Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pakowanie w zimę z żelastwem żeby forma w sezonie była...


216 odpowiedzi w tym temacie

#181 Faramir

Faramir
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • SkądWierzbica

Napisano 02 luty 2012 - 13:13

wchodzenie jedną nogą na ławkę z obciążeniem w rękach jakkolwiek się to zwie jako urozmaicenie do przysiadów


Step ;-)

Warto spróbować też uginania na maszynie-na czwórki i MC na prostych nogach-na dwójki.

Pozdro


przepraszam ale pewnie moja niewiedza, ale co się ugina żeby czwórki pobudzić?
Zawsze myślałem że czworogłowy odpowiada za prostowanie, a dwugłowy za zginanie?


Prostowanie na maszynie, Twoja wiedza jest w porządku ;-)

Pozdro

#182 Rebe

Rebe
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 12 luty 2012 - 20:31

Mam problem po żelastwie . Jestem już weteranem i zgodnie z pewnymi zasadami stukałem sobie dośc intensywnie siłownię przez trzy miesiące . Spaliłem tłuszcz i tu jest dobrze . Rozrosła się jednak masa mięśniowa , szczególnie uda i olecy . Zostawic ciężary i skupic się tylko na treningu kardio , czy sztangę jednak choc raz w tygodniu . Najlepiej mi się jeżdzi z wagą 80 - 82 kg , a to 6-8 kg do zwalenia.

#183 ziele477

ziele477
  • Użytkownik
  • 192 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 luty 2012 - 20:41

żelastwo możesz spokojnie dalej dźwigać, tyle że zaczynaj powoli zmniejszać ciężar a zwiększać liczbę powtórzeń i skracać czas wypoczynku między seriami, dzięki temu zaczniesz powoli zwiększać wytrzymałość siłową

#184 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 12 luty 2012 - 21:53

Ostatnimi czasy (ostatnie dwa, trzy lata), jak zaczyna się sezon rowerowy (zimą jeżdżę na powietrzu sporadycznie - tylko trenażer po 40-50 min. 3x w tygodniu) odstawiam ćwiczenia na nogi, górę ćwiczę dalej, choć zmieniam program na mniejsze ciężary i większą ilość powtórzeń.

Ćwiczenia siłowe powodują, że jednak nogi są ociężałe, nie kręcą się z taką swobodą. Nabranie masy (mięśniowej :mrgreen: ) w zimę skutkuje tym, że na początku podczas jazdy rowerem, wydaje mi się, że mam za małe płuca :lol: , ale to przechodzi. I nie ma znaczenia, że był trenażer w użyciu - w trasie inaczej się człowiek męczy. Podczas sezonu zrzucam jakieś 4-6 kg.

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#185 Faramir

Faramir
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • SkądWierzbica

Napisano 05 marzec 2012 - 16:45

Pytanie do trenujących na podstawie "Biblii..." Friela. Jak pakujecie to robicie pod rząd wszystkie serie ćwiczenia na daną partię czy po kolei po jednej serii? Czyli na przykład 1 seria przysiadów, przerwa, 1 seria wiosłowania etc i taki cykl wszystkich ćwiczeń x3 czy bardziej kulturystycznym modelem czyli przysiad x3, wiosłowanie x3 itd.

Pozdro

#186 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 05 marzec 2012 - 17:32

Mam problem po żelastwie . Jestem już weteranem i zgodnie z pewnymi zasadami stukałem sobie dośc intensywnie siłownię przez trzy miesiące . Spaliłem tłuszcz i tu jest dobrze . Rozrosła się jednak masa mięśniowa , szczególnie uda i olecy . Zostawic ciężary i skupic się tylko na treningu kardio , czy sztangę jednak choc raz w tygodniu . Najlepiej mi się jeżdzi z wagą 80 - 82 kg , a to 6-8 kg do zwalenia.

