Skocz do zawartości


Kupilem Rower Szosowy I Brak Kondycji.

brak kondycji

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
78 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gosc_GrubyNaSzosie_*

Gosc_GrubyNaSzosie_*
  • Gość

Napisano 18 maj 2020 - 15:10

To jak z blatu to na ktorych najwiekszych trybach z tylu?



#42 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 maj 2020 - 15:22

Dzis bardzo fajnie mi sie jezdzilo pomimo duzego wiatru. Sily w nogach byly i przejechalem sobie lajtowo 30 km gdzie srednia wyniosla 20km/h. Jechalem w strefie tetna do 120 bo nie lubie sie przemeczac. 

 

Mam pytanie o zmiane biegow. Na ktorych zebatkach z tylu zmieniac na duza zebatke z przodu? Posiadam grupe Shimano 105 z przodu kompakt 50-34 a z tylu 11-30 T 11S? Przy ktorych zebatkach trymujecie?

 

Na trzeciej od dołu, a na małą na trzeciej od góry. Znaczy na trzeciej jeszcze się jeździ, na drugiej już powinno się użyć zmiany na przodzie.

Średnia prędkość 20km/h? Zdemontuj dużą zębatkę z przodu. Różnicy nie poczujesz, a przestaniesz myśleć o tym, o czym nie powinieneś. Serio, bo na blat raczej od co najmniej 25 km/h i wyżej. Tak w uproszczeniu.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#43 Gosc_GrubyNaSzosie_*

Gosc_GrubyNaSzosie_*
  • Gość

Napisano 18 maj 2020 - 15:31

Na malej z przodu i z tylu na 4 zebatce od tych liczac najmniejszych przy kadencji 90 jade 27km/h. Srednia taka bo bylo troche pod gorke a troche jechalem wolniej bo mi sie nie spieszylo. Jezdze dla przyjemnosci a nie dla sredniej bo co to za przyjemnosc jezdzic dla statystyk na Stravie? No duza zebatka raczej potrzebna bo z gorki sobie jechalem 40km/h a tydzien temu 50km/h. 

Tak na marginesie to wialo tak, ze nawet przy mojej wadze o malo mnie nie zwialo z roweru !!!



#44 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 18 maj 2020 - 15:44

To jak z blatu to na ktorych najwiekszych trybach z tylu?

na najmniejszych jak się da. Zarzucasz 53/11 i kręcisz ile ukręcisz, w końcu przyjdą piękne dni. 



#45 Gosc_GrubyNaSzosie_*

Gosc_GrubyNaSzosie_*
  • Gość

Napisano 18 maj 2020 - 15:53

Kompakt ma 50 z przodu a z tylu 11. Kadencja by wyniosla cos ala baba z mlekiem na rowerze ukraina. 



#46 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 18 maj 2020 - 21:55

Ludzie, człowiek nie ma czujników, a rzuca informacjami o tętnie i kadencji, ktoś was dobrze w bambuko robi :) 


  • Prozor, Robert74 i lukaszzsch lubią to

#47 Gosc_GrubyNaSzosie_*

Gosc_GrubyNaSzosie_*
  • Gość

Napisano 18 maj 2020 - 22:16

Po co mi czujniki? Wystarczy, że sobie Przydusze aortę szyjna na 10s i spojrzę na sekundnik w liczniku rowerowym. Z kadencja to samo - liczę obroty korby przez 5s i to mi wystarczy czy będzie 7 czy 8 x 12

#48 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 19 maj 2020 - 06:27

Ludzie, człowiek nie ma czujników, a rzuca informacjami o tętnie i kadencji, ktoś was dobrze w bambuko robi :)

Znam takich co na postoju sobie mierzyli telefonem z palca i twierdzili ze jadą 40km/h i mają tętno 90 ;) tutaj już ewidentnie przestałem odpowiadać poważnie, zaraz się okaże że typ moc mierzy, bo wie jaką pracę wykonują jego mięśnie :)


  • Prozor lubi to

#49 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 19 maj 2020 - 12:48

 zaraz się okaże że typ moc mierzy, bo wie jaką pracę wykonują jego mięśnie :)

Mnie to wszystko co się tutaj dzieje pasuje do pewnego osobnika, ale to już ktoś wcześniej wspominał ;)


  • Marcin321 lubi to

#50 Gosc_GrubyNaSzosie_*

Gosc_GrubyNaSzosie_*
  • Gość

Napisano 19 maj 2020 - 13:43

Dziś przyjechalem z pracy 11 km na rowerze miejskim z wypożyczalni. Szosy boję się zostawić na ulicy. Lepiej by było kupić rower składany Brompton ale kosztuje więcej nisz dobry rower szosowy. Doładowałem sobie konto do wypożyczalni rowerów.

