Skocz do zawartości


Zdjęcie

Parametry Reach I Stack

endurance

24 odpowiedzi w tym temacie

#1 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 17 lipiec 2020 - 19:45

Jakie powinny być te dwa parametry dla wzrostu 184 cm aby sylwetka była najbardziej komfortowa w ramie endurance?


Facebuk i  YT  Strava


#2 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 17 lipiec 2020 - 20:08

Nie wiem czy najbardziej komfortowa, ale będzie tym bardziej wyprostowana im stosunek stack do reach będzie większy.

#3 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 17 lipiec 2020 - 20:39

O widzisz własnie o to mi chodzi aby była jak najbardziej wyprostowania. Dzięki za pomoc


Facebuk i  YT  Strava


#4 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 18 lipiec 2020 - 07:47

Dziś zmierzyłem swój rower na którym po 50 km odczuwam dyskomfort w dolnym odcinku pleców. Rama 56 cm mierzyłem środek rur i długość górnej rury. Z poziomicą laserową :-) wyszło mi że mój:
reach- 41 cm
stack 56 cm.
Przeglądając rower  RIDLEY FENIX SL DISC 

r- 39,2 cm

s- 57,3 cm

zastanawiam się czy wydając 13 tys zł :-) znacząco poprawię komfort i pozbędę się bólu pleców.


Facebuk i  YT  Strava


#5 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 18 lipiec 2020 - 08:07

Zeby poslugiwac sie tymi parametrami, trzeba wiedziec co one oznaczaja w relacji do "mojej" pozycji na rowerze.
Nawet zakladajac podobna finalna pozycje, dla roznych osob z takim samym wzrostem, reach i stack moga byc rozne, jak rozna moze byc budowa ciala i jego proporcje.
Kolejna rzecza jest iluzoryczne pojecie komfortu, nawet zakladajac dwie identyczne osoby, parametry te moga byc diametralnie rozne, jak diametralnie rozne moga byc komfortowe pozycje.
Odnosnie samej relacji reach-stack, to jak rama bedzie niska, tudziez niekomfortowa, to zadne jej skracanie nie zmieni tego faktu, rama bedzie caly czas niska i niekomfortowa.

Ps.
Zacznij od dobrego fittingu, ktory bedzie kosztowal frakcje budzetu na rower, potem mozesz kupic nowy rower ;)
  • artho lubi to

#6 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 18 lipiec 2020 - 08:26

Zeby poslugiwac sie tymi parametrami, trzeba wiedziec co one oznaczaja w relacji do "mojej" pozycji na rowerze.
Nawet zakladajac podobna finalna pozycje, dla roznych osob z takim samym wzrostem, reach i stack moga byc rozne, jak rozna moze byc budowa ciala i jego proporcje.
Kolejna rzecza jest iluzoryczne pojecie komfortu, nawet zakladajac dwie identyczne osoby, parametry te moga byc diametralnie rozne, jak diametralnie rozne moga byc komfortowe pozycje.
Odnosnie samej relacji reach-stack, to jak rama bedzie niska, tudziez niekomfortowa, to zadne jej skracanie nie zmieni tego faktu, rama bedzie caly czas niska i niekomfortowa.

Ps.
Zacznij od dobrego fittingu, ktory bedzie kosztowal frakcje budzetu na rower, potem mozesz kupic nowy rower ;)

Wiem co oznaczają te parametry. Napisałem to już wcześniej przy tych parametrach w moim rowerze botechia mono carbo shark rc po 50 km odczuwam dyskomfort po dłuższej jeździe. Ja nie chce skracać ramy skracać mostek i inne takie. Na podstawie mojego roweru chciałbym kupić inny na którym poprawi się moja sylwetka.  Dobry fitting ja rozumiem ale kto w Małopolsce go przeprowadzi bez roweru? i jeszcze dobierze moje parametry pod rower


Facebuk i  YT  Strava


#7 d.m.

d.m.
  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 18 lipiec 2020 - 13:11

Jarek Dymek posadzi Cię na czymś w rodzaju rowera stacjonarnego z regulowanymi wszystkimi długościami i wysokościami. Tak można zrobić fitting nie mając jeszcze roweru, żeby wiedzieć czego szukać.

Edit: zresztą Wertykal i Bike-RS też mają coś takiego. Nie jest to jakaś niestandardowa usługa.
  • artho lubi to

#8 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 18 lipiec 2020 - 14:32

Dzielisz reach przez stack. Stosunek powyżej 1.5 to komfort, poniżej 1.4 do dyskomfort

#9 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 18 lipiec 2020 - 15:09

A nie na odwrót? Bo tak mi wychodzi Koszmar ;-)


Facebuk i  YT  Strava


#10 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 18 lipiec 2020 - 16:00

Poszukaj może geometrii swojego roweru w internecie, bo coś przyduży wyszedł reach przy ramie 56.

