Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#1741 jechan

jechan
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 07 maj 2014 - 13:56

Po aktualizacji do wersji 3.0 Edek 510 łączy się już bez problemów z telefonem.



#1742 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 maj 2014 - 17:26

No cykne dzisiaj update. Dzięki za info.

#1743 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 07 maj 2014 - 18:37

Dzięki Jechan - sprawdziłem i bangla tak jak mówisz. Pozdr

#1744 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 maj 2014 - 21:15

Czego obecnie używacie do planowania tras? Przez długi czas używałem bikeroutetoaster.com ale po zmianie interfejsu jest jakaś maskara, nie mogę się przekonać. Z kolei Garmin Connect jest beznadziejny. Zapisaną trasę przesyła tylko w jakimś durnym formacie który nie pojawia się w menu nawigacji ale tylko w menu treningowym i jak zjedziesz z trasy to zatrzymuje licznik. Jakaś totalna porażka. Kiedyś używałem gpsies ale tam z kolei była tragedia jeśli chodzi o prawidłowy profil wysokościowy.

 

A swoją drogą czy nawigowanie w wersji na Edge 800 działa lepiej niż w Edge 705? Może powiniem się przesiąść?



#1745 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 08 maj 2014 - 05:21

bikemap.net - wg mnie najlepsze do planowania szosowego

do mtb to jednak dobra mapa ze szlakami i tu jednak mapsource / basecamp



#1746 jechan

jechan
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 09 maj 2014 - 11:24

Używacie apki Garmin connect na androida? Bo mi jak chcesz wejść w treningi to nic nie pokazuje i jest jakiś błąd. Reszta opcji działa. Czy u was tez nie można przeglądać treningów w telefonie?

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka



#1747 play

play
  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skądpzn

Napisano 09 maj 2014 - 11:55

U mnie wszystko działa. Może zaktualizuj aplikację.



#1748 jechan

jechan
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 09 maj 2014 - 17:19

Przeinstalowałem apke i jest ok. Dzięki!



#1749 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 maj 2014 - 18:20

Czy wam ten bikemap.net też tak wolno chodzi? U mnie masakra, odświeża się tak jakbym się cofnął do czasu wdzwanianych modemów. Laptop z Core2Duo 2.6 GHz i Win7 64-bit. Tęsknię za starym bikeroutetoasterem. Tam wszystko chodziło błyskawicznie.



#1750 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 09 maj 2014 - 20:20

bikemap ma ostatnio chyba jakieś problemy z wydajnością, tak jak piszesz. Działa strasznie wolno, a co jakiś czas ma problem z zapisaniem trasy (ostatnią analizowało mi 2 dni... tak trochę długo). Wydajność laptopa nie powinna mieć tu nic do rzeczy - jeżeli google maps działa przyzwoicie to i to powinno (obliczenia są robione po stronie serwera).



#1751 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 maj 2014 - 12:28

Poświęciłem wczoraj trochę czasu grzebiąc po anglojęzycznych forach. Wynika z nich że do wyznaczania trasy pod Garmina ludzie używają głównie bikeroutetoastera, bikehike.co.uk i ridewithgps.com. Ten ostatni częściowo płatny. Powalczyłem trochę z bikeroutetoasterem i po przestawieniu mapy do prawej i zmaksymalizowaniu jej na wysokość da się tego używać. Niestety chamska reklama z lewej strony jest nie do zamknięcia. Nie zauważyłem opcji żeby zapłacić i żeby ją zlikwidować. Bikemap ze względu na żółwie tempo i gpsies ze względu na przekłamywanie profili wysokościowych są dla mnie nie do przyjęcia.



#1752 play

play
  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skądpzn

Napisano 10 maj 2014 - 12:36

Myślę  że problem wynika z małej rozdzielczości ekranu :) na większych rozdzielczościach ta reklama nie jest tak ogromna. Myślę że najlepszym rozwiązaniem jest zmiana "powiększenia" wyświetlanej strony (w Firefox to jest CTRL +/- a powrót do 100% CTRL 0 )



#1753 aparvis

aparvis
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 maj 2014 - 12:46

reklamy możesz zablokować dodatkiem Adblock Plus w Firefoxie



#1754 play

play
  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skądpzn

Napisano 10 maj 2014 - 12:49

reklamy możesz zablokować dodatkiem Adblock Plus w Firefoxie

 

To nic nie zmienia bo okno na reklamy pozostaje i nie da się go zmniejszyć, a o to tutach chodzi.



