Skocz do zawartości


Kupilem Rower Szosowy I Brak Kondycji.

brak kondycji

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
78 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 15 maj 2020 - 09:18

60-75% tętna max, to odpowiednia wartość w treningu wytrzymałości tlenowej. Pytanie tylko, skąd znasz swoje hrVO2max? Teoretycznie wzór 220-wiek nie przekłamuje za dużo i przy tej niskiej intensywności nie da się praktycznie błędu popełniać, ale...
Jak czytam, że nie możesz przejechać 15km, to coś tu jest nie tak, albo nadwaga rzędu +50kg, albo starość i horoby współuczestniczące ;)
Inna możliwa przyczyna, to za mocno startujesz i potem nie masz siły, a to może wynikać właśnie ze złego ustawienia strefy tlenowej, właśnie poprzez popełnienie błędu w wyznaczeniu hrmax. Jak masz to z biegu, to na rowerze może być niższe. Ba, hrmax nie jest tym samym co hr w VO2max, te drugie jest niższe o ok. 2-3%. Błąd do błędu i robi się +10sk/min.

Bez przesady pamiętam jak ważyłem 130 kg i zaczynałem jazdę na trekkingu, przejeżdżałem 20-30 km spokojnie po 3 miesiącach zrobiłem pierwszą setkę po 4 - 200 km :) co prawda zajęło mi to sporo czasu, ale na następny dzień wsiadłem na rower, po tych 4 misiącach wazyłem już jakies 115 ... Czytając kolegę.... czasami wydaje mi się ze Adaś wrócił i robi sobie z nas bekę :) Moja córka 7 letnia przejechała 20 km :) z czego 8 w terenie zatrzymując sie 3 razy i nie narzekała. 



#22 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 15 maj 2020 - 09:21

Niewykluczone, niewykluczone. Też wydaje mi się to nieprawdopodobne, by nie móc przejechać 15km skoro na działkę wielu emerytów po 70 to robi niemal codziennie.

#23 Robert74

Robert74
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądSANOK

Napisano 15 maj 2020 - 09:58

Od początku myślę że ktoś robi sobie z nas jaja

#24 Gosc_GrubyNaSzosie_*

Gosc_GrubyNaSzosie_*
  • Gość

Napisano 15 maj 2020 - 11:16

Panowie mnie zle zrozumieli. Oczywiscie, ze moge przejechac 15km tym bardziej na rowerze wyscigowym. Moj priorytet na przyszle miesiace do wrzesnia to zrzucenie 20kg. Obecnie waze 93kg przy wzroscie 174 i musze to jak najszybciej zgubic bo wiele osob daje mi do zrozumienienia, ze jestem grubym swiniakiem czyli jak widac nadwaga nie jest akceptowana we wspolczesnym spoleczenstwie.  Juz kilka razy uslyszalem: "ty grubasie" jednak bardziej motywuje mnie zdrowie i samopoczucie.

 

Moim marzeniem jest pojechanie i zobaczenie pomnika UFO w Emilcinie. Mam do niego okolo 40km.



#25 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 15 maj 2020 - 14:44

No to poprostu jeździj i się niczym innym nie przejmuj poza dietą

#26 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 15 maj 2020 - 16:12

Juz kilka razy uslyszalem: "ty grubasie" jednak bardziej motywuje mnie zdrowie i samopoczucie.

 

Moim marzeniem jest pojechanie i zobaczenie pomnika UFO w Emilcinie. Mam do niego okolo 40km.

No to jak chcesz być trendy i w zgodzie z forumową modą, to musisz mieć: miernik mocy, największego Garmina, radar, carbonowe koła (oczywiście tarczówki), Di2, kask aero, Oakleye, koszulkę obcisłą jak kondom z rękawkami do łokcia, spodenki z nogawkami do kolan i skarpety do połowy łydki :D

Do tego zrobić testy wydolnościowe w laboratorium, Vo2max, FTP, strefy, pochwalić się wynikiem, wziąć trenera i mu zapłacić...

No i wtedy ewentualnie możesz jechać zobaczyć to UFO :D


  • Robert74 lubi to

#27 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 15 maj 2020 - 16:19



No to jak chcesz być trendy i w zgodzie z forumową modą.....

No i wtedy ewentualnie możesz jechać zobaczyć to UFO :D


A po drodze fotka w rzepaku na Insta

* a na zimę direct drive i wiatrak od wahoo

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka
  • beskidbike i mikroos lubią to

#28 Robert74

Robert74
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądSANOK

Napisano 15 maj 2020 - 17:19

No to jak chcesz być trendy i w zgodzie z forumową modą, to musisz mieć: miernik mocy, największego Garmina, radar, carbonowe koła (oczywiście tarczówki), Di2, kask aero, Oakleye, koszulkę obcisłą jak kondom z rękawkami do łokcia, spodenki z nogawkami do kolan i skarpety do połowy łydki :D

Do tego zrobić testy wydolnościowe w laboratorium, Vo2max, FTP, strefy, pochwalić się wynikiem, wziąć trenera i mu zapłacić...

