Skocz do zawartości


Virtual Reality Trainer Tacx Fortius / I-magic


125 odpowiedzi w tym temacie

#61 mig29

mig29
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądGryfice

Napisano 02 październik 2012 - 18:23

sajkor,

tak stronka nie działą

#62 sajkor

sajkor
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Skądpolska

Napisano 03 październik 2012 - 17:37

Dziwna sprawa, bo jeszcze w zeszłym tygodniu było wszystko fajnie i ściągałem filmy. Może serwer im padł!? Mam nadzieje, że to tylko jakaś awaria i wszystko wróci do normy.

#63 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 październik 2012 - 19:10

Teraz już działa!

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#64 jacko611

jacko611
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądPolska

Napisano 13 październik 2012 - 12:54

Witam , jestem tu całkowicie nowy.
Od tygodnia rozpracowuję Flowa.
Wszystko OK, pobrałem sobie z tej strony trasę Nordkapp.
Ma pliki avi ,pgmf i rmv.
No nie potrafię tego w programie odpalić.
Poproszę o pomoc?
No wydawało mi się , że coś jarzę a tu nie mogę nic wymyslić.
Z góry dziękuję.
Jacek

#65 gibon12

gibon12
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • Skądmars

Napisano 14 październik 2012 - 21:01

Macie może też taki problem, że jak mocniej naciskacie na Tacx Fortius to on tak jakby się zacina?Np jedziesz sobie 40km cały czas ten sam slope a nagle ten silnik z tyłu zaczyna hamować na maxa( trwa to może pół sekundy po czym puszcza) ale strasznie jest to denerwujące i wybija z rytmu.Na początku myślałem że to coś z kadencją ale kadencja jest good i cały czas się pokazuje jak jadę.Jakieś pomysły co to może być???

#66 sajkor

sajkor
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Skądpolska

Napisano 16 październik 2012 - 12:41

jacko611,

jeżeli mówisz o tej stronce http://cyclingrlv.com , to po wejściu na nią z lewej strony masz menu:

Home
RLV's
Installation
How to Make RLV
...

Klikasz na Installation i masz wszystko wytłumaczone :)

Na stronie jest napisane "Don't use TTS Software ... Use Fortius Software for RLV's!"

Więc możesz mieć problem z odpaleniem na Tacx Flow.

#67 jacko611

jacko611
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądPolska

Napisano 16 październik 2012 - 15:49

Wielkie, wielkie dzięki.
Wszystko jasne. :-)

#68 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 27 październik 2012 - 20:08

Macie może też taki problem, że jak mocniej naciskacie na Tacx Fortius to on tak jakby się zacina?Np jedziesz sobie 40km cały czas ten sam slope a nagle ten silnik z tyłu zaczyna hamować na maxa( trwa to może pół sekundy po czym puszcza) ale strasznie jest to denerwujące i wybija z rytmu.Na początku myślałem że to coś z kadencją ale kadencja jest good i cały czas się pokazuje jak jadę.Jakieś pomysły co to może być???

http://www.plv-team.pl/technika/fortius-zasilacz.php
przeczytaj bo może masz to samo. Również sygnał kadencji musi być bardzo pewny.

#69 gibon12

gibon12
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • Skądmars

Napisano 28 październik 2012 - 19:29

Dzięki asedio za radę ale niestety u mnie to nie to bo wtyczka jest wporzo.

#70 galeonster

galeonster
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Skądrzeszow

Napisano 22 listopad 2012 - 15:12

Witam,

Chce zainstalować Fortiusa, wiem że na x64 nie działa dlatego próbuje na maszynie wirtualnej, ale nic z tego nie wychodzi. Wydaje mi się, że problem jest w tym, że nie mogę zaktualizować do wersji 2.4, bo ta automatyczna aktualizacja po prostu nie działa. Czekałem godzinę, ale nic z tego. Może wskaże mi ktoś z Was miejsce, skąd można ściągnąć tą najbardziej aktulną wersję?
Pilne. Proszę o pomoc, albo wskazówki.

Pozdrawiam
Michał

#71 Akitigra

Akitigra
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 listopad 2012 - 16:26

galeonster, na virualnej maszynie nie zadziała sterownik. Soft się odpali ale nie znajdzie trenażera.

#72 galeonster

galeonster
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Skądrzeszow

Napisano 22 listopad 2012 - 16:44

Zainstalowany jest popranie. Sterownik też bankowo dobry. Tacx trainer software działa na wirtualce także sterownik jest dobry.
http://xn--hvardmork...tius-on-windows
Tutaj jest dokładnie opisane co zrobić, by działało na wirtualce.

Na 90% problem jest w aktualizacji do najnowszej wersji. Nie mogę znaleźc tej wersji 2.04, a zaktualizować się nie da.
Głównie chodzi mi o RLV, a z tego co wyczytałem to fortius jest najlepszy do tego. Chyba że polecicie coś innego. Trenażer to TACX Flow.

