Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jazda W Czasach Dżumy I Cholery


2399 odpowiedzi w tym temacie

#1741 Rowerex

Rowerex
  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 21 październik 2020 - 15:25

Ok, jeżeli nie chcesz odpowiadać na każde pytanie z osobna, to nie zmuszam. Sam odpowiem gdyby mnie ktoś zapytał.

 

1. Podobno prawa należy przestrzegać, a że nakazy rodziły absurdy, to nie raz zdarzało mi się je olewać, zarówno z premedytacją jak i przypadkiem, nawet gdy te obowiązywały - ot ludzka natura bycia na przekór i na złość reszcie oraz instynktowna zwierzęca niechęć do bycia zdominowanym.

 

2. Jest przekaz publiczny, taki a nie inni, ludzie twierdzą, że władze coś nakazują, autorzy nakazów sami nie wiedzą jak je zinterpretować... - zaufania nie ma do nikogo, nawet własny rozsądek wymięka w chaosie... Więc pieprzyć to wszystko, skoro sam sobie nie mogę zaufać...

 

3. Zależnie od nastroju, od "spier... gościu", po "miłego dnia, chętnie poczytam", ale na pewno nie założyłbym maseczki.

 

4. (hehehehe) - ale czy śmianie się z własnego tekstu, to już choroba psychiczna?

 

5. Ja zawiodłem, bo z premedytacją nie nosiłem maseczki - i można mi skoczyć - mój czysty ludzki egoizm, jak komuś ma być źle, to przynajmniej wszystkim :)



#1742 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 22 październik 2020 - 06:26

 

Podobno prawa należy przestrzegać, a że nakazy rodziły absurdy, to nie raz zdarzało mi się je olewać, zarówno z premedytacją jak i przypadkiem, nawet gdy te obowiązywały - ot ludzka natura bycia na przekór i na złość reszcie oraz instynktowna zwierzęca niechęć do bycia zdominowanym.

 

 

Ogólnie to mam problem jedynie z tym, że prawo nie jest równe wobec wszystkich. Jednym wykrywają wirusa, na drugi dzień robią zakupy w sklepie, potem okazuje się że jednak go nie mają (przepisali na żonę), po czym okazuje się że jednak mają i trafiają do szpitala.

 

Jedni mają obowiązek nosić maseczki w kinie/teatrze, a innych całkiem on nie obowiązuje bo są premierami kraju.

 

W zasadzie dwa przykłady pokazują nam jak wygląda i działa nasz kraj. 



#1743 Rowerex

Rowerex
  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 22 październik 2020 - 06:43

Wracając do tematu - nie wiem czy ktoś zauważył, ale projekt zmian w ustawie o przeciwdziałaniu i zwalczaniu chorób zakaźnych, czyli głośne "zapisanie maseczek w ustawie", nie mówi nic o "miejscach ogólnodostępnych" (drogi, place, bulwary itp), mowa jest tylko o przestrzeniach zamkniętych (transport publiczny, budynki użyteczności publicznej)...

 

http://www.sejm.gov....druk.xsp?nr=684

 

No chyba autorzy liczą na poprawkę, która to uwzględni. Ciekawi mnie dlaczego to pominięto.



#1744 PanWojtek

PanWojtek
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 22 październik 2020 - 09:26

Projektów tego typu ustawy jest chyba łącznie 4. Ten powyżej jest, zdaje się, autorstwa lewicy, zatem szanse na jego przepchanie nie są zbyt duże...



#1745 Rowerex

Rowerex
  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 22 październik 2020 - 10:24

Ten powyżej jest, zdaje się, autorstwa lewicy

 

Racja - z lenistwa nie doczytałem długawego druku 683, bo to jest projekt rządzącej większości (nie 684 będący projektem opozycji).

 

Rządzący chcą zmienić ustawę o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi dodając do art. "Art. 46b. W rozporządzeniu (...), można ustanowić" punkt w brzmieniu:

13) nakaz zakrywania ust i nosa, w określonych okolicznościach, miejscach i obiektach oraz na określonych obszarach, wraz ze sposobem realizacji tego nakazu.

Czyli policja będzie mogła zgodnie z prawem ścigać rowerzystów nawet na odludziu, a sądy nie będą odrzucać wniosków o ukaranie. Ale czy tylko "mogła"? Jeżeli policja ma obowiązek egzekwować prawo, to może jest do tego "zobligowana"?

 

Chyba, że sąd orzeknie "znikomą szkodliwość" - ale czy się odważy?
 



#1746 Rowerex

Rowerex
  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 22 październik 2020 - 15:39

Raczej unikam "ekspertów", ale gdy czytam coś co wg mojej podświadomości i intuicji jest głosem rozsądku, to myślę, że warto to przytoczyć, nawet gdy jest na popularnym portalu:

 

https://www.medonet....l,67740489.html

 

Zauważcie co ta opinia mówi o badaniach naukowych odnośnie skutków koronawirusa (zwłóknienia tkanek, przewlekłym zmęczeniu), o zamęcie informacyjnym, porównaniach z innymi wirusami itp.

 

Gdyby mi ktoś czynił zarzut, że szukam "poparcia" własnych tez, z którymi to tezami wielu tu polemizowało, to odpowiem: oczywiście że tak. Gdybym zlecił komuś z tytułem "prof.dr.hab.med" napisanie za opłatą czegoś odzwierciedlającego moje osobiste poglądy, to ten tekst mógłbym zaaprobować z bardzo drobnymi korektami....



