Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażery Wahoo Kickr, Core, Snap


367 odpowiedzi w tym temacie

#1 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 24 wrzesień 2018 - 19:26

Zastanawia mnie ten trenażer. Po wstępnej analizie parametrów i moich potrzeb w grze został właśnie wahoo kickr core lub elite direto. O elite direto jest temat, chciałbym jednak zebrać więcej opinii o wahoo kickr core.

Zastanawia mnie przede wszystkim:

1. Głośność - z wahoo znalazłem kilka opinii że jest dość cichy, z elite direto z kolei dość sprzeczne czasami skrajne opinie. Kilka że jest głośny a nawet bardzo głośny, ale również kilka że można przy nim spokojnie oglądać tv bez podglaśniania. Jak to jest? Ma ktoś żetelne info który z tych trenażerów jest cichszy i czy różnica jest duża?

2. Moc maksymalna. W wahoo 1800, w elite 1400 przy 40km/h i 2200 przy 60km/h. Jak to jednak jest w praktyce bo obie wartości wydają się kosmiczne i nieosiągalne, więc o co chodzi? Który będzie lepszy do np. Sprintów z zatrzymania na możliwie dużym oporze?

3. Realizm jazdy z np. Zwift? Ponoć w obu przypadkach jest bardzo ok, ale może są jakieś istotne różnice?

4. Pomiar mocy - ponoć również w obu przypadkach bardzo ok i podobnie.

Inne istotne różnice - czy są jakieś?

#2 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 24 wrzesień 2018 - 20:02

Wątpię, żeby zgłosił się jakiś użytkownik, bo obecnie ten trenażer nie jest nawet dostępny. Poza recenzjami od np. DCRainmakera będzie ciężko o inne opinie.



#3 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 24 wrzesień 2018 - 20:07

Nie jest dostępny? W kilku sklepach wygląda jakby był, chyba że się okaże po zakupie że jednak nie mają

#4 jastu

jastu
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 08 październik 2018 - 09:34

Bierz go, nic lepszego w tej cenie nie ma - wg. moich priorytetów, mam go 2 tyg



#5 RyszardB

RyszardB
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 08 październik 2018 - 10:07

Jak możesz to napisz coś więcej - tzn wrażenia.

Ja waham się między Elite Direto  a  Wahoo Kickr  Core.

Różnica paru stówek, a różnic w opisach nie widzę.

Dlaczego właśnie Wahoo Kickr  Core ?



#6 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 08 październik 2018 - 18:24

Dokładnie, dlaczego warto? Jak jego głośność?

#7 jastu

jastu
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 26 październik 2018 - 13:27

jest cichy i w cywilizowany sposób steruje oporem - bez zrywów

 



#8 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 11 wrzesień 2019 - 17:02

Pozbyłem się Direto z powodu irytującego problemu z ustabilizowaniem mocy w trybie ERG podczas interwałów. Nie radzi sobie z nagłym wzrostem mocy, co powoduje że 1 minutowe interwały są trudne w realizacji, a 30s i krótsze w zasadzie niemożliwe. Schodzi jakieś 15s zanim trenażer się ogarnie. Zawyżanie mocy to kolejny powód. Miałem nadzieję że w Direto X poprawią ERG, ale po recenzji DCRainmakera widzę że nic się w tej kwestii nie poprawiło.

 

Jak to w praktyce wygląda w Kickr Core ? Niby lepiej, ale to "na papierze"  Ktoś, coś ?


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#9 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 17 wrzesień 2019 - 11:42

Pozbyłem się Direto z powodu irytującego problemu z ustabilizowaniem mocy w trybie ERG podczas interwałów. Nie radzi sobie z nagłym wzrostem mocy, co powoduje że 1 minutowe interwały są trudne w realizacji, a 30s i krótsze w zasadzie niemożliwe. Schodzi jakieś 15s zanim trenażer się ogarnie. Zawyżanie mocy to kolejny powód. Miałem nadzieję że w Direto X poprawią ERG, ale po recenzji DCRainmakera widzę że nic się w tej kwestii nie poprawiło.