Również sugerowałbym fitting przed zakupem nowego roweru, warto byłoby wziąć obecny rower i pokazać na nim co dolega.

Nie wiem czy nadal tak jest, ale jeszcze niedawno w Wertykalu było tak, że jeśli kupiłeś u  nich rower to koszt fittngu był odliczany od ceny roweru.



#11 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 18 lipiec 2020 - 16:11

Ciężka sprawa z tymi wymiarami. Co do ramy 56 nie wiem czy taki posiada wymiar. Zmierzyłem górną rurę i ona tyle ma. Dlatego założyłem pewnie błędnie że rozmiar 56 choć wydaje mi się że będzie to 54. Szukam i nawet samego roweru nie ma choć na jednym mały zdjęciu go znalazłem.

 

Napisałem do firmy mam nadzieje że odpiszą.


Facebuk i  YT  Strava


#12 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 20 lipiec 2020 - 14:21

Dzielisz reach przez stack. Stosunek powyżej 1.5 to komfort, poniżej 1.4 do dyskomfort

Czyli wg tego co napisałeś rower Fuji ze swoją geometrią jest najbardziej komfortowym rowerem gdyż w rozmiarze 56 na współczynnik 1,60. Jestem w takim razie mocno nim zainteresowany.

Geometria.jpg

2020-07-20%2015_09_56-Window.jpg


Facebuk i  YT  Strava


#13 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 20 lipiec 2020 - 15:52

Tak, na Fuji pozycja będzie wyprostowana.
Widzę, że zależy Tobie na właśnie takiej,
warto by więc było jeszcze ustalić wysokość pokrywki sterów i ilość podkładek pod mostkiem - miałem rower, w którym fabrycznie była bardzo niska pokrywka sterów i dwa centymetry podkładek pod mostkiem, w wyniku czego przód efektywnie był niżej niż w rowerze z mniejszym stackiem, ale z wysoką pokrywką sterów i trzema cebtymetrami podkładek.

#14 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 20 lipiec 2020 - 16:01

Otrzymałem odpowiedź od Bottecchia rozmiar mojego roweru to chyba 52 tak więc stanowczo za mały. Napisałem zaś do sklepu z pytaniem o to ci mi napisałeś. Zobaczę co mi odpowiedą.


Facebuk i  YT  Strava


#15 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 20 lipiec 2020 - 16:01

Czyli wg tego co napisałeś rower Fuji ze swoją geometrią jest najbardziej komfortowym rowerem gdyż w rozmiarze 56 na współczynnik 1,60. Jestem w takim razie mocno nim zainteresowany.
Geometria.jpg
2020-07-20%2015_09_56-window.jpg

Wysoka główka ramy plus mały reach stąd taki wynik. Ta rama będzie bardzo komfortowa.

#16 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 lipiec 2020 - 16:03

Drobna korekta do powyższych rozważań: komfortowa geometria nie zawsze oznacza komfortowy rower.


  • 4gotten, artho i lukaszzsch lubią to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#17 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 20 lipiec 2020 - 16:03

Wysoka główka ramy plus mały reach stąd taki wynik. Ta rama będzie bardzo komfortowa.

Cena tylko nie za bardzo komfortowa :-)10300 zł. Choć zdaję sobie sprawę, że za nowy taniej chyba już nigdzie nie dostanę na utlegrze, Zastanawiam się tylko czy to nie przerost formy nad treścią i zamiast na ultegrze nie kupić na 105 w cenie 7300 zł. do amatorskiej jazdy


Facebuk i  YT  Strava


#18 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 20 lipiec 2020 - 16:05

Drobna korekta do powyższych rozważań: komfortowa geometria nie zawsze oznacza komfortowy rower.

O tym przekonał bym się gdyby ustawiono mi rower pod moje gabaryty i pozwolono przejechać sie 50 km. Tylko to nie realne i trzeba w ciemno kupić rower w sieci wspomagając się wiedzą forowiczów.


Facebuk i  YT  Strava


#19 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 20 lipiec 2020 - 16:08

105 jest zupełności wystarczające dla amatorkiej jazdy. Ultegra jest właściwie tylko lżejsza, a 105 nie odbiega precyzją działania od droższej grupy.
  • artho lubi to

#20 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 756 postów
  • SkądPodhale

Napisano 20 lipiec 2020 - 16:20

Na ultegrze 8,5 kg natomiast na 105 tce 8,82 kg. Chyba jestem w stanie przeboleć te 302 gramy.  Jeszcze tylko spoglądam na opony 700x30 chyba bym zmienił na 25 choć w tym temacie musiał bym najpierw na tych 30 tkach pojeździć.


Facebuk i  YT  Strava




Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: endurance