Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowości Rowerowe


2378 odpowiedzi w tym temacie

#1001 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3183 postów

Napisano 11 marzec 2021 - 18:58

Sram potwierdził zakup działu Time - pedały: https://www.sram.com...ies/time-pedals


  • artho lubi to

#1002 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 marzec 2021 - 19:01

Narosło już tak wiele mitów dlaczego shimano nie dostarcza części, że nie zdziwiłbym się, gdyby prawdziwa przyczyna była zupełnie inna od tych popularnie wymienianych w internecie. Koncepcja z pracą trzyzmianową trochę mi się gryzie z tym mitem o kontenerach. 



#1003 hubertgal

hubertgal
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • SkądWarszawa/Suchedniów

Napisano 11 marzec 2021 - 19:14

https://www.wsj.com/...ost-11613648648

 

https://www.wsj.com/...-up-11611484202

 

 

W skrócie: produkcja przemysłowa odbiła, bo ludzie którzy nie mogą wydawać pieniędzy na restauracje, kluby, imprezy to zaczęli wydawać je na inne rzeczy, m.in. elektronikę, samochody, agd. To spowodowało wzrost cen surowców, niedobór kontenerów z powodu nagłej górki zapotrzebowania na transport i przedłużającego się czasu obsługi w portach (braki w kadrach z powodu Covid-a). Dużo połączonych przyczyn.


  • artho lubi to

#1004 berski

berski
  • Użytkownik
  • 579 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 11 marzec 2021 - 19:57

Albo inne branże nie są tak uzależnione od Chin, albo sam nie wiem, co o tym myśleć.



#1005 hubertgal

hubertgal
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • SkądWarszawa/Suchedniów

Napisano 11 marzec 2021 - 20:17

Każda branża ma problemy, np. elektronika użytkowa i automotive:

 

https://www.counterp...obile-industry/

https://www.nytimes....hortage-delays/

https://www.rp.pl/Su...ac-fabryki.html

https://www.printnew...podniesie-ceny/



#1006 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2911 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 marzec 2021 - 20:29

zgadza się, w sumie nie wiem co jest już bardziej mityczne, czy brak kaset czy brak nowych GTXów  :lol:

 

moja największa obawa na razie (prócz samego kryzysu) to to, że jak już się w miarę wszystko uspokoi to nikt nie wróci do cen "sprzed", że to już zostanie  :unsure:


  • artho lubi to

#1007 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 marzec 2021 - 20:37

Nie nastawiaj się, że to się "w miarę szybko" uspokoi. Była już tutaj o tym mowa i heheszki z tych, co kupili kasety za 150% ceny sprzed całego zamieszania, że niby im się czkawką odbije. 


  • mikroos lubi to

#1008 bury_mis

bury_mis
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądFinlandia

Napisano 11 marzec 2021 - 20:48

11-25 jest po 210 zł i 11-28 za 220 zł.
To tak na szybko pierwsze linki z góry

Ale tu ciekawie jest na bikeinn
Ciekawe czy dochowają terminu.
a9da64fb3f1c58d11e916bb150d40016.jpg

Shwalbe patrzyłem na dętkowe, bo na szczęście takie używam, to jeszcze jest luz w normalnych cenach.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ja bym w ogóle nie ufał. Zamówiłem ostatnio u nich Kask Protone i termin z końca lutego zamienił się na koniec marca. Ale zrezygnowałem, bo i tak nie dotarł ten model, a podobno był dostępny od ręki

#1009 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 marzec 2021 - 21:05

Na przykładzie naszego sklepu mogę powiedzieć tak:

 

Jeżeli termin deklarowany jest na kilka dni, to oznacza, że zewnętrzny dostawca potwierdza fizyczną dostępność towaru u siebie od ręki. W takiej sytuacji zamówienie na 99% będzie zrealizowane bez problemów (przynajmniej o ile sklep poprawnie aktualizuje stany od dostawców, ale np. u nas działa to naprawdę dobrze).

 

Natomiast jeżeli sklep deklaruje dostępność np. na koniec marca albo jakieś inne terminy liczone w tygodniach, włóżcie to między bajki. Termin to w najlepszym wypadku zgadywanka. A tak szczerze mówiąc, nie pamiętam, kiedy ostatnio dostawca podał jakiś konkretny termin i go dotrzymał.


