Skocz do zawartości


Zdjęcie

RB jak Rondo Babka


1389 odpowiedzi w tym temacie

#741 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 10 październik 2011 - 17:52

Fajny sen hehe, ja niestety ostatnio tak krótko śpię że w ogóle nic mi się nie śni i dlatego od 3 tygodni chodzę chory aż w środę tak się załatwiłem na rowerze że musiałem odpuścić rondo babka przez weekend :-(
Niestety przez najbliższe kilka lat runda się pewnie nie zmieni i będzie taka sama jak przez ostatnie 3 sezony. Pisałem do Sylwka żeby wydłużyć tą rundę przez Nasielsk ale niestety taki dystans wszystkim wystarcza...

#742 qqx

qqx
  • Użytkownik
  • 850 postów
  • SkądPiaseczno/Sochaczew

Napisano 10 październik 2011 - 18:03

frixfrot, Mi się ostatnio śniło, że wygrałem rondo :mrgreen: a potem jeździłem rowerem po kałużach głębokich na 30cm :lol:

Pisałem do Sylwka żeby wydłużyć tą rundę przez Nasielsk ale niestety taki dystans wszystkim wystarcza...

NA SCZĘŚCIE!!! dystans rundy wyścigowej jest w sam raz jak dla mnie. Nie wyobrażam sobie żebym z dojazdami robił więcej niż teraz. 155km w zupełności mi wystarcza, przecież Ty też robisz coś koło tego i jeszcze mało?!! Zawsze możesz mocniej pociągnąć na rundzie wyścigowej :-P

#743 Gosc_kluseczka85_*

Gosc_kluseczka85_*
  • Gość

Napisano 10 październik 2011 - 20:30

[quote name="Bucz"] Taka sama kraksa zdarzyła niemal w tym samym miejscu ostatniego dnia października rok temu. Wtedy konsekwencje były znacznie poważniejsze. Dla zawodnika jadącego bez kasku był to ostatni trening w życiu.

Ofiary śmiertelne na Babce.? :roll:

#744 Bucz

Bucz
  • Użytkownik
  • 219 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 październik 2011 - 20:56

Tak, niestety rok temu zdarzył się śmiertelny wypadek. Kraksa na Obwodnicy Nowego Dworu i brak kasku dały taki tragiczny w skutkach efekt.

Niestety przez najbliższe kilka lat runda się pewnie nie zmieni i będzie taka sama jak przez ostatnie 3 sezony. Pisałem do Sylwka żeby wydłużyć tą rundę przez Nasielsk ale niestety taki dystans wszystkim wystarcza...


Ja też jestem zwolennikiem większej selektywności rundy. Gór czy choćby podjazdów na Mazowszu nie zrobimy, ale przykładowo można by zrobić raz na miesiąc czy choćby raz na dwa miesiące super-rundę, czyli dwa okrążenia zwykłej rundy, albo zaeksperymentować jeszcze bardziej i zrobić zupełnie inną rundę z odpowiednio dużym dystansem. Mamy koniec sezonu a do następnego sporo czasu na dyskusje i nowe pomysły. krzy1976 jest chętny, ja również, więc jest już nas dwóch. Rondo to Ci, którzy tam przyjeżdżają, więc jeśli chętnych na jakieś zmiany będzie więcej, to nie widzę powodu, żeby nie dokonać zmian.

#745 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 10 październik 2011 - 20:58

Ofiary śmiertelne na Babce.? :roll:

no niestety, dlatego od początku tego sezonu trzeba było jechać w kasku żeby punktować na niedzielnym treningu.

#746 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 10 październik 2011 - 21:11

Ofiary śmiertelne na Babce.? :roll:

no niestety, dlatego od początku tego sezonu trzeba było jechać w kasku żeby punktować na niedzielnym treningu.


To była straszna tragedia, ja się o tym dowiedziałem od kolegi z pracy, który znał tego kolarza. Przyszedł wtedy do mnie i powiedział, żebym koniecznie kupił sobie kask. Z tego co wiem to ten tragicznie zmarły kolarz osierocił dwójkę dzieci i zostawił żonę. Co więcej miał już wcześniej groźny wypadek na szosówce, a mimo to jeździł bez kasku. Ja nie czekałem, tylko krowa nie zmienia poglądów.

