Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zwift

zwift

564 odpowiedzi w tym temacie

#501 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 23 styczeń 2021 - 21:12

Ale jak gdzie sprawdzasz uwzględnia?
Na pewno Strava uwzględnia kalorie z rozgrzewki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#502 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 23 styczeń 2021 - 21:50

Ale jak gdzie sprawdzasz uwzględnia?
Na pewno Strava uwzględnia kalorie z rozgrzewki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Rozgrzewam się przed startem np. 15 minut. Przejazd na czysto 60 minut i  na koniec widzę średnią moc np. 300W. Potem, na profilu, widzę czas 1h15m i moc np. 290W. Dodało rozgrzewkę, prawda? Chodzi mi o to, że robię sobie porównania, rok do roku. Chciałbym mieć na profilu dane wyłącznie z przejazdów, bez rozgrzewek.



#503 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 23 styczeń 2021 - 22:18

Tylko ja właśnie pytam na jakim profili hehe. Strava, Zwift/Companion?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#504 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 23 styczeń 2021 - 22:39

Zwift Companion.



#505 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 23 styczeń 2021 - 23:18

No to dziwna sytuacja, bo ja wszystkie wyścigi mam podane bez rozgrzewki. Co najwyżej dolicza się się czas i uwzględnia moc z rozjazdu jeśli po zakończonym evencie wybiorę "Stay here" zamiast przeniesienia z powrotem na poprzednią trasę. 



#506 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 29 styczeń 2021 - 06:41

Wczoraj miałem pierwszy raz sytuację, że zniknęły mi wszystkie awatary i jechałem przez dobre kilka minut sam, bez draftingu.

Pierwszy raz użyłem analizera Zwift. Z poniższego obrazka można wywnioskować, że połączenie z serwerem mocno kulało? 

 

Zrzut-ekranu-2021-01-29-o-06-39-19.png



#507 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 29 styczeń 2021 - 07:35

Tak, miałeś problem z połączeniem internetowym. 


  • Bzyk lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#508 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 29 styczeń 2021 - 07:41

Dziwne, bo Spotify cały czas leciał i w sumie wszystko w domu działało po WiFi (jak zawsze). 

Można to jakoś poprawić na przyszłość? 



#509 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 29 styczeń 2021 - 07:53

Spotify (większość serwisów streamujących też, np. Youtube) buforuje dane do odtwarzania, wystarczy chwila i podciągnie dane do bufora. Nawet odtwarzając YT można nie zauważyć przerw, a tam danych do odtworzenia filmu jest o wiele więcej niż przy muzyce z Spotify. 

Być może incydentalne problemy ze sprzętem (router, karta wifi itp.), ciężko powiedzieć. Otwórz log który wrzuciłeś do analizy i odszukaj zapisy w logu informujące o problemach w transmisji danych np. 

 

[14:15:46] NETWORK:error (6) sending player state
 
[14:15:47] NETCLIENT:[WARN] Auxiliary Controller failed to shut down tcp socket: 'Żądanie wysłania lub odebrania danych zostało zablokowane, ponieważ gniazdo nie jest podłączone i (podczas wysyłania przez gniazdo datagramu przy użyciu wywołania „wyślij do”) nie podano adresu.' (10057)
 
[14:15:47] NETCLIENT:[INFO] Auxiliary Controller failed to connect to socket: 'Operacja We/Wy została przerwana z powodu zakończenia wątku lub żądania aplikacji.' (995)
 
To pierwsze zawsze będzie, następne będzie mniej więcej wyjaśniać dlaczego ;)

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#510 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 29 styczeń 2021 - 09:28

Powiem Ci, że jest tam taki ogrom danych, że nie ogarniam tego :). Błędów jest sporo heh.

Jakbyś miał chwilę, to rzucisz proszę okiem? 

 

https://www.icloud.c...RkA#Log_(old_1)



#511 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 styczeń 2021 - 09:37

U mnie coś takiego się zdarza raz na trzy - cztery treningi, że przez minutę lub dwie jadę sam. 

 

Przy indywidualnym treningu w niczym to nie przeszkadza, ja i tak prawie nie patrzę na zwifta, ale w wyścigu trochę lipa. 

