Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomiar Tętna Z Zegarka Gear S3 Do Licznika Wahoo/garmin

Gear S3 Wahoo HRM Garmin

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Onix

Onix
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądŁódź

Napisano 03 czerwiec 2020 - 08:41

Cześć

 

Szukam sposobu aby przesłać pomiar tętna ze Smartwatcha Samsung Gear S3 do licznika np. Garmin albo Wahoo ? (jako czujnik HRM po BT)

 

Próbowałem połączyć zegarek ze swoim Wahoo Roam ale ni cholery go nie widzi, w ustawieniach zegarka też nie znajduje żadnych opcji na udostępniania/transmisji pomiarów

 

Pogrzebałem trochę w necie i znalazłem appke w GalaxyStore "Heart Rate and Speed Transmitter" Zainstalowałem i faktycznie pozwala to na wykrycie zegarka przez licznik czy zwifta jako czujnika HRM

Ale oprócz danych HRM przesyła też jakieś wyimaginowane dane prędkości i kadencji, mimo iż mam sparowane dedykowane czujniki w rowerze (i się wsio kłóci i gryzie w czasie jazdy)

 

Może ktoś znalazł inne, lepsze rozwiązanie? Jakąś apkę?

 



#2 mareq

mareq
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 03 czerwiec 2020 - 09:59

Ja bym się nie doktoryzował nad tym zegarkiem. Mam Gear S3. Zainstalowałem na nim Stravę i generalnie to działa. Problem jest natury kiepskiego pulsometru. On po prostu sobie nie radzi z pomiarem podczas ruchu. Według zegarka osiągam tętna ponad 190 przy wieku 45 lat. Kupiłem sobie pulsometr piersiowy i teraz w porywach pokazuje mi do 170 co raczej jest znacznie bliższe prawdy.



#3 Onix

Onix
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądŁódź

Napisano 03 czerwiec 2020 - 12:47

No wiem, ze HRM w S3 nie powala, ale jak już jest to fajnie go wykorzystać, zamiast kupować i obwieszać się kolejnymi czujnikami i gadgetami :)



#4 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 03 czerwiec 2020 - 13:10

To patrz na prognozę pogody. Tyle samo przydatnych informacji będzie w zakresie tętna ;)



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Gear S3, Wahoo, HRM, Garmin