#1755 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 maj 2014 - 14:50

Adblock to nie ten przypadek jak napisano. Akurat mam Flashblock który robi mniej więcej to samo.

Faktycznie że mam małą rozdzielczość, 1280x800 14.1 cala. Zobaczę jak to jest na laptopie żony, ona ma 17 cali bodajże Full HD, chyba 1920xcoś tam.



#1756 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 10 maj 2014 - 16:50

W Operze jest coś takiego jak DragonFly ;) Chyba coś podobnego w Chromie lub Firefoxie też masz. Wystarczy troszeczkę wgłębić się w kod i możesz modyfikować witrynę według uznania.



#1757 jechan

jechan
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 11 maj 2014 - 15:27

Czy można jakoś edytować trening? Chodzi mi o ucięcie kawałka treningu. Można to zrobić w sporttracker ale potem żeby to gdzieś zgrać, np. na strave to nie ma takiego formatu żeby ten trening nowy zapisać

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka



#1758 aparvis

aparvis
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 maj 2014 - 16:05

Ja do aplikacji Garmin BaseCamp importuję plik GPX z treningiem i usuwm zbedne punkty przyciskiem "Erase"



#1759 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 maj 2014 - 10:16

Proponuję edytor GoldenCheetah - Rides -> Edit, oczywiście po zaimportowaniu treningu. Edycja prosta, jak w arkuszu kalkulacyjnym. Przy okazji można poprawić anomalie (typu skoki kadencji, pulsu itd.). Usunięcie np. niepotrzebnej końcówki: kliknięcie na pierwszej etykiecie (nr) wiersza do usunięcia i albo przesunięcie w dół wskaźnika myszy, albo naciśnięcie shift i kliknięcie ostatniego wiersza do usunięcia. Zaznaczy obszar wierszy do usunięcia, prawy klawisz myszy nad zaznaczonym obszarem i wybrać "delete row".

Następnie można wyeksportować trening(i) do kilku formatów, miedzy innymi do formatu TCX (np. do przesyłki danych do connect garmin).

Wykonanie eksportu: Activity -> Export (lub Batch Export - wsadowy eksport grupy treningów). Z menu Activity wybrać podział lub połączenie treningów - jakby ktoś miał taką potrzebę (choć oczywiście można i pobawić się edytorem).

 

Przy okazji polecam GC nie tylko jako doskonały program do analizy treningów, ale również jako dobre narzędzie naprawcze uszkodzonych plików edge (fit). Jeśli connect.garmin nie może wczytać pliku (lub po wczytaniu pokazuje głupoty), to warto sprawdzić czy da się wczytać plik programem GC. Na ogół się da. Usunięcie anomalii, wprowadzenie poprawek, eksport do tcx'a - ja dodatkowo zmieniam ręcznie jeszcze w tcx identyfikator urządzenia na urządzenie źródłowe (bez tego connect będzie pokazywał, że urządzenie jest nieznane).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1760 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 maj 2014 - 11:17

Prozor, zgodnie z Twoją sugestią zainstalowałem ten GC. Wgrałem 4 workouty. User friendly to moim zdaniem nie jest ale jeszcze powalczę. Na razie nie jestem w stanie za cholerę wyświetlić szczegółów żadnego innego activity niż ten pierwszy który wgrałem. Podpowiedz proszę jak przejść do innego?

 

A tak swoją drogą może mi ktoś podpowie w innej sprawie. W moim 705 jadąc po górach zrobiłem start i przejechaliśmy parę kilometrów co jest udokumentowane plikiem w historii. Następnie uruchomiłem wgrane wcześniej do urządzenia coś przygotowanego w Garmin Connect o nazwie "kurs" w formie trasy używając funkcji Training->Courses->Hnilcik-Panske Sedlo (to ostatnie to nazwa mojego kursu. Licznik mi sie w tym momencie zatrzymał, mieliło przez parę minut i uruchomiło trasę. Nacisnąłem start i pojechaliśmy po czym była masakra bo głupiał wyłączał się i włączał jak potłuczony. W każdym razie z tej funkcji więcej nie planuję skorzystać. Coś jednak zapisał bo po wyświetleniu w Garminie historii mam pod tą samą datą drugi wpis z tym że z nazwą data+nazwa kursu. Jednak po wejściu do katalogu Garmin->History przez peceta tego wpisu nie ma. Czy ktoś ma pomysł gdzie on się znajduje?





Dodaj odpowiedź