Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aero - Bmc/specialized/orbea


285 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 16 maj 2020 - 06:43

Spójrz jeszcze na https://www.focus-bi...co-max-disc-9-7 wg. mnie to może być ciekawa alternatywa dla wybranych przez Ciebie modeli ;)


Dzięki, ale sytuacja podobna jak w przypadku Gianta. Na papierze super, ale nie ten design.
  • EmPe lubi to

#22 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 maj 2020 - 06:44

W przypadku Venge to tylko wyobraznia i pieniadze beda ograniczeniem jak lekko mozna z ta rama zejsc.


Fakt celują w lekkie standardy, suport BB30 z łożyskami które nadają się raczej do sokowirówki ze swoimi wymiarami ...

Do tego mufa 68mm - nie jeździłem ale jakoś nie chce mi się wierzyć że to będzie sztywne.

#23 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 16 maj 2020 - 06:44

Bzyku, fajne sa jeszcze Wiliery:

https://wilier.com/e...ikes/road-bikes
  • 4gotten lubi to

#24 renton

renton
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 16 maj 2020 - 08:26

Wiem, że odbiegam od proponowanych przez Ciebie modeli, ale może Ridley "zamiesza" Ci w głowie
https://www.ridley-b.../noah-disc-aero
  • ortogonalny lubi to

#25 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 16 maj 2020 - 09:09

Nie pomagacie :D. Muszę na spokojnie się przyjrzeć, dzięki. 



#26 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 16 maj 2020 - 09:26

Po prawdzie, to te rowery na jedno kopyto, ale wzrokowo wybrał bym BMC TM 01

Jakiś on taki najbardziej agresywny, najszybszy się wydaje. No i dla mnie zaletą była by szyna jarzma sztycy. Do tego męska korba 54/42, na kasecie 11-25 i można ciąć powietrze ;)


  • Bzyk lubi to

#27 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 16 maj 2020 - 09:55

Fakt celują w lekkie standardy, suport BB30 z łożyskami które nadają się raczej do sokowirówki ze swoimi wymiarami ...

Do tego mufa 68mm - nie jeździłem ale jakoś nie chce mi się wierzyć że to będzie sztywne.

 

I to jest wartościowa opinia: nie jeździłem, ale się wypowiem.


  • 1415chris i Bzyk lubią to

#28 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 16 maj 2020 - 12:01

To juz nawet nie trzeba na czyms jezdzic zeby nieco wiedziec o rowerowych standardach suportow. A juz na pewno wypadalo by cos wiedziec wypowiadajac sie w temacie.
Po pierwsze w Pro i Sworks nie ma zadnego BB30 i mufa nie ma 68mm.
Po drugie, nawet w BB30 sa pelnowymiarowe lozyska, jak w kazdym inny systemie suportu pod oske 30mm, zaczynajac od najwezszego OSBB, poprzez BB30/PF30, BB-right, do najszerszego 386evo i co jest szokujace, wszystkie one stosuja ten sam rozmiar lozysk.

Co do sztywnosci, napisz z zapytaniem do Sagana albo Alaphilippe.....
  • kaloo i Bzyk lubią to

#29 renton

renton
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 16 maj 2020 - 12:40

"Co do sztywnosci, napisz z zapytaniem do Sagana albo Alaphilippe....."

Akurat Ci dwaj Panowie jak i cały Pro Tour, z generowaną przez siebie mocą to mogą jeździć nawet na budowlanych taczkach z metalowym kołem.
I też powiedzą ,że jest "sztywno"
Taki mały OT.

#30 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 maj 2020 - 15:20

Czytam opis wenge i widzę w opisie BB30 to napisałem. Jak łożysko ma 41mm średnicy zewnętrznej i 30mm wewnętrznej to dla mnie to nieporozumienie do codziennej jazdy. W pro tour to mogą sobie je zmieniać i co jazdę - ja bym wolał jednak mieć spokój na dłużej.

 

EDIT: głupoty napisałem, siadam się dokształcać z supportów

 

Dobra moja poprzednia szosa miała BB30 i mufę 68mm - nie grzeszyła sztywnością ale to była stara karbonowa konstrukcja więc nawet nie ma co porównywać. Zresztą żeby to porównać to musiałbym teraz na niej pojechać.



#31 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 maj 2020 - 15:56

 

Wiem, że w przypadku Speca i BMC można wyrwać 20-25%. 

 

 

Jeżeli uda Ci się uzyskać taki rabat, daj znać. Słyszałem legendy o rabatach 25% na rowery, ale zawsze na koniec opowieści okazywało się, że tak właściwie to cena od znajomego dla znajomego. Oczywiście trzymam kciuki, aby choćby 20% się udało, bo sam też myślę o BMC. 



#32 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 16 maj 2020 - 16:13



Słyszałem legendy o rabatach 25% na rowery, ale zawsze na koniec opowieści okazywało się, że tak właściwie to cena od znajomego dla znajomego. Oczywiście trzymam kciuki, aby choćby 20% się udało, bo sam też myślę o BMC.


