Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pakowanie w zimę z żelastwem żeby forma w sezonie była...


216 odpowiedzi w tym temacie

#201 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Napisano 13 październik 2012 - 06:58

Myślałem, że chodzi Ci o powtórzenia z dodatkowym konkretnym obciążeniem...
pzdr


właśnie chodzi mi że nie gdy kilkam lat temu ostro trenowałem to potrafiłem tak wchodzić i schodzić przez 1,5 godziny. Moc w nogach jak na mnie miałem bradzo dobra wsezonie .
jeszcze to cwiczenie ma dobry wymiar gdyż piekielnie wzmacnia 2 głowy uda który jest bardzo słaby u kolarza w stosunku do 4 głowego. Oprócz tego pracuje łydka bardzo mocno. Coś do polecenia zamiast trenażera mniej nudne no i całe ciało się rusza. Trafiłem na to ćwiczenie gdy w straży pożarnej test harvardzki jest stosowany jako jeden ze sprawdzianów. Można n akrześle robić np. interwały że przez np. 3 minuty wchodzisz szybciej a później rozjazd wolniej. Standartowe krzesła maja wysokosc z tego co pamiętam 48 cm miałem takie stare krzesło babci na które wchodziłem. Oczywiście trzeba zmieniac nogę by równomiernie rozwijac 2 i 4 głowy w każdym udzie. Stosowałem też wchodzenie i schodzenie z wierżowca nie wbieganie tylkmo włąśsnie wchodzenie po 2 schodzy moc od tego strszna jest w nogach.

pozdrawiam

Tompoz

#202 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Napisano 13 październik 2012 - 07:00

Jak robię nogi na siłce, to mogę pod koniec treningu pojeździć sobie na rowerze spiningowym czy to gryzie się ze sobą?


nie a wręcz przeciwnie bardzo dobrze gdyż rozbijasz ubite po trenoaniu siłowym udo i na dodatek ćwiczenie na siłowni ma też aspekt tlenowy wytryzmałościowy.

Tompoz

#203 netta1987

netta1987
  • Użytkownik
  • 301 postów
  • SkądAugustow/ Białystok

Napisano 13 październik 2012 - 19:24

pytanie co do tego ćwiczenia jaką wysokość stopnia dajecie bo podane są 2 wartości jedna długość korby 2 krzesło mam do dyspozycji "stopień" który postawiony w pionie sięga mi do kolana a na płasko ma 280mm jak będzie lepiej?
dziś próbowałem w pionie i po 160 powtórzeniach na nogę już było ciężko, fakt to mój pierwszy dzień tego treningu :oops:

#204 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 13 październik 2012 - 20:45

na siłownię chodzę kilka lat rowerem śmigam dwa i z tego co widzę to mi sprzyja wyciskanie na suwnicy i maszyna do łydek więcej nie robię ze względu na swój kręgosłup (np. przysiady )

#205 Gosc_Spalacz_*

Gosc_Spalacz_*
  • Gość

Napisano 13 październik 2012 - 22:07

z mięśniami nóg jest taki problem, że dużo łatwiej je przemęczyć niż "górę", dodajmy do tego treningi kolarskie i o przetrenowanie bardzo łatwo - piszę to z autopsji

teraz bardzo ważna kwestia - przygotowując się do wyciskania większych ciężarów nie może dojść do sytuacji w której zaciskamy zęby z bólu i katujemy dalej, należy przerwać, kiedy czujemy większy opór i palenie w nogach... w innym przypadku po kilku takich sesyjkach przymusowa regeneracja na minimum 2-3 tygodnie ;-)

#206 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 13 październik 2012 - 23:15

z mięśniami nóg jest taki problem, że dużo łatwiej je przemęczyć niż "górę"

Szczegolnie u kolarza :!: :evil:
Mysle, ze Twoje proporcje (bez urazy) to duza klata i bicepsy a cienkie nozki, zgadza sie?

#207 Gosc_Spalacz_*

Gosc_Spalacz_*
  • Gość

Napisano 14 październik 2012 - 06:07

skąd takie wnioski? :-P a właśnie, że nie.. mam budowę ciała w miarę proporcjonalną

#208 B25CX

B25CX
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądWLKP

Napisano 14 październik 2012 - 09:12

A ja polecam inne ćwiczenie siłowo-wytryzmałosciowe w temacie zimowego treningu do kolarstwa.

