Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co Dziś Zrobiłeś Dla Swojego Roweru

89 odpowiedzi w tym temacie

#81 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 1368 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 styczeń 2021 - 11:42

@Marcin321
Jaki masz przebieg na tych kolcach ?
M...

Niedużo, może ze 2kkm, może mniej. W sumie bardzo dużo zależy ile w tym czystego asfaltu.

A te kolce robią robotę w mieście, szczególnie tam gdzie posypią solą ale nie odśnieżą i za chwilę jest regularne lodowisko. Albo gdy zostaje podłużny język lodu, przykrytego śniegiem/syfem.

Jak śnieg jest świeży i ubity to zwykła opona jest wystarczająca i śmigam wtedy na MTB. Kolcowane opony przydają się w lesie wiosną, jak jest mocno już wydeptany śnieg, wielokrotnie podtapiany przez słońce w dzień i mrożony nocą. Istne lodowisko na którym trudno utrzymać się na nogach.
  • Mediana lubi to

#82 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • SkądLublin

Napisano 15 styczeń 2021 - 11:46

Ja jeszcze swoich nie zakładałem, u mnie przeznaczenie to >> folding bike (20 cali kółka, dojazdy do pracy) i jazda cały czas na nich w okresie zimowym.

Ciekawe ile km po suchych asfaltach wytrzymają te kolce z węglików spiekanych.

M...

Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)

#83 arturooo3

arturooo3
  • Użytkownik
  • 1121 postów

Napisano 15 styczeń 2021 - 12:06

A te kolce robią robotę w mieście, szczególnie tam gdzie posypią solą ale nie odśnieżą i za chwilę jest regularne lodowisko. Albo gdy zostaje podłużny język lodu, przykrytego śniegiem/syfem.

Jak śnieg jest świeży i ubity to zwykła opona jest wystarczająca i śmigam wtedy na MTB. Kolcowane opony przydają się w lesie wiosną, jak jest mocno już wydeptany śnieg, wielokrotnie podtapiany przez słońce w dzień i mrożony nocą. Istne lodowisko na którym trudno utrzymać się na nogach.

A kompletnie z ciekawości - nie oceniam - czy to jest w PL legalne? :rolleyes:

#84 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 2793 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 styczeń 2021 - 12:38

No niestety ale sypanie solą jest legalne, nielegalne jest tylko nieodśnieżanie drogi. ;) 

• Mediana, Marcin321 i arturooo3 lubią to

7602ede9d85aa0ebmed.png

Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

#85 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 7258 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 styczeń 2021 - 12:45

Z mojego doświadczenia: prędzej powypadają niż się zetrą. Gwałtowne hamowanie lub skręcanie jest dla nich zabójcze. Trzeba się z nimi nauczyć rowerowego ecodrivingu ;)

• Mediana i KrissKross lubią to

rowerplus-logo-2.png

A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?

#86 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3590 postów

Napisano 16 styczeń 2021 - 01:15

Ja jeszcze swoich nie zakładałem, u mnie przeznaczenie to >> folding bike (20 cali kółka, dojazdy do pracy) i jazda cały czas na nich w okresie zimowym.

M...

Na nokianach i schwalbe jeździłem w sumie 8 zim, 2500-3000 rocznie, w sumie ok 20 000 km. W tym czasie używałem 4 opon mtb i dwóch marathonów. Zgubiłem kilka kolcow, nie zużyłem żadnej z tych opon. Kolce gubiły Schwalbe, nokkiany nie.
Warunki miejskie, głównie asfalty i zlodzone asfalty.
Widziałem sztuki mające 10 lat, parciejąca guma, kolce nadal obecne.
  • Mediana i Marcin321 lubią to

#87 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • SkądLublin

Napisano 17 styczeń 2021 - 23:07

BTW > można kupić kolce do Schwalbe Marathon Winter Plus.

M...

Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)

#88 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 1566 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 styczeń 2021 - 00:34

- Epic - odebrany z kompletnego serwisu łacznie z amorkiem (nowe pancerze, linka, przelanie hydrauliki, nowe klocki, serwis piast, czyszczenie, smarowanie, regulacja). Skorzystałem wreszcie z apki Bikeservice i jestem zupełnie zadowolony :) pierwszy raz napęd odebrany z serwisu jest idealnie czysty i jednocześnie doskonale nasmarowany :o jutro fotki w plenerze i leci na Olx

- Sirrus - zdjąłem tylne koło, zdjąłem bębenek, wyczyściłem, nasmarowałem dobrze i wreszcie mam cichą piastę :) już nie będę budził sąsiadów :D

- Rbx - zdjąłem kasetę, wyczyściłem, tylne koło pucowanie mucoffem pod prysznicem... i coś zjebałem bo teraz ośka thru axle obraca się tak jakby kto tam kamieni nawrzucał :/ jutro idzie do serwisu, plus serwis future shocka

• Marcin321 lubi to

#89 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3590 postów

Napisano 23 styczeń 2021 - 21:11

- Epic - odebrany z kompletnego serwisu łacznie z amorkiem (nowe pancerze, linka, przelanie hydrauliki, nowe klocki, serwis piast, czyszczenie, smarowanie, regulacja). Skorzystałem wreszcie z apki Bikeservice i jestem zupełnie zadowolony :) pierwszy raz napęd odebrany z serwisu jest idealnie czysty i jednocześnie doskonale nasmarowany :o jutro fotki w plenerze i leci na Olx

- Sirrus - zdjąłem tylne koło, zdjąłem bębenek, wyczyściłem, nasmarowałem dobrze i wreszcie mam cichą piastę :) już nie będę budził sąsiadów :D

- Rbx - zdjąłem kasetę, wyczyściłem, tylne koło pucowanie mucoffem pod prysznicem... i coś zjebałem bo teraz ośka thru axle obraca się tak jakby kto tam kamieni nawrzucał :/ jutro idzie do serwisu, plus serwis future shocka

Miej litość nad sobą, zrob serwis sam...

#90 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 1566 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 styczeń 2021 - 22:39

nie mam wszystkich narzędzi na chacie :P

Dodaj odpowiedź