Tak, zostaw ciężary i tylko kardio. Masa Ci spadnie na wiosnę jak zrobi się cieplej i będziesz robił dłuższe dystanse. Na imagis to już po masie będzie tylko wspomnienie za to moc zostanie :-)

#187 Damiano

Damiano
  • Użytkownik
  • 321 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 05 marzec 2012 - 20:51

Friel w Biblii zaleca starszym :roll: :mrgreen: kolarzom powyżej 35lat, ćwiczyć nogi raz w tygodniu przez cały sezon, aby utrzymywać siłę nóg, nabytą w zimie na siłowni.
Co wy na to?

3 mies temu zaczynałem z obciążeniem 50kg na suwnicy i 10kg na sztandze przy stepie. Teraz odpowiednio 90kg i 30kg. Ciekawe czy jakoś to się przełozy na jazdę.

#188 Bodi

Bodi
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 październik 2012 - 21:27

...ja mam ambiwalentny stosunek do siłowni i nigdy mnie to nie obchodziło.


Jeśli ambiwalentny to masz zarówno pozytywny jak i negatywny stosunek do siłowni, czyli np chcesz, ale się boisz, albo wiesz, że to dobre i chcesz, ale nienawidzisz tego. Więc zdecyduje się, albo masz ambiwalentny stosunek do siłowni, albo Cię ona nie obchodzi.




...nadal mam "obojętny"stosunek do siłowni,ale zacząłem ćwiczyć w domu ze sztangą i hantlami.Ćwiczenia fizyczne w pracy to jednak za mało!!
Teraz to wiem.Musiałem się przekonać.

#189 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Napisano 08 październik 2012 - 12:39

A ja polecam inne ćwiczenie siłowo-wytryzmałosciowe w temacie zimowego treningu do kolarstwa.

Wchodzenie i schodzenie zkrzesła . Tylko trzeba co np. 2 minuty zmieniac noge wspinajaca by obu udach równo wzmacvniać 2 i 4 głowe uda. Jest to trening wytzymałosci siłowej do kolarstwa. Mozna też wchodzic i schodzic z wiezowca co 2 stopnie ............... nie wbiegać tylko wchodzic co 2 stopnie.

polecam moc w lato straszna

Tompoz

#190 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 październik 2012 - 13:28

Tompoz ćwiczenie jest bardzo dobre, sam katuje wchodzenie na krzesło zimą, ale nie pisz że zmiana nogi co 2 minuty, bo wtedy może nie wyjść równo.
Lepiej zmieniać nogę co konkretną ilość powtórzeń, dajmy na to 20 na jedną nogę, potem 20 na drugą i tak kilka serii z krótkimi przerwami.
pzdr

#191 kaziklcd

kaziklcd
  • Użytkownik
  • 583 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 październik 2012 - 19:06

Widz polega na tym aby tak ćwiczyć aby rosła siła a nie masa...

http://www.training4...al-body-mass-3/

#192 Gosc_Dziegiel_*

Gosc_Dziegiel_*
  • Gość

Napisano 08 październik 2012 - 20:55

kaziklcd, 1- 5 powtórzeń, a ile serii? Bo chyba nie ma, a jak nie doczytałem, to sory.

#193 kaziklcd

kaziklcd
  • Użytkownik
  • 583 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 październik 2012 - 06:10

Podstawowe ćwiczenia jak przysiady, wypychanie suwnicy, uginanie nóg, wyciskanie na ławce i podciąganie
Liczba serii uzależniona od okresu treningowego:
Adaptacja 3x12 nogi, 2x12 reszta
Trening właściwy: 4x6, 2x6

#194 Pirx

Pirx
  • Użytkownik
  • 269 postów
  • SkądKlucze

Napisano 09 październik 2012 - 06:26

A ja polecam inne ćwiczenie siłowo-wytryzmałosciowe w temacie zimowego treningu do kolarstwa.

