Skocz do zawartości


Zdjęcie

Factor One V2 Sram Etap #savetherimbrake

sram etap factor one

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

#41 Ciachoorsky

Ciachoorsky
  • Użytkownik
  • 294 postów
  • SkądOpole

Napisano 18 marzec 2020 - 11:25

Fajnie sie zapowiada, szkoda ze nie kupiles kasety 9100, niestety w wersji 9000 pekaly pajaki i puszczaly nity.

Od czego mamy gwarancję :)



#42 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 18 marzec 2020 - 11:39

To jest ta ze skrzypiacym i pekajacym karbonowym pajakiem? ;) 

W sumie, gdyby to nie bylo Shimano, to bylaby duza szansa na recall tej kasety, biorac pod uwage ilosc zglaszanych problemow.

 

Tez kilka razy myslalem o DA, ale jakos te osobne zebatki mnie zniechecaja, bebenki w moich wszystkich kolach caly czas wygladaja jak nowe.

 

Jestem ciekaw tego malowania ramy.



#43 Ciachoorsky

Ciachoorsky
  • Użytkownik
  • 294 postów
  • SkądOpole

Napisano 18 marzec 2020 - 11:49

To jest ta ze skrzypiacym i pekajacym karbonowym pajakiem? ;)

W sumie, gdyby to nie bylo Shimano, to bylaby duza szansa na recall tej kasety, biorac pod uwage ilosc zglaszanych problemow.

 

Tez kilka razy myslalem o DA, ale jakos te osobne zebatki mnie zniechecaja, bebenki w moich wszystkich kolach caly czas wygladaja jak nowe.

 

Jestem ciekaw tego malowania ramy.


Od jakiegoś czasu zauważam na forum dziwną tendencję - mianowicie próbę pokazania jak chu***ych wyborów dany użytkownik dokonał budując swój rower etc. Problem w tym że temat nie dotyczy zasadności jego wyborów, bo gdybym chciał wiedzieć o wadach i zaletach kasety Dura Ace 9000, lub klejenia szytek na taśmę a nie klej - to po prostu taki temat bym założył, albo poczytał jeżeli już taki istnieje.

Ok, mamy wolność słowa itd., ale trzymajmy jednak pewnego rodzaju poziom na forum. Zwłaszcza w wątkach takich jak ten, gdzie np. użytkownik wybierający rower pod hamulce obręczowe, a nie tarczowe jest raczej pewny swojego wyboru. Wybierając klejenie szytek na taśmę a nie klej kieruje się swoim zdaniem na ten temat a nie takim, jakie ma ktoś inny. Podobnie w przypadku kasety, która praktycznie już po założeniu się rozpadnie - jeśli tak się stanie to ją zareklamuję. Jeśli Shimano nie przyjmie reklamacji? To uderzę się w pierś i o tym poinformuję :)


  • lukaszzsch lubi to

#44 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 18 marzec 2020 - 12:41

Wiesz, moim zamiarem nie bylo wytykanie komus jego wyborow i ich zasadnosci. Bo to co ty i ktokoliwek inny zrobi ze swoim sprzetem, kompletnie mnie nie interesuje. 

 

Pisalem po prostu o faktach: ta kaseta ma wadliwa konstrukcej, to kazdy, jak nie wie, powinien wiedziec. Rowniez odnosnie klejenia szytek, tez faktem jest, ze robienie tego na tasme zwieksza opory i w tym kontekscie jest gorszym wyborem od robienia tego na klej. 


  • kaloo lubi to

#45 Ciachoorsky

Ciachoorsky
  • Użytkownik
  • 294 postów
  • SkądOpole

Napisano 19 marzec 2020 - 18:45

Bestia dotarła cała i zdrowa - więc pozostaje już tylko składanie, z którym oby poszło lepiej niż z klejeniem szytek na taśmę i kupowaniem wadliwych kaset :)

THc9MIU.jpg

Z9LJt6F.jpg



#46 patryk_60

patryk_60
  • Użytkownik
  • 369 postów
  • SkądLublin

Napisano 19 marzec 2020 - 18:52

Już wygląda dobrze. Szykuje się super sprzęt.



