Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pakowanie w zimę z żelastwem żeby forma w sezonie była...


216 odpowiedzi w tym temacie

#161 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Napisano 22 listopad 2011 - 21:44

Nie mogę robić przysiadów za bardzo ale ja na suwnicy też staram się nie uginać kolan poniżej kąta prostego. Gdzieś o tym wyczytałem kiedyś i stosuje ale to podobnie jak z uginaniem sztangi/hantli na biceps ito zakres ruchu nie powinien obejmować pełnych wyprostów ani pełnego ugięcia właśnie ze względu na zanik napięcia.


E tam - ja nawet z 240 kg pełne przysiady robiłem, wszystko zgodnie ze sztuką trójboju siłowego: sztanga na stojaku, bierzesz na barki, cofasz się o 2 - 3 kroki, wykonujesz przysiad tak jak jest to określone w przepisach IPF, a tam wyraźnie mówi się, że do zaliczenia głębokości przysiadu górna powierzchnia uda na wysokości stawu biodrowego (tzn w miejscu gdzie udo styka się z biodrem) musi znaleźć się PONIŻEJ górnej części uda/szczytu kolana. Nie ma szans na płytki przysiad! To właśnie jest piętą achillesową sporej ilości ludzi próbujących przysiadu wymaganego w trójboju - ćwiczą oni głównie płytki przysiad kulturystyczny, no i niestety zejście poniżej pewnego punktu może i jest wykonalne, ale wstanie już niestety nie.

Oczywiście po zrobieniu prawidłowego przysiadu należy jeszcze sztangę odstawić na stojak, a to wymaga podejścia do stojaka i położenia nań sztangi. Dla mnie ta część zawsze była najtrudniejsza...

Szczegóły znajdziecie np. tutaj.


1, trenowałeś trójbój siłowy ja też.
2. jedna uwaga przysiad trójbojowy nie jest pełnym przysiadem , pełny przysiad trenuja cieżarowcy jak z sztangą na barkach jak z przodu.
3. tróbój siłowy to wsdpaniała dyscyplina którą niestety zabiłu bzdury typu wszelkiehgo rodzaju gumowe stroje.

Tompoz

#162 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Napisano 22 listopad 2011 - 21:47

10 serii po 12 powtórzeń? Daruj, ale to ni przypiął, ni przyłatał...

A próbowałeś takiego treningu ? Co cię nie zabije - to cię wzmocni :mrgreen:

Jak byś się cofnął 2 str. w tym temacie, to byś przeczytał, że ja często stosuje taki rodzaj treningu, choć pierwszy raz na nogi. Do tej pory przysiady robiłem klasycznym systemem piramidalnym, ale inne grupy mięśniowe tak właśnie ćwiczę w pewnych okresach.
Przykładowo:
- wyciskanie na ławie - 10 serii x 10 powtórzeń z obciążeniem 85kg (+3 serie rozgrzewkowe).
- podciąganie na drążku - 10 serii po 16-10 powtórzeń (obciążenie własne) tzn. zaczynam od serii z 16 powtórzeniami, później 14, kilka serii po 12, kończę robiąc serie po 10 powtórzeń.

W tym treningu najfajniejsze jest to, że niesamowicie pompuje mięśnie. Żaden inny trening nie doprowadza do takiego efektu (przynajmniej w moim przypadku). Ale ważna jest intensywność. Ja staram się, aby wykonanie jednej serii + przerwa trwały 4 min. i to w ciągu całego treningu. Jeśli obciążenie dobrane jest prawidłowo, to wykonanie pierwszych serii nie stanowi problemu. Dopiero od 5-tej, 6-tej, zaczyna się walka. W ostatnich seriach, przy ostatnich powtórzeniach w serii, jak ja to określam mięśnie aż "skwierczą", czuć palenie wewnątrzmięśniowe. No i dochodzi wysiłek wytrzymałościowy, serducho i płucka muszą się wysilić.

płytki przysiad to marnowanie sporej ilości czasu, który mozna wykorzystać np. na mocniejsze zaangażowanie mięśni pośladkowych, dwugłowych, prostych grzbietu

Ja preferuję właśnie pełny przysiad - ogólnie jestem zwolennikiem ruchów w pełnym zakresie we wszystkich ćwiczeniach. Przysiad, to przysiad, a korbą się kręci na rowerze. Nie doszukiwałbym się analogi i nie naśladowałbym ruchu naciskania na pedały podczas przysiadu. Na siłowni rozwijamy siłę ogólną, a ćwiczenia specjalistyczne (kolarskie) na trenażerku lub ... na rowerze.


zgadzam się z Robem też jestem zwolenikiem pełnych ruchów w ćwiczeniach na siłowno. paru osobom tutaj myli się zawoodwy trening kulturystyczny na rzeźbę z treningiem ogólnorozwojowym do kolarstwa.

