Skocz do zawartości


Virtual Reality Trainer Tacx Fortius / I-magic


125 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_kosai_*

Gosc_kosai_*
  • Gość

Napisano 17 październik 2011 - 16:29

Jak ściągasz te trasy skoro nikt ich nie udostępnia? Próbowałem z dwiema (Masfjord, Nordkapp) i zero seedów.

#22 mig29

mig29
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądGryfice

Napisano 17 październik 2011 - 17:26

torrentem

#23 Gosc_kosai_*

Gosc_kosai_*
  • Gość

Napisano 17 październik 2011 - 18:00

To wiem, ale akurat nikt nie seeduje. Które trasy się dobrze ściągają? Może wybrałem mniej popularne.
A jak skorzystać ze starszych tras tacx'a, bo na nowym oprogramowaniu TTS 3.5 nie chcą działać?

#24 mig29

mig29
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądGryfice

Napisano 17 październik 2011 - 19:42

nie wiem ja pościągałem wszystkie. może załatw sobie starsze oprogramowanie bez tych nowych udziwnień. zapytaj asedio czy tez ma problemy ze ściąganiem?

#25 mig29

mig29
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądGryfice

Napisano 17 październik 2011 - 19:52

Zapis do ligii to żaden problem. Podajesz mi dane, imię nazwisko i w profilu swoim na Tacxie wprowadzasz prawdziwe dane. Czyli imię, nazwisko, wagę, wzrost i wiek.
A chciałem po prostu zebrać deklaracje.. słowne ;-) chętnych, żeby przygotować odpowiednio soft. Zwłaszcza jeśli chodzi o Fortiusa, ponieważ przy braku chętnych na Fortiusa wystartujemy tylko na iMagicach. Ja mam jeden i drugi dlatego mogę zrobić ligę na oba trenażery.
Co do RLV. Na razie ściągam. Z tego co widzę, to jedna trasa zawiera wszystko to co potrzeba. Czyli plik avi, pgmf i rlv. Gdzie który wrzucić to wiem. Fajna sprawa. Nie miałem pojęcia, że są takie trasy spreparowane poza Tacx'em. Niektóre przedstawiają się bardzo imponująco (śnieg) :-) Również jest tam instrukcja i linki do softu jak samemu zrobić swoje rlv. Super!


widzisz jak ci życie urozmaiciłem. ja cały tamten sezon przelatałem na tych nowych traskach bo tamte już mi nudziły.

#26 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 17 październik 2011 - 21:22

Wczoraj zacząłem ściągać i 34 trasy już mam gotowe. Pozostało 5.
Norkap mam już.
Z tym, że ja ściągam w ubuntu transmission.

Prawdę mówiąc jeszcze nigdy ani razu nie przejechałem całego jakiegoś RLV.
Wolę klepać w kółko dwugodzinne trasy na Olympusie. Może teraz pojeżdżę trochę po Norwegii :-)
Dziś spróbowałem jedną. Nie pamiętam nazwy. Godzina i na Fortiusie w niektórych momentach jechałem 39x21!

#27 Akitigra

Akitigra
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 październik 2011 - 09:42

Jak ściągasz te trasy skoro nikt ich nie udostępnia? Próbowałem z dwiema (Masfjord, Nordkapp) i zero seedów.


Może masz w sieci lokalnej blokade na torrenta. Ja z pracy nie sciągnę ale w domu smiga mi aż kable się grzeją.

#28 mig29

mig29
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądGryfice

Napisano 18 październik 2011 - 14:57

jak prawidłowo skalibrować hamulec? w jakich przedziałach się mieścicie?

#29 Gosc_kosai_*

Gosc_kosai_*
  • Gość

Napisano 18 październik 2011 - 17:28

Jak ściągasz te trasy skoro nikt ich nie udostępnia? Próbowałem z dwiema (Masfjord, Nordkapp) i zero seedów.


Może masz w sieci lokalnej blokade na torrenta. Ja z pracy nie sciągnę ale w domu smiga mi aż kable się grzeją.


