Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowości Rowerowe


2379 odpowiedzi w tym temacie

#1081 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 22 marzec 2021 - 11:11

W 2020 sporo producentów mocno odskoczyło z cenami, teraz pytanie czy one się utrzymają na tym poziomie czy choć nieco spadną za ... kilka lat.

 

Ceny muszą spaść albo...wzrosnąć zarobki. Bardziej prawdopodobne jednak jest to pierwsze :P

Jeśli nie, to kolarstwo czy ogólnie jeżdżenie na rowerze stanie się ekskluzywnym sportem dla wybranych, bo ilu ludzi stać na zakup przyzwoitego rowera za 10-15 i więcej tysięcy złotych? Oczywiście, jak widać na drogach, trochę takich rowerów jeździ, jednak każdy producent i sprzedawca to podkreśla, że podstawą produkcji i zysku ze sprzedaży jest tzw. "klasa średnia"



#1082 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 22 marzec 2021 - 11:19

Gdzieś ten absurd się musi skończyć.
W obniżenie cen nie wierzę. Jak rynek się nasyci to wrócą rabaty. ;)

#1083 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 22 marzec 2021 - 11:32

Ceny mogą bardzo nie spaść, ale wierzę, że wróci to o czym mówią sprzedawcy rowerów, czyli możliwość sensownej negocjacji czy wyprzedaże rocznika. Oczywiście końcówka modeli pewnie czasem będzie miała większe rabaty, bo nadchodzi nowy model itd. Wierzę natomiast, że ceny osprzętu spadną gdy po prostu będzie dostępny :P.

 

A wzrostu pensji to ja się najbardziej boję, bo my tutaj wszyscy, co kupujemy karbonowe ramy albo ładujemy co kilka miesięcy X pieniążka w rower to i tak dobrze zarabiamy, ale gorsze to właśnie sterowany wzrost pensji, czy dalsze rozdawnictwo, wszelkie TysiącPlus-y itd., za którymi kroczy chaos inflacji. W Polsce mieszkam w stosunkowo dużym mieście i duży schabowy w okolicy kosztuje 24zł. Pół dekady temu pamiętam schabowego po 14zł. Nieduże zakupy robiłem po 50zł, dziś nieduże robią po 100zł. Takiej inflacji rządzący nie podają bo nie jest na rękę im podawać, ją się najlepiej widzi na własne oczy. Oficjalna inflacja ile teraz wynosi? 3-4%? Po roku bankructw, roku mikro-gospodarczych tragedii życiowych? Wieloma, oj wieloma cenami dogoniliśmy zachód. Pensjami oczywiście nie.


  • beskidbike lubi to

#1084 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1152 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 22 marzec 2021 - 12:00

To prawie tak jak z zapowiadanym spadkiem cen nieruchomości.. :-] A oficjalna inflacja to 3,6%.


  • artho lubi to

#1085 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 22 marzec 2021 - 12:02

Ostatnio kilka razy się złapałem na tym, że poprosiłem kontrolnie o paragon w sklepie (nie rowerowym), bo wiele nie kupiłem, a suma wyszła podejrzanie wysoka (i nie było to 3-4% więcej niż "kiedyś"). Niestety wszystko się zgadzało :\


  • artho lubi to

#1086 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 394 postów

Napisano 22 marzec 2021 - 13:32

Ceny to jeszcze wzrosną. Może za dwa lata wrócą rabaty, na nic więcej bym nie liczył.

#1087 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 22 marzec 2021 - 14:01

(...) na wideo Tarmac SL7 na Dura-Ace:

 

A jeszcze nawiązując do ceny za wagę - po prostu producenci ostatnimi laty postawili na coś innego co nie oznacza, że nie wrócą do bardzo lekkich rowerów z czasem dzięki czemu cena będzie się zdawała ponownie "niższa" niż obecnie. Zresztą dobrym przykłądem Madone, które w topowej konfiguracji potrafi kosztować 60k PLN i ważyć 7.6kg. Natomiast dzisiaj jeżeli ktoś chce kupić rower i waga jest priorytetem to faktycznie sporo taniej jest zbudować sobie ten rower samemu na jednym z ciekawych framesetów dostępnych na rynku (jak najbardziej framesetów już pod hamulce tarczowe) i wcale niekoniecznie trzeba płacić 50k PLN za Emondę SLR czy Aethosa :D.



