Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nasze zakupy


8487 odpowiedzi w tym temacie

#7121 skraburski

skraburski
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 lipiec 2021 - 08:03

chyba nie jest tak źle, tu macie filmik z fragmentem jak się siodełko myje, wystarczy karcherem przejechac i jak nowe  :D

 

https://youtu.be/xOLNgrH-YQU?t=538

 



#7122 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 lipiec 2021 - 08:40

Taaa. Setki razy nie byłem w stanie usunąć zwykłego drogowego błota z ramy za pomocą karchera, dopóki nie użyłem gąbki, a nagle zwykły wąż ogrodowy ma wyczyścić strukturę 3D?

 

Woda nie dotrze do całej struktury pod odpowiednim ciśnieniem, więc siodełko prędzej czy później zarośnie brudem.

 

Uwierzyłbym w takie rewelacje, gdyby autorem był użytkownik z przebiegiem 10 tys. km, a nie producent ;)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#7123 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2827 postów

Napisano 13 lipiec 2021 - 08:44

Może wystarczy odmoczyć w czymś mocniejszym? Ciekawa sprawa.



#7124 skraburski

skraburski
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 lipiec 2021 - 08:47

Bloto trzeba zmywac zanim zaschnie, a jak juz zaschnie to trzeba namoczyc. Przynajmniej tak jest u mnie, ale ja mam glinę w okolicy.



#7125 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 13 lipiec 2021 - 11:08

Mała sugestia: zastanów się na przyszłość, jak utrzymasz to siodełko choćby w minimalnej czystości. Ono ma chłonność gąbki, bez jakiejkolwiek możliwości gruntownego wyprania.

 

Takie siodełko może i fajnie wygląda, ale od strony funkcjonalnej jest dalekie od ideału.

Ty trzymałeś to siodło w rękach, czy piszesz tak tylko na podstawie zdjęć i własnych domniemywań?? Żeby ten plaster miodu zapchać błotem to musiałbym jezdzić samo XC w totalnym błocie. Od spodu jest tam "deska", od góry moja szeroka dupa ;) Jeśli sie coś tam dostanie to jedynie jakieś śladowe ilości piachu po jezdzie w mokrym.

Czy to problem przepłukać to większym ciśnieniem, po czym przedmuchać kompresorem? Nie sadzę, tym bardziej, że pewnie bedę to musiał robić raz może dwa razy w roku. Jedno i drugie mam pod ręką.

Aha i nie kupowałem go dlatego, że fajnie wygląda, a dla poprawy komfortu...Dziś pierwsze 2,5 h za mną i jak na pierwszą jazdę jestem naprawdę zadowolony, chyba rozumiem dlaczego słowo "adaptive" znajduje się w nazwie.

Bardziej obawiałbym się tego o czym pisał @dmxzor

 

Pozdrower :)



#7126 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 20 lipiec 2021 - 12:48

Chyba czas wyleczyć się z dwukolorowych owijek b582bf9d5abb6408c7cc4ddd71f21ab0.jpg

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka
  • Robert74 i Bzyk lubią to

#7127 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 31 lipiec 2021 - 18:47

Bardziej podobał mi się Giro Synthe, ale ogromną ma tą skorupę i wyglądałem jak grzyb, więc został ze mną Abus Airbreaker. Bardzo lekki i wygodny kask. Smutne tylko, że do sprzętu za prawie klocka nawet nie dali worka (który np. Ekoi daje do kasków za 250 zł). 

 

IMG-0293.jpg



#7128 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 01 sierpień 2021 - 17:00

Ja poluję na S-works Evade II w czarnej wersji na jakiejś promce =D


  • msstefan lubi to

#7129 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 01 sierpień 2021 - 17:18

Też myślałem o nim, ale jeden zabudowany już mam i na temperatury powyżej 30 stopni, szczególnie w górach nie sprawdza się wcale. 



#7130 msstefan

msstefan
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 01 sierpień 2021 - 17:26

Ja poluję na S-works Evade II w czarnej wersji na jakiejś promce =D


Daj znac jak gdzies wpadnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • dmxzor lubi to

#7131 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 sierpień 2021 - 12:51

Słabo we Wrocławiu z dostępnością.

 

Zamawiałeś z jednego sklepu? Mam na oku jeszcze POC Ventral Air Spin, ale trzeba mierzyć. 