#73 Akitigra

Akitigra
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 listopad 2012 - 11:06

galeonster, z ciekawości spróbuję, w zeszłym roku próbowałem i nie udało mi się tego odpalić na virtualnej maszynie. Ale próbowałem na virtual pc, sprawdze twój sposób.
Znalazłem jeszcze taki manual i linki do softu http://forum.tacx.co...pic.php?t=17580

#74 SCRUBBY

SCRUBBY
  • Użytkownik
  • 183 postów
  • SkądKampinoski PN

Napisano 10 grudzień 2012 - 19:05

Witam,

Od 2 lat mam i-FLOWa i oponę TACX 26" (ciśnienie 6 BAR) z przejechanymi 2 000 km. Obecnie TTS 3.9. Napiszę więc co u mnie się dzieje ze sprzętem i z oponą.

"W tts 3.6 nigdzie nie moge znalezc kalibracji hamulca"
Ikonka napędu z prawej strony TTS.Pod Ikonką z numerem wersji i numerem interface'u do PC.


"ustawilem zgodnie z filmem instruktażowym z youtube(...)"
Ja ustawiałem na oko i kilkanaście razy dokręcałem/luzowałem. Twoja metoda jest dokładniejsza do startu kalibracji.

"Po pierwszej(generalnie pierwsze uzycie opony) godzinie jazdy, rolke mam uwalona w gumie z opony"
O yes!! Maaaaasa niebieskiej gumy na silniku i podłodze. Tak miałem przez pierwsze 300 km. Później opona się starła nieco.

"zawsze rolka powinna byc idealnie czysta? Czy ona sie w ogole w jakis sposob zuzywa?"
Ja mam czystą (nienagumowaną) rolkę, choć jej nigdy nie czyściłem. Śladów zużycia nie dostrzegłem.

#75 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 10 grudzień 2012 - 19:33

Zawsze sie zastanawialem nad tymi drobinkami gumy z opon.
Jezdzilem na normalnych oponach nigdy tego nie zauwazylem, tym bardziej teraz na Vittori Zafiro Home. Rolka skalibrowana na max +1.

#76 SCRUBBY

SCRUBBY
  • Użytkownik
  • 183 postów
  • SkądKampinoski PN

Napisano 10 grudzień 2012 - 19:45

U mnie (na 26" MTB) przestałem śmiecić gumą po 300 km. Kilka dni temu zawziąłem się i podjeżdżałem San Sebastian (RLV) na stojaka i znów guma na podłodze, smród i gorąca opona.Okazało się, że mam za niskie ciśnienie. Podjechałem na stację... ccccsssssscccssss i okazało sie, że opona nabita + 5.5 BAR nie sypie się i łatwiej pojechać na 300 WATT.

#77 gibon12

gibon12
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • Skądmars

Napisano 11 grudzień 2012 - 20:47

Ja nabijam pompką przed każdą jazdą do 7 barów a i tak opona się ślizga a po jeździe mam taki pasek opony.Zastanawia mnie tylko jedna rzecz jak np w olimpiakos robia badania wydolnosciowe na takim czymś.Ja mam też fortiusa i ten sprzet sie nie nadaje na mocniejsza jazde! Dziś probowałem zrobić start od 50W i co 3 min zwiększanie o 50W i na 400 W gdzie musiałem generować 500W bo on tak super sobie dopasowuje te obciazenie że na każdym poziomie przy mojej kadencji mam +30/100W odmówił mi posłuszeństwa.Poprostu cisne cisne i nagle puścił, 0 obciążenia i myślałem , że się zjarał ten silnik ale jak za 10 min włączyłem trase to działał - totalna porażka.Jak zapominałem dopompować to nie dał się jechać bo jak mocniej się kręciło i był slizg to koło stawało nawet przy 350W.

Nie zmienia to faktu , że jechać na takim czymś ze slope to jeden wielki ślizg opony przy każdym depnięciu i smród ( chyba że ktoś wymienia opone co tydzień) ... już mam dość tej zimy

#78 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 15 styczeń 2013 - 23:02

Pytanie z innej beczki troszkę. Moj trenażer dostałem z softem TTS w wersji 3. Poszukuję starszej wersji 2.0 (tylko ona potrafi poprawnie stworzyc plik TTS do RLV na bazie plików pgmf i rlv ) Czy byl by ktoś kto ma ta starsza wersje?

#79 SCRUBBY

SCRUBBY
  • Użytkownik
  • 183 postów
  • SkądKampinoski PN

Napisano 15 styczeń 2013 - 23:37

Poszukuję starszej wersji 2.0

W sieci jest. Możesz także zagadać do chłopaków z ligi TACX pl

tylko ona potrafi poprawnie stworzyc plik TTS do RLV na bazie plików pgmf i rlv

A w czym są gorsze pliki TTS w sieci? Np. te na tacx.com?

#80 Gosc_xsnailx_*

Gosc_xsnailx_*
  • Gość

Napisano 16 styczeń 2013 - 09:49

plik tts to defincicja danych o trasie do Video (RLV), Niestety soft do własnoręcznej produkcji RLV (http://bike.schellna...ge_id=357#login) nie generuje tts bezpośrednio tylko tworzy pgmf i rlv których w wersji TTS 3 nie da sie użyć ani załadować
Jedynie TTS 2.0 może przeprowadzić taką konwersję



Dodaj odpowiedź