Wchodzenie i schodzenie zkrzesła . Tylko trzeba co np. 2 minuty zmieniac noge wspinajaca by obu udach równo wzmacvniać 2 i 4 głowe uda. Jest to trening wytzymałosci siłowej do kolarstwa. Mozna też wchodzic i schodzic z wiezowca co 2 stopnie ............... nie wbiegać tylko wchodzic co 2 stopnie.

polecam moc w lato straszna

Tompoz

Robiłem to, pozornie łatwe ćwiczenie, ale strasznie daje w kość, zwłaszcza, jak trzymać w rękach 2x15kg. Więcej jest problem, bo ręce odpadają podczas serii np. 20 powtórzeń :-)
Ćwiczyłem na siłowni wchodząc na ławeczkę z jednej, a schodząc z drugiej strony i powrót. To jedno powtórzenie.


Ja robiłem z hantelkami 2x22,5kg i po 10 powtórzeniach również miałem problem z utrzymywaniem ciężaru w rękach, dlatego wolę robić przysiad a na dwugłowe uda prasa w leżeniu.

Pozdro

#209 Gosc_Spalacz_*

Gosc_Spalacz_*
  • Gość

Napisano 14 październik 2012 - 09:22

Najlepsze do stepu są czajniki, o takie:
http://csimg.webkupi...ciaa-1-4-ar.jpg
Tyle, że na siłowniach nie spotkałem się z większym ciężarem niż 15kg na jeden. Hantle są lipne, bo nie dość, że ciężko je utrzymać równo (podczas ruchu przesuwają się do przodu lub do tyłu), to jeszcze zawadzają, w zależności od odlewu talerzy. Nikt nie mówił, że będzie łatwo :-P ja step uważam za najlepsze ćwiczenie dla kolarza, bo pracuje całe ciało i mnóstwo mięśni pomocniczych, bez większego obciążania kręgosłupa jak przy przysiadzie, do tego ćwiczymy równowagę.

#210 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 14 październik 2012 - 10:48

Jak wam niewygodnie z obciążeniem trzymanym w rękach, to może spróbować z obciążeniem napakowanym do plecaka ;-)

#211 netta1987

netta1987
  • Użytkownik
  • 301 postów
  • SkądAugustow/ Białystok

Napisano 14 październik 2012 - 11:09

ponawiam pytanie o wysokość stopnia

#212 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 14 październik 2012 - 12:34

wysokośc chyba powinna być dopasowana do wzrostu,a raczej dlugosci nogi,ale nie mam pojecia jak to policzyć,sam jestem ciekaw

#213 schwepes

schwepes
  • Użytkownik
  • 109 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 październik 2012 - 12:41

Ktoś tutaj wklejał link do filmu z Armstrongiem i wchodził na stopień zdecydowanie wyższy niż dwukrotność długości ramienia korby.

link 0:40min

#214 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 14 październik 2012 - 13:36

O fuck,niezle,ale nie zaorają się kolana?Dość wysoko,harcorowo :mrgreen: to ostatnie piłuję do bólu w zimie i przed sezonem

#215 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Napisano 14 październik 2012 - 17:26

A ja polecam inne ćwiczenie siłowo-wytryzmałosciowe w temacie zimowego treningu do kolarstwa.

Wchodzenie i schodzenie zkrzesła . Tylko trzeba co np. 2 minuty zmieniac noge wspinajaca by obu udach równo wzmacvniać 2 i 4 głowe uda. Jest to trening wytzymałosci siłowej do kolarstwa. Mozna też wchodzic i schodzic z wiezowca co 2 stopnie ............... nie wbiegać tylko wchodzic co 2 stopnie.

polecam moc w lato straszna

Tompoz

Robiłem to, pozornie łatwe ćwiczenie, ale strasznie daje w kość, zwłaszcza, jak trzymać w rękach 2x15kg. Więcej jest problem, bo ręce odpadają podczas serii np. 20 powtórzeń :-)
Ćwiczyłem na siłowni wchodząc na ławeczkę z jednej, a schodząc z drugiej strony i powrót. To jedno powtórzenie.


Ja robiłem z hantelkami 2x22,5kg i po 10 powtórzeniach również miałem problem z utrzymywaniem ciężaru w rękach, dlatego wolę robić przysiad a na dwugłowe uda prasa w leżeniu.

Pozdro


widzę kolego że masz problemy z czytaniem ja mówie o treningi który trwa 30-90 minut bez żaych sztangielek w ręku............... czytaj ze zrozumieniem.

Tompoz

#216 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Napisano 14 październik 2012 - 17:27

ponawiam pytanie o wysokość stopnia

krzesłó 48 cm

Tompoz

#217 Pirx

Pirx
  • Użytkownik
  • 269 postów
  • SkądKlucze

Napisano 14 październik 2012 - 17:47

ponawiam pytanie o wysokość stopnia


Podwójna długość korby to minimum, czyli jakieś 35cm. Ja wykorzystywałem ławeczkę, więc było wyżej, pomiędzy 40 a 50cm.



Dodaj odpowiedź