Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażery Wahoo Kickr, Core, Snap


367 odpowiedzi w tym temacie

#41 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 24 październik 2019 - 10:23

PowerMatch is a feature from TrainerRoad that allows you to use your power meters to control the resistance on your smart trainer.

When using the Wahoo Fitness app (iOS only) you can use your ANT+ power meter to control the resistance of your KICKR.

Czegoś tu chyba nie ogarniam, ale dla mnie to znaczy to samo...?

#42 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 październik 2019 - 12:41

Nie, nie oznacza. To pierwsze jak domyślam się to funkcja TrainerRoad. Czyli tu aplikacja pobiera dane z miernika mocy i tak modyfikuje żądanie mocy oporu wysyłane do trenażera, żeby ten generował opór możliwie bliski oporowi miernika mocy. Czyli dochodzi kolejne ogniwo w łańcuchu sterowania mocą oporu. Czyli aplikacja wysyła rozkaz ustawienia 200W, analizuje dwa sygnały: trenażer: 200W, miernik: 210W, znaczy trzeba moc żądaną o te 10W. Kolejny pomiar (wymaga pewno kilku pomiarów i wyciągnięcia średniej) trenażer 190W, miernik 202W. Kolejna korekta aż do osiągnięcia tych 200W. Może to trochę potrwać i nigdy nie będzie idealnie zsynchronizowane z miernikiem mocy, choć różnice mogą być minimalne.

 

Ta druga opcja to wymuszenie, żeby trenażer wykorzystywał dane z miernika mocy bezpośrednio, bez udziału aplikacji pośredniczącej i wyliczającej różnicę. To samo rozwiązanie używać ma Elite Suito i tam nazywa się Power Meter Link.

 

Tak, wygląda na to, że wpisanie nr ANT miernika wymusza zastosowanie go jako głównego pomiaru mocy trenażera.

dokładnie od: https://youtu.be/AUuW4oUn12s?t=153 czyli od ok. 2min 30s. Ustawienie zewnętrznego źródła pomiaru mocy, użycie Zwift do testu. Jak widać ta funkcja jest w trenażerach Wahoo od dawna (tu z 2017r.), ale z tego co zauważyłem rzadko który użytkownik jest jej świadomy.


  • puchaty lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#43 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 24 październik 2019 - 14:01

O no to super, dzięki. 

 

Tylko właśnie wydarzyła mi się dziwna rzecz. Po kliknięciu we wszystkie opcje z suwakami zniknęły mi z menu 🤦‍♂️

21-AFC598-36-F7-4504-9764-169430245-D7-E

 

Usunięcie trenażera i dodanie na nowo nic nie zmieniło. Usunąłem apkę i zainstalowałem na nowo. Defaultowo ta opcja jest włączona. Chciałem ją wyłączyć i włączyć raz jeszcze, żeby wpisać ID miernika i niestety suwak sam automatycznie wraca na ON. 

Na dwóch iPhone’ach i iPad’zie ta sama sytuacja. 



#44 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 październik 2019 - 16:51

Niestety, nie mam ani ogryzków, ani kickra. Wskazuję tylko kierunek i możliwości ;)

Może usuń sensor (tu: trenażer), wyłącz trenażer, wyłącz wszystkie urządzenia, które miały połączenie BT z trenażerem (smartfony, tablety, komputerki treningowe, itd.), włącz tylko i wyłącznie jedno z nich, włącz trenażer, dodaj trenażer, spróbuj ustawić parametry trenażera.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#45 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 24 październik 2019 - 17:00

Próbowałem też tak, ale lipa. Napisałem już do supportu. Przy okazji dowiedziałem się, że można zarejestrować trenażer i dostałem te wszystkie darmowe kody na Zwift, TrainerRoad itd. 😅

#46 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 październik 2019 - 17:15

No właśnie miałem pytać się, czemu masz jeszcze "Register"... Już wszystko jasne ;)

Dostępu do urządzenia z adroidem nie masz? Ciekawe jak tam jest to rozwiązane i czy jest już możliwość włączenia tej opcji parowania trenażera z miernikiem mocy...

Daj znać co suport zaproponował...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#47 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 24 październik 2019 - 19:13

Niestety u mnie w domu sam sad ;). Ale pewnie ktoś tu ma Androida i Wahoo. 

Jak support odpisze dam znać. 