No i wtedy ewentualnie możesz jechać zobaczyć to UFO :D

Zapomniałeś o bike fittingu :D


  • beskidbike lubi to

#29 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 15 maj 2020 - 20:20

A po drodze fotka w rzepaku na Insta

* a na zimę direct drive i wiatrak od wahoo

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka

No i wahoo climb

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
  • beskidbike lubi to

#30 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 15 maj 2020 - 20:23

Zapomniałeś o bike fittingu :D

to się nawet nie przyznawaj, że bez tych szamańskich działań wyszedłeś ze sklepu z nowym rowerem :P


  • Robert74 lubi to

#31 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 15 maj 2020 - 20:39

Moim marzeniem jest pojechanie i zobaczenie pomnika UFO w Emilcinie. Mam do niego okolo 40km.

 

If it ain't on zwift it's not worth seeing.

Co się będziesz włóczył w realu (zwłaszcza jak nie masz radaru).



#32 Gosc_GrubyNaSzosie_*

Gosc_GrubyNaSzosie_*
  • Gość

Napisano 15 maj 2020 - 22:33

Nie używam pulsometru bo nie jestem zawodnikiem trenującym. Jeżdżę dla relaksu i zbicia wagi. Jedynie co to zainstalowałem na telefonie Strave.

#33 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 16 maj 2020 - 08:14

Pulsometr to nie tylko trening, wyznaczenie stref da ci więcej komfortu w rekreacyjnej jezdzie, bo jazda w peaku jest szybka, ale krótka. Pamiętaj też, że na starcie zabawy z rowerek ten pik to nie jest zbyt szybka jazdapoziom pulsu zależy przecież od wytrenowania, a na nie narzekasz.

Wolniej jedziesz, dalej zajedziesz;)

#34 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 maj 2020 - 08:18

Do rekreacji spokojnie wystarczą strefy typu: oddycham przez nos, normalnie rozmawiam; oddycham przez nos szybciej, wydycham ustami, rozmowa pojedynczymi zdaniami; oddycham ustami. Coś pomiędzy też da się wcisnąć.


  • Arni i lukaszzsch lubią to

#35 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 16 maj 2020 - 08:23

Cenna uwaga!

#36 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 16 maj 2020 - 09:18

Do rekreacji spokojnie wystarczą strefy typu: oddycham przez nos, normalnie rozmawiam

Zwie się to tempem konwersacyjnym :) Doskonała strefa poprawiająca wydolność tlenową. 

Potem mamy - nie idzie już gadać, nie odzywaj się do mnie - Ocho, doszliśmy i może już przekraczamy LT

 

Tak po prawdzie te dwie amatorowi 2 kółek by wystarczyły nawet, bo trzecia (gaz do dechy :D ) jest mu zbędna. 



#37 Gosc_GrubyNaSzosie_*

Gosc_GrubyNaSzosie_*
  • Gość

Napisano 16 maj 2020 - 15:58

W tym sezonie nie moge sobie pozwolic na kupno pulsometra gdyz te kwote wole przeznaczyc na spodenki z wkladka.



#38 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 16 maj 2020 - 22:18

To jest niemozebne, co tutaj sie od...prawia.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

#39 Gosc_GrubyNaSzosie_*

Gosc_GrubyNaSzosie_*
  • Gość

Napisano 18 maj 2020 - 13:51

Dzis bardzo fajnie mi sie jezdzilo pomimo duzego wiatru. Sily w nogach byly i przejechalem sobie lajtowo 30 km gdzie srednia wyniosla 20km/h. Jechalem w strefie tetna do 120 bo nie lubie sie przemeczac. 

 

Mam pytanie o zmiane biegow. Na ktorych zebatkach z tylu zmieniac na duza zebatke z przodu? Posiadam grupe Shimano 105 z przodu kompakt 50-34 a z tylu 11-30 T 11S? Przy ktorych zebatkach trymujecie?



#40 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 18 maj 2020 - 14:52

Dzis bardzo fajnie mi sie jezdzilo pomimo duzego wiatru. Sily w nogach byly i przejechalem sobie lajtowo 30 km gdzie srednia wyniosla 20km/h. Jechalem w strefie tetna do 120 bo nie lubie sie przemeczac. 

 

Mam pytanie o zmiane biegow. Na ktorych zebatkach z tylu zmieniac na duza zebatke z przodu? Posiadam grupe Shimano 105 z przodu kompakt 50-34 a z tylu 11-30 T 11S? Przy ktorych zebatkach trymujecie?

Prawdziwy heros jeździ tylko z blatu.