Tompoz

#163 Gosc_smoła_*

Gosc_smoła_*
  • Gość

Napisano 11 grudzień 2011 - 15:39

pytanie odnośnie biblii friela:

czy jest sens (ewentualnie jak sobie można przestawić ćwiczenia) jeżeli ciężary, jakie powinno się podnosić w fazie SIŁY MAKSYMALNEJ (te, które przelicza się z własnej wagi) podnosi się na koniec fazy AA po 20 powtórzeń w serii

Jutro niby powinienem rozpocząć trening SM, jednak już wtedy będę podnosił max ciężary do podniesienia po 20 razy :o

#164 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 25 styczeń 2012 - 23:02

siłownia.. jaka nuda ; ) nie lubię siłki,
moim zdaniem sto kroć lepszą alternatywą na zimę jest basen ; )

Wilier,na basenie piłujesz co innego,na silce co innego, w/g mnie siłka jest niezbedna dla kolarza,albo ogólnorozwojowo dla "podreperowania" mniej obsługiwanych w sezonie partii mięśniowych,albo lub też dla budowania siły,siły maksymalnej,pod kątem finiszu,czy ostrych ścianek.Ja jednak polecam,można sie całkiem niezle bawic siłką,tylko sobie ja pod siebie zorganizować

#165 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 01 luty 2012 - 16:00

Mam takie pytanie co do przysiadów ze sztangą na barkach:
jaki rozstaw nóg będzie najlepszy dla kolarza? i jak w końcu jest z wychodzeniem kolan przed czubki palców - co osoba to w sumie inna opinia. Jak u was to wygląda?

#166 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 luty 2012 - 16:35

Jezeli to przysiady pod katem treningu kolarskiego, to zaleca sie rozstaw nog taki jak przy pedalowaniu... 25-30cm wg Friela np

#167 bezdred

bezdred
  • Użytkownik
  • 491 postów
  • SkądPTB

Napisano 01 luty 2012 - 20:34

Z tego co wiem do przysiadów rozstaw nóg nie jest najważniejszy ale to żeby kolana się uginały/pracowały w kierunku w którym jest skierowana stopa a nie "koślawo" czy do wewnątrz itp historie. Chociaż od rozstawu pewnie zależy też stopień zaangażowania czworogłowych względem pośladkowych i reszty ale to chyba w przypadku ekstremalnych rozstawów stóp. A tak poza tym polecam też wykroki w przód tył i w bok oraz wchodzenie jedną nogą na ławkę z obciążeniem w rękach jakkolwiek się to zwie jako urozmaicenie do przysiadów i pewnie bezpieczniejsze dla niektórych i tych mniej doświadczonych technicznie.
PS. dziś mnie bolą oba kolana...ale nie od ćwiczeń tylko wczoraj zderzyłem się jednym z szafką a dziś drugim w pracy...pamiętajcie o BHP :mrgreen:

#168 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Napisano 01 luty 2012 - 21:02

Z tego co wiem do przysiadów rozstaw nóg nie jest najważniejszy ale to żeby kolana się uginały/pracowały w kierunku w którym jest skierowana stopa a nie "koślawo" czy do wewnątrz itp historie. Chociaż od rozstawu pewnie zależy też stopień zaangażowania czworogłowych względem pośladkowych i reszty ale to chyba w przypadku ekstremalnych rozstawów stóp. A tak poza tym polecam też wykroki w przód tył i w bok oraz wchodzenie jedną nogą na ławkę z obciążeniem w rękach jakkolwiek się to zwie jako urozmaicenie do przysiadów i pewnie bezpieczniejsze dla niektórych i tych mniej doświadczonych technicznie.
PS. dziś mnie bolą oba kolana...ale nie od ćwiczeń tylko wczoraj zderzyłem się jednym z szafką a dziś drugim w pracy...pamiętajcie o BHP :mrgreen:


mądrze gadasz kolego

Tompoz

#169 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 01 luty 2012 - 21:14

a stosujecie jakieś stabilizatory bandazowe lub cos w ten desen na kolana podczas tych przysiadów??