Jak to w praktyce wygląda w Kickr Core ? Niby lepiej, ale to "na papierze" Ktoś, coś ?


Harvey, widziałeś ten film? Wygląda to całkiem nieźle.
https://youtu.be/g59R3cArg6k

#10 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 17 wrzesień 2019 - 16:37

Widziałem. Zakup popełniony. Czekam na gorszą pogodę i będę testował z obustronnym pomiarem w pedałach. Na razie mogę stwierdzić że jest zauważalnie ciszej niż na Direto. 


  • Prozor lubi to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#11 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 17 wrzesień 2019 - 18:19

To super, nie ukrywam, że liczę na Twoją opinię :). Bo póki co na polu bitwy zostało u mnie Direto (którego nie polecasz, więc to taka ostateczność), Flux S (jeśli nie ma takich problemów jak we Flux 2 przy sprintach) i Kickr Core. Znalazłeś jakąś dobrą ofertę?

#12 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 17 wrzesień 2019 - 20:20

Pozbyłem się Direto z powodu irytującego problemu z ustabilizowaniem mocy w trybie ERG podczas interwałów. Nie radzi sobie z nagłym wzrostem mocy, co powoduje że 1 minutowe interwały są trudne w realizacji, a 30s i krótsze w zasadzie niemożliwe. Schodzi jakieś 15s zanim trenażer się ogarnie. Zawyżanie mocy to kolejny powód. Miałem nadzieję że w Direto X poprawią ERG, ale po recenzji DCRainmakera widzę że nic się w tej kwestii nie poprawiło.

Jak to w praktyce wygląda w Kickr Core ? Niby lepiej, ale to "na papierze" Ktoś, coś ?

Na jakich przelozeniach jezdziles w Erg? U mnie na 3 letnim Real Muin skoki mocy w gore byly realizowane w ok 5s. Te wieksze w dol nieco dluzej ale tu, akurat te kilkanascie sekund w recovery wiecej np na 100W zamiast 90W nie robi zadnej roznicy.

Jak ten Core dziala podobnie do Kickr (tego jeszcze nie przetestowalem w kazdej okolicznosci) to nie wiem czy cos lepszego w tych pieniadzach mozna kupic.

#13 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 17 wrzesień 2019 - 21:02

@Bzyku ja akurat kupowałem w 3athlete.pl bo dostałem od kumpla kod -5%, ale we wszystkich renomowanych sklepach które sprawdzałem cena podobna

 

@1415chris przetestowałem prze zeszłą zimę chyba wszystkie możliwe kombinacje :)  Oprócz laga Direto ma problem z ustabilizowaniem zadanej mocy przy interwałach. Przykład: Jedziesz 150W, wskakuje interwał 450W. Po 2-3s trenażer stwierdza wesoło że stawia za mały opór i zwiększa go powyżej 450 do ~470. Po chwili dochodzi do wniosku że jest za mocno, więc zmniejsza moc poniżej 450, po czym dopiero stabilizuje na 450. Cała operacja trwa z 10-15s i zajedwabiście denerwuje bo oczywiście czuć te zmiany pod nogą. I tak jest za każdym razem.  Im bardziej nerwowo zareagujesz kadencją, tym dłużej będzie się z tobą bawił :) Strasznie nienaturalne. Już bym wolał żeby przez ten czas stopniowo dochodził do zadanej mocy bo było by to zupełnie naturalne (jak na drodze), a nie skakał jak poje..... Jak nie "zaciśniesz zębów" i nie przepchniesz tych 470W z tą samą kadencją to dołoży ci jeszcze obciążenia no bo zwolniłeś..... Spirala śmierci gotowa. Nie muszę pisać co się dzieje przy naprawdę wysokich mocach - przy braku wprawy jesteś w stanie doprowadzić do sytuacji że nie będziesz w stanie przekręcić korbą :)

Sytuacje nieco poprawia jazda na małej tarczy z przodu, ale nie jakoś dramatycznie. 

W teorii (z testów netowych) wynika że w Wahoo lepiej pod tym względem. Zobaczymy.