#47 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 19 marzec 2020 - 19:42

Składaj do kupy, nie patrz na innych :) 



#48 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 marzec 2020 - 20:14

Wygląda przehuj. Te koła specjalnie je wybraleś (wielkie ciężkie)?

Kasety shimano są fajne, tylko jednego ciagle nie mogą dobrze zrobić, mianowicie stopniowania (gęściej w dole, rzadziej w górze, np 11-28 nie ma 16tki).



#49 Ciachoorsky

Ciachoorsky
  • Użytkownik
  • 294 postów
  • SkądOpole

Napisano 20 marzec 2020 - 07:59

Wygląda przehuj. Te koła specjalnie je wybraleś (wielkie ciężkie)?

Kasety shimano są fajne, tylko jednego ciagle nie mogą dobrze zrobić, mianowicie stopniowania (gęściej w dole, rzadziej w górze, np 11-28 nie ma 16tki).

Koła to spadek po Cannondale'u którym jeżdżę aktualnie, natomiast na tyle polubiliśmy się z tymi kołami że raczej w najbliższej przyszłości nie widzę zmiany na cokolwiek innego.

+wydaje mi się że dosyć dobrze komponują się z masywnością Factora :)


  • Born Ready lubi to

#50 KrzysztofBraciak

KrzysztofBraciak
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 10:29

Bestia dotarła cała i zdrowa - więc pozostaje już tylko składanie, z którym oby poszło lepiej niż z klejeniem szytek na taśmę i kupowaniem wadliwych kaset :)

THc9MIU.jpg

Z9LJt6F.jpg

no piękna ta bestia  :o  :o



#51 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 21 marzec 2020 - 15:18

Ciekawe, jak w praktyce sprawdzi się ten wynalazek z rurą sterową?



#52 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1989 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 21 marzec 2020 - 22:27

Ale malowanie kapitalne jasny gwint :D z tymi kołami wygląda obłędnie!



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png


#53 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 marzec 2020 - 13:05

Nie jestem fanem malowania ram karbonowych, żeby wyglądały jak metalowe. Coś jak zeszłoroczny Scott Nino Schurtera. Ciekawie wygląda główka ramy. Muszę obadać jak to technicznie jest rozwiązane.


  • vpablov lubi to

#54 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 22 marzec 2020 - 14:46

Co ciekawe, moze nie kazdy wie, ale ta konstrukcja widelca ma juz ok 30 lat. Look w latach 90-tych wprowadzil takie rozwiazanie. Obecnie oprocz Factor, Cervelo w S5 stosuje ten patent.

#55 Ciachoorsky

Ciachoorsky
  • Użytkownik
  • 294 postów
  • SkądOpole

Napisano 22 marzec 2020 - 15:21

Nie jestem fanem malowania ram karbonowych, żeby wyglądały jak metalowe. Coś jak zeszłoroczny Scott Nino Schurtera. Ciekawie wygląda główka ramy. Muszę obadać jak to technicznie jest rozwiązane.

 Z całym szacunkiem, ale to chyba jedno z najgłupszych stwierdzeń na tym forum. Idąc tym tropem każdy zderzak i element plastikowy w samochodach o srebrnym lakierze powinien być czarny, bo imituje metal? Wydaje mi się, że raczej ostatnim o czym pomyślał Factor wprowadzając ten kolor to fakt, żeby rower wyglądał jak wykonany z metalu. Jakie zatem kolory Twoim zdaniem zarezerwowane są dla ram karbonowych? :)



#56 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 marzec 2020 - 15:33

Jedyny akceptowalny to biały, bo europro. ;) Napisałem tylko, że nie podoba mi się kolor, a się czepiasz jakbym ci matkę obraził czy coś. Tutaj akurat jest jeszcze w miarę ok ze względu na fakturę lakieru, ale w rowerze Nino serio wygląda na pierwszy rzut oka jak amelinium. Mi się to nie podoba i tyle. Sam bym takiego nie wybrał.



#57 Ciachoorsky

Ciachoorsky
  • Użytkownik
  • 294 postów
  • SkądOpole

Napisano 22 marzec 2020 - 15:42

Jedyny akceptowalny to biały, bo europro. ;) Napisałem tylko, że nie podoba mi się kolor, a się czepiasz jakbym ci matkę obraził czy coś. Tutaj akurat jest jeszcze w miarę ok ze względu na fakturę lakieru, ale w rowerze Nino serio wygląda na pierwszy rzut oka jak amelinium. Mi się to nie podoba i tyle. Sam bym takiego nie wybrał.

Oczywiście że ma prawo się podobać lub nie, mało tego - gdybym mógł wybrać dowolny kolor dla tej ramy, a nie jeden dostępnych aktualnie to również raczej nie byłby to ten. Natomiast twierdzenie że wybór tego koloru ma imitować metal jest trochę niedorzeczny. to po prostu srebrny metallic ;)



#58 Ciachoorsky

Ciachoorsky
  • Użytkownik
  • 294 postów
  • SkądOpole

Napisano 22 marzec 2020 - 15:50

Co ciekawe, moze nie kazdy wie, ale ta konstrukcja widelca ma juz ok 30 lat. Look w latach 90-tych wprowadzil takie rozwiazanie. Obecnie oprocz Factor, Cervelo w S5 stosuje ten patent.

Dokładnie tak. Z doniesień jakie mam to Cervelo właśnie wykupiło od Factora pierwsze dwa modele One i zapewne zainspirowało się przy projektowaniu najnowszego S5. Z jakim skutkiem? Wypowiada się o tym pewien youtube'owy "ekspert"

https://www.youtube....ajCXeNTbqk&t=2s



#59 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 22 marzec 2020 - 15:59

Jest dosc cieply temat na Weight Weenies o tym.
Dla tych co nie wiedza o co chodzi, Cervelo zeby zabezpieczyc widelec przed uszkodzeniem w skutek jego zbyt mocnego wychylenia w jedna lub druga strone wprowadzilo stopery umieszczone wew, ktore blokuja zbyt mocny obrot widelca. Problem w tym, ze te stopery bezposrednio blokuja sie na wew sciance widelca! Co w przypadku mocniejszego uderzenia (niekontrolowany obrot kierownica, nawet podczas transportu) moze doprowadzic do uszkodzenia widelca.
Wiesz jak to jest rozwiazane w tym przypadku?

#60 Ciachoorsky

Ciachoorsky
  • Użytkownik
  • 294 postów
  • SkądOpole

Napisano 22 marzec 2020 - 16:18

Jest dosc cieply temat na Weight Weenies o tym.
Dla tych co nie wiedza o co chodzi, Cervelo zeby zabezpieczyc widelec przed uszkodzeniem w skutek jego zbyt mocnego wychylenia w jedna lub druga strone wprowadzilo stopery umieszczone wew, ktore blokuja zbyt mocny obrot widelca. Problem w tym, ze te stopery bezposrednio blokuja sie na wew sciance widelca! Co w przypadku mocniejszego uderzenia (niekontrolowany obrot kierownica, nawet podczas transportu) moze doprowadzic do uszkodzenia widelca.
Wiesz jak to jest rozwiazane w tym przypadku?

W Factorze nie ma możliwości uszkodzenia ramy niczym od wewnątrz, natomiast tutaj również promień skrętu kierownicą jest ograniczony. 

WBM0fIt.jpg

Osobiście zdałem sobie z tego sprawę już jak złożyłem ramę i wiem że w transporcie będzie trzeba na to w szczególności uważać.

Za to, żeby nie uszkodzić lakieru od strony zewnętrznej odpowiadają gumowe stopery. Z tego co widziałem część użytkowników je zdejmuje - być może pancerze zamontowane już w ramie w pewien sposób usztywniają obrót kierownicą, żeby nie był on tak swobodny jak teraz. Sama ścianka w tym miejscu jest bardzo gruba. Dużo grubsza w odróżnieniu od reszty ramy którą udało mi się "wymacać". Rozwiązanie nie do końca idealne, ale z pewnością nieco bardziej przemyślane od "patentu" Kanadyjczyków.

MqHrwQS.jpg

Dla chętnych instrukcja obsługi i montażu pokazująca rozwiązanie techniczne widelca: https://factorbikes....anual_v1.10.pdf


  • 1415chris lubi to



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sram, etap, factor, one