Skocz do zawartości


Virtual Reality Trainer Tacx Fortius / I-magic


125 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_marcopolo1984_*

Gosc_marcopolo1984_*
  • Gość

Napisano 27 październik 2010 - 20:14

Witam. Od miesiąca jestem posiadaczem trenażera Tacx Fortius. Niesamowita zabawka. Dzięki temu trenażerowi nawet 4 h trening z zalanymi potem oczyma może być bardzo interesujący. Mi osobiście najbardziej odpowiada funkcja Real Life Training, dzięki której możliwe jest przemierzanie tras za pomocą wtyczki Google Earth. Zaczynam temat, aby posiadacze wirtualnych trenażerów mogli podzielić się tu swoimi uwagami na temat ich użytkowania. Może dowiemy się czegoś nowego, odkryjemy jakieś ukryte możliwości ich stosowania?

#2 jeglin

jeglin
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądWa-wa/Poznań

Napisano 28 październik 2010 - 18:03

Taki sprzęt mi się marzył, ale stwierdziłem, że ma jedną wadę: nie ćwiczy charakteru. Nie ma to jak patrzeć się w ścianę przez 3h i pozostaje tylko pot, łzy i smarki.
Niech to pozostanie wymówką w zakupie a nie cena ;).

#3 piootrj

piootrj
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 28 październik 2010 - 19:51

Taki sprzęt mi się marzył, ale stwierdziłem, że ma jedną wadę: nie ćwiczy charakteru. Nie ma to jak patrzeć się w ścianę przez 3h i pozostaje tylko pot, łzy i smarki.
Niech to pozostanie wymówką w zakupie a nie cena ;).


Podpisuje się pod tym :)

#4 Gosc_marcopolo1984_*

Gosc_marcopolo1984_*
  • Gość

Napisano 29 październik 2010 - 15:50

Nie ma to jak patrzeć się w ścianę przez 3h i pozostaje tylko pot, łzy i smarki.

Nie patrzy się w ścianę, a w ekran:) Co do drugiej części wypowiedzi owszem, jest pot, nawet wiele..Co do smarków i łez, pewnie zależy od uwarunkowań osobistych. Osobiście podchodzę do treningu w sposób bardziej analityczny i to urządzenie w zupełności mi wystarcza.

#5 Gosc_Adamek_*

Gosc_Adamek_*
  • Gość

Napisano 30 październik 2010 - 16:10

Witam,

Czy ktoś z was porównywał moc mierzoną przez trenażer z mocą mierzoną na mierniku mocy np. PowerTap? Podobno są spore różnice na niekorzyść trenażera.

Pozdrawiam.

#6 MiSzA

MiSzA
  • Użytkownik
  • 805 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 30 październik 2010 - 18:43

Kwestia bardzo zmienna - zależy od kalibracji trenażera, typu obciążenia, temperatury, ciśnienia w oponie i docisku rolki. Biorąc to wszystko pod uwagę, mój Tacx Bushido (a przedtem Flow) zawyżają/ły pomiędzy 25-40W - w stosunku do SRMa.

Ale jak utrzymasz zmienne "środowiskowe" - o których pisałem na początku - w ryzach, to wynik będzie powtarzalny - więc summa summarum - będzie dawać pojęcie o wykonanej pracy i postępach; a to najważniejsze. A czy "trenażerowe" 350W to faktycznie "laboratoryjne" 310 czy 320 to przecież kwestia drugorzędna (co nie znaczy że może być nieważna czy obojętna).

#7 reddragon

reddragon
  • Użytkownik
  • 32 postów
  • SkądKielce

Napisano 14 październik 2011 - 18:42

Witam, mam pytanie do posiadaczy Fortius'a. Na jakiej zasadzie ustawiacie docisk rolki do opony?

#8 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 14 październik 2011 - 19:38

Tak, żeby na najbardziej stromym odcinku wybranej trasy nie było poślizgu.
Poza tym, inaczej na ligowe ściganie a inaczej na trening. Większy docisk=większy realizm z symulacji podjazdów ale bez przesady.
Chcę na lidze www.plv-team.pl wprowadzić ściganie również na Fortiusie ale na razie jestem sam więc Fortiusa może nie być.

#9 Oslo

Oslo
  • Użytkownik
  • 165 postów
  • SkądPołomia

Napisano 15 październik 2011 - 10:09

a ile kosztuje taki trenażer ? ;>

#10 reddragon

reddragon
  • Użytkownik
  • 32 postów
  • SkądKielce

Napisano 15 październik 2011 - 10:11

a ile kosztuje taki trenażer ? ;>

Z tego co szukalem to najtaniej znalazlem za 3210zl wraz z rama sterujaca.

#11 Gosc_Rafalek_*

Gosc_Rafalek_*
  • Gość

Napisano 16 październik 2011 - 11:24

a ile kosztuje taki trenażer ? ;>


1763zl za i-magic'a

#12 Akitigra

Akitigra
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 październik 2011 - 12:00

W podobnej cenie do imagica zrobili teraz Flow multiplayer czyli flow, rama sterująca, TTS 3.0 i roczna subskrypcja na sciganie w sieci

#13 mig29

mig29
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądGryfice

Napisano 16 październik 2011 - 17:05

kto chce za darmo 40 tras do tacx'a Fortiusa?

#14 mig29

mig29
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądGryfice

Napisano 16 październik 2011 - 17:06

http://tacxfortius.fora.pl/

#15 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 16 październik 2011 - 21:51

http://tacxfortius.fora.pl/

Dzięki za linka :-)

#16 mig29

mig29
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądGryfice

Napisano 16 październik 2011 - 22:13

jak można zapisać się do tej ligii ?

#17 mig29

mig29
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądGryfice

Napisano 16 październik 2011 - 22:16

asedio,

napisz czy poradziłeś sobie z tymi trasami, jakby co to pomogę

#18 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 17 październik 2011 - 11:07

Zapis do ligii to żaden problem. Podajesz mi dane, imię nazwisko i w profilu swoim na Tacxie wprowadzasz prawdziwe dane. Czyli imię, nazwisko, wagę, wzrost i wiek.
A chciałem po prostu zebrać deklaracje.. słowne ;-) chętnych, żeby przygotować odpowiednio soft. Zwłaszcza jeśli chodzi o Fortiusa, ponieważ przy braku chętnych na Fortiusa wystartujemy tylko na iMagicach. Ja mam jeden i drugi dlatego mogę zrobić ligę na oba trenażery.
Co do RLV. Na razie ściągam. Z tego co widzę, to jedna trasa zawiera wszystko to co potrzeba. Czyli plik avi, pgmf i rlv. Gdzie który wrzucić to wiem. Fajna sprawa. Nie miałem pojęcia, że są takie trasy spreparowane poza Tacx'em. Niektóre przedstawiają się bardzo imponująco (śnieg) :-) Również jest tam instrukcja i linki do softu jak samemu zrobić swoje rlv. Super!

#19 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 17 październik 2011 - 12:12

http://norlv.com/RLVs.html
tutaj również można coś ściągnąć.

#20 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 17 październik 2011 - 15:44

3/4 tras już mam. Fajne... zwłaszcza ta nagrana motocyklem na autostradzie :-) Prędkość określona jako 100km+ prędkość roweru ;-)
No i ciekawa może być ta nagrana za szyby lokomotywy. 6 godzin i 20 minut :-) Nikt tyle nie usiedzi ale takie szybkie trasy mogą ciekawie motywować, gdy będziemy chcieli poćwiczyć jazdę w pozycji itt ;-) i przy okazji zobaczyć jak wygląda Norwegia.



Dodaj odpowiedź