Jump to content


Photo

Nowości Rowerowe


2380 replies to this topic

#1641 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 348 posts

Posted 12 October 2021 - 09:44

I czym bedzie Król Rowerów handlował?

 

Wczoraj czytalem, ze firma, do której nalezą m in marki Cervelo i Focus kupuje Canondale. Ma to nastapic w 1 kwartale 2022 .



#1642 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 882 posts
  • SkądOstrów Wlkp.

Posted 12 October 2021 - 09:55

Myślę ze ta amerykańska firma, o której mówi to Fuji. Jest to bardzo niedoceniona marka na polskim rynku, a rowery są całkiem spoko, w dosyć przystępnych cenach.



#1643 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1,224 posts

Posted 12 October 2021 - 10:09

Zawsze się obawiam, że kiedy niedoceniana marka staje się doceniana to dosłownie. ;)
  • bonobo and samuraj_84 like this

#1644 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2,238 posts
  • SkądWarszawa

Posted 12 October 2021 - 10:20

Różnorodność na lokalnym podwórku to zawsze zaleta. Cieszy mnie ten Ridley, Cannondale to też byłoby ciekawie, albo takie Santacruz :)

Trek, Spec, Pinarello, Bianchi, Scott, Orbea, Focus, Merida, Cube czy Giant mają już „swoje” sklepy w Warszawie i okolicach. Sporo tego widać na szosie i po lasach.
  • artho likes this

#1645 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2,877 posts

Posted 12 October 2021 - 10:25

Jeśli będzie cannondale to imo średnia wartość dodana, oferta szosowo-gravelowa beznadziejna w porównaniu do scotta

Czy ja wiem, Cannondale w szosach ma de facto 8 serii (4 Race i 4 Endurance), w gravelu to już się pogubiłem ile serii mają bo gdy kupowałem były 3 (Topstone, Topstone Carbon i Lefty), teraz doszły dwie serie elektryczne... mało?


  • Invincible. likes this

#1646 knt

knt
  • Użytkownik
  • 50 posts

Posted 12 October 2021 - 11:25

Myślę ze ta amerykańska firma, o której mówi to Fuji. Jest to bardzo niedoceniona marka na polskim rynku, a rowery są całkiem spoko, w dosyć przystępnych cenach.

 

Designed in USA, made in Poland...taki jest napis u mnie na ramie ;-)



#1647 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2,877 posts

Posted 12 October 2021 - 11:35

A zasadniczo to Japońska ;)



#1648 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8,606 posts
  • SkądSzczecin

Posted 12 October 2021 - 11:40

Z Japonii to tam jest co najwyżej nazwa.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1649 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 693 posts

Posted 12 October 2021 - 11:50

Z Japonii to tam jest co najwyżej nazwa.

 

To chyba, że w fuji na sramie.

Bo osprzęty shimano >= 105 cały czas tłuką w Japonii (choć ma się to podobno zmienić).



#1650 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2,877 posts

Posted 12 October 2021 - 12:06

Z Japonii to tam jest co najwyżej nazwa.

Nie no, ważniejsze: historia :D



#1651 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1,152 posts
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Posted 12 October 2021 - 12:20

Przecież to żaden news. Od dawna było już wiadomo (luty?) że Trek się z nimi pożegnał :-) Spec doszedł następczo.

 

Teraz Liberty będzie faktury płacić to może opóźnień w płatnościach nie będzie. Poczytajcie komentarze pod filmikiem :D 



#1652 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2,877 posts

Posted 12 October 2021 - 12:40

Chyba już skasowane. Ale faktycznie to AirBike jest za burtą a nie Trek i Spec... :P



#1653 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 posts

Posted 12 October 2021 - 13:06

Jest ten komentarz, trzeba przewinąć

Choć szczerze mówiąc nic dziwnego w fakturach po terminie nie widzę, praktycznie każdy sklep detaliczny w tym kraju takie ma i tak działa, nieważne czy rowerowy, przemysłowy czy spożywczy



#1654 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 882 posts
  • SkądOstrów Wlkp.

Posted 12 October 2021 - 13:18

Designed in USA, made in Poland...taki jest napis u mnie na ramie ;-)

Wychodzi bardziej prestiżowo niż "Trek designed in USA", a "Made in China" :)



#1655 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1,973 posts
  • SkądWrocław

Posted 12 October 2021 - 13:18

delete



#1656 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2,877 posts

Posted 12 October 2021 - 13:27

Wychodzi bardziej prestiżowo niż "Trek designed in USA", a "Made in China" :)

Mój tam ma naklejkę z adresem Trek-a w Stanach oraz dodatkowo naklejkę "Assembled in Germany". Zresztą..., nie wiem czy znajdzie się jeszcze choć jedna osoba na świecie, którą zaskoczy, że sporo komponentów wytwarza się dziś w Chinach. Chyba narzekanie na "Made in China" w czasach, gdy tam produkowane są tam produkty badziewne jak i najwyższe premium jest już nieco passé.


  • dmxzor likes this

#1657 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 882 posts
  • SkądOstrów Wlkp.

Posted 12 October 2021 - 13:32

Ja nie mówię, że jest inaczej. Po prostu są takie czasy, że wytworzono w Rumuni czy Polsce, brzmi zdecydowanie bardziej prestiżowo, niż w Chinach. Chińczyk, zrobi tak dobrze jak mu zapłacisz. Niestety, wiele osób nie rozumie, że jak ciśniesz chińczyka, żeby produkt X zrobił Ci w niższej cenie, to On go zrobi w niższej cenie - odbierze sobie to gdzieś indziej (w jakości, kontroli, surowcu).



#1658 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8,606 posts
  • SkądSzczecin

Posted 12 October 2021 - 13:48

wiele osób nie rozumie, że jak ciśniesz chińczyka*, żeby produkt X zrobił Ci w niższej cenie, to On go zrobi w niższej cenie - odbierze sobie to gdzieś indziej (w jakości, kontroli, surowcu).

* raczej: człowieka, dowolnej nacji.


  • bzx and artho like this

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1659 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1,973 posts
  • SkądWrocław

Posted 12 October 2021 - 13:49

Ja nie mówię, że jest inaczej. Po prostu są takie czasy, że wytworzono w Rumuni czy Polsce, brzmi zdecydowanie bardziej prestiżowo, niż w Chinach. Chińczyk, zrobi tak dobrze jak mu zapłacisz. Niestety, wiele osób nie rozumie, że jak ciśniesz chińczyka, żeby produkt X zrobił Ci w niższej cenie, to On go zrobi w niższej cenie - odbierze sobie to gdzieś indziej (w jakości, kontroli, surowcu).

 

... tak jest nie tylko u Chińczyka, ale wszędzie - u Niemca, Rumuna i Polaka też. Dlatego sorry, ale nadal nie widzę żadnej przewagi między "Made in Germany" a "Made in China".

 

Excel liczy tak samo w Chinach i w Europie. 


  • bzx and artho like this

#1660 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 769 posts
  • SkądPodhale

Posted 12 October 2021 - 13:49

Nie dość, że nie było problemów to dodatkowo nic lepszego na rynku nie było. Zaraz się okaże, że jednak są lepsze i w dodatku tańsze

Pamiętam jak w jednym filmie wysmiewal niszowe marki choćby takie Fuji na którym zrobiłem już 10tys od tamtego roku i ma się dobrze odpókać:-)

Facebuk i  YT  Strava




Reply to this topic