Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki Trening 3 Godziny Na Tydzień


91 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 07 grudzień 2019 - 11:31

Trochę pisze w stylu legendarnego beskidbike, i konto założone 19 listopada...

Nawet emotikonek używa tych samych... Zdania w tym samym stylu... A beskidbike nie pojawia się już na liście przeglądających użytkowników 🙊
  • Yar_Tur lubi to

#42 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 07 grudzień 2019 - 11:50

Jakieś ważne wydarzenia na forum mnie ominęły bo widzę że Tobo też już po drugiej stronie mocy :)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#43 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 grudzień 2019 - 15:40

Informacja moderacyjna:

Marvelo ban, beskid w kolejce (ostatnia szansa po odpoczynku), tobo miał problemy z kontem stąd roszada, ale przejść nie przechodził na wygnanie ;).

roadturysta w obserwacji - niebezpiecznie blisko beskida, jeśli chodzi o styl pisania itd. Sprawdzając IP widzę, że większość z UK, ostatnie z Hongkong, co czyni go tym bardziej podejrzanym. Jakoś mi się nie chce wierzyć, że  skacze z UK do HK, raczej proxy.

Jeśli znajdę wystarczające powiązania tych dwóch użytkowników kwalifikujących ich do jedności, to pójdzie ban dla obu. Dożywotni.

 

Później wątek uporządkuję, bo większość ostatnich wpisów nie na temat.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#44 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 07 grudzień 2019 - 15:42

No i ta nazwa. A beskid ciągle pisał że jest turystą. 🙄🙀
  • Prozor lubi to

#45 roadturysta

roadturysta
  • Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 07 grudzień 2019 - 18:19

Szajbajk nie oferuje usług trenerskich 
 

Ale pokazuje filmy instruktażowe wraz z poradami treningowymi. Tylko że on na Youtube, dla wszystkich i za darmo, a Ty przez telefon, wiedza tajemna i niby za darmo ;)

 

 

cytat.jpg

Powyższe nosi znamiona pomówienia, widać nie myliłem się co do forum onetu. Najwyraźniej nie w głowie ci poważna dyskusja.

napisałem: "prawie żaden" a nie że wszyscy są niekompetentni. To jednak różnica.

Ale spoko, trenuj sobie ludzi, naganiaj klientów jak chcesz. Już nawet nie pytam, czy Ty masz jakieś "papiery". Powodzenia :)



#46 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 07 grudzień 2019 - 19:16

Ta zazdrość xD
  • roadturysta lubi to

#47 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 07 grudzień 2019 - 23:32

Ale jesteś na forum, więc piszesz dla WSZYSTKICH. Jak chcesz udzielać rad (mniejsza z tym, komercyjnie, czy nie) i pogadać przez telefon, to chyba jednak pomyliłeś miejsca. Zresztą...kto wie, czy jakichś garnków nie chcesz mi sprzedać i to Ty będziesz marnował mój "zajebiście cenny czas" ;)
Trochę żartem, ale myślę, że załapałeś o co chodzi ;)


Zdziwię Cię ale w wielu sytuacjach "rowerowych" również sugeruję potencjalnemu zainteresowanemu wiedzą na temat X kontakt telefoniczny. To oszczędza masę czasu, pozwala powiedzieć znacznie więcej i znacznie precyzyjniej. I nie muszę się produkować jeśli okazuje się że jednak sensowniej jest pójść w innym kierunku.
I - z mojego doświadczenia- nikt z zainteresowanych nie robił paranoidalnych sugestii o marnowaniu jego czasu.
Wręcz odwrotnie - takie osoby są bardzo wdzięczne że ktoś chce z nimi pogadać o czymś, znacznie obszerniej niż pisząc odpowiedź na zadane pytanie.

Ja - w odwrotnej sytuacji- również preferuję pogadać niż popisać i cieszę się jeśli ktoś ma chęć to zrobić.
  • mess i Yar_Tur lubią to

#48 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 08 grudzień 2019 - 00:14

Ale pokazuje filmy instruktażowe wraz z poradami treningowymi. Tylko że on na Youtube, dla wszystkich i za darmo, a Ty przez telefon, wiedza tajemna i niby za darmo ;)


napisałem: "prawie żaden" a nie że wszyscy są niekompetentni. To jednak różnica.
Ale spoko, trenuj sobie ludzi, naganiaj klientów jak chcesz. Już nawet nie pytam, czy Ty masz jakieś "papiery". Powodzenia :)


W tym różnica - w filmie może przekazać masę informacji. Przekaż ustny i wizualny.
A w etap konsultacji indywidualnych nie wchodzi, z prostej przyczyny - za dużo chętnych.