#1088 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 389 postów

Napisano 22 marzec 2021 - 15:40

Gdzieś ten absurd się musi skończyć.
W obniżenie cen nie wierzę. Jak rynek się nasyci to wrócą rabaty. ;)

Spokojnie.... Ceny stali jakby na chwilę się zatrzymały, czyżby przegrzanie tematu?

Inna sprawa, że na Q3 nikt nie przyjmuje zamówień bo nie wiadomo co będzie...

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

#1089 wymoczek

wymoczek
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądRG

Napisano 22 marzec 2021 - 16:21

A są takowe -dostępne i ciekawe i po pieniądzach-dostępne obecnie na rynku ??? prosze o przykłady...



#1090 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 22 marzec 2021 - 17:06

Taki pierwszy lepszy 1.5kg frameset, który mi przychodzi na myśl to Open Up za 2900€, nawet to Road+ jest od razu, chyba przy 650 nawet nieco powyżej 2 cali wejdzie.



#1091 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3183 postów

Napisano 22 marzec 2021 - 17:18

Z lżejszych to na przyklad:

https://www.winspace...2-frameset.html



#1092 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 22 marzec 2021 - 17:25

A jeszcze z framesetów po prostu ciekawych zamiast popularnych to ciężko nie wymienić Festki One, Lightweight Urgestalt czy jeszcze Open-a Mind u Mason-a kilka ciekawych opcji, ale to już wszystko droższe, chociaż nadal raczej zbudujemy rower poniżej 7kg w cenie nieprzekraczającej ceny najdroższego Canyona Ultimate. Chociaż oczywiście Canyona kupić jest po prostu prościej.

 

A z tanich jest masa dobrych framesetów z Chin, ale to już dla własnego bezpieczeństwa lepiej siedzieć w temacie.

 

💁‍♂️



#1093 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 marzec 2021 - 17:44

Te Winspace'y to chyba są bardzo dobre ramy. I nawet wyglądają bardzo dobrze! Brałbym taki rowerek, jeżeli opinie faktycznie zbiera dobre. Uważam, że nie ma lepszych i gorszych ram, choć wiem, że tu są ludzie, którzy uważają, że z BMC na Gianta to downgrade, z Canyona na Bianchi to upgrade, a z Pinarello na Lapierre ponownie downgrade. Zawsze mnie śmieszyły takie opinie merytorycznie oparte na kierunku wiatru.


  • artho lubi to

#1094 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 22 marzec 2021 - 17:58

Idąc dalej, odchodząc od Road+ a kierując się w oreo to np. 3T Strada.:

https://www.merlincy...set-171514.html

 

Tutaj recenzja framesetu 3T Strada: https://road.cc/cont...strada-frameset

*spoiler: 9/10*

 

chociaż ja bym wolał chyba Ridley-a Noah, chociaż nie wiem jak z wagą:

https://www.merlincy...set-187503.html

 

 



#1095 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 22 marzec 2021 - 19:21

A ja bym chętnie poskładał coś na

http://cech.bike/pl/...-disc-2020.html

może na przyszły sezon, w sumie wszystko z obecnego sprzętu p&p pasuje


  • artho lubi to

#1096 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 22 marzec 2021 - 19:30

Bo porównane zostały do siebie kompletnie różne rowery co mocno wzbudziło moje zaskoczenie, po prostu porównujący się pomylił.

 

Enudrance to mi siadł :D.

 

Niczego nie pomyliłem. Podałem dokładne ceny katalogowe oraz rzeczywiste na koniec 2019 roku. Modelowo były to roczniki 2020. Emonda w moim rozmiarze miała stosunek stack do reach większy niż Canyon Endurace, a osprzęt z wyjątkiem kół był identyczny. Co tutaj widzisz "zupełnie różnego"? Chciałem jeden z tych rowerów nabyć i byłem wówczas więcej niż na bieżąco. Canyon Endurace nie kosztował wówczas 8699.