Zresztą raczej innego wyjścia nie mam , bo 3.5 tyś to moja granica bólu jaką jestem wstanie wydać na trenażer. I ani złotówki więcej :)


  • Prozor i muzycom lubią to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#14 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 wrzesień 2019 - 07:41

To co opisujesz najbardziej mnie wkurzało w ERG. Vortex nie, bo tam inercja śladowa i sterowanie elektromagnetyczne, ale za to opór stały przez cały ruch obrotowy korby. Bushido już miał te skoki stabilizacji, może nie tak duże, ale już wystarczyło żeby mnie doprowadzać do szewskiej pasji. Direto znajomego jeszcze gorzej, właśnie jak opisałeś. Konkretny trening bez szarpania się tylko i wyłącznie w trybie stałego oporu. To po co to ERG pytam się ;)

 

Też jestem ciekaw Twojego porównania Core do Direto i jakości pracy tego urządzenia. 

 

Flux S (jeśli nie ma takich problemów jak we Flux 2 przy sprintach)

 

KAŻDY będzie miał problem ze sprintami. Nie ten rodzaj wysiłku, a na pewno nie do ERG. Szczegóły opisałem tu: #1670 icon_share.png

 

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#15 pszem

pszem
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 12 październik 2019 - 11:25

Ktoś ma jakiś kodzik do 3athlete? ;) Chyba wezmę kickr core, mimo że przekracza budżet. Już direto x przekraczał, ale im więcej czytam tym bardziej wydaje się, że kickr jest lepszym wyborem

#16 ex_lemon

ex_lemon
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądKnurów

Napisano 12 październik 2019 - 17:17

Czy na Kickr Core można trenować offline z jakąś aplikacją? Czy jest polska wersja językowa? Czy z obecnych na rynku aplikacji treningowych jest coś po polsku, może jakiś dobry polski program czy u nas raczej nic nie ma?



#17 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 12 październik 2019 - 18:19

Zaden mi znany trenazer nie potrzebuje dostepu do internetu zeby normalnie funkcjonowac. A trenowanie z aplikacjami offline jest jak najbardziej mozliwe. Dobrze jest zapoznac sie z konkretnymi aplikacjami z jakimi bedzie sie trenowac aby poznac ograniczenia zwiazane z ich uzywaniem bez dostepu do internetu, bo ograniczenia jakies beda.
Odnosnie polskiej wersji jezykowej, aplikacje i sama jazda na trenazerze nie wymagaja skonczenia studiow lingwistycznych. Nawet dla kogos nie znajacego j. angielskiego, jest to do ogarniecia, tak mi sie wydaje. Do obslugi aplikacji wystarczy znac kilkanascie slow, a same sesje treningowe sa oparte glownie na grafice z minimalnym udzialem tekstu. Np w TrainerRoad pojawia sie tekst ale w glownej czesci ma on charakter wskazowkowo-opisowy. Czasami tekst zawiera dodatkowe czwiczenia, ktore mozna realizowac podczas krecenia lub nie. Nie wplywa to na glowny cel danej sesji. A tak wogole, moze zaczecie z nie-polska wersja moze pomoc w nauce lub nawet zachecic do nauki np angielskiego ;)
  • ex_lemon lubi to

#18 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 październik 2019 - 18:24

Apka Kamila: https://power-peaks.com/pl/index.html powoli się rozwija, ale łączność tylko po ANT+

No i nie wiem dlaczego interfejs językowo mieszany - polsko/angielski. Dziwne...

Wysłane z mojego P9_Energy_Lite przy użyciu Tapatalka


  • ex_lemon lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#19 pszem

pszem
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 12 październik 2019 - 20:39

A może zamiast direto x czy kickr core warto wziąć Fluxa 2 od Tacxa?

#20 Johan

Johan
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 13 październik 2019 - 18:34

Właśnie mam ten sam dylemat. Z tego co znalazłem na korzyść wahoo to Flux 2 ma chyba problemy z 5 sek sprintami oraz jest głośniejszy o 1 dB przy 35 km/h od wahoo kickr core. Po za tym to ta sama liga.... no i tacx jest troszkę tańszy. Czy może ktoś ma wady i zalety - czyli porównanie obu modeli ?





Dodaj odpowiedź