Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nasze zakupy


8547 odpowiedzi w tym temacie

#7081 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 21 czerwiec 2021 - 11:12

Zastanawiałem się nad nim, zanim kupiłem drugiego Protone :) Bardzo fajny kask. Jaki kolor wybrałeś?

Czarno-czarny :) 

 

O Protone myślę na jesień, do przełajowej jazdy w okresie jesień-zima. Polecasz?


  • bonobo lubi to

#7082 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 czerwiec 2021 - 11:20

Protone jest ekstra. Dla mnie jest wygodny, przewiewny, lekki i w mojej ocenie spoko wygląda. Do trwałości też nie mam uwag, czarny używam już od ponad 2 lat i ciągle jest OK. Tyle, że miałem w nim delikatną glebę i w jednym miejscu leciutko się gniótł, ale raczej bez uszkodzeń skorupy dyskwalifikujących do dalszego użytku. Wiadomo, lekkie ryski też na nim widać, ale poza tym spoko. Teraz mi go narzeczona zabrała do jazdy na rolkach i coś czuję, że go szybko nie odzyskam... nie działają argumenty, że kupię jej taki kask, jaki sobie wybierze, bo jej podoba się protone i koniec dyskusji. 

 

Na przełaj też będzie spoko.

 

Natomiast w tej cenie nie ma MIPS, a konkurencja owszem. 

 

Ja polowałem na biały Evade. Szybko ten kask wygląda. Pomyślę może w przyszłym roku :)

 

 


  • Born Ready lubi to

#7083 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 21 czerwiec 2021 - 11:49

Ja polowałem na biały z czarnym paskiem, taki jak jeździ Quick Step, ale odpuściłem. 

 

To prawda, Protone jest piękny, mnie przyciąga właśnie wyglądem, no i ilością otworów przy okazji. Na przełaj nie potrzebuję aero skorupy. 



#7084 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 21 czerwiec 2021 - 15:18

W sumie to jeszcze mi chodzi po głowie Abus Airbreaker - jeśli ktoś ma, to opinie mile widziane.

#7085 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 21 czerwiec 2021 - 18:52

Nie wiem jak airbreaker ale mój abus ma bardzo słabo trzymające ustawienie długości pasków. Niższy model ale muszę dociągać w trakcie jazdy.
  • Born Ready lubi to

#7086 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 693 postów

Napisano 22 czerwiec 2021 - 00:16

Efekt chłodzenia bardzo fajny, szkoda że tylko przez chwilę.

 Jak widać każdy ma inne odczucia. Ja tam nie lubię jak mnie szczypie w tyłek. Na szczęście wystarczy zostawić otwarty na jakiś czas by mentol odparował.



#7087 slaweuszek

slaweuszek
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 22 czerwiec 2021 - 08:13

Specialized Evade II

Zapodaj foto

Wysłane z Ultra dużego Note 20 ...

#7088 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 22 czerwiec 2021 - 08:43

No super to jest! Do tylnej kieszonki wejdzie tego, że hoho armię wykarmisz :D

Fotka dla porównania rozmiaru (nie miałem nigdzie pod ręką metra):

 

XajEQjO.jpg



#7089 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 czerwiec 2021 - 09:13

Wincyj tego plastiku! Raduje się me serce <3


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#7090 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 22 czerwiec 2021 - 09:29

To niestety prawda :(.

 

EDIT: chociaż u nas i tak bardzo mało plastiku w opakowaniach względem niektórych krajów! :)



#7091 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 czerwiec 2021 - 15:49

Nabyłem pompkę Topeak JoeBlow III Sport 

 

Topeak-Joe-Blow-Sport-III-pompka-stacjon

 

Bardzo polecam. Manometr jest super precyzyjny, całe wykonanie bardzo solidne - nie dziwią rewelacyjne opinie w necie. W dodatku cena bardzo przyjemna. Pompowanie do wysokich ciśnień niesamowicie łatwe, nie trzeba się siłować. Miałem brać JoeBlow II, ale w zaprzyjaźnionym sklepie doradzili, że warto dołożyć 3 dychy do wyższego modelu. 


  • JHartman lubi to

#7092 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 693 postów

Napisano 22 czerwiec 2021 - 16:24

[...] Do tylnej kieszonki wejdzie tego, że hoho armię wykarmisz :D [...]

 

 

Tak by książkowo pokryć 50% tego co spalisz to na 4h wychodzi 16 batonożelków.

Więc z tą armią bym nie przesadzał.

 

Wincyj tego plastiku! Raduje się me serce <3

 

To i tak pryszcz w porównaniu do miliardów maseczek, które wylądują w oceanach.