#48 pszem

pszem
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 24 październik 2019 - 19:23

Mam kickra, nie mam miernika. Jak ktoś zasponsoruje to dam znać co i jak ;)

#49 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 24 październik 2019 - 19:46

Żeby sprawdzić czy jest taka opcja w Androidzie nie potrzebujesz miernika ;)



#50 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 październik 2019 - 20:36

Dokładnie, po prostu sprawdź, czy jest tam taka opcja jak w wersji iOS.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#51 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 październik 2019 - 20:43

Dostępu do urządzenia z adroidem nie masz? Ciekawe jak tam jest to rozwiązane i czy jest już możliwość włączenia tej opcji parowania trenażera z miernikiem mocy...

 

 

jutro sprawdze ;)


  • Prozor lubi to

#52 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 24 październik 2019 - 21:08

Momento bo się gubie.

Jak ustawie w Zwifcie albo TrainerRoad że sterowanie ma być z moich Favero Assioma to to tak naprawdę nie działa dopóki nie włącze tego w wahoowej apce ???? 

 

Czy może jest tak że jak wymuszę ustawienia sterowanie z miernika to nie muszę wybierać dodatkowego miernika w zewnętrznych apkach ?

 

A może bramka 1 i 2 jest prawidłowa

 

W Apce androidowej jest jest Control w/ANT+ Power Meter

W japkowej wszystkie opcje (control, wygładzanie erg) mam zaznaczone i nie mogę odznaczyć :D


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#53 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 październik 2019 - 21:12

dziala, ale przez pośrednika jakim jest zwift. To o czym jest mowa, to konfiguracja samego trenażera aby pracował na mocy prosto z miernika. W zwift czy tam innej apce ustawisz core jako źródło mocy, a w rzeczywistości źródłem będzie Twój zewnętrzny pomiar.


  • HarveyDent lubi to

#54 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 24 październik 2019 - 21:18

ok, kumam


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#55 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 24 październik 2019 - 21:20

W Apce androidowej jest jest Control w/ANT+ Power Meter
W japkowej wszystkie opcje (control, wygładzanie erg) mam zaznaczone i nie mogę odznaczyć :D


Czyli wychodzi, że to jakiś błąd po stronie apki na iOS skoro masz tak samo. A spróbuj je odznaczyć bez podłączonego trenażera. U mnie wtedy całkowicie znikają.
Ciekawe co na to support.

#56 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 październik 2019 - 21:26

No właśnie na to wygląda. Coś im ostatnio poprawki nie wychodzą. Szkoda. Być może jest to związane z ostatnią aktualizacją samego iOS?

 

W Apce androidowej jest jest Control w/ANT+ Power Meter

W japkowej wszystkie opcje (control, wygładzanie erg) mam zaznaczone i nie mogę odznaczyć :D

 

Jeśli w andku jest i działa to patrząc na efekt działania u Miller'a warto włączyć i używać z miernikiem mocy. O ile ktoś ma. Odpada konieczność spindownu od czasu do czasu (niby wskazane raz na 2 tygodnie lub przy zmianie miejsca). 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#57 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 24 październik 2019 - 21:27

No mnie by to mocno ratowało, bo na czas treningu rozstawiam się w salonie, więc za każdym razem przestawiam.

#58 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 24 październik 2019 - 21:33

Nie dało mi to żyć i przeszedłem się do jaskini z andkiem. Tam można to zaznaczyć i odznaczyć, ale nie pojawia się okienko do wpisania ID czujnika :/ Ale mam najnowszego Andka więc może jeszcze nie przystosowali jak w japku. Przytargam jutro jeszcze z roboty jakiś starszy hardware :)


  • Prozor i Bzyk lubią to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#59 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 25 październik 2019 - 05:08

Tak z grubsza:

"Thank you for letting us know about your experience. We apologize for the issue and have raised a ticket with our developers.

Since we have an open ticket with our development team, all customer service tickets related to the issue (including this one) will be marked as “On-Hold” and merged with the developer ticket to be monitored internally. This process allows us to send automatic notifications to you via email when changes are complete. Full release notes are posted on https://support.wahoofitness.com

Be sure to keep your app and device up-to-date to receive the fix, when available."

#60 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 25 październik 2019 - 06:07

Typowy ticket z automatu ;)

Poczekamy na to co człek orzecze ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź