Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aero - Bmc/specialized/orbea


285 odpowiedzi w tym temacie

#41 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 maj 2020 - 13:21


Zależy od sklepu, ale i od umiejętności negocjacji...w zeszłym roku wynegocjowałem sobie 30% rabatu na nową Emondę SL6 także da się jak najbardziej i nie jestem żadnym znajomym właściciela sklepu, finalnie i tak kupiłem inny rower ale takie rabaty istnieją i nie są to legendy

 

doskonale, gratuluję! 

 

Jeśli oceniać wyłącznie pod względem wyglądu to nowa Orca (nie aero) dla mnie wymiata.

Zgadzam się! Przepiękny rower



#42 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 17 maj 2020 - 14:21

doskonale, gratuluję! 

A nie ma czego :)



#43 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 868 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 17 maj 2020 - 22:59

Osobiście brałbym Speca lub BMC, jeden i drugi rower mi się mega podoba. Ponadto jedna i druga firma ma świetną jakoś wykonania, dbałość o szczegóły i dobrą politykę reklamacyjną. Sugerując się kilkoma filmikami na yt, jakoś orbea do mnie nie trafia, ale to ten sam syndrom co z Canyonem, oraz paroma innymi "producentami".


  • Bzyk lubi to

#44 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 18 maj 2020 - 08:37

Szczególnie "świetną jakość wykonania" miały widelce BMC Teammachine hehe.



#45 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 18 maj 2020 - 08:39

Szczególnie "świetną jakość wykonania" miały widelce BMC Teammachine hehe.


Dokladnie, swoja droga ciekawe ile ludzi sie polamalo :/

#46 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 18 maj 2020 - 08:42

Spec też miał wpadkę z widelcami, chyba w Tarmacu SL 4



#47 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 maj 2020 - 09:30

Dużo szczegółów o Orce:


Orbea Orca 2020
https://r.tapatalk.c...link_source=app

#48 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 maj 2020 - 11:01

Szczególnie "świetną jakość wykonania" miały widelce BMC Teammachine hehe.

 

 

Dokladnie, swoja droga ciekawe ile ludzi sie polamalo :/

 

 

jeżdżę na Teammachine SLR01 już lekko starawym i na nic nie narzekam. 



#49 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 18 maj 2020 - 11:20

To super , ale nie o "starawych" jest tu mowa... 



#50 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 18 maj 2020 - 13:27

Akurat Orbea ma duzy plus za Evo386, najszersza 46mm mufa. W suporcie czym lozyska szerzej rozstawione, tym lepiej. Chociaz wolalbym je miec w mufie niz poza nia. Pomijajac wkrecane suporty tj T47.
Nie wiem jak wam ale ten kawal plastiku jaki wcisneli do BMC, kompletnie do mnie nie przemawia. Rama ogolnie ma ladne ksztalty. Ale moze zrobili to dla latwego rozroznienia marki. Dzisial te rowery, szczegolnie z opuszczonymi gornymi widelkami potrafia wygladac niemalze identycznie (z dystansu).
Bzyku, jak nie masz sprecyzowanych kryteriow, to pewnie i tak skonczy sie na tym co sie tobie podoba i ile to bedzie kosztowac :)

#51 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 18 maj 2020 - 13:56

Ten plastik niby dla lepszego aero według nich hehe.
Tu dziewczyna jeździ bez tego
https://www.instagra...d=1lyloa9jyfcv7

Według jednej recenzji całość razem z bidonami waży 0,5 kg.

#52 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 868 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 18 maj 2020 - 14:20

Tan plastik własnie jest zajebisty, można tam schować wszystko na treningową przejażdżkę. Z tego co wiem to UCI tego gadżetu nie dopuszcza, bo zawodowcy jeżdżą bez tego. BMC twierdzi tak jak Bzyk napisał, że ma to poprawić aerodynamike. Ma to sens, ponieważ niwelujesz w tym miejscu zawirowania (które generują opory) powietrza, które powstałyby przy odrywaniu się strumenia powietrza w momencie utraty styku z powierzchnią dolnej rury. Dzięki temu przejście jest płynne bo ten plastik wypełnią tą "szczelinę" więc powietrze prześlizguje się po niej do tylnej części roweru.

 

Ogólnie bierz co Ci się podoba i wychodzi najkorzystniej. Różnice miedzy tymi rowerami w aerodynamice będą bardzo niewielkie. Myślę, że jeśli zestawisz je na optymalnych kołach, to różnica między tymi rowerami na płaskim odcinku 20 km, będzie się mieścić w okolicach 5 sekund (bazując na testach z youtuba, różnych rowerów aero vs non aero). 

 

Najważniejsza z punktu widzenia aerodynamiki jest pozycja (około 70% udziału), potem koła (około 20%), a następnie sam rower (około 10%). W dodatku nie jest to takie jednoznaczne, bo straty na przodzie roweru mogą negować potencjalne zyski aero z tyłu roweru (czyt. ważne jest dobranie odpowiednich kół, ale jeśli z przodu masz torbe na zakupy lub plecack albo koszyk z psem, to może to być mało istotne).