#747 qqx

qqx
  • Użytkownik
  • 850 postów
  • SkądPiaseczno/Sochaczew

Napisano 10 październik 2011 - 21:20

Ja też jestem zwolennikiem większej selektywności rundy. Gór czy choćby podjazdów na Mazowszu nie zrobimy, ale przykładowo można by zrobić raz na miesiąc czy choćby raz na dwa miesiące super-rundę, czyli dwa okrążenia zwykłej rundy

Przecież Babka, mimo punktów i rywalizacji to ciągle trening. Jak chciał byś się sprawdzić na bardziej selektywnej trasie to przecież są od tego wyścigi, maratony itp.

#748 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 10 październik 2011 - 21:43

Przecież Babka, mimo punktów i rywalizacji to ciągle trening. Jak chciał byś się sprawdzić na bardziej selektywnej trasie to przecież są od tego wyścigi, maratony itp.

Nie każdy ma czas żeby cały dzień poświęcić na dojazd, maraton/wyścig i powrót do domu :-(
Nie ma żadnych szans na wydłużenie tej rundy niedzielnej, w sezonie 2007 runda punktowana wyglądała tak: http://www.bikemap.net/route/468538 i też wszystkim to pasowało...

#749 qqx

qqx
  • Użytkownik
  • 850 postów
  • SkądPiaseczno/Sochaczew

Napisano 10 październik 2011 - 22:13

w sezonie 2007 runda punktowana wyglądała tak: http://www.bikemap.net/route/468538 i też wszystkim to pasowało...

Nie ta runda to faktycznie za krótka była. A kto wpadł na pomysł, żeby wtedy ją wydłużyć, opory były czy ludzie chętnie się zgodzili?

#750 MiSzA

MiSzA
  • Użytkownik
  • 805 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 10 październik 2011 - 23:50

Ba, kiedyś podobno Rondo miało różne trasy - również jeździło w stronę Góry Kalwarii!

#751 GreQ

GreQ
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 październik 2011 - 08:12

Ba, kiedyś podobno Rondo miało różne trasy - również jeździło w stronę Góry Kalwarii!


ale mało tego to i po trasie katowickiej kiedyś też jeździli :shock:

#752 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 11 październik 2011 - 08:18

w sezonie 2007 runda punktowana wyglądała tak: http://www.bikemap.net/route/468538 i też wszystkim to pasowało...

Nie ta runda to faktycznie za krótka była. A kto wpadł na pomysł, żeby wtedy ją wydłużyć, opory były czy ludzie chętnie się zgodzili?

Wcześniej też była trasa przez Nasielsk, ale punktowa była przez Pomiechówek, przynajmniej w 2007 roku, wcześniej nie wiem bo na rondo nie przyjeżdżałem niestety. Tak jak pisze Michał, trasy były różne i raczej dłuższe, rondo podobno jeździło na Warkę, do Sochaczewa i w inne miejsca, trzeba się zapytać osób które kiedyś jeździły na te treningi :-)

#753 Bucz

Bucz
  • Użytkownik
  • 219 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 październik 2011 - 08:18

Ja też jestem zwolennikiem większej selektywności rundy. Gór czy choćby podjazdów na Mazowszu nie zrobimy, ale przykładowo można by zrobić raz na miesiąc czy choćby raz na dwa miesiące super-rundę, czyli dwa okrążenia zwykłej rundy

Przecież Babka, mimo punktów i rywalizacji to ciągle trening. Jak chciał byś się sprawdzić na bardziej selektywnej trasie to przecież są od tego wyścigi, maratony itp.


Załóżmy, że w weekendy, kiedy wypada super-runda sobotni trening można zrobić taki jak standardowy niedzielny. Myślę, że Ci którzy w sobotę jeżdżą nie czuli by się urażeni, bo zawsze mogli by pojechać Małą Rundę a cała reszta tak jak w niedzielę. Poza tym nie obstaję za wszelką cenę, żeby wydłużyć rundę. Bardziej mi zależy na większej selektywności, czy w ogóle na tym, żeby była JAKAKOLWIEK dyskusja na temat trasy Ronda. Przecież nie musimy tkwić cały czas w jednym schemacie.

