Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zwift

zwift

564 odpowiedzi w tym temacie

#21 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 23 styczeń 2017 - 14:35

Myślałem że będę musiał Garmina podłączyć, ale skoro nie trzeba to zrobię to tak jak piszesz:)

Dziękuję za pomoc 



#22 hoffi

hoffi
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 styczeń 2017 - 18:51

Myślałem że będę musiał Garmina podłączyć, ale skoro nie trzeba to zrobię to tak jak piszesz:)

Dziękuję za pomoc 

Dokładnie tak jak poprzednik napisał :) potrzeba Ci wyłącznie czujnika cad, speed oraz ant sticka i garmina możesz odłożyć, przynajmniej na czas trenażerowy na półkę :)



#23 Janusz159

Janusz159
  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 19 luty 2017 - 14:19

Panowie czy podstawowy trenażer + ANT+ oraz mac wystarczą do podłączenia do zwifta?

Szału się nie spodziewam ale zwykła jazda w towarzystwie z manetką oporu na kierownicy?



#24 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 19 luty 2017 - 17:59

Teoretycznie powinno to działać. Zwift na Macach obsługuje wbudowanego bluetootha więc jest duża szansa, że znajdzie czujnik Tacxa bez dodatkowego ant+ sticka.


  • Janusz159 lubi to

#25 Janusz159

Janusz159
  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 19 luty 2017 - 18:08

Dzięki, sprawdzę na dniach i zobaczymy. W najgorszym wypadku dokupię antenkę do normalnego PC, ten zestaw niby ant+ też obsługuje.



#26 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 19 luty 2017 - 20:30

Janusz159 jakbyś kupował dongla ANT+ na Mac'a to nie kupuj adidas'a bo nie będzie działał.



#27 Janusz159

Janusz159
  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 19 luty 2017 - 20:33

Do Maca powinny wystarczyć czujniki z BT wiec dongla teoretycznie nie będę potrzebował. Ale dzięki za rade, na przyszłość może się przydać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#28 Janusz159

Janusz159
  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 18:13

Czy ktoś wie, czy zwift w dalszym ciągu nie obsługuję pomiaru prędkości przesyłanej po czujniku bluetooth?

Kadencja działa dobrze, power też przelicza ale średnia prędkość żyje swoim życiem nie zależnie od tego jak pedałuję po prostej nawierzchni.

Trenażer klasyczny, czujnik prędkości i kadencji tacxa bluetooth+ant i mac.



#29 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 22 marzec 2017 - 16:09

Janusz159 jakbyś kupował dongla ANT+ na Mac'a to nie kupuj adidas'a bo nie będzie działał.

 

U mnie działa. Ale w MBP Retina tylko w prawym porcie USB (u mnie  i u kumpla tak samo)



#30 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 30 październik 2017 - 10:54

Mam następujący problem w Zwifcie: zaniża mi moc i to myślę, że dość znacznie bo nawet wbicie się na lekko powyżej 100 w to jest już większy wysiłek. Dodam, że mam starszy model trenażera Elite Realaxiom, próbowałem wpisywać różne wartości kalibracji, ale w Zwifcie nic to nie zmienia. Ktoś miał podobny problem?



#31 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 30 październik 2017 - 11:57

Wiele osób ma takie problemy z trenażerami gdzie dokładność odczytów mocy potraktowano na odwal się. Jedyne co możesz robić to kombinować z nieszczęsnymi parametrami P1, P2 i P3 i upewnić się, że zmienione parametry zostały wysłane do trenażera. Problem jest po stronie trenażera, nie Zwifta.

#32 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 30 październik 2017 - 13:01

Dzięki za odpowiedź.Próbowałem już z różnymi wartościami p1,p2 i p3 ale jeszcze pokombinuje. Jeszcze jeśli chodzi o Zwifta to gra nie chodzi mi całkiem płynnie i to na najniższej rodzielczości. Dziwi mnie to bo nie mam może jakiegoś bardzo mocnego komputera, ale jednak spokojnie spełnia wymagania sprzętowe. Może jakieś kodeki dodatkowe trzeba zainstalować?