 

A i w tym samym czasie Netflix działa bez zarzutu. 



#512 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 29 styczeń 2021 - 10:15

Ciekawy log...

Głównie powtarzające się błędy sieci to:

[19:43:12] NETCLIENT:[ERROR] Failed to parse UDP StC
[19:43:12] NETCLIENT:[WARN] Disconnected due to simultaneous login
[19:43:12] NETCLIENT:[ERROR] Failed to parse UDP StC
[19:43:12] NETCLIENT:[WARN] Simultaneous login has ceased
[19:43:12] NETCLIENT:[INFO] TCP host 54.213.12.106:3023
[19:43:12] NETCLIENT:[INFO] Connecting to TCP server...
 
Z przewagą pierwszego błędu, aczkolwiek rozłączenia spowodowane jednoczesnym logowaniem też są zastanawiające. Być może problemy  Amazon AWS (serwis hostujący), a nie problem  po stronie użytkownika. Raczej nie ma czym się martwić. 
 
Log ciekawy również z uwagi na komunikaty ANT, głównie komunikaty z miernika mocy:
ANT  : [PowerMeter] CrankPower: EC: 035  WT: 035  Period: 08969  AccumTorque: 26345
ANT  : [PowerMeter] Vang = 9.68 radians/sec   Tavg: 27.88 nm   Pavg: 269.89 watts
 
ciekawe, zwłaszcza wiersz drugi: uśredniona (zmiany co sekundę) prędkość  obrotowa (w radianach/s), moment i moc? Dodatkowe dane których Zwift nie interpretuje, czyli przykładowo:
Unknown power data [19] [35] [175] [195] [50] [61] [255] [255]
to prawdopodobnie dynamika.
 

Przy okazji widzę, że dokładność ustawienia nachylenia to FE-C SIM GRADE 0.030 (musiałbym rzucić okiem na logi z większymi nachyleniami...). Ciekawe jak to trenażer interpretuje, czy zaokrągla do pełnego procenta?

 

Patrząc na profil graficzny widać High i sporą ilość klatek na sekundę: średnio 46. I to na wirtualizacji, Zwift jeszcze natywnej dla M1 aplikacji nie udostępnił? Faktycznie M1 dość wydajny jest, śmiało można pokusić się o podkręcenie efektów wizualnych, trochę grzebania w pliku konfiguracyjnym i świat będzie jeszcze ładniej wyglądał (co i jak opisałem tu: #143 icon_share.png)


  • Bzyk lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#513 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 29 styczeń 2021 - 10:25

Super, dzięki za analizę. Mam nadzieję, że to była jednorazowa akcja.
Przeczytam na spokojnie ten link i podkręcę grafę, aczkolwiek FPS już robi mega różnicę.

Odnośnie pozostałych kwestii trenażera i pomiaru mocy trochę czarna magią hehe.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#514 johnny_pl

johnny_pl
  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 29 styczeń 2021 - 22:06

Miewałem parę razy podobne problemy. Czasami rzeczywiście był to problem z połączeniem internetowym, ale czasami musiał to być problem z samym Zwiftem, ewentualnie z konkretną instancją aplikacji na konkretnym urządzeniu. Miałem np. taki przypadek, że na moim starym iPadzie 2 mini co chwilę zrywało połączenie z serwerami Zwifta, ale sama sieć działała bez problemu, bo np. wczytywały się strony w przeglądarce itd. Co ciekawe, problem ten, w tym samym czasie nie występował przy łączeniu się ze Zwiftem przez inne urządzenie (telefon z Androidem). 



#515 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 09 luty 2021 - 11:42

DCR umieścił sposób na uruchomienie Zwifta na Peleton. Pomijając już Peleton (dość egzotyczny w naszych warunkach), to w ten sam, lub bardzo zbliżony sposób można uruchomić Zwift na urządzeniach, które nie mają możliwości pobrania Zwifta bezpośrednio ze sklepu Google, czyli np. tablety Huawei - nowe relatywnie niedrogie z GPU spełniające wymogi Zwift, ale bez dostępu do sklepu Play Google (brak usług Google) nie ma możliwości pobrania aplikacji ze sklepu Huawei (bo jej tam nie ma). Podobnie być może da się Zwifta zainstalować na Nvidia Shield, czy nawet na nowszych TV z Android TV ale tu warunek, żeby GPU spełniało wymagania zwifta, no i lepiej żeby było dość wydajne.