#49 luke321

luke321
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 08 grudzień 2019 - 00:25

Czy da sie jeszcze uratować ten temat ? :D

Zacząłem czytać "The Time-Crunched Cyclist Race-Winning Fitness in 6 Hours" i przykłady jakie tam podają na początku ksiązki to kolesie którzy ścigają się w zawodach cyclocrosowych i zajmuja pozycje w czołówce.

Nie wierze, że dla kogoś kto chce tylko się poprawić potrzeba więcej godzin i że wystarczy, albo żeby były to tylko godziny "po prostu jedź". :(



#50 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 08 grudzień 2019 - 00:28

Każdy ma inne podejście. Trening jest sztuką nie ma jednej reguły, choć pewne prawidła fizjologiczne działają u każdego. Zapytaj jednak o te 3 godziny na forumrowerowe.org wierz mi dostaniesz "miłe" info że najpierw pierwszy milion km żeby się wdrożyć do kolarstwa, potem to może na dystansach mini zaczniesz w ogóle kończyć wyścigi 😏

I każą Ci się cieszyć że milion km nie godzin jeszcze... 🙀😁

#51 luke321

luke321
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 08 grudzień 2019 - 00:33

na forumrowerowe? jeszcze mnie oskarza o crosposta i nie uzyskam żadnej odpowiedzi. No ale teoretycznie jak bazę robię w innym sporcie to chyba powinno się udać?

Widocznie pozostaje przetestować to samemu.



#52 roadturysta

roadturysta
  • Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 08 grudzień 2019 - 00:54

Być może masz talent i trenując tygodniowo 3h będziesz lepszy od takich co jeżdżą 10h (autentyczne przypadki) :D

Jeździj po prostu tyle ile możesz, bez wypruwania żył, bo i tak zawodowcem pewnie nie będziesz



#53 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 08 grudzień 2019 - 00:56

To co mogę napisać na pewno, to żebyś nie spodziewał się spektakularnego wzrostu formy na 200 km, oczywiście że będzie lepiej niż gdybyś w ogóle nie jeździł, bieganie też tu plusuje. Czyli nic odkrywczego.

Ale kilka cytatów z forumrowerowego(z pamięci nie kropka w kropkę)

"Napisze sarkastycznie ale zrób 10 lat po 10-15 tys km rocznie lub więcej jak będziesz miał czas. Po tym krótkim czasie będziesz miał baze i blyskawiczna regeneracje. Na to nie ma magicznej pigułki"

Z innego tematu

"Rób 15-20h tygodniowo 11 miesięcy w roku to forma przyjdzie" dodam że to było do nowicjusza napisane.

#54 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 08 grudzień 2019 - 01:00

"Talent" to można mieć do gry na skrzypcach a i tak bez ciezkiej pracy przez lata nic nie znaczy.

Talent w sportach wytrzymałościowych liczy się gdy już się jest zawodowcem i to z tych najlepszych i decyduje czy wygrywasz największe wyścigi czy jesteś w piątce(decyduje też o tym miliard innych czynników niezwiazanych z żadnych mityczmym talentem). Reszta to trening. Nie zaslanianie sie genami jak na forum o odchudzaniu dla kobiet. Talent to słowo nic nie znaczy. Można mieć pewne wrodzone predyspozycje które i tak można zmieniać treningiem, a same w sobie nic nie znaczą. Przynajmniej w kolarstwie. W koszykówce jak masz 210 cm to jednak lepiej niż 170 ale nie nazywajmy tego talentem tylko predysponowaną budową 😏

#55 roadturysta

roadturysta
  • Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 08 grudzień 2019 - 01:09

Talent w sportach wytrzymałościowych liczy się gdy już się jest zawodowcem i to z tych najlepszych i decyduje czy wygrywasz największe wyścigi czy jesteś w piątce(decyduje też o tym miliard innych czynników niezwiazanych z żadnych mityczmym talentem). Reszta to trening.

Wręcz przeciwnie, największe różnice są wśród amatorów. Są goście, co niewiele trenują i mają nogę. A są tacy, co poświęcają długie godziny, a i tak przyrost formy jest nieproporcjonalny. Nie wiem czy to prawda, ale obejrzyj i posłuchaj gościa z kanału airbike.pl niejaki "król rowerów" ile godzin jeździ i jakie ma wyniki. Chyba 2 open na TdPA

 

"Rób 15-20h tygodniowo 11 miesięcy w roku to forma przyjdzie" dodam że to było do nowicjusza napisane.

czyli Ty jako zaawansowany musisz robić przynajmniej 25h/tydzień, bo inaczej nic z tego nie będzie



#56 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 08 grudzień 2019 - 01:17

To nie ma nic wspólnego z telentem którego nie umiesz sprecyzować, a nawet rzadko kiedy ma coś wspólnego z wrodzonymi predyspozycjami w genach na które nie masz dowodów chyba że badałeś im DNA w jakimś super labolatorium rodem z NASA.