#33 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 30 październik 2017 - 13:13

Jaka konfiguracja sprzętowa komputera?

 

Najlepszym rozwiązaniem jest rozwiązanie radykalne - i tak żeby właściwie ustawić p1,2,3 trzeba mieć miernik mocy. A jak się ma miernik mocy, to już ustawianie (pod Zwift) parametrów kalibracji trenażera potrzebna raczej nie będzie. Ustawienie parametrów kalibracji "na oko" może nic nie zmienić, albo zupełnie spierniczyć szacowanie mocy. Wniosek: zacznij myśleć o mierniku mocy do roweru ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#34 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 30 październik 2017 - 13:23

Myślę o nim od jakiegoś czasu i pewnie zostanie kupiony niedługo :)



#35 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 30 październik 2017 - 13:36

Pisałem już o tej opasce Cycloops i oczywiście to nie jest miernik mocy w żaden sposób, ale tylko estymacja mocy na podstawie tętna, ale jako erzaz na przejażdżki do Zwifta się nada. Oczywiście nie należy tego traktować poważnie w sensie treningu, ale jako urozmaicenie zabawy na trenażerze się nada. Z pewnością nieuczciwie byłoby używać go podczas wyścigów na Zwifcie - wystarczyły by dwie kawy przed jazdą i "generowałbyś" moc o wiele wyższą, ale na samotne kręcenie z uciekającymi krajobrazami jako odskocznia od normalnych zadanych sobie ćwiczeń na zwykłym trenażerze i z wykorzystaniem tylko kadencji i tętna (bez normalnego pomiaru mocy w rowerze lub w trenażerze smart) będzie ok. 

Używam tej opaski od 2 lat. Na moc nie patrzę - na początku obserwowałem co się dzieje, ale potem nawet zlikwidowałem pola mocy w podglądzie w garniaku. Służy mi obecnie tylko jako zwykła opaska HR. Ale do ZABAWY ze zwiftem może się nadać. 

 

powercal_ant_powercal_color.jpg

 



#36 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 30 październik 2017 - 14:09

Dla zwiększenia mocy na Powercalu można też wyłączyć wentylator albo zamknąć okno. Ponadto moc będzie rosnąć wraz z dryftem tętna, a ten na trenażerze może być spory ;)

Zwift oczywiście z Powercalem działa bez problemów. Takie rozwiązanie ma tylko dwa minusy. Pierwszy to duże opóźnienie reakcji. Drugi to wrażliwość Powercala na anormalne zachowanie tętna (gwałtowne skoki, dropy) spowodowane np. zalaniem opaski potem lub chodzącym na dużych obrotach wentylatorem.
  • parmenides lubi to

#37 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 30 październik 2017 - 14:14

Prawda. 

Dlatego tylko nadaje się jako urozmaicenie zwykłego treningu na analogowym trenażerze. I podkreślam - nie bawmy się w takim przypadku we współzawodnictwo, bo to z powodów, o których wspomniał Arked, byłoby nie fair wobec innych użytkowników Zwifta. 

pozdr

 



#38 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 30 październik 2017 - 16:06

Zgadzam się, że bez sensu oszukiwać, natomiast z tego co wiem to w Zwifcie ogólnie oszukiwanie jest nagminne.



#39 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 06 listopad 2017 - 08:05

Mam w garażu słaby zasięg wifi i będę udostępniał net z telefonu, ile mniej więcej zużywa się danych przez godzinę treningu ?



#40 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 06 listopad 2017 - 10:19

Przynajmniej 2MB na minutę. Więc w godzinę zejdzie przynajmniej 120MB. Im więcej zawodników na trasie tym większe zużycie transferu.
  • System lubi to



Dodaj odpowiedź