Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowości Rowerowe


2380 odpowiedzi w tym temacie

#1461 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 czerwiec 2021 - 10:24

Idealnie spojrzenie w umysł oderwany od rzeczywistości. Pewno widziałeś 80% ilostanu tych rowerów na całą Polskę :P

 

No jeżeli te 80% posiadaczy akurat wpada na nasze lokalne wyścigi to spoko. 

 

Nigdzie też nie napisałem, że są tak popularne jak Propel czy TCR. Po prostu widuję te rowery co edycję wyścigu i to nie jest jakieś niesamowite wydarzenie. Jest wiele innych modeli, które widuję rzadziej. Nie przesadzaj znowu, że w Polsce jeździ tylko 15 egzemplarzy Dogmy F12. Podejrzewam, że w samej Warszawie może ich być więcej. 



#1462 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2911 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2021 - 11:05

jest ich na pewno więcej



#1463 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 663 postów
  • SkądKatowice

Napisano 28 czerwiec 2021 - 11:05

No jeżeli te 80% posiadaczy akurat wpada na nasze lokalne wyścigi to spoko. 

 

Nigdzie też nie napisałem, że są tak popularne jak Propel czy TCR. Po prostu widuję te rowery co edycję wyścigu i to nie jest jakieś niesamowite wydarzenie. Jest wiele innych modeli, które widuję rzadziej. Nie przesadzaj znowu, że w Polsce jeździ tylko 15 egzemplarzy Dogmy F12. Podejrzewam, że w samej Warszawie może ich być więcej. 

 

Podejrzewam, że rynek rowerów szosowych za 40-50 klocków w Polsce jest dość skromny. Czy to jest 15 sztuk konkretnego modelu, czy 20, czy 10 to kwestia umownia. Ale magnituda się raczej zgadza.

 

Za czasów mojego jeżdżenia enduro nie było niczym dziwnym, że na zawody przyjeżdżało 50% ilostanu sprzedanego danego butikowego roweru.



#1464 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 czerwiec 2021 - 12:12

No ale Pinarello to na pewno nie jest butikowa firma. Ja rozumiem, ze w PL poziom luksusu zaczyna się znacznie niżej niż na zachodzie, nie da się tego kwestionować. Ale wystarczy wejść na forum weightweenies i poczytać ile ludzi ma tam lub miało Pinarello, Dogmy różnych generacji. Na filmach z amerykańskich kryteriów Dogma miga co chwilę. Podejrzewam, że podobnie jest w Niemczech, Austrii i we Włoszech na amatorskich wyścigach / maratonach.

 

Niemniej, w Polsce też jest wiele majętnych ludzi, którzy mogą sobie pozwolić na Dogmę F12 za 52k. Nawet na ogórkach są bardzo drogie maszyny, a co dopiero jakieś duże imprezy jak Tatra Road Race, TDP Amatorów, jakieś wyścigi organizowane przez Baranowskiego, Majkę, Kwiata czy Marczyńskiego.

 

Wysokie modele Madone, S-worksy, to wszystko się pojawia nawet na lokalnych wyścigach, oczywiście nie w większości, ale takie rowery jeżdżą. Ludzie naprawdę mają kasę i wydają na swoje hobby. 

 

To jak z drogimi autami - niby ich względnie niewiele, ale gdyby zebrać w jednym dużym mieście samochody za 500 tys. + to na niejednym parkingu pod marketem by zabrakło miejsca. O Warszawie nie wspominam nawet, bo tam pewnie lambo czy ferrari spotyka się codziennie. 



#1465 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1152 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 28 czerwiec 2021 - 13:05

Fajnych rowerów jest sporo :-)



#1466 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 28 czerwiec 2021 - 13:25

No ale Pinarello to na pewno nie jest butikowa firma. Ja rozumiem, ze w PL poziom luksusu zaczyna się znacznie niżej niż na zachodzie, nie da się tego kwestionować. Ale wystarczy wejść na forum weightweenies i poczytać ile ludzi ma tam lub miało Pinarello, Dogmy różnych generacji.

Butikowa nie, acz ostatnie lata trochę wyglądają tak, jakby z Pina ktoś chciał zrobić "Włocha numer 1". Smutne, jeżeli Bianchi, Wilier a nawet Colnago "firmie od fali na widelcu" / "tej marce Ineosa" na to pozwolą. Nic do Pinarello nie mam, oczywiście mnie te nowsze się po prostu niezbyt podobają, ale podejrzewam, że to nie tylko moja obserwacja. A i nie moją tylko obserwacją jest to co dzieje się na rynku włoskim.