  • bonobo lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1010 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2911 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 marzec 2021 - 21:13

Nie nastawiaj się, że to się "w miarę szybko" uspokoi. Była już tutaj o tym mowa i heheszki z tych, co kupili kasety za 150% ceny sprzed całego zamieszania, że niby im się czkawką odbije. 

nie pisałem w miarę szybko, tylko wszystko :D

z tego co pisze Mikroos i co na sieci czytam to do wiosny 2022 trzeba zajeżdżać co się ma :)


  • bonobo lubi to

#1011 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 11 marzec 2021 - 23:24

Powiem z całą odpowiedzialnością: problemu z dostępnością shimano nie ma. :) Jest tylko kwestia determinacji by znaleźć oferty.
Chwilę temu znalazłem kasety 8sp shimano, które podobno są bardzo poszukiwane, w całkiem dobrych cenach. Kolejną partię kupiłem wczoraj. Kaset 9sp mogłem kupić dowolną ilość, cena zupełnie nie koronowa.
Przy szukaniu trzeba wyjsc poza strony typowo rowerowe, kopać w sklepach sportowych wielodyscyplinarnych.

#1012 fragdancer

fragdancer
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 12 marzec 2021 - 07:38

nie ze wszystkim @tobo tak sie da. kasety 11 rz 11-30 nie znajdziesz, a jesli juz to powyzej 350pln. Mowie o ultegrze, choc i ze 105 widze jest bardzo podobnie.



#1013 crux

crux
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 12 marzec 2021 - 08:12

Albo inne branże nie są tak uzależnione od Chin, albo sam nie wiem, co o tym myśleć.

 

Bardzo dużo branż jest uzależnionych od Chin, ale również całej Azji a więc i kontenerów. Od siebie mogę aktualnie napisać: Jak planujecie remont, spieszcie się kupować farby ;)



#1014 d.m.

d.m.
  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 12 marzec 2021 - 09:18

nie ze wszystkim @tobo tak sie da. kasety 11 rz 11-30 nie znajdziesz, a jesli juz to powyzej 350pln. Mowie o ultegrze, choc i ze 105 widze jest bardzo podobnie.

 

Mam zamówioną Ultegrę R8000 11-30 za 330zł bodajże ze Szwajcarii. Ostatnio ktoś wrzucał screena z grupy na FB, gdzie kolega organizował zamówienie grupowe. Były do wyboru różne rozpiętości Ultegry i 105. Kasety będą pod koniec przyszłego tygodnia w Polsce (i nie jest to zgadywanka, bo widziałem zdjęcie kupki kaset przygotowanych do wysyłki).

Jak przyjdzie, to będę miał na sprzedaż nową kasetę 105 R7000 11-30, którą kupiłem ostatnio z braku Ultegry, ale nie zdążyłem jeszcze założyć.



#1015 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 marzec 2021 - 09:22

To ja wrzucałem i super, że dajesz feedback, że to grupowe zamówienie faktycznie jest w realizacji :)


  • d.m. lubi to

#1016 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 389 postów

Napisano 12 marzec 2021 - 09:45

Sytuacja jest prosta, ceny surowca i jego podaż. W mojej firmie, jednej z większych w branży w Europie środkowej, dajmy na to zakontraktowaliśmy w hucie na q2 1000 ton stali, huta realizuje 25%
Resztę można dokupić w konsorcjach po niebotycznych cenach. Więc teraz jest tak, że robisz zamówienia dla klientów marżowych, i resztę odstrzeliwujesz.

Dla hut rynek automotive jest nr1, tych obsługują w pierwszej kolejności.

Ja myślę, że z czasem się to ustabilizuje, liczę, że w tym roku. Sporo firm wygasiło piece w 2020 że względu na covid. Brakuje też rudy żelaza, ale o tym już kiedyś pisałem.

Inna sprawa, że Chiny wyhamowują i to od lat. Obecnie szacuje się wzrost na 2% I ten trend będzie się obniżał. Być może potwierdzi się scenariusz Japoński, kiedy to Japonia w latach 80 będąc gospodarką nr1 na świecie spadła w dół...

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

#1017 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 12 marzec 2021 - 13:13

Plotka: w rowerach na 2022 będzie dostępny osprzęt Sram GX AXS. Szosowców to raczej nie interesuje, ale jak ktoś jeździ na gravelu z kasetą MTB to może.



#1018 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 marzec 2021 - 14:01

Z ciekawości: gdzie to przeczytałeś? Chciałbym śledzić tę historię na bieżąco :)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1019 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 12 marzec 2021 - 14:09

W komentarzu na Pinkbike'u. Krąży po sieci fotka.

 

https://www.pinkbike...photo/20266031/


  • mikroos lubi to

#1020 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 12 marzec 2021 - 16:21

nie ze wszystkim @tobo tak sie da. kasety 11 rz 11-30 nie znajdziesz, a jesli juz to powyzej 350pln. Mowie o ultegrze, choc i ze 105 widze jest bardzo podobnie.

Bo szukasz zbyt mało uporczywie. :) poza tym istotne jest kryterium czy szukasz kasety czy szukasz tanio tej kasety.
Ja odniosłem się do kwestii niedostępności w ogóle pewnych popularnych artykułów.
Ultegra 11-30 za 67£. Dostępne wszystkie kombinacje włącznie z juniorską.



Dodaj odpowiedź