 

Bardziej podobał mi się Giro Synthe, ale ogromną ma tą skorupę i wyglądałem jak grzyb, więc został ze mną Abus Airbreaker. Bardzo lekki i wygodny kask. Smutne tylko, że do sprzętu za prawie klocka nawet nie dali worka (który np. Ekoi daje do kasków za 250 zł). 

 

IMG-0293.jpg

 



#7132 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 02 sierpień 2021 - 12:55

Abus z Rowertour, a Giro z CentrumRowerowe. Oba z przesyłką za free, więc nie przejmowałem się tym zbytnio. 

 

POCa powinieneś trafić z Bikestage, bo jak dobrze pamiętam, to weszli w dystrybucję. Na pewno masz też u nich HJC i Giro. 



#7133 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2827 postów

Napisano 03 sierpień 2021 - 13:26

Obagażowanie, objuczenie do gravela w postaci tematów ciężkich acz wygodnych (miejskie wojaże, przewożenie laptopa czy drobnych zakupów) oraz lekkich:

 

Ciężkie:

Topeak MTX TrunkBag EXP (wersja z QuickTrack, 16.6l):

https://www.topeak.c...TX-TRUNKBAG-EXP

 

Topeak TetraRack R2 (QuickTrack):

https://www.topeak.c...88-TETRARACK-R2

 

chociaż ten jeszcze walczy z jeszcze szybszymi w montażu/demontażu:

 

Topeak MTX Beamrack EX

https://www.topeak.c...AMRACK-EX-(New)

bądź:

Topeak RX Beamrack:

https://www.topeak.c...-FRAME-(E-TYPE)

(nie wiem czy oba nadają się do gravela, minus taki, że te Beamracki zmuszają do powrotu do aluminiowej sztycy, ale plus w prędkości montażu-demontażu)

 

oraz tematy lekkie:

Restrap Top Tube Bag Bolt-On (jednak finalnie wygrał z Apidura Top Tube Bolt-On) (100g, 0.8l):

https://eu.restrap.c...on-top-tube-bag

 

Restrap Frame Bag (220g, 3.5l):

https://eu.restrap.c...rame-bag-medium

 

do tego konieczne adaptacje, czyli np. zamiana koszyków na bidon (zamiast standardowego boczny).



#7134 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 06 sierpień 2021 - 20:16

Spodenki NORTHWAVE Force 2 i smar Bike7 Pro Wax.

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

#7135 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 sierpień 2021 - 09:23

Abus z Rowertour, a Giro z CentrumRowerowe. Oba z przesyłką za free, więc nie przejmowałem się tym zbytnio. 

 

POCa powinieneś trafić z Bikestage, bo jak dobrze pamiętam, to weszli w dystrybucję. Na pewno masz też u nich HJC i Giro. 

 

POC zakupiony dzięki za info.  Mają też Assosa więc jeszcze wrócę. :)


  • Bzyk lubi to

#7136 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 07 sierpień 2021 - 16:01

Tak, za każdym razem jak wchodzę do sklepu, to jestem namawiany na mierzenie spodenek 😂. Póki co skończyło się na kremach. Ale szczerze, to nie widzę jakoś specjalnej przewagi nad Nivea.

 

Tymczasem wpadły nowe koła i udało się schudnąć 0,5 kg. Do tego zrobiliśmy fitting i wpadł nowy krótszy mostek.

5-B084-AFE-016-D-4-D16-9492-5-AE30-F2-EA 



#7137 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 09 sierpień 2021 - 08:08

Powiedziało się Inflite, trzeba powiedzieć Airbreaker :) 

 

#teammvdp 

 

YJTQtv6.png



#7138 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 sierpień 2021 - 21:18

czemu nie kupiłeś takiego jak ma ON? :P


  • vpablov lubi to

#7139 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 09 sierpień 2021 - 22:02

Te airbreakery mi się bardzo podobają, ale niestety, nie mają mipsa, a w kasku za tysiaka, dla mnie to lipa... Miałem nadzieję, że wprowadzą mips, ale jakoś cisza. Pewnie wpadnie prevail od Speca, choć cena poraża!



#7140 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 sierpień 2021 - 22:10

Prevail nie jest tak wygodny (dla mnie)





Dodaj odpowiedź