#1467 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 czerwiec 2021 - 13:30

Chcesz wesprzeć Williera, kup jego rower. A jeżeli nie chcesz, nie rozliczaj innych z ich zakupów.

 

Ot kapitalizm, ktory - zdaje się - lubisz, w najczystszej formie :)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1468 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 28 czerwiec 2021 - 13:43

Jak najbardziej - natomiast kapitalizm to nie tylko klient, to także (a może zwłaszcza, tj. w pierwszej kolejności zwłaszcza) produkt, producent, marketing. Kapitalizm niech sobie działa, w tym przypadku jestem tylko pasywnym obserwatorem. Natomiast trzymam kciuki za Bianchi i Wilier-a, no tylko gdy Bianchi nam wyjeżdża z tym:

 

5FeP8OE.png

 

to człowiek troszkę traci nadzieję. Ja wiem wiem wiem, w przypadku Włochów na każde Ferrari, na każdego nawet Fiata 500 jest potrzebna Multipla itd...



#1469 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3183 postów

Napisano 10 lipiec 2021 - 16:46

Scott wypuścił nowe gravele, z miejscem na opony 45 mm (wcześniej było chyba do 35 mm):

https://www.scott-sp...-road-gravel-cx

 



#1470 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2911 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 lipiec 2021 - 20:43

do 35mm to CX/road plus, nie gravel



#1471 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3183 postów

Napisano 10 lipiec 2021 - 21:49

U Scotta był to właśnie gravel.

#1472 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 lipiec 2021 - 05:38

Bo mieli rower CX, a przyszła moda na gravele i trzeba było szybko mieć coś w katalogu. Dlatego wzięli CX-a, nazwali gravelem, a panowie z kryzysem wieku średniego i tak to kupowali, bo to Scott :D

 

Ta marka ma w ogóle coś niesamowitego w sobie, bo ze Scottem jest trochę jak ze studiowaniem prawa - zainteresowany i tak ci o tym powie :D Przysięgam - jak dzwoni klient i szuka koszyka na bidon, to i tak powie, że to mają być koszyki do Scotta. Fenomen.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1473 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 705 postów

Napisano 11 lipiec 2021 - 06:21

Bo Scott to dla ludzi w okolicy 40 lat to pewna magia. Pamiętam, że dzieciaki elit używały właśnie takiego sprzętu. Był jeszcze Wheeler ale każdy wiedział, że to półka niżej :) Teraz magii marki już raczej nie ma. Jedna z wielu.


  • artho lubi to

#1474 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 11 lipiec 2021 - 06:37

U Scotta był to właśnie gravel.

Wydaje mi się, że to już w zeszłym roku bo pod koniec roku patrzyłem na Speedster-a 30 Gravel.



#1475 berski

berski
  • Użytkownik
  • 579 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 11 lipiec 2021 - 14:39

Bo Scott to dla ludzi w okolicy 40 lat to pewna magia. Pamiętam, że dzieciaki elit używały właśnie takiego sprzętu. Był jeszcze Wheeler ale każdy wiedział, że to półka niżej :) Teraz magii marki już raczej nie ma. Jedna z wielu.

Bo na początku był właśnie scott, trek, specialized, jeszcze wheeler i cycletech. Pokolenie 40+ doskonale kojarzy te marki.



#1476 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 11 lipiec 2021 - 16:38

Początek? Trek jako marka nawet 50 lat nie ma, bianchi ponad 130, wilier ponad 110

#1477 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3215 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 lipiec 2021 - 18:48

Trek to dziecko 7krtotnego  niezwycięzcy Tdf, bez niego by tak nie zaistniał. Drugie co tak pozycjonuje amerykańskie marki to ich własny rodzimy rynek z ponad 300tys potencjalnych klientów dla których te rowery nie są aż tak drogie. Z takimkapitalem można robić kampanie marketingowe. 


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#1478 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 11 lipiec 2021 - 20:01

Początek? Trek jako marka nawet 50 lat nie ma, bianchi ponad 130, wilier ponad 110


Początki w Polsce. Scott był wtedy jedną z najbardziej kojarzonych marek

#1479 berski

berski
  • Użytkownik
  • 579 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 12 lipiec 2021 - 08:11

Początek? Trek jako marka nawet 50 lat nie ma, bianchi ponad 130, wilier ponad 110

Miałem na myśli początki w Polsce, gdy rynek rowerowy dopiero raczkował


Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

#1480 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3183 postów

Napisano 13 lipiec 2021 - 08:30

Jest już na polskiej stronie: https://www.scott.pl...m-Addict-Gravel





Dodaj odpowiedź