Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nasze zakupy


8548 odpowiedzi w tym temacie

#6781 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 13 kwiecień 2021 - 16:33

Ja owijka ma jakieś ledy czy co, że jest taka droga? Czy jest droga dlatego, że jest droga, jak sporo kolarskich sprzętów? 

 

Jeśli przyjmiemy, że w kolarstwie są marki premium, to Silca się zdecydowanie do nich zalicza.


  • Ciachoorsky lubi to

#6782 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 kwiecień 2021 - 16:47

A ja z prawdziwej ciekawości kolejny raz pytam co czyni tę owijkę premium? Ona ma jakieś super właściwości techniczne albo słynie z czegoś? Jest jakieś uzasadnienie stanowiska, że to premium? 


  • Born Ready i KonradTrek800 lubią to

#6783 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 13 kwiecień 2021 - 16:49

Jest masa świetnych owijek za kwoty rzędu do 60 zł, w niczym nie ustępujących Supacazowi, to tak dodam tylko dla rozjaśnienia, uświadomienia i na marginesie ;)

Ostatnio na przykład się zaskoczyłem niesamowicie, bo postanowiłem uatrakcyjnić sprzedawany rower zakładając do niego nową owijkę, a akurat miałem "jakąś tam" owijkę Accenta, która była wrzucona w pakiet startowy z któregoś z zeszłorocznych wyścigów. Potraktowałem ją po macoszemu, ale po instalacji - jaka to była zajebiaszcza owijka! Nie za gruba, nie za cienka, świetnie się ją trzymało, pełna kontrola w dolnym chwycie i w sprintach, nawet z upoconą łapą. To była chyba ta: https://accent-bikes...ijki/ac-protape


To owijka z Dog's Head Predator Race . Dobrze, że piszesz! W takim razie wjeżdża do Fujiego!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#6784 Grafi_t

Grafi_t
  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 13 kwiecień 2021 - 16:57

A ja z prawdziwej ciekawości kolejny raz pytam co czyni tę owijkę premium? Ona ma jakieś super właściwości techniczne albo słynie z czegoś? Jest jakieś uzasadnienie stanowiska, że to premium?


Z opisu na Cyklomanii wynika, że to technologia rodem z F1. Znaczy musi być bardzo aero:)
  • KonradTrek800 lubi to

#6785 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 693 postów

Napisano 13 kwiecień 2021 - 16:57

A ja z prawdziwej ciekawości kolejny raz pytam co czyni tę owijkę premium? Ona ma jakieś super właściwości techniczne albo słynie z czegoś? Jest jakieś uzasadnienie stanowiska, że to premium? 

 

Może gdzieś napisali, że to do triathlonu. A wtedy to wiadomo, że musi być droga....


  • KonradTrek800 lubi to

#6786 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 13 kwiecień 2021 - 17:01

A ja z prawdziwej ciekawości kolejny raz pytam co czyni tę owijkę premium? Ona ma jakieś super właściwości techniczne albo słynie z czegoś? Jest jakieś uzasadnienie stanowiska, że to premium? 

 

Pisałem o marce premium. Czy ta owijka ma jakość premium nie wiem, nie miałem z nią do czynienia. To chyba nie jest nic nowego, że za znaczek się płaci?



#6787 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 13 kwiecień 2021 - 17:03

Może gdzieś napisali, że to do triathlonu. A wtedy to wiadomo, że musi być droga....

A co dopiero jeżeli ona jest do kolarstwa... !



#6788 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 693 postów

Napisano 13 kwiecień 2021 - 17:06

Chyba miałem rację. Na rysunku na cyklomania.pl jest napisane "NASTRO CUSCINO Tri-laminate".

Płacisz za pojawienie się słowa "Tri" w nazwie ;-) 



#6789 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 kwiecień 2021 - 17:06

To owijka z Dog's Head Predator Race . Dobrze, że piszesz! W takim razie wjeżdża do Fujiego!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Chyba tak, polecam ją gorąco! :)

 

Z opisu na Cyklomanii wynika, że to technologia rodem z F1. Znaczy musi być bardzo aero:)

 

FAKTYCZNIE!

 

Inspiracją dla zespołu była ewolucja butów do biegania i opon Formuły 1. Silca badała opory toczenia i tłumienie, aby technicznie znacząco ulepszyć taśmy kierownicy za pomocą nowych materiałów.

 

Hahahah  :lol: Takiej marketingowej ściemy dawno nie czytałem. Wiem, że można mocno odpłynąć, ale tutaj uderzają z bazooki. 

 

Przebijają nawet rzecznika prasowego Wodociągów Kieleckich. 

 

 

  • Prozor i Robert74 lubią to

#6790 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 kwiecień 2021 - 17:28

Przebijają nawet rzecznika prasowego Wodociągów Kieleckich.