#7093 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 22 czerwiec 2021 - 16:55

Tak by książkowo pokryć 50% tego co spalisz to na 4h wychodzi 16 batonożelków.

Więc z tą armią bym nie przesadzał.

Zjadasz podczas jazdy tyle ile komputer Ci pokazuje?


  • bonobo lubi to

#7094 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 czerwiec 2021 - 17:01

Wezmę udział w dyskusji. Mam ustawiony alert co spalone 300 kcal. Jak jadę w góry, to mam wrażenie, że ten alert wyskakuje co 20 minut. Musiałbym wozić plecak z jedzeniem, żeby co alert zjadać choćby połowę, tj. 150 kcal. W praktyce zjadam coś małego na każdym szczycie. 



#7095 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 22 czerwiec 2021 - 17:15

Ja tam sobie 3000kcal w galarecie nie wyobrażam, no ale może Yudo ma inne zwyczaje niż my...

 

🤷‍♀️💁‍♂️



#7096 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 czerwiec 2021 - 17:22

To i tak pryszcz w porównaniu do miliardów maseczek, które wylądują w oceanach.

Ale wiesz, że można ograniczać zużycie maseczek ORAZ opakowań na żywność, prawda?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#7097 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3215 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 czerwiec 2021 - 17:53

Ale wiesz, że można ograniczać zużycie maseczek ORAZ opakowań na żywność, prawda?

Można też jeździć na Alu rowerach, bo są bardziej eko niż karbony. 


  • uysy lubi to

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#7098 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 693 postów

Napisano 22 czerwiec 2021 - 17:59

Ja tam sobie 3000kcal w galarecie nie wyobrażam, no ale może Yudo ma inne zwyczaje niż my...

 

Ja nie umiem jeść w czasie jazdy i się do tego przyznaje. Też jem tylko na przełęczach. W sumie to sobie nie za bardzo wyobrażam na 10%-tach wchłanianie substancji stałych. Dobrze, że daję radę pić. Co nie znaczy, że nie wiem ile powinno się jeść.

 

BTW1: Kiedyś wziąłem Bzyka na spytki i wchłania połowę tego spali.

 

BTW2: ponieważ nie jem na podjazdach to od dwóch lat przerzuciłem się na własnoręcznie zagniatane daktyle z orzeszkami ziemnymi.

No przyznam, że nie jest to jakieś superszybko wchłanialne jak żele.

Wcześniej na wyjazdy brałem całe kartony batonów. Teraz kilo daktyli i kilo orzeszkow. Przynajmniej w bagażu mniej.

 

BTW3: Na długie podjazdy zakładam stare korki camelbaka z mniejszym przepływem - do oszukiwania się, że przecież to było pięć łyków.

 

BTW4: Mi komputer nic nie pokazuje. I tak nie jestem w stanie spełnić jego oczekiwań.

 

Ale wiesz, że można ograniczać zużycie maseczek ORAZ opakowań na żywność, prawda?

 

Ja wiem. Piszę z obserwacji ile się tego wala po ziemi. To co mnie wkurza to przerzucanie odpowiedzialności na konsumenta. W stylu w papierowym opakowaniu walnijmy okienko z plastiku, niech sobie potem frajer sam wydziera i wrzuca do odpowiednich pojemników.

 

BTW5: Od lat zabieram se sobą wszystkie folijki i papierki. Duuuużo wcześniej przed przepisami UCI ;-)

I dostaję cholery jak np. przejadę po trasie maratonu MTB - tyle syfu zostawiają.



#7099 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 402 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 25 czerwiec 2021 - 13:00

Okleay Sutro S

Po pierwszej jeździe mam mieszane uczucia: szkła faktycznie o kilka poziomów ponad wszystkie okulary w których do tej pory jeździłem.

Ale co z tego jak zsuwają mi się z nosa: w temperaturze 28 stopni (ciepło...) i przy trochę żywszych interwałach byłem cały mokry. Więc nic dziwnego, bo skoro nos jest śliski a zauszniki w okularach proste to i nie ma się na czym trzymać. Do tego dochodzi że w zmęczeniu gibam się jak rezus i w rezultacie co jakiś czas musiałem poprawiać.

Więc ogólnie rozczarowanie, spróbuję jeszcze ten drugi nosek. A plan awaryjny to gumką w około głowy

Pozdrawiam, Jarek

#7100 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 25 czerwiec 2021 - 14:49

Ja mam wstawiony nosek z Jawbrakerów, w sklepie dodawali w gratisie.



Dodaj odpowiedź