#1747 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 22 październik 2020 - 15:57

Warto przeczytać: http://listlekarzy.pl/



#1748 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 679 postów

Napisano 22 październik 2020 - 16:24

Warto przeczytać: http://listlekarzy.pl/

 

Tak. I warto spojrzeć na listę osób, które poparły petycję w szczególności na kolumnę czy jesteś lekarzem.

Jak to było? Bolszewickie metody? Takie kwiaty dla pierwszego sekretarza w imieniu robotników huty?podpisy.png



#1749 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 22 październik 2020 - 16:26

Statystycznie ? Bo pokazales jedna strone ze ilus tam

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

#1750 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 679 postów

Napisano 22 październik 2020 - 16:36

Zobacz sam. Co tam będziesz mi wierzył. Pobieżnie znalazłem jednego lekarza i kilku pracowników służby zdrowia na 1800 podpisów.

A potem chyba ktoś wyłączył możliwość takiej deklaracji.

https://www.petycjeo...18&num_rows=100

 

Chętnie obejrzę taki list ale podpisany imieniem, nazwiskiem, z tytułem, placówką itp.

Bo trudno mi uwierzyć w ekspertyzy np. doktora baleontologii.



#1751 Rowerex

Rowerex
  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 22 październik 2020 - 16:45

Nawet nie ma co mówić o "statystyce" - to jest najgłupszy błąd na takich stronach, czyli danie możliwości podpisania się każdemu, czyli de facto nikomu - podpisze się ktoś jako prof.doc.hab Dżon Jąderbrak i cała inicjatywa zostaje totalnie ośmieszona - w oczach czytelnika nawet jeden taki podpis podważa wszystkie inne podpisy, bo rodzi się nieodparte podejrzenie, że "lipne" są wszystkie...



#1752 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 26 październik 2020 - 11:44

Nawet nie ma co mówić o "statystyce" - to jest najgłupszy błąd na takich stronach, czyli danie możliwości podpisania się każdemu, czyli de facto nikomu - podpisze się ktoś jako prof.doc.hab Dżon Jąderbrak i cała inicjatywa zostaje totalnie ośmieszona - w oczach czytelnika nawet jeden taki podpis podważa wszystkie inne podpisy, bo rodzi się nieodparte podejrzenie, że "lipne" są wszystkie...

 
więcej: Jeśli ktoś podpisze się jako – np. – "dr Paweł Grzesiowski", to jaka jest pewność, że to faktycznie dr Grzesiowski ?
Dobre są takie listy, ale podpisywane przez zamkniętą, węższą grupę specjalistów.
Jak naprzykład apel podpisany przez noblistów, aby skończyć z antynaukową nagonką na GMO.


Do rzeczy:
Kolejne info od krakowskich policjantów (z soboty, 24.10.2020), po paru nowych rozporządzeniach od poprzedniej wrzutki:

Na rowerze nie trzeba maski.
Nawet jeśli tylko "do sklepu po bułki", ale pod warunkiem, że po ulicy, nie po chodniku.

Zapomniałem spytać jak z bieganiem, ale myślę, że podobnie.



#1753 slaweuszek

slaweuszek
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 26 październik 2020 - 12:13

Ale po ulicy raczej nikt nie biega ...

Wysłane z X-ej generacji Note'sa ... z plusem

#1754 yvk

yvk
  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 26 październik 2020 - 12:24

DDR to chyba bardziej chodnik niż ulica. Nie wspominali co im na odprawie o tym mówili?



#1755 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 26 październik 2020 - 13:43

DDR: Droga Dla Rowerów. 

Czyli nie żaden chodnik, a droga, czyli (jeśli w mieście) również ulica, o ile DDR biegnie przy tejże. 

Chodnik wtedy, gdy będzie to ciąg pieszo-rowerowy.

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1756 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 26 październik 2020 - 14:37

Jak na ddr pełno ludzi (lub rowerzystów ;)) to co za różnica czy chodnik czy ddr?

Z ulicą chodziło pewnie o to, że na ulicy nie ma tłumów...

#1757 yvk

yvk
  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 26 październik 2020 - 17:05

Różnica pięciu stówek? :)



#1758 mareq

mareq
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 27 październik 2020 - 08:17

Kolejne info od krakowskich policjantów (z soboty, 24.10.2020), po paru nowych rozporządzeniach od poprzedniej wrzutki:

Na rowerze nie trzeba maski.
Nawet jeśli tylko "do sklepu po bułki", ale pod warunkiem, że po ulicy, nie po chodniku.

Mam pytanie czy ma to poparcie na piśmie (w przepisach)?

Pytam, bo już zaczynam się gubić..



#1759 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 październik 2020 - 09:55

Nawet "główne" rozporządzenie ministra jest nieważne w świetle prawa, więc chyba prosisz o zbyt wiele :D


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1760 mareq

mareq
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 27 październik 2020 - 10:17

O to mi chodziło. Pewnie spotkani policjanci dostali wytyczne od swojego przełożonego, żeby się zbytnio nie czepiać kolarzy. Inni szefowie mogą mieć inne podejście, bo trzeba zrobić wyniki i narzucą karanie kogo popadnie. Jak nie ma jasnej wykładni przepisów to sobie można pytać napotkanych policjantów :) .


  • and38L lubi to



Dodaj odpowiedź