u2250y2014v3.gif


#170 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 01 luty 2012 - 22:03

woody, o ile na barki nie bierzesz z 300kg to według mnie nie ma zupełnie sensu, więcej krzywdy można sobie zrobić niż pożytku z tego.

A jak z tym wystawaniem kolana przed palce?

#171 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 01 luty 2012 - 22:08

KeNaJ, mi tak strzelają kolana, że boje się robić zwykle przysiady ;) a co dopiero z obciążeniem

u2250y2014v3.gif


#172 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 01 luty 2012 - 22:17

To proponuję najpierw jakiegoś ortopedę. Od dawna tak masz czy dopiero po cięższych treningach?

#173 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 01 luty 2012 - 22:22

Ja mam na zmiane pogody. Mialem operowane dwa razy jedno kolano

u2250y2014v3.gif


#174 Faramir

Faramir
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • SkądWierzbica

Napisano 01 luty 2012 - 22:24

wchodzenie jedną nogą na ławkę z obciążeniem w rękach jakkolwiek się to zwie jako urozmaicenie do przysiadów


Step ;-)

Warto spróbować też uginania na maszynie-na czwórki i MC na prostych nogach-na dwójki.

Pozdro

#175 maciej1408

maciej1408
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • SkądWlkp

Napisano 01 luty 2012 - 22:41

Koledzy chciałem się zapytać, czy siłownia 3x tygodniowo w połączeniu z zimowymi treningami to nie za dużo ? Obecnie robie 2 treningi tygodniowo (poniedziałek; środa) i myślałem, czy oprócz tego nie dorzucić jeszcze np. soboty (po południu - do południa rower). Od razu kolejne pytanko, co powiecie na siłownie w sezonie? Chociaż raz tygodniowo, max 2. Z góry dziękuje :)

#176 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 01 luty 2012 - 22:47

wchodzenie jedną nogą na ławkę z obciążeniem w rękach jakkolwiek się to zwie jako urozmaicenie do przysiadów


Step ;-)

Warto spróbować też uginania na maszynie-na czwórki i MC na prostych nogach-na dwójki.

Pozdro


przepraszam ale pewnie moja niewiedza, ale co się ugina żeby czwórki pobudzić?
Zawsze myślałem że czworogłowy odpowiada za prostowanie, a dwugłowy za zginanie?

#177 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 01 luty 2012 - 23:12

To woody bezwzględnie wcześniejsza konsultacja z lekarzem i tu od razu bym uderzał do jakiegoś sportowego.

#178 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 01 luty 2012 - 23:18

Koledzy chciałem się zapytać, czy siłownia 3x tygodniowo w połączeniu z zimowymi treningami to nie za dużo ? Obecnie robie 2 treningi tygodniowo (poniedziałek; środa) i myślałem, czy oprócz tego nie dorzucić jeszcze np. soboty (po południu - do południa rower). Od razu kolejne pytanko, co powiecie na siłownie w sezonie? Chociaż raz tygodniowo, max 2. Z góry dziękuje :)


moje zdanie jest takie,że grudzień /styczeń siłka max 2 razy/tydz,od lutego tylko raz,czas wprowadzac więcej roweru,poza tym basen,narty,marszobiegi. Siłka w sezonie wskazana dla starszych zawodników,ja w tym sezonie 2-3 razy w miesiącu na okrągło,ale to z powodu podejścia pod finiszowe metry

#179 maciej1408

maciej1408
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • SkądWlkp

Napisano 01 luty 2012 - 23:28

Kolego inne treningi również robię no ale ok dzięki :)

#180 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 02 luty 2012 - 11:23

Ale to jest tylko moje zdanie,poza tym nic Ci nie zarzucam,domyślam się że nie tylko siłownię ładujesz.Pytałeś o zdanie,wiec powiedziałem swoje. Pozdrawiam



Dodaj odpowiedź