Nie powtarzaj stereotypów, że Emonda jest odpowiednikiem np. Ultimate czy Tarmaca. Tak, ale wyłącznie marketingowo. Realnie było tak tylko w mniejszych rozmiarach, ale nie np. 60 czy 62. W tych rozmiarach była "wyższa" niż większość rowerów "endurance" jak Defy, Addict czy Roubaix.



#1097 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 22 marzec 2021 - 19:31

Bo porównane zostały do siebie kompletnie różne rowery co mocno wzbudziło moje zaskoczenie, po prostu porównujący się pomylił.

 

Enudrance to mi siadł :D.

 

Niczego nie pomyliłem. Podałem dokładne ceny katalogowe oraz rzeczywiste na koniec 2019 roku. Modelowo były to roczniki 2020. Emonda w moim rozmiarze miała stosunek stack do reach większy niż Canyon Endurace, a osprzęt z wyjątkiem kół był identyczny. Co tutaj widzisz "zupełnie różnego"? Chciałem jeden z tych rowerów nabyć i byłem wówczas więcej niż na bieżąco. Canyon Endurace nie kosztował wówczas 8699.

Nie powtarzaj stereotypów, że Emonda jest odpowiednikiem np. Ultimate czy Tarmaca. Tak, ale wyłącznie marketingowo. Realnie było tak tylko w mniejszych rozmiarach, ale nie np. 60 czy 62. W tych rozmiarach była "wyższa" niż większość rowerów "endurance" jak Defy, Addict czy Roubaix.



#1098 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 22 marzec 2021 - 20:51

Także robiłem research, acz 3 miesiące później od Ciebie, tj. na wiosnę 2020 z którym się wstrzymałem gdy w sklepie Treka dowiedziałem się, że w czerwcu będzie "all new Emonda" i już wtedy mi wyjaśnili jak wszystko będzie ładnie poukrywane. Tak czy tak, jeżeli mówimy teraz o modelach rocznikowych 2020 to ceny nadal były takie jak napisałem :P. Zresztą można to łatwo sprawdzić w dowolnym katalogu online i na stronach sklepów. A to, że Twój sklep miał rowery wystawione w nieco niższych cenach i kupiłeś w dobrej to tylko Ci się chwali :).

 

Niemniej jak ktoś przed momentem słusznie zauważył ta dyskusja nie ma większego sensu w połowie 2021 roku, za to tym fragmentem:

 

Nie powtarzaj stereotypów, że Emonda jest odpowiednikiem np. Ultimate czy Tarmaca.

myślę, że zrobiłbyś duży show zwłaszcza, gdybyś występował na antenie radia, telewizji lub gdziekolwiek, gdzie grupa odbiorców byłaby spora. Nie wiem niemniej do czego się odniosłeś bo nie zacytowałeś żadnego fragmentu, zdecydowanie też nie zaprzestanę twierdzenia (jak i cały świat), że Tarmac to odpowiednik Emondy, bo to jest dość oczywiste i nie przekonałeś mnie.

 

Niemniej zgodzę się, że przykre jest to, co dzieje się z tymi rowerami w większych rozmiarach... :(. Szczerze współczuję.

 

K O S Z M A R.

 

tz3ZG4r.png

 

5MlReMZ.png

 

dYhKR6F.png

 

4wm9jMB.png

 

bqleT7G.png

 

S1RyU3V.png

 

 



#1099 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 22 marzec 2021 - 21:16

Beznadziejne przypadki to domane i pierwszy tarmac. Reszta po wywaleniu podkładek i emonda po odwróceniu mostka wyglądałyby "normalnie"

#1100 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 marzec 2021 - 21:20

Shimano dobry troll. :) Strona z odliczaniem do setnej rocznicy została odblokowana. Zamiast pokazania wyczekiwanego przez wszystkich nowego Dura Ace, można wygrać (kupić?) jubileuszowy album ze zdjęciami sprzętu rowerowego i wędkarskiego. xD





Dodaj odpowiedź