 

Pobranie samego apk Zwifta (czy skopiowanie z innego urządzenia) nie załatwia sprawy, potrzebne jest również obb data. Jak dobrze pamiętam ludziska kombinowali żeby uruchomić Zwift na Nvidia Shield (obsługuje OpenGL ES 4.5, gdy minimalne wymagania Zwift to ES 3.0) z przenoszeniem danych OBB. Obecnie jest to dość uproszczone, bo po prostu można to pobrać z: https://apkfab.com/z...wift.zwiftgame 

W przypadku urządzeń Huawei najprawdopodobniej instalacja będzie ograniczać się tylko do uruchomienia pobranego pliku xapk (z obb) poprzez menadżera xapk - szczegóły tu: https://apkfab.com/h...nstall-apk-xapk. W przypadku innych urządzeń np. Shield czy Android TV trzeba będzie raczej wspomóc się instalacją przez adb. Szczegóły:  https://www.dcrainma...t-install-steps

 

Tyle tylko, że trzeba pamiętać, iż Zwift jest kompatybilny tylko na urządzenia z arm64, tak więc być może Shield odpada bo chyba Tegra jest 32 bitowe ;(

To samo dotyczy sporej części telewizorów z Android TV. Być może nowe mają procesory 64 bitowe, tu (przy odpowiednim GPU) powinno dać się zainstalować.

 

Z drugiej strony w miarę nowe (koniec listopada) jak zainstalować Zwift na Shield: https://techblog.jep...-nvidia-shield/- być może nowe Tegry są juz 64bit? Ma ktoś do przetestowania?

 

Sprawdziłem. Obecnie tańsze Shield (te cylindryczne) są 32 bitowe, droższe (konsolowe, ale chyba nowsze, starsze to nie jestem pewny, najprawdopodobniej 2017 tak, jak wersje starsze - nie mam pojęcia) 64 bitowe, stąd Zwifta w/w sposobem można zainstalować tylko na tej droższej konsoli. Dodatkowym utrudnieniem będzie fakt, że obsługa do najwygodniejszych nie będzie należeć, prawy  joystick pada działa jak mysz, ale w połączeniu z przyciskiem A. Aby „przesunąć” należy przytrzymać przycisk A i poruszać joystickiem. Problem w tym, że obecnie pada trzeba dokupić osobno, bo konsole sprzedawane są z pilotem. Niestety, ten sprzęt nie jest tak popularny jak AppleTV, stąd specjalnej wersji na to urządzenie niestety nie ma. Dlaczego niestety? Bo GPU jest dość mocne i dałoby się uzyskać całkiem ładny obraz z uruchomionej aplikacji, a w wersji uruchomionej "obejściem" można liczyć jedynie na standardową, androidowską jakość. Czyli bez szału. Za to z dość dobrym fps. No chyba, że jest możliwość dogrzebania się do pliku konfiguracyjnego (o ile tu taki istnieje, tak jak w PC), tak aby ręcznie poprawić parametry graficzne.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#516 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 10 luty 2021 - 20:47

Panowie mam pytanie odpaliłem zwifta przejechałem 25 km było ok, dzisiaj po wyborze trasy i załadowaniu podczas pedałowania kadencja moc tętno wszystko działa a ludzik stoi na pobocz i wyświetla się trial expired o co chodzi?

#517 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 10 luty 2021 - 20:49

Minęło 25 darmowych kilometrów. 

Trzeba płacić. 



#518 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 10 luty 2021 - 20:50

Mam kod na miesiąc rozumiem trzeba go użyć?

#519 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 10 luty 2021 - 21:22

Powiedz że żartujesz......


  • Bzyk, EmPe i lupus lubią to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#520 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 luty 2021 - 21:24

No trzeba.

Wpisujesz w pole Promo code

c17069cc94dc55768bc9f29fade32136.png


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź