Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki Trening 3 Godziny Na Tydzień


91 odpowiedzi w tym temacie

#21 luke321

luke321
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 05 grudzień 2019 - 22:50

Nie wiem czy przy tej objetosci bedzie efektywny. Mam pewne watpliwosci. Powinienes znalezc czas na chociaz 6h tygodniowo. To już nie tak źle.

Zobacz kolarzy. Mają solidne podstawy. Wytrzymałość siła i sezony treningów wyścigów za sobą. Ty nie masz nic i 40/20? Błagam.

 

nie ma absolutnych szans na więcej niz 3h.

No ale dlaczego nie mogę? Niech mnie ktoś oświeci i jakoś to uargumentuje, dlaczego nie można robić interwałów poniżej X godzin w tygodniu to dam se z tym spokój. I jeszcze na jakiej podstawie jest dobierane to X.



#22 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 05 grudzień 2019 - 22:52

Bo 40/20 to trening dla zaawansowanych kolarzy.
Dlatego że liczy się trening jako całość w szerszej perspektywie. Jak dom z cegieł fundamentów itd. A nie pojedyncze cegły. Więc u Ciebie brakuje większość tego domu i analizujesz pojedynczą cegłę :)

#23 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 06 grudzień 2019 - 07:38

Jeździj, po prostu jeździj w okolicach 3/4 strefy . Zrozum że na 3x1h to nie ma co układać. To tyle co wekkendowa przejecha w sezonie albo dwa treningi na trenażerze. Zakładając że 15 min to rozgrzewka a 10 min schłodzenie to co tu roztrząsać... Zostaje 35 min 

Raczej nierealne żebyś miał takie FTP z niczego. Tacx Vortex dodaje ze 30-40W, do tego docisk rolki i wychodzą takie cuda jak 20W pomiedzy dwoma testami. 


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#24 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 06 grudzień 2019 - 11:00

nie ma absolutnych szans na więcej niz 3h.

No ale dlaczego nie mogę?

Zainteresuj się może Powerpeaksem ewent Trainarroad tam są rozpisane gotowe plany , przykładowo Sweet Spot Base Low Volume I- to 3 treningi w tygodniu po ca 1h  ( czasem 1h + 1h + 1,5 h )

 

Sorry - ktos już to proponował ,a nie wiem jak skasować post


  • luke321 lubi to

#25 roadturysta

roadturysta
  • Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 06 grudzień 2019 - 12:56

Gra półsłówkami, niedokończone zdania...w kontekście tego co w stopce jest...słaba. To chyba nieodpowiednie miejsce na marketing szeptany czy reklamę



#26 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 grudzień 2019 - 14:35

częsciowo się zgodzę, ale nie mozesz wymagać ode mnie pisania elaboratow na forum zamiast rozmowy telefonicznej podczas której zaoszczędzę mnóstwo zajebiście cennego dla mnie czasu. Juz swoje doswiadczylem na forach i troche szkoda mi czasu na spedzanie godzin pisząc i dyskutując. Jak widzę, że mogę pomóc w prosty sposób to odpowiadam w danym temacie, jak kwestia jest bardziej skomplikowana to wole pogadać przez telefon ale nie chce mieć w stopce numeru telefonu. Na pewno nie mam na celu denerwowania nikogo ;) a jak chcesz pogadać to nie widze problemu aby się zdzwonić :P



#27 roadturysta

roadturysta
  • Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 06 grudzień 2019 - 15:09

 Jak widzę, że mogę pomóc w prosty sposób to odpowiadam w danym temacie, jak kwestia jest bardziej skomplikowana to wole pogadać przez telefon ale nie chce mieć w stopce numeru telefonu.

Do tego zdania wszystko się zgadza, oprócz tego że jest to forum, czyli z założenia miejsce, gdzie dzieli się wiedzą PUBLICZNIE,a nie umawia na rozmowy telefoniczne ;)

Jeśli chcesz to robić komercyjnie, załóż swój temat z ofertą i wtedy rób to jawnie.



#28 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 grudzień 2019 - 15:18

Tylko widzisz, takie rozmowy przeprowadzam przy obustronnych chęciach i wierz lub nie, ale nie mam z tego żadnych korzyści oprócz satysfakcji.

Natomiast pomysł ciekawy mi przedstawiłeś ;)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

#29 luke321

luke321
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 06 grudzień 2019 - 16:36

Tylko widzisz, takie rozmowy przeprowadzam przy obustronnych chęciach i wierz lub nie, ale nie mam z tego żadnych korzyści oprócz satysfakcji.