Zależy od sklepu, ale i od umiejętności negocjacji...w zeszłym roku wynegocjowałem sobie 30% rabatu na nową Emondę SL6 także da się jak najbardziej i nie jestem żadnym znajomym właściciela sklepu, finalnie i tak kupiłem inny rower ale takie rabaty istnieją i nie są to legendy
  • impa i bonobo lubią to

#33 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 16 maj 2020 - 16:48

Czytam opis wenge i widzę w opisie BB30 to napisałem. Jak łożysko ma 41mm średnicy zewnętrznej i 30mm wewnętrznej to dla mnie to nieporozumienie do codziennej jazdy. W pro tour to mogą sobie je zmieniać i co jazdę - ja bym wolał jednak mieć spokój na dłużej.

EDIT: głupoty napisałem, siadam się dokształcać z supportów

Dobra moja poprzednia szosa miała BB30 i mufę 68mm - nie grzeszyła sztywnością ale to była stara karbonowa konstrukcja więc nawet nie ma co porównywać. Zresztą żeby to porównać to musiałbym teraz na niej pojechać.

Reasumujac, to ze rama ma BB30 to nie znaczy ze oni tam pakuja lozyska :) zazwyczaj skrecaja suporty ktore maja lozyska na zewnatrz, dzieki temu jest to duzo wytrzymalsze ( zazwyczj sa to korby Shimano lub Sram z osia 24mm)

Ja w Tarmacu mam lozyska CS w mufie bo mam korbe Sworks z oska 30mm, wymaga to wiekszej uwagi (smarowanie lozysk, czyszczenie i najlepiej wklejenie ich w rame na klej) ale nie narzekam

#34 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 16 maj 2020 - 17:22

Jeżeli uda Ci się uzyskać taki rabat, daj znać. Słyszałem legendy o rabatach 25% na rowery, ale zawsze na koniec opowieści okazywało się, że tak właściwie to cena od znajomego dla znajomego. Oczywiście trzymam kciuki, aby choćby 20% się udało, bo sam też myślę o BMC. 

 

Znajomy znajomego  :D kupił w styczniu czy lutym BMC z rabatem dokładnie z takim rabatem.

Dam znać, co mi się uda ustalić. 



#35 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 16 maj 2020 - 17:29

Znajomy znajomego :D kupił w styczniu czy lutym BMC z rabatem dokładnie z takim rabatem.
Dam znać, co mi się uda ustalić.


Jak kupujesz na fv (na firme) i masz nip europejski to warto poszukac za granica, kupujesz netto i jeszcze jakis rabacik wpadnie. Rower w koszty i masz :)

#36 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 16 maj 2020 - 17:52

W Polsce też można kupić na firmę... Chyba, że masz na myśli większe rabaty/przeceny niż w naszym kraju.



#37 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 16 maj 2020 - 18:00

W Polsce też można kupić na firmę... Chyba, że masz na myśli większe rabaty/przeceny niż w naszym kraju.


Tak, mam na mysli wieksze rabaty, zwlaszcza po sezonie.
Na zwrot vatu tez nie musisz czekac bo go nie placisz

#38 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 maj 2020 - 18:27

Reasumujac, to ze rama ma BB30 to nie znaczy ze oni tam pakuja lozyska :) zazwyczaj skrecaja suporty ktore maja lozyska na zewnatrz, dzieki temu jest to duzo wytrzymalsze ( zazwyczj sa to korby Shimano lub Sram z osia 24mm)

Ja w Tarmacu mam lozyska CS w mufie bo mam korbe Sworks z oska 30mm, wymaga to wiekszej uwagi (smarowanie lozysk, czyszczenie i najlepiej wklejenie ich w rame na klej) ale nie narzekam

 

Aż wyciągnąłem suwmiarkę i sprawdziłem co mam w Orbea Avant (wydaje mi się że Orca używa tego samego standardu) - w skrócie wygląda na 386EVO: https://wheelsmfg.com/386evo-tech-info

 

Szerokość mufy: 86.5mm

Średnica mufy: 46mm

Łożyska wewnątrz mufy: 42x30x7 (6806)

Czyli plastikowy insert ma ścianki o grubości 2mm.

Korba Shimano 24mm, więc mam wsadzone aluminiowe redukcje z 30mm.

 

Na razie bez historii, ale zamiast tych redukcji to wolałbym po prostu większe łożyska :)



#39 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 maj 2020 - 19:23

dobrze celujesz i na tych modelach się skup :D

na twoim miejscu pewnie bym brał vęża, ale to już z przyzwyczajenia do speca

ale aero nie lubię - sztywne, niewygodne, trzęsie, telepie.. to fajne maszyny ale tylko na idealne asfalty. na silnym bocznym wietrze uhh..

anyway z tarcz i elektryki na pewno będziesz kontent

no właśnie te dopasowanie komponentów typu długość ramienia korby to chyba nie u każdego da się ot tak... pewnie też zależy od sklepu


  • Bzyk lubi to

#40 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 16 maj 2020 - 20:09

W Orbei można zmieniać na etapie zamawiania - u producenta, a to rzadkość.
Widać to na ich stronie.
Jeśli oceniać wyłącznie pod względem wyglądu to nowa Orca (nie aero) dla mnie wymiata.



Dodaj odpowiedź