#53 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 23 maj 2020 - 19:56

Czekam póki co na info czy gdziekolwiek na świecie jest Timemachine w moim rozmiarze, bo póki co wg systemu nawet w magazynie centralnym we Francji go nie ma. I w międzyczasie dalej oczywiście rozkminiam i przyrzałem się Madonkom. 

 

I mam pytanie czy coś ja pomijam czy faktycznie tak jest. Różnice jakie znalazłem:

SLR 6 / SLR 7

Ultegra mechaniczne / Ultegra elektroniczna

Siodło Montrose Elite / Aeolus Elite (ta sama cena i tak sama waga)

Waga 8,41 kg / 8,1 kg

Cena 30k / 38,7k

 

https://www.trekbike...6-disc/p/31046/

https://www.trekbike...Code=black_grey

 

Czyli różnią się w zasadzie przerzutkami, a różnica w wadze jest aż 0,3 kg i w cenie prawie 9k?

Przez myśl przechodzi i kupienie SLR 6 i potem wymiana napędu. 

 

 



#54 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 23 maj 2020 - 20:23

Tak się zastanawiam czy nie jest przesadą montowanie Isospeeda w tego typu rowerze...



#55 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 23 maj 2020 - 20:32

Czyli różnią się w zasadzie przerzutkami, a różnica w wadze jest aż 0,3 kg i w cenie prawie 9k?

Przez myśl przechodzi i kupienie SLR 6 i potem wymiana napędu. 

 Bottom Bracket: Trek BB90

 
Wybór należy do Ciebie ale przeczytaj: https://szosa.org/to...is-suportu-bb90
 
Ty dostaniesz dożywotnią gwarancję na ramę. Ale używki już możesz nie odsprzedać.

  • Bzyk lubi to

#56 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 23 maj 2020 - 20:54

Bzyk-u, zastanow sie powaznie czy aby na pewno chcesz pchac sie w BB90. Obok BB30, ktorego juz chyba nikt nie stosuje, trekowy bb90 to jedyny system, w ktorym lozyska montowane sa bezposrednio w mufie ramy. Z wielu powodow bardzo klopotliwe rozwiazanie, funkcjonalnie, jak i bardzo ograniczona dostepnosc samych lozysk. Sam Trek, powoli, ale jednak odchodzi od tego rozwiazania na rzecz T47.
  • kaloo i Bzyk lubią to

#57 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 23 maj 2020 - 21:00

 

 Bottom Bracket: Trek BB90

 
Wybór należy do Ciebie ale przeczytaj: https://szosa.org/to...is-suportu-bb90
 
Ty dostaniesz dożywotnią gwarancję na ramę. Ale używki już możesz nie odsprzedać.

 

W tym roku Trek wprowadził 3 letnią gwarancję dla drugiego właściciela.

 

BTW Piękna rzecz - rower marzeń. Ze swojego doświadczenia wiem, ze może wyzwolić większe emocje niż zakup nowego samochodu za 10-krotnie większą kwotę :)

Ja założyłem sobie, że "elektrykę" dołożę później, ramy najczęściej są przygotowane.

Powodzonka.

 


  • Bzyk lubi to

#58 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 23 maj 2020 - 21:16

Dzięki, poczytam jutro na spokojnie.
Czytam właśnie na stronie Treka, że 3 lata gwarancji ma drugi kupujący liczone od dnia pierwotnego zakupu. A na pewno przez 3 lata od zakupu roweru bym nie zmieniał. O ile kiedykolwiek.

No właśnie Madone chciałem od zawsze, ale już 30k katalogowo, to jest kosmos, a co dopiero 40. Stąd właśnie narodził się pomysł dołożenie elektryki w kolejnym kroku.
Tylko właśnie dziwi mnie fakt, że rowery różnią się tylko elektryką, a cena jest prawie o 10k wyższa. Podmiana, przy założeniu, że sprzedałbym stary osprzęt wyszłaby pewnie 3-4k, może coś na Black Friday by się trafiło.

#59 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 868 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 23 maj 2020 - 22:05

Ja tam dalej brałbym Venge'a. Otrzymujesz topową ramę nie tylko jeśli chodzi o speca (bo venge specialized = venge sworks), a moim zdaniem najlepszą ramę aero na obecny rok. Ma wszystko, aero, lekkość, sztywnośc i wygląd.


  • kaloo, Bzyk i Born Ready lubią to

#60 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 24 maj 2020 - 05:31

Właśnie jedyne co mnie odwodzi o Venge, to wygląd. Mam teraz Fuji w czarnym macie i chciałem w końcu coś żywszego. Nie mniej w poniedziałek mam dzwonić do jednego sklepu dowiedzieć się czy mają go na miejscu do podotykania. Bo jeśli chodzi o sam performance, to też wydaje mi się, że to najlepsza opcja. Niemniej kupuję też oczami ;)





Dodaj odpowiedź