Skocz do zawartości


Grupy Campagnolo


254 odpowiedzi w tym temacie

#61 wunderfaust

wunderfaust
  • Użytkownik
  • 455 postów
  • Skądz neta

Napisano 13 maj 2007 - 08:19

posiadam veloce od 97r (jeszcze ta z ostrymi rogami). Działa to perfekcyjnie aczkolwiek siłą rzecz zaczynają się problemy (częste regulacje). Zdecydowanie polecam tą grupę. Mirage i xenon to do niedawna były tożsame grupy. Mirage miało tylko inne wykończenie (np. czarne korby) i możliwosć współpracy z ergobrainem. jak jest teraz jak obie są 10rzędowe to nie wiem. Wiem ze kompozytowe klamki campy też potrafią po jakimś czasie klekotać ale o ich pracy słyszałem tylko same superlatywy.
Campa chodzi twardo, głośno i już, ale przyznać musze ze u siebie żadnego kulturalnego "jeb.." u siebie nie doświadczam. Czy warto dopłacić do veloce? WARTO!. jeździłęm na centaurze i shimanowskiej 105 i generalnie porównanie wypadło zadowalająco - co do wagi to nie porównywałem bo nie było to obiektem mego zainteresowania. jakbym miał wybierać osprzęt i miał się zastanawiać czy centaur czy veloce wybrałbym veloce i resztę dołożył do ramy albo kół (a już na pewno na lepsze siodło). Zresztą jestem zwolennikiem łaczenia różnych komponentów - oszczędza sie na budżecie. Sam widziałem czasowy rower jednego z najlepszych kolarzy swiata w którym przednia przerzutka to normalny Chorus.

#62 xcracer

xcracer
  • Użytkownik
  • 391 postów
  • SkądMyszków

Napisano 13 maj 2007 - 08:55

chorus znalazł się tam nieprzypadkowo....wiesz dlaczego???
:-)
(było o tym już nawet gdzieś na tym forum...poszukaj)

#63 wunderfaust

wunderfaust
  • Użytkownik
  • 455 postów
  • Skądz neta

Napisano 13 maj 2007 - 11:31

chodziło mi o rower simoniego z czasówki w Pizie. nic na ten temat na forum nie znalazłem chyba że nie potrafię szukać

#64 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 maj 2007 - 17:16

Dużo zawodowców jeździ z FD Chorus. Dlatego, że niegdyś karbonowy wózek Recorda był miękki i łańcuch potrafił spadać za zewnatrz. Wzmocnili go tytanem, ale widać uprzedzenia pozostały, lub może nadal wózek nie jest tak "radykalny" jak w Chorusie.

#65 emer

emer
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • SkądGalicja

Napisano 13 maj 2007 - 20:41

Mam Centaura tylna 2007 (se zakupiłem klamki też - i tez carbon), a wiec ma ona tyz korpus carbonowy ... Jakos ta skorupa nie wyglada pewnie, choć tył jest metalowy ....
mam nadzieje ze bedzie OK ...
Natomiast mam problem - stara przednia przerzutka (centaur, chyba na 9tka?) cos mi nie funguje z pozostałym zestawem 10-tkowym ... Czy faktycznie musze zmienić na przednia, niby 10tkową ( czy jest jakis podział na przednie 9tkowe i 10tkowe?)

#66 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 13 maj 2007 - 20:56

roznice miedzy 9ka, a 10ka FD jest naprawde niewielka.
najwiecej tu raczej zalezy od regulacji.

#67 pantani

pantani
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • Skądz wioski

Napisano 15 maj 2007 - 11:01

Potwierdzam. Mam FD 10 speed a łańcuch 9speed więc teoretycznie łańcuch jest za szeroki do tej FD, jednak to nie ma żadnego znaczenia i przerzutka działa idealnie, nie było ŻADNYCH problemów z regulacją.

pzdr

#68 £ukasz

£ukasz
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • SkądMałe miasto ;)

Napisano 02 czerwiec 2007 - 20:43

Ale są dwie wersje connexa - 6,0mm i 6,2 mm. 6,0mm podobno współpracuje bez zarzutu z shimano natomiast 6,2mm z campą więc być może Malik miałeś doczynienia właśnie z tą spinka o szerokości 6,2mm?

w takim razie IMO nie ma sensu oslabiac lancucha spinka


Spinka osłabia łańcuch?