Nie, sieć jest w porządku, torrentów używam nie od dziś ;-)
Ruszyła trasa La sierra1, ale zeby kable się grzały to bym nie powiedział

#30 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 18 październik 2011 - 18:36

34 trasy ściągnąłem w 24 godziny. Ponad 80Gb. Pozostałem 5 idzie dość wolno.

#31 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 20 październik 2011 - 16:36

Mam już wszystkie.

#32 mig29

mig29
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądGryfice

Napisano 20 październik 2011 - 20:14

będziesz miał co robić

#33 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 25 październik 2011 - 16:06

Ruszam z ligą. Można pobierać pierwszy etap.

#34 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 25 październik 2011 - 17:25

Chciałem założyć nowy temat mówiący, że ruszamy z liga ale "jaśnie wielmożni władcy tego forum" usunęli bo się dubluję.
e... szkoda gadać z takimi adminami.

#35 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 grudzień 2011 - 16:04

na flow mozna brac udzial?

#36 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 08 grudzień 2011 - 15:47

Flow ma elektromagnetyczny hamulec a to jest warunek. Żeby go podłączyć do komputera i zrobić z niego imagica potrzebny jest interfejs.

#37 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 grudzień 2011 - 20:09

przez slowo interfejs masz na mysli ten modul sterujacy? czy po prostu soft?

tzn ja mam flow multiplayer vr, ktory wykrywany jest jako fortius przez tts. Nie wiem czy to dobrze :E

#38 Gosc_marcopolo1984_*

Gosc_marcopolo1984_*
  • Gość

Napisano 09 grudzień 2011 - 09:34

To wiem, ale akurat nikt nie seeduje. Które trasy się dobrze ściągają? Może wybrałem mniej popularne.
A jak skorzystać ze starszych tras tacx'a, bo na nowym oprogramowaniu TTS 3.5 nie chcą działać?


Witaj. TTS nie nadaje się zbytnio do RLV. O wiele lepszy jest Fortius Software, którego obraz płyty torrentem również możesz ściągnąc z tej samej strony. Osobiscie polecam Norwegię. Jakośc filmów najlepsza..

#39 Gosc_marcopolo1984_*

Gosc_marcopolo1984_*
  • Gość

Napisano 09 grudzień 2011 - 09:40

jak prawidłowo skalibrować hamulec? w jakich przedziałach się mieścicie?

CZesc. Moja rada jest taka. Nigdy nei kalibruj na samym początku..Osobiscie mam Fortiusia i on niby tam sobie sam kreci rolka aby sie rozgrzac..Ja najpierw uruchamiam Catalysta/Free riding i rozgrzewam opone przez okolo 3-5 minut...Dopiero potem robię kalibracje..I tak, gdy np. kalibracja bez tej procedury wskazuje 1.0, to po rozgrzaniu wskaże np. -0.7, czyli de facto będzie ciężej się jechało (trenażer będzie stawiał większy opór). Zalecane jest aby wynik kal. miescil sie w przedziale+-3. Ale to jest zalecenie TACXa. Ważne aby opona nie ślizgala się po rolce gdy na stójce pokonujesz wzniesienia powyżej 15%..Spróbuj.

#40 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 09 grudzień 2011 - 10:15

przez slowo interfejs masz na mysli ten modul sterujacy? czy po prostu soft?

tzn ja mam flow multiplayer vr, ktory wykrywany jest jako fortius przez tts. Nie wiem czy to dobrze :E

Masz wszystko co potrzeba. Jak chcesz się zapoznać jak wyglądają moce realne do tych z imagica i fotiusa to wejdź na moją stronę i zajrzyj do forum. Pojeździłem testowo na imagicu, fortiusie z SRM i PowerTapem. Oczywiście nie traktujmy tego jak jakieś testy ale pewien obraz już z tego widać.
Wrzuciłem tam parę tabelek. Rozbieżności są duże i bardzo zależne od rozgrzania hamulca i docisku rolki tak jak pisał kolega.



Dodaj odpowiedź