Nie przeczę że predyspozycje lepsze lub gorsze istnieją, a nawet coś co można nazwać tym mitycznym talentem(np niektórzy mają super technike szybko sie jej uczą np w mtb) różnica czy ktoś kto całe życie poswieca kolarstwu ma 6.3 czy 6.2 w/kg też może być fakttcznie już tylko genetyczna.

Ale w amatorach gdzie jeden ma 5.5w/kg drugi 2.5? Sorry gdyby to miały być tylko geny to byłyby to odrębne gatunki... Zauważ że właśnie w amatorach jeden przez 30 lat hodował tylko brzuch, nie chodził na wf, ma mało czasu trenuje byle jak, je byle jak, inny to były pros, jeszcze inny trenuje 10 lat inny od 2 lat różnice sa ogromne w tym kontekście. Nie wiesz czy ktoś w wieku 10 lat ciągle grał w piłkę czy ciągle grał w gry i jadł pączki. To też wychodzi. Szybkość nabierania formy właśnie jest dużo większa u tych z jakąś historią sportową, niż u tych co nagle postanowili zostać kolarzami po 30 latach palenia paczki fajek dziennie.

Z forumrowerowym to trochę sarkastycznie napisałem. Ja sam nie wiem czy oni tak serio piszą tam czy nie. Trochę sie zalamalem po lekturze. A jak bym był nowicjuszem proszacym o rade to bym chyba zrezygnował z jazdy na rowerze po takich odpowiedziach. A inny ma córkę 10 lat co trenuje około tysiac godzin rocznie gimnastyke i dojeżdża na treningi robiac kilka tys km rowerem po mieście ze światłami średnie po 30 😀

Ps. Właśnie treningi wieloletnie sprawiaja ze pozniej gdy ktoś ma np mniej czasu, wciąż zachowuje przyzwoitą forme. Tak a propos króla rowerów po godzinach.

#57 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 08 grudzień 2019 - 16:38

 obejrzyj i posłuchaj gościa z kanału airbike.pl niejaki "król rowerów" ile godzin jeździ i jakie ma wyniki. Chyba 2 open na TdPA

 

A oprócz tego biega, pływa, gra w amatorskiej drużynie hokejowej, prowadzi zajęcia spiningu i w zimie kilka tygodni siedzi w Calpe.

Ale tego już Ci nie powie bo "ja nie trenuje" fajnie brzmi :) Cudów nie ma.


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#58 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 08 grudzień 2019 - 18:08

Mikołaj Pytel? (rocznik 1981 - myślałem, że starszy, przynajmniej tak wygląda z tą brodą...): Były klubowy zawodnik szosowy, potem amatorski MTB.

No to o triathlonach zapomniałeś. Co prawda jak to określa w stylu "żabą dopłynąć, na rowerze ile się da, byle dobiec" ale zawsze. Enea IRONMAN 70.3: wynik

e887cfc1e115d83fb236e92d893cbaf0.jpg

 

Na treningi poświęca zdecydowanie więcej czasu niż 3h tygodniowo 🤣


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#59 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 08 grudzień 2019 - 18:11

Król rowerów ma 38 lat???🙀 bez kitu na YT dałbym mu sporo więcej

#60 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 08 grudzień 2019 - 20:10

Mikołaj Pytel? (rocznik 1981 - myślałem, że starszy, przynajmniej tak wygląda z tą brodą...): Były klubowy zawodnik szosowy, potem amatorski MTB.

No to o triathlonach zapomniałeś. Co prawda jak to określa w stylu "żabą dopłynąć, na rowerze ile się da, byle dobiec" ale zawsze. Enea IRONMAN 70.3: wynik

e887cfc1e115d83fb236e92d893cbaf0.jpg

 

Na treningi poświęca zdecydowanie więcej czasu niż 3h tygodniowo 🤣

 

Bo on opiera swoje starty na mocnym rowerze, fakt czas całkiem całkiem jak na kogoś kto nie trenuje ;) z innej mańki, to zrobił 1/4 w Malborku na płaskiej trasie rowerowej w 2:45 ... czas roweru miał 31 pływanie 177 a bieg 233 .... ;) w TdP Amatorów był 299 ... nie sądzę zeby on akurat trenował  3 h tygodniowo, nawet takich wyników nie robi się ot tak. Znam gościa, który zrobił 1/2 w 5:03 i trenował 7 h tygodniowo, ale to swego rodzaju fenomen. Natomiast prawie nie trenuję  i robie sobie triathlon 1/4 w 2:30-2:45 .... a rower po płaskim ze średnimi na poziomie 36- 38 km/h brzmi po prostu - jestem kozak, król rowerów ;)





Dodaj odpowiedź