymianę na E840 po sezonie, tak po takim flopie to już raczej Garmina nie kupię.

 

IMG-1201.jpg


#11735 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 14 czerwiec 2024 - 10:43

Serwis GSM może nie mieć dostępu do części, ale na elektronice powinien się znać.

 

Skoro urządzenie jako takie działa, myślę, że warto w takim serwisie GSM spróbować.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#11736 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 317 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 czerwiec 2024 - 21:18

Mikroos, Prozor dzięki za opinię i głos w sprawie. 
Część przylepna folii którą posiadam jest właśnie metaliczna. 
Dobry pomysł, żeby w ramach testu przylepić chwilowo innym kawałkiem taśmy, przetestuję. 



#11737 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2876 postów

Napisano 16 czerwiec 2024 - 09:21

Przeczekałem serię x40, bo Edge 830 dzielnie służy i za moment premiera Garmin Edge 1050. Przecieki na razie nie zwiastują rewolucji ale AMOLED to ciekawa zmiana.



#11738 perun

perun
  • Użytkownik
  • 122 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 czerwiec 2024 - 12:12

 

Mała aktualizacja. To chyba jednak nie woda dostała się pod szybkę, teraz wygląda to tak, jakby za chwilę cały ekran miał się odkleić... Przypomnę tylko, że support Garmin uznał to jako uszkodzenie z winy urzytkownika i każe płacić sześć stówek za wymianę  :lol:

 

Znacie może jakiś serwis w Krakowie, który mógłby to ogranąć? Możliwe, że wystarczy tylko na nowo wkleić ekran, bo wszystko działa. Pytałem w sklepie Trigar, ale oni serwisu nie prowadzą. Czy jest sens pytać w jakimś serwisie GSM?

 

No i chyba nadchodzi czas przesiadki na Wahoo, bo tak jak planowałam wymianę na E840 po sezonie, tak po takim flopie to już raczej Garmina nie kupię.

 

IMG-1201.jpg

 

 

I kolejna aktualizacja mojego problemu. Wysłałem do supportu Garmina nowe zdjęcia, obrazujące to co stało się z E830 po kilku dniach od pierwszego zgłoszenia. Okazało się, że odklejający się ekran jednak nie jest wynikiem mojego użytkowania i uszkodzenia mechanicznego. No alleluja! Dostanę darmową wymianę na odnowiony E830.



#11739 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 czerwiec 2024 - 07:55

Przeczekałem serię x40, bo Edge 830 dzielnie służy i za moment premiera Garmin Edge 1050. Przecieki na razie nie zwiastują rewolucji ale AMOLED to ciekawa zmiana.

 

Na fccid nic nie ma wskazującego na rychłą premierę 1050. Ostatnie urządzenie to Vivoactive 5. Zapowiedzi to nowy trenażer (albo modernizacja NEO 3M, na co wskazują wpisy certyfikacyjne - być może wymiana nadajników/odbiorników?). Co oczywiście może nic nie znaczyć.

Ale mam wątpliwości, bo wiele szumu i domysłów wyleciało z jednego chińskiego zdjęcia i "teoretycznego" zrzutu z tajwańskiej witryny garmina (sprawdziłem - nic tam nie ma o 1050...). Może wycofali, ale..

Zrzut-ekranu-2024-06-18-081926.png

 

Napis brzmi: Edge 1050. Flagowy dotykowy zegarek (?!) rowerowy GPS. Chcesz jeździć non-stop. Potrzebujesz najwyższej klasy zegarka rowerowego z ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości, zaawansowanymi funkcjami treningowymi, zagrożeniach na drodze i wbudowanym głośnikiem. 

Przyglądając się bliżej:

Zrzut-ekranu-2024-06-18-082312.png

Tak, to grafika/render, a nie realny zrzut ekranu. Widzimy jazdę grupową, a data...26 czerwca. Hym... Pewno dlatego spekulacje, że 26 czerwca premiera będzie... 

 

Tak, wiem - jest jeszcze jedno zdjęcie przedstawiające ekran treningowy. Też po chińsku...

Zrzut-ekranu-2024-06-18-084758.png

Nie mówię, że fejk i że AMOLED nie sprawdzi się w tego typu urządzeniu, aczkolwiek aktualnie wszystkie urządzenia garminowskie z AMOLED w trybie zawsze włączonym przygasają po pewnym czasie - nawet jeśli włączony jest tryb zawsze włączony podczas treningu - o ile w przypadku możliwości ruchu nadgarstkiem, urządzenie wykrywa to i rozjaśnia ekran, to w przypadku zamocowania np. Fenixa na kierownicy rozjaśnienie wymaga dotknięcia. W przypadku Edge wymagany będzie czujnik oświetlenia zewnętrznego i dość mocno świecący ekran w pełnym świetle słonecznym. A to żre sporo prądu. Dodatkowo muszą być funkcje zapobiegające wypaleniu ekranu AMOLED  - co prawda telewizory/ekrany jakoś sobie z tym radzą, ale tu dane dość często są wyświetlane statycznie np. ramki czy niektóre napisy.

Jeśli będzie to AMOLED, to nawet przy dużym akumulatorze jazda "non-stop" raczej możliwa nie będzie.

Właściwie wszystkie "informacje" to raczej nic konkretnego, a na pewno bez oparcia w jakichkolwiek realnych danych technicznych. 

No nic, zobaczymy, czy faktycznie 26 czerwca będzie jakaś premiera 1050, czy nie...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#11740 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2876 postów

Napisano 18 czerwiec 2024 - 08:38

Ja w sumie z wyświetlacza w Edge 830 jestem bardzo zadowolony, natomiast w zegarku trochę ten rodzaj czasem przeszkadza. Są sytuacje, gdzie mało widać gdy chcę szybko coś podejrzeć.

 

Tutaj jeszcze kilka linków:

https://www.instalki...ikacja-nowosci/

 

https://www.notebook...y.848307.0.html

 

https://www.reddit.c...0_finally_here/

 

Instalki pisze o premierze za kilka tygodni - nie wiem czy to prawda.





Dodaj odpowiedź