#69 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 02 czerwiec 2007 - 21:07

Przejechałem na C9 ze spiną Connexa ponad 300 km i nic się nie dzieje.
Co do spinek connex'a to dla napędów 9 biegowych jest jedna ale już na 10 biegów są dwa rozmiary 6 i 6,2 mm.

#70 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 02 czerwiec 2007 - 21:07

nie wiem dokladnie jakie miala wymiary ;-) ta spinka, ale byla na 9ke. lancuch byl cn7701.

czy spinka oslabia lancuch? hmm kiedy jezdzilem na shimano + spinka srama to nic sie nie dzialo. no ale jesli juz mialoby sie cos dziac to wydaje mi sie, ze jako pierwsza powinna strzelic wlasnie spinka.

#71 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 24 wrzesień 2010 - 12:31

Decyzja odnośnie zakupu grupy na przyszły sezon zapadła na 99%.
Campagnolo Centaur lub Athena.
W związku z tym mam problem. Nie ma za dużego wyboru jeżeli chodzi o sklepy. Można nawet rzec, że wybór jest mizerny. Poręba raczej odpada (ze względu na ceny). Widziałem także sprzęt Campy na www.wertykal.com. Niestety na e-maile to chyba nie odpisują wcale, pytałem o dostępność itp.
Można także za całkiem niezłe pieniądze kupić na eby.ie lub w kilku sklepach w UK, ale preferuję jednak sklep w PL.
Może znacie jakieś inne sklepy (mogą być stacjonarne), gdzie można zakupić kompletną grupę Campy? Z góry dzięki za pomocną dłoń.

#72 Gosc_bartek86_*

Gosc_bartek86_*
  • Gość

Napisano 24 wrzesień 2010 - 13:42

sklepy jakie znam z campa
campabike - allegro z tego co widzialem chyba najtaniej by wyszło kupic u nich
Athene chyba najtaniej ale na wetykalu maja promocej za 2,5 tys cala grupa z alu korba ;-)
http://www.fhm.pl/sklep/ - mozna zadzwonic i sie popytac czy nie sprowadzi jakiejs grupy
http://www.bike24.com/ - chyba niemiecki sklep ;-)
tak osobiscie wybrał bym athene :-)

#73 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 24 wrzesień 2010 - 14:14

Daruj sobie polskie sklepy. Jeśli chcesz kupić pełną grupę Campy to tylko i wyłącznie http://www.ribblecycles.co.uk/. Ceny mają chyba najlepsze w Europie... Centaur z karbonowymi klamkami i tylną przerzutką za 500Ł a do tego pewnie jeszcze z kilka % rabatu

#74 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 24 wrzesień 2010 - 14:21

Nie wysyłają do Polski zią.

#75 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 24 wrzesień 2010 - 14:25

Wysyłają wysyłają, wystarczy wcześniej napisać.

#76 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 24 wrzesień 2010 - 14:27

No nie wysyłają. W opcji rejestracji nie ma naszego kraju. Pisałem i dostałem odpowiedź - bardzo nam przykro do Polski nie wysyłamy.

Masz tam konto ? Jak będę chciał coś zamówić, to mogę za twoim pośrednictwem ?

#77 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 24 wrzesień 2010 - 14:28

Widziałem taniej, Athena carbonowa 2010 "11" za niecałe 500 funciaków plus przesyłka. Ale pal licho bo chcę kupić w PL.

#78 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 24 wrzesień 2010 - 14:34

gibber kupowałem tam sztyce dedy. Zapytałem wcześniej jak z wysyłka do Polski i ile kosztuje - doliczyli 5L. Nie wiem, może to zależy jakie części się kupuje. Przy małych nie robią problemu, większych może im się nie chce, nie opłaca? Jakby co chętnie pomogę...

#79 emilpe

emilpe
  • Użytkownik
  • 180 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 wrzesień 2010 - 14:34

Zapytaj http://alexi-raco.com/ tam chyba najtaniej mieli części campy jak się dowiadywałem

#80 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 24 wrzesień 2010 - 14:41

thorian z ta ceną coś mi się popierdaczyło, tyle tego przeleciałem wczoraj....
http://www.shinybike...upset-2011.html
wysyłają do PL.



Dodaj odpowiedź