#51 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 19 maj 2020 - 15:54

Adaś?



#52 Gosc_GrubyNaSzosie_*

Gosc_GrubyNaSzosie_*
  • Gość

Napisano 19 maj 2020 - 16:45

Nie Adaś.

#53 Gosc_GrubyNaSzosie_*

Gosc_GrubyNaSzosie_*
  • Gość

Napisano 20 maj 2020 - 13:08

Dzis przejechalem 7-8km rowerem miejskim w czasie 36 minut. Czuje sie jak bym przejechal 50km kolarzowka i bola dla mnie nogi jak diabli.



#54 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 20 maj 2020 - 16:14

Adaś?

Nie Adaś, bo gość pisze, że jechał z pracy :D



#55 Gosc_GrubyNaSzosie_*

Gosc_GrubyNaSzosie_*
  • Gość

Napisano 20 maj 2020 - 16:38

Moje przemyślenia na temat kolarzowki. Mianowicie aby osiągnąć jakieś postępy trzeba mieć dużo czasu lub szybko jeździć. Rowerem miejskim mozna się wypruć w 5 minut pedalowania na trasę 10 km trzeba poświęcić godzinę. Na rowerze szosowym jadąc 15km/h nie trzeba pedałować. Ten rower sam jedzie pod wpływem przyciąganie księżyca.

#56 Robert74

Robert74
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądSANOK

Napisano 20 maj 2020 - 16:45

 Na rowerze szosowym jadąc 15km/h nie trzeba pedałować. Ten rower sam jedzie pod wpływem przyciąganie księżyca.

 

Dawno się tak nie uśmiałem  :D  :D  :D



#57 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 21 maj 2020 - 08:32

Moje przemyślenia na temat kolarzowki. Mianowicie aby osiągnąć jakieś postępy trzeba mieć dużo czasu lub szybko jeździć.

I tu byś się zdziwił. Wczoraj jechałem szybko i teraz tego żałuję :)
  • kudl4t4 lubi to

#58 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 21 maj 2020 - 09:03

Moje przemyślenia na temat kolarzowki. Mianowicie aby osiągnąć jakieś postępy trzeba mieć dużo czasu lub szybko jeździć. Rowerem miejskim mozna się wypruć w 5 minut pedalowania na trasę 10 km trzeba poświęcić godzinę. Na rowerze szosowym jadąc 15km/h nie trzeba pedałować. Ten rower sam jedzie pod wpływem przyciąganie księżyca.


Jeżdżę rowerem miejskim na trasę 10 km poświęcam jakieś 20-25 minut.

#59 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 21 maj 2020 - 09:37

Jeżdżę rowerem miejskim na trasę 10 km poświęcam jakieś 20-25 minut.

 

To chyba w Norrland albo z włączonym trybem nieśmiertelności w stylu Terriego Barentsena (-> youtube).

W normalnym mieście masz co 300 metrów skrzyżowanie ze światłami. Licząc, że zatrzyma Cię co drugie zatrzymasz się 16-cie razy. Trudno w takich warunkach wyciągnąć średnią 30 km/h (10 km/20 min.)

 

Edit: Nie neguję Twoich słów. Ale przyznaj, że masz specyficzne warunki.



#60 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 21 maj 2020 - 10:58

Nie. W każdym.
Obecnie trzeci kraj, czy Wielka Brytania ma rozwiązane jakoś dylematy ruchu drogowego? Ma dramatycznie kulawą płynność ruchu ulicznego w porze dziennej, nawet nie w szczycie.
Mieszkałem bądź mieszkam w różnych skupiskach ludzkich i nigdy 10 km nie jechałem godziny.
Piszesz o braku kondycji, założyłes o tym temat.
Jeśli miałbym jechać rowerem 10 km 60 minut w mieście (Piszesz o stawaniu na każdych światłach) to wybrałbym inną opcję