Natomiast pomysł ciekawy mi przedstawiłeś ;)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

Twoje wpisy tutaj jak dla mnie posiadają wszystkie cechy spamu, nie wypowiedziałeś się w ogóle na temat w tym wątku za to cały czas namawiasz, żeby do Ciebie zadzwonić. No nie po to zakładałem temat na publicznym forum, żeby z kimś rozmawiać przez telefon  :D

Inna sprawa, że szukając trenera(czy co tam oferujesz, bo w sumie nie wiem nawet co dokładnie) to nie wybierałbym go na zasadzie: "kto pierwszy wyśle mi swój numer w prywatnej wiadomości ten wygrywa".


  • roadturysta lubi to

#30 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 06 grudzień 2019 - 16:40

Żaden trener cudów nie wymyśli przy 3h na tydzień. Nawet trenerzy INEOS 😏

Gdzie czas na wytrzymałość tlenową, rozjazdy, rozgrzewki itd

A Mess się zna więc wie co mówi
  • mess lubi to

#31 luke321

luke321
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 06 grudzień 2019 - 16:47

Żaden trener cudów nie wymyśli przy 3h na tydzień. Nawet trenerzy INEOS 😏

Gdzie czas na wytrzymałość tlenową, rozjazdy, rozgrzewki itd

A Mess się zna więc wie co mówi

Skoro się zna to niech napisze co myśli w temacie, chętnie poczytam ;)


  • roadturysta lubi to

#32 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 06 grudzień 2019 - 16:49

Ja mysle ze jak pomnozysz przez 10 swoje godziny to poprawisz się w czasie na 200 km :D

Edit: żart oczywiście ;D

#33 roadturysta

roadturysta
  • Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 06 grudzień 2019 - 17:44

wierz lub nie, ale nie mam z tego żadnych korzyści oprócz satysfakcji.
 

Taa...nie mam zamiaru przeprowadzać śledztwa, ale z pewnością robisz to charytatywnie, szczególnie, że...

 

 nie mozesz wymagać ode mnie pisania elaboratow na forum zamiast rozmowy telefonicznej podczas której zaoszczędzę mnóstwo zajebiście cennego dla mnie czasu.

No nie ma to jak w "zaje...ście cennym czasie" porozmawiać z kimś za darmo przez telefon :D



#34 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 grudzień 2019 - 18:32

"Twoje wpisy tutaj jak dla mnie posiadają wszystkie cechy spamu, nie wypowiedziałeś się w ogóle na temat w tym wątku za to cały czas namawiasz, żeby do Ciebie zadzwonić. No nie po to zakładałem temat na publicznym forum, żeby z kimś rozmawiać przez telefon  [ :D]

    Inna sprawa, że szukając trenera(czy co tam oferujesz, bo w sumie nie wiem nawet co dokładnie) to nie wybierałbym go na zasadzie: "kto pierwszy wyśle mi swój numer w prywatnej wiadomości ten wygrywa".


To co napisałeś i turysta szosowy daje mi do myślenia i jest bardzo cenne. Wnioski wyciągnięte ;) Poszukam postów i skasuję, taki odbiór jest dla mnie nieakceptowalny i chcę tego uniknąć.

 

Teraz dalej ->


"No nie po to zakładałem temat na publicznym forum, żeby z kimś rozmawiać przez telefon  [:D]"

 

Zakładasz temat na forum bo chcesz coś się dowiedzieć, a dokładnie cyt:


"Rozpoczynając ten wątek miałem nadzieję, że ktoś pokieruje mnie co właściwie robić w te 3 dni/3 godziny. Liczyłem, że uda się z tych rad ulepić jakiś w miarę efektywny plan treningowy, który mógłbym powtarzać cyklicznie np co 4 tygodnie."

 

Więc to chciałem zrobić.


Nie lubię jednak czegoś robić na odwal więc zadałbym dużo pytań, które by na bieżąco generowały kolejne pytania i na podstawie tego mógłbym dać jakieś wytyczne które by Ci pozwoliły ten plan stworzyć. Oprócz satysfakcji bonusem jest dla mnie wybadanie podejścia/charakteru ludzi i ocenianie poziomu wiedzy podczas takiej rozmowy.

No ale bez takiej rozmowy, mogę napisać jakaś z dupy prawdę powszechnie dostępną której pełno jest w internecie i będzie lepiej rozumiem? może i tak, ale rady typu "bądź systematyczny", "jeździj z głową", "regeneruj się" znajdziesz w googlach. Nie napiszę Ci też "w pierwszy dzień rób to, w drugi to a w trzeci tamto", bo to niestety tak nie działa, trzeba spojrzeć znacznie szerzej.


"Inna sprawa, że szukając trenera(czy co tam oferujesz, bo w sumie nie wiem nawet co dokładnie) to nie wybierałbym go na zasadzie: "kto pierwszy wyśle mi swój numer w prywatnej wiadomości ten wygrywa"."

 

zdecydowanie nie, ale zacznijmy od tego, że Ty nie szukasz trenera a ja nie zaoferowałem Ci nic poza rozmową. Chciałeś natomiast aby Cię ktoś pokierował, dał rady z których coś tam ulepisz jw. Na tym forum jestem od 13 lat i trochę się orientuję, co zostało napisane a co nie. Sam wypowiadałem się wielokrotnie jak też konsultowałem się z innymi użytkownikami - jest tu mnóstwo wiedzy, wiedzy naprawdę doskonałej jakości jakiej próżno szukać na innych forach. Dzisiaj jestem starszy mam rodzinę, pracę i bardzo cenie swój czas... więc jeżeli taka forma komunikacji Ci nie odpowiada, to z grzeczności mógłbyś to po prostu napisać bez opryskliwego tonu. Mi nie odpowiada już pisanie elaboratów na forum i wdawanie się w dyskusje jeżeli nie mam na to czasu, a jeżeli Ty nie szanujesz mojego czasu to równie dobrze mogę Ci napisać "użyj funkcji szukaj" lub przeczytaj temat "treningowe dylematy amatora i nie tylko" zanim założysz temat na forum. Zadać pytanie jest łatwo, ale zrozumieć ile wymaga konkretna i jakościowa odpowiedź to już nie bardzo.

 

 

Taa...nie mam zamiaru przeprowadzać śledztwa, ale z pewnością robisz to charytatywnie, szczególnie, że...

 

No nie ma to jak w "zaje...ście cennym czasie" porozmawiać z kimś za darmo przez telefon :D

 

Nie no przecież napisałem, że mam satysfakcję i w sumie to co opisałem wyżej. Porozmawiać z kimś przez telefon zajmuje pierdylion razy mniej czasu niż pisanie na forum, przedzieranie się przez posty itd

 

Nie zrozum mnie źle, nie siedzę w jaskini czekając na znak batmana na niebie aby ściągać kota z drzewa.



#35 roadturysta

roadturysta
  • Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 06 grudzień 2019 - 19:50

Ale jesteś na forum, więc piszesz dla WSZYSTKICH. Jak chcesz udzielać rad (mniejsza z tym, komercyjnie, czy nie) i pogadać przez telefon, to chyba jednak pomyliłeś miejsca. Zresztą...kto wie, czy jakichś garnków nie chcesz mi sprzedać i to Ty będziesz marnował mój "zajebiście cenny czas" ;)

Trochę żartem, ale myślę, że załapałeś o co chodzi ;)



#36 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 grudzień 2019 - 20:07

Ja zaczynam dochodzić do wniosku, że to jednak Ty pomyliłeś miejsca, forum onetu jest gdzie indziej ;)

Trochę żartem, ale mam nadzieję, że załapałeś o co chodzi ;)

 

EOT z mojej strony


  • roadturysta lubi to

#37 roadturysta

roadturysta
  • Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 06 grudzień 2019 - 23:58

Spoko, załapałem. Może załóż kanał na Youtube jak inni pseudotrenerzy i tam naganiaj klientów na "telefon do przyjaciela" ? :D



#38 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 07 grudzień 2019 - 00:00

Możesz podać przykłady tych "pseudotrenerów"?

#39 roadturysta

roadturysta
  • Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 07 grudzień 2019 - 00:05

Konkretnie od kolarstwa? jest jakiś Szajbajk, Jacacoach i pewnie jeszcze kilku by się znalazło. Nie mówiąc o ogólnie pojętym temacie fitness, bo tego to jest na pęczki. Szkoda, że żaden albo prawie żaden nie może się pochwalić "papierami" trenerskimi :/



#40 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 grudzień 2019 - 08:15

Szajbajk nie oferuje usług trenerskich a Jacacoach ma uprawnienia instruktora kolarstwa z ramienia pzkol.

o czym ty piszesz?

cytat.jpg

Powyższe nosi znamiona pomówienia, widać nie myliłem się co do forum onetu. Najwyraźniej nie w głowie ci poważna dyskusja.



Dodaj odpowiedź