Skocz do zawartości


Grupy Campagnolo


254 odpowiedzi w tym temacie

#81 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 24 wrzesień 2010 - 14:54

Wiesz, że to jest ta NOWA Athena ? Czyli taki Mirage w wersji 11sp.

#82 Gosc_bartek86_*

Gosc_bartek86_*
  • Gość

Napisano 24 wrzesień 2010 - 17:06

Wiesz, że to jest ta NOWA Athena ? Czyli taki Mirage w wersji 11sp.

porównywanie atheny do mirage to chyba lekka przesada :-/

#83 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 24 wrzesień 2010 - 17:19

Porównuje funkcjonalność a nie nazwę i hasła marketingowe.

#84 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 24 wrzesień 2010 - 18:14

gibber, Mirage o 2 lat jest już nie produkowany. Tak jak Xenon.

wicklowman, zamiast pisać do Wertykalu to po prostu tam zadzwoń. Jak ja dzwoniłem to nie było problemów. Na gg też odpisywali mi zawsze prawie od ręki.

#85 Gosc_bartek86_*

Gosc_bartek86_*
  • Gość

Napisano 24 wrzesień 2010 - 20:01

Porównuje funkcjonalność a nie nazwę i hasła marketingowe.

czyli miales okazje smigac na tej athenie 11 bo sam przymiezam sie do nowej grupy tylko centaur lub athena (z tego co wyczytalem to chyba wagowo wychodzi lepiej athena) albo chorus za rok :mrgreen:

#86 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 24 wrzesień 2010 - 20:03

gibber, Mirage o 2 lat jest już nie produkowany. Tak jak Xenon.

wicklowman, zamiast pisać do Wertykalu to po prostu tam zadzwoń. Jak ja dzwoniłem to nie było problemów. Na gg też odpisywali mi zawsze prawie od ręki.


Dzwoniłem, za dużo chcą 3000 zł za grupę Centaur.

Druga sprawa, tak trochę OT, zgłupiałem szczerze mówiąc.
Sram odpada, jak znam życie nie przywyknę do klamkomanetek. Nie będę ryzykował, wiem w sumie można kupić Shimano (jak "sramowskie" się nie sprawdzą), ale to zawsze parę stówek dodatkowo. Campa mi nie leży, przede wszystkim ergonomia klamkomanetek. Ale decyzja taka a nie inna bo to jednak niezawodność i marka.
Rozmawiałem dzisiaj z eks trenerem i Ultegra 6700 to jest bardzo dobre rozwiązanie. W moim przypadku: od zawsze shimano, przyzwyczajony jestem, zero kłopotów, w pewien sposób też sentyment. Teraz jednak grupy są inne, zmieniły się technologie, design itp. Ja mam osprzęt shimano stary jak świat więc nie ma co porównywać. Jeżeli chodzi o wygląd to Shimano u mnie numer jeden. A myslę, że na to się też zwraca uwagę.
Dzisiaj się dowiedziałem, że będę miał ramę Felta i to wyższa półka. Do tego doszłaby Ultegra (lub Dura-Ace 7800 bo róznica w cenie tylko około 500 zł), jakieś ładne kółka i rowerek jak marzenie....nie wiem już sam co kupować kurde.
Starty w planie: z pewnością Road Maraton "u Wieśka", parę wyścigów masters, może z pięć, treningi 3-5 razy w tygodniu. Na taką jazdę Ultegra powinna być ok chyba....

#87 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 24 wrzesień 2010 - 20:23

Bierz Ultegrę 6700, nie kombinuj. 2,4-2,5 tys zł wychodzi. Szkoda, że nie ma w wersji black...

#88 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 24 wrzesień 2010 - 20:25

Bierz Ultegrę 6700, nie kombinuj. 2,4-2,5 tys zł wychodzi. Szkoda, że nie ma w wersji black...


slaweko krótko i na temat :-P
Szczerze mówiąc to strasznie się napaliłem na tą grupę. Z drugiej strony mój tata ma Centaur Campy, dwa sezony i wszystko chodzi "miodzio".

#89 Gosc_bartek86_*

Gosc_bartek86_*
  • Gość

Napisano 24 wrzesień 2010 - 20:31

zrobilem takie zestawienie campy
athena cena 3459 waga 2247
cenatur cena 3469 waga 2267
chorus cena 4734 waga 2153
ceny z wertykal. Ja osobiscue mialem shimano i przesiadlem sie na campe i jest bardzo zadowolony co prawda to tylko mirage ale narazie planuje na nowa rama :-o a nowa grupa puzniej i tez napewno campa.

#90 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 wrzesień 2010 - 20:34

Jakby ktoś kupował cała grupę na 10 rzędów i chciałby zaoszczędzić to mam na sprzedaż używaną korbę centaura carbonową ut 172.5mm 53/39 w bardzo dobrym stanie, w dobrej cenie.

Wiem, że jest dział giełda, ale pewnie nie wszyscy tam lukają.

#91 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 24 wrzesień 2010 - 21:28

wicklowman, bierz Campagnolo Centaur US 10s.

Krótko i po mojemu 8-)

Ciekawe kto poleci Ci SRAM...

#92 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 24 wrzesień 2010 - 22:04

Campa mi nie leży, przede wszystkim ergonomia klamkomanetek.


To ja nie wiem nad czym tu się zastanawiać. Kupisz Campe bo to "marka" a potem będziesz przy każdej jeździe się męczył? Gdzie tu sens. Klamkomanetki i ich dopasowanie to wg mnie najważniejsze co powinno się brać pod uwagę kupując osprzęt. Ja kiedyś też chciałem Centaura z UltraShift'ami. Wystarczyło, że położyłem ręce na klamkach i od razu mi przeszła ochota na cokolwiek z Campy.
Ja jak slaweko jestem za Ultegrą, skoro SRAMa od razu odrzucasz.