Wchodzenie i schodzenie zkrzesła . Tylko trzeba co np. 2 minuty zmieniac noge wspinajaca by obu udach równo wzmacvniać 2 i 4 głowe uda. Jest to trening wytzymałosci siłowej do kolarstwa. Mozna też wchodzic i schodzic z wiezowca co 2 stopnie ............... nie wbiegać tylko wchodzic co 2 stopnie.

polecam moc w lato straszna

Tompoz

Robiłem to, pozornie łatwe ćwiczenie, ale strasznie daje w kość, zwłaszcza, jak trzymać w rękach 2x15kg. Więcej jest problem, bo ręce odpadają podczas serii np. 20 powtórzeń :-)
Ćwiczyłem na siłowni wchodząc na ławeczkę z jednej, a schodząc z drugiej strony i powrót. To jedno powtórzenie.

#195 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 09 październik 2012 - 07:25

'Schodki' to kapitalne ćwiczenie i faktycznie sporo daje.
Ja je robiłem z 10kg hantelką dociśniętą do klatki piersiowej i seria składała się z 20 naprzemiennych wspięć na ławeczkę stojącą przede mną.

#196 Pirx

Pirx
  • Użytkownik
  • 269 postów
  • SkądKlucze

Napisano 11 październik 2012 - 10:34

A, widzisz... Nie okresliłem dokładnie sposobu wchodzenia: otóż takie ćwiczenie jak piszesz robiłem również. To, o którym pisałem powyżej polega na wchodzeniu na ławkę bokiem np. prawą nogą, dostawieniu lewej nogi, następnie zejściu z ławki na drugą stronę prawą nogą, ale lewa zostaje na ławce, po czym wracamy prawą na ławkę i schodzimy lewą, prawa zostaje na ławce itd.

O, znalazłem sposób wykonania

#197 Gosc_Spalacz_*

Gosc_Spalacz_*
  • Gość

Napisano 12 październik 2012 - 06:46

I ja również dodam, że step to bardzo dobre ćwiczenie dla kolarza. Wysokość przeszkody na którą wchodzimy powinna być równa długości korb naszego roweru, wtedy wchodzenie na nią to świetna symulacja nacisku na pedał. Jesienią faktycznie fajnie jest przygotować mięśnie i kości do specyficznej pracy siłowej poprzez 20-25 powtórzeń z małym obciążeniem (ja stosuję "czajniki" 2x15kg). Najlepszym ćwiczeniem wydaje się być przysiad ze sztangą, ponieważ przy jego wykonywaniu pracuje tułów (mięśnie brzucha!), główne partie mięśni nóg i te pomocnicze - niestety łatwo o kontuzję u początkujących, a samo ćwiczenie jest niewygodne, ze względu na kawał żelastwa spoczywającego na plecach :-P nie lubje

#198 Gosc_Dziegiel_*

Gosc_Dziegiel_*
  • Gość

Napisano 12 październik 2012 - 21:10

Jak robię nogi na siłce, to mogę pod koniec treningu pojeździć sobie na rowerze spiningowym czy to gryzie się ze sobą?

#199 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Napisano 12 październik 2012 - 21:23

Tompoz ćwiczenie jest bardzo dobre, sam katuje wchodzenie na krzesło zimą, ale nie pisz że zmiana nogi co 2 minuty, bo wtedy może nie wyjść równo.
Lepiej zmieniać nogę co konkretną ilość powtórzeń, dajmy na to 20 na jedną nogę, potem 20 na drugą i tak kilka serii z krótkimi przerwami.
pzdr


chyba mnie nie zrozumiałeś ja mówie o wchodzeniu i schodzeniue z krzesła nmp. trwającego 60-90 minut to mój rekord a nie powtórzenia

Tompoz

#200 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 październik 2012 - 21:55

Myślałem, że chodzi Ci o powtórzenia z dodatkowym konkretnym obciążeniem...
pzdr



Dodaj odpowiedź