Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki Wkład Suportu Pressfit?

[BB]

26 odpowiedzi w tym temacie

#21 luker

luker
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 11 styczeń 2020 - 19:34

Pytałem Giant'a o suporty wkęcane i Giant nie zaleca stosowania suportów skręcanych. TCR ma mufe wpełni karbonową.

 

 

-Wymiana suportu może być dokonana tylko przez autoryzowany serwis Giant Polska. Nie zalecamy wymiany suportu na suporty typu Token Ninja, powodują one wytarcia materiały na mufie suportowej, zwyczajnie niszczą ramę.

 

- To konkretne pytanie. Jak mi serwis Giant zamontuje suport skręcany Tokena Ninja to czy gwarancja Giant'a  zostanie z tego powodu odrzucna np. jak pęknie rama w okolicy mufy suportowe?.

Chyba każdy suport pressfit powoduje wytarcia materiału w mufie. Czy Token Ninja bardziej wyciera?

Byłem w serwisie giant'a i powiedzieli jak suport jest zgodny ze standardem Shimano to można montować jednak na  pytanie o gwarancje zostałem skierowany do was.

 

-Dokładnie tak będzie. Suport presfit wciskany jest osiowo ( >>   <<), a token, zapiera się z jednej strony, a z drugiej strony miska podczas montażu obraca się w mufie, wycierając dodatkowo materiał. Tcr ma mufe w całości carbonową, bez wklejki aluminium czy innego materiału. Zgodność ze standardem shimano owszem występuje ale potrafi uszkodzić mufe. Mówię to z doświadczenia, mieliśmy taki przypadek. Po takim montażu tokenta, każdy kolejny suport można wcisnąć bez użycia narzędzi, zmienia się pasowanie mufa-miska i powstają

luzy, trzaski ect.

 

 

Obecnie mam suport BB-RS500. Nie było problemów z trzaskami tylko po 15kkm padło łożysko po stronie samego ramienia.  Ja żeby spać spokojnie i zachować gwarancje zainstaluje suport Shimano. Raczej bb72. Nie wiem czy jest sens dopłacać do duracza.


 



#22 renton

renton
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 11 styczeń 2020 - 20:00

Nie każdy TCR ma mufę w pełni carbonową. Mój ma aluminiowy insert w środku. Przy wymianie suportu założyłem skręcany Token Ninja. Trzasków brak. Przesmarowałem tylko insert delikatnie smarem żeby łatwiej zamontować Ninje.736f8edc234a9ebd23de5e1fa611dd51.jpgd27a6a3b9a4f585c6429e93e4f456a2e.jpg
  • Wojtek K.O.M. lubi to

#23 luker

luker
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 11 styczeń 2020 - 20:12

Jaki masz rocznik TCR'a? Mój jest z 2017. Chyba te sprzed 2016 mają aluminiowe wstawki, ale ręki nie dam sobie uciąć.



#24 renton

renton
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 11 styczeń 2020 - 21:06

Ten ze zdjęć jest rocznikowo 2015.
Może być tak jak mówisz, że nowsze modele mają suporty w pełni carbonowe.

#25 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 11 styczeń 2020 - 21:32

Pytałem Giant'a o suporty wkęcane i Giant nie zaleca stosowania suportów skręcanych. TCR ma mufe wpełni karbonową.


-Wymiana suportu może być dokonana tylko przez autoryzowany serwis Giant Polska. Nie zalecamy wymiany suportu na suporty typu Token Ninja, powodują one wytarcia materiały na mufie suportowej, zwyczajnie niszczą ramę.


- To konkretne pytanie. Jak mi serwis Giant zamontuje suport skręcany Tokena Ninja to czy gwarancja Giant'a zostanie z tego powodu odrzucna np. jak pęknie rama w okolicy mufy suportowe?.

Chyba każdy suport pressfit powoduje wytarcia materiału w mufie. Czy Token Ninja bardziej wyciera?
Byłem w serwisie giant'a i powiedzieli jak suport jest zgodny ze standardem Shimano to można montować jednak na pytanie o gwarancje zostałem skierowany do was.

-Dokładnie tak będzie. Suport presfit wciskany jest osiowo ( >> <<), a token, zapiera się z jednej strony, a z drugiej strony miska podczas montażu obraca się w mufie, wycierając dodatkowo materiał. Tcr ma mufe w całości carbonową, bez wklejki aluminium czy innego materiału. Zgodność ze standardem shimano owszem występuje ale potrafi uszkodzić mufe. Mówię to z doświadczenia, mieliśmy taki przypadek. Po takim montażu tokenta, każdy kolejny suport można wcisnąć bez użycia narzędzi, zmienia się pasowanie mufa-miska i powstają
luzy, trzaski ect.


Obecnie mam suport BB-RS500. Nie było problemów z trzaskami tylko po 15kkm padło łożysko po stronie samego ramienia. Ja żeby spać spokojnie i zachować gwarancje zainstaluje suport Shimano. Raczej bb72. Nie wiem czy jest sens dopłacać do duracza.

Pf wciskasz. Ninia skręcasz ale miska obraca się w gnieździe. To pewnie problem.
Giant Ci nie zamontuje tego suportu ninja. Pisali że wymiana suportu (ogólnie) powinna być wykonana przez nich , ale nie tego.

#26 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 24 sierpień 2020 - 11:28

Nie każdy TCR ma mufę w pełni carbonową. Mój ma aluminiowy insert w środku. Przy wymianie suportu założyłem skręcany Token Ninja. Trzasków brak. Przesmarowałem tylko insert delikatnie smarem żeby łatwiej zamontować Ninje.

Witam Renton

Mam Gaint'a Propel Advanced z podobnym rozwiązaniem prowadzenia linek. Kupiłem na ali prezentowany wcześniej suport ZTTO, jednak nie było możliwości montażu ponieważ ukształtowanie prowadzenia linek uniemożliwiało włożenie tulejki suportu i skręcenie jej osiowo, dlatego że średnica tulei suportu jest na tyle duża że opiera sią od wewnętrznej strony o wypust na linki. Czy przy Tokenie nie było tego typu problemu? Widać że średnica Token Ninja jest stopniowana więc zakładam że nie było dużych problemów.

Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Voytheck


:) 


#27 renton

renton
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 24 sierpień 2020 - 11:56

Witam Renton

Mam Gaint'a Propel Advanced z podobnym rozwiązaniem prowadzenia linek. Kupiłem na ali prezentowany wcześniej suport ZTTO, jednak nie było możliwości montażu ponieważ ukształtowanie prowadzenia linek uniemożliwiało wożenie tulejki suportu i skręcenie jej osiowo, ponieważ średnica tulei suportu jest na tyle duża że opiera sią od wewnętrznej story ramy o wypust na linki. Czy przy Tokenie nie było tego typu problemu? Widać ze średnicy Token Ninja jest stopniowana więc zakładam że nie było dużych problemów.

Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Voytheck

 

Cześć. 

Nie było żadnych problemów z montażem Tokena w ramie.

Uważaj tylko na śrubę którą przykręcony jest insert czy nie jest za długa.

Sam montaż banalnie prosty.

Od tego czasu wszystko gra, a korba kręci się "bajecznie" ;)


  • Wojtek K.O.M. lubi to



Dodaj odpowiedź