Ale Pana rzecznika to Ty szanuj! ;) Za tą wypowiedzią wbrew pozorom kryje się historia. Wcześniej TVP zmanipulowała perfidnie jego inną wypowiedź, dlatego tym razem powtarzał do bólu to samo zdanie, żeby z jednej strony uniemożliwić manipulację, a z drugiej - stworzyć materiał całkowicie "niemedialny". Trudno o lepszy sposób na nazwanie dziennikarskiego ścierwa ścierwem bez używania nieładnych słów :)
  • artho lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#6791 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 kwiecień 2021 - 17:38

To historii nie znałem, ale dzięki za ciekawostkę :)

 

Co do tej firmy, uważam, że marketing jest ważny, ale pociskanie takich pierdół jest daleko posuniętą kompromitacją i kretynizmem. Ciekawe kiedy ktoś rzuci na rynek łyżeczkę kolarską aero do jedzenia kolarskiej owsianki, projektowaną przy wsparciu zawodników, wysiłku inżynierów i testowaną przez skoczków spadochronowych, zupełnie bezkompromisową. A tak serio, owijka to owijka, każda działa tak samo, różnica polega w grubości (mięsistości) oraz śliskości materiału. Nie ma potrzeby dorabiania przesadzonych, zmyślonych historii do tak prostego towaru, bo później wychodzą takie kwiatki jak opór toczenia owijki. Nie wiem, co ona może toczyć oprócz beki. O tym nawiązaniu do butów nie wspomnę. Szkoda, że nie inspirowali się też szpadlem do prac ogrodowych. 



#6792 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 13 kwiecień 2021 - 21:23

Przecież w przypadku złego wyprofilowania, w miejscu nakładania się zwojów, na krawędziach, mogą pojawiać się turbulencje i zawirowania powietrza. To powierzchnia czołowa i chyba nie trzeba tłumaczyć jak zaburza to cały efekt aero, o stratach watów nie wspominając :D



#6793 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 13 kwiecień 2021 - 21:33

Następny poziom, to będzie owijka o powierzchni piłki golfowej, wykonana z tworzywa lżejszego od powietrza!🤣

#6794 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 13 kwiecień 2021 - 22:00

O piłce też pomyślałem, ale sądziłem że nikt na to nie wpadnie i za chwilę wyskoczę z "najszybszą na świecie" owijką z trójwarstwowego pachnącego materiału o strukturze piłki golfowej Foxy (taki papier toaletowy) za okazyjne pincet złotych :P

Król rowerów byłby jej promotorem :D

"Zamawiać, bo za chwilę nie będzie, a kolejna dostawa w 2023 roku" :D

Albo..."spieszcie się kupować, tak szybko znikają" :D


  • stryjek lubi to

#6795 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 648 postów

Napisano 14 kwiecień 2021 - 09:11

w sumie z tym aero to nie jest takie głupie, każdy materiał ma inny opór. Ktoś przyjdzie z tym, że owijka jest pokryta nanotechnologią, która zakrywa niewidzialne pory materiału dzięki temu powietrze znacznie łątwiej opływa kierownicę a dzięki temu przy prędkości 50km/h na odcinku 120km będziemy szybsi o 4 sekundy a to znaczy wygrać lub być drugim :D 

Ja ostatnio kupiłem owijkę Sram Red - pierwsze wrażenie super, zobaczymy, ile wytrzyma. No i jest super lekka - 2 sztuki 48g ;) 



#6796 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2911 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 kwiecień 2021 - 10:14

chyba o 0.4 sec :P



#6797 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 14 kwiecień 2021 - 10:17

owijka jest pokryta nanotechnologią, która zakrywa niewidzialne pory materiału dzięki temu powietrze znacznie łątwiej opływa kierownicę a dzięki temu przy prędkości 50km/h na odcinku 120km będziemy szybsi o 4 sekundy a to znaczy wygrać lub być drugim :D ;)

I jestem pewien, że byliby chętni, nawet na tym forum ;)



#6798 uysy

uysy
  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 14 kwiecień 2021 - 10:19

Tylko czekać, aż niektórzy zaczną golić nogi jak propeleton.
Czyli nie golić włosów na piszczeli (albo środku łydki) xD - lepsze rozpraszanie :D. (Ale finalnie chyba się nie przyjęło).



#6799 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 882 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 14 kwiecień 2021 - 10:34

Przecież propeleton goli nogi głownie ze względów na masaże ...



#6800 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 14 kwiecień 2021 - 10:51

Ja gole tylko na udach bo mnie denerwuje, że się przebijają przez niektóre gacie i wygląda to źle. :D

Wjechały Sutro Prizm
333426-01-d-701924.jpg

Póki co mogę sobie je pozakładać na trenażerze. :(
  • Bzyk i lupus lubią to



Dodaj odpowiedź