#93 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 24 wrzesień 2010 - 22:15

thorian, zgadzam się we wszystkim co piszesz, klamkomanetki to sprawa najważniejsza, tylko ja też trochę źle podchodzę do sprawy (chyba). Klamki Shimano jakie mam to RSX 7-biegowe, wiekowe już bardzo (działają prawie idealnie jak na swoje lata). Obecne nowe grupy mają inną budowę (chodzi o kształt i ergonomię), przynajmniej wizualnie. Teoretycznie nowa Ultegra też może nie pasować do dłoni. I tak szczerze zupełnie teraz to jeżdżąc na tak starym sprzęcie jak ja teraz i zmieniając na Campagnolo, Shimano czy na Srama to w każdym przypadku trzeba będzie się przyzwyczajać od nowa ;-).

#94 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 24 wrzesień 2010 - 22:45

wicklowman niezupełnie... zasada działania RSX'ów i nowych klamek Shimano jest w zasadzie identyczna. Nie będziesz musiał się do niczego przyzwyczajać poza kształtem łap. SRAM i Campagnolo to już inna bajka i inny sposób zmiany przełożeń.
Co do klamek i kształtu to mogę pomóc Ci na tyle, że opiszę własne odczucia a Ty możesz to porównać do swoich....
Campaglono US - dla mnie najmniej wygodne. Zbliżając dłoń do klamkomanteki niejako intuicyjnie układasz rękę i tak naprawdę nie można za bardzo inaczej jej ułożyć. Wielkość łap z całek trójki średnia.
Shimano - w porównaniu do starszych wersji nowe klamki nieco urosły. Zwiększył się obwód i nieco się wydłużyły. Jest sporo miejsca na dłoń. Dla mnie ze względu na małe dłonie, też mogły by być kłopotliwe, ale dla kogoś większymi na pewno będzie ok. Nie ma dzyndzla więc klamkę można złapać jak komu wygodnie.
Sram - najmniejsze z całej trójki. Łapy wydają się bardzo prymitywne w porównaniu do konkurencji, ale są zadziwiająco wygodne. Dodatkowo możliwość regulacji oddalenia obu dźwigni to kolejna zaleta. Dla mnie (ze względu na małe dłonie) najwygodniejsze i najlepiej dopasowane.

Wydaje mi się, że jeśli tylko nie masz małych dłoni to nowa Ultegra powinna Ci podpasywać skoro RSX Ci odpowiadają.

#95 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 24 wrzesień 2010 - 23:05

thorian, jak pisałem o przyzwyczajaniu się to miałem na myśli tylko kształt ;-) . Pomogła mi twoja opinia. Mam duże dłonie więc Ultegra powinna być OK. Na klamkach ojca trzymałem dłonie parę razy i nie jest to jakaś tragedia, ale jednak to nie jest to.
I wreszcie, zobacz na zdjęciu, jeden z moich ulubionych chwytów klamki. Zwróć uwagę, gdzie mam kciuka.
Wydaje mi się, że w przypadku klamek Campy nie będzie o tym mowy :-P
Dołączona grafika

#96 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 24 wrzesień 2010 - 23:16

Wydaje mi się, że w przypadku klamek Campy nie będzie o tym mowy


Ja u siebie na Campie US mam chyba z 10 chwytów opracowanych i mogę smiało powiedzieć że nie ma żadnych problemów w takim trzymaniu jak widać wyżej na foto. Cyngielek nie zawadza. Poza tym bardzo pasuje mi chwyt za górną część łap. Można przyjąć zdecydowanie bardzo aerodynamiczną pozycję - mocno wyciągniętą.

Ale dodać muszę że moje średnio-duże dłonie również lubią Ultegrę 6700. Sramu na dłuższą metę nie widziały.

#97 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 25 wrzesień 2010 - 10:32

Przymierzałem w sklepie łapy "nowej" Ultegry, "nowego" DA i SRAM Red. Mam średnio duże, długie dłonie. Na DA i Ultegrze moje dłonie leżą idealnie. Na Sramie jakby inaczej, takie mam odczucia. Ale spójrz wicklowman na braci Schleków, Cancelarę czy choćby Armstronga (w końcu kurduplem nie jest) - jeżdżą na Sramie i wygrywają wyścigi...

Nowy DA i Ultegra mają nowe bardziej ergonomiczne łapy, moim zdaniem lepsze niż poprzednie wersje.

#98 Gosc_bartek86_*

Gosc_bartek86_*
  • Gość

Napisano 25 wrzesień 2010 - 11:01

ja natomiast jestem drobnej budowy ciala i mam male dłonie chyba dlatego pasuje mi campagnolo. :mrgreen: blizej mi do Sastre niz Cancellary

#99 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 25 wrzesień 2010 - 11:31

Ale spójrz wicklowman na braci Schleków, Cancelarę czy choćby Armstronga (w końcu kurduplem nie jest) - jeżdżą na Sramie i wygrywają wyścigi...


Fakt :-D Więc co Sram ???? Bo planuję wygrać wszystkie maratony Wieśka Legierskiego.... :-P :-P :-P :-P :-P

#100 Gosc_bartek86_*

Gosc_bartek86_*
  • Gość

Napisano 25 wrzesień 2010 - 14:04

kup to co ci odpowiada jak lubisz shimano i lubisz jazde to czemu nie :mrgreen: ja uwazam ze shimano sram i campagnolo to dobre marki i raczej mowimy tu zaletach i róznicach a nie wadach przeciez campagnlo tez mozna zarzucic gorsza zmiana biegów w dolnym chwycie ;-)
to tak jak z porshe ferrari czy maseratii



Dodaj odpowiedź