#754 qqx

qqx
  • Użytkownik
  • 850 postów
  • SkądPiaseczno/Sochaczew

Napisano 16 październik 2011 - 18:11

Jak dzisiaj było na Babce???
Ja niestety nie mogłem pojechać, sprawy rodzinne, ale specjalnie przejechałem i pozdrowiłem babkowiczów z samochodu :-D

#755 Bucz

Bucz
  • Użytkownik
  • 219 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 październik 2011 - 22:28

Tempo było bardzo nierówne wg schematu: wolno 30km/h i nagle przyspieszenie do 50 km/h, po chwili znów wolno i tak cały czas. Grupa nie pozwalała na żadne ucieczki.

#756 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 17 październik 2011 - 12:44

Trudno było uciec, dość mocno wiało, no i forma wielu osób bardzo się wyrównała więc nie można sobie od tak odjechać :-) Grupa bardzo porwała się między Dębe a Nasielskiem tam gdzie zawsze najbardziej wieje. Najpierw odjechała dwójka, za nią 6-8-ka i w 3 grupie ok 20 osób. Goniąc drugą grupę trzecia grupa podzieliła się na dwie. Druga grupa dogoniła uciekającą dwójkę przy lotnisku, a 3 grupa dogoniła przód na światłach w Nasielsku, późńiej już chyba nikt już nie odpadł. Wiosło trochę szalał, trochę młody Piotrek ale do kreski nikomu nie udało się dojechać w ucieczce, czyli finisz z ok20 osobowej grupki.

#757 mikka

mikka
  • Użytkownik
  • 176 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 październik 2011 - 12:51

witam,
chętnie bym do was dołączył w sobotę, ale ja jestem początkujący, niemniej jednak chciałbym spróbować. Pytanie tylko jakie macie zwykle tempo w soboty i jaką trasę robicie? Czy spotykacie się na rondzie babka gdzieś w konkretnym miejscu... czy spokojnie będzie was widać?

#758 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 18 październik 2011 - 13:24

witam,
chętnie bym do was dołączył w sobotę, ale ja jestem początkujący, niemniej jednak chciałbym spróbować. Pytanie tylko jakie macie zwykle tempo w soboty i jaką trasę robicie? Czy spotykacie się na rondzie babka gdzieś w konkretnym miejscu... czy spokojnie będzie was widać?

Cześć, najlepiej gdybyś przyjechał i sam zobaczył. Nie da się tego opisać w dwóch słowach, zresztą co rondo to może być inaczej, raz jest szybciej raz wolniej. Może być tak że grupa się podzieli i będziesz jechał gdzieś z przodu albo gdzieś z tyłu w jakiejś grupce.
trasa sobotnia: http://www.bikemap.net/route/417893
Więcej informacji: http://www.rondobabka.info/
spotykamy się dokładnie tak jak to widać na zdjęciu:
http://www.rondobabk.../08022009_1.jpg

#759 frixfrot

frixfrot
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądVarsovia

Napisano 23 październik 2011 - 12:08

Co tam dziś na rondzie, jaki przebieg? Widzę, że sezon już bliski końca, bo wracając dziś z treningu biegowego w kampinosie, spotkałem sporą część Olsha, na góralach i przełajówkach :)

#760 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 23 październik 2011 - 13:49

Co tam dziś na rondzie, jaki przebieg? Widzę, że sezon już bliski końca, bo wracając dziś z treningu biegowego w kampinosie, spotkałem sporą część Olsha, na góralach i przełajówkach :)

Chłopaki z Olsha wrzucili na luz, ja też się cieszę że to już zakończenie sezonu bo jeździ mi się koszmarnie ciężko. Dzisiaj na rondzie tempo było w większości spokojne jedno z wolniejszych treningów niedzielnych w sezonie a mimo to ledwo dojechałem do domu :-) Grupa niezbyt liczna, max 30 osób.



Dodaj odpowiedź