Skocz do zawartości

Zdjęcie

Endurance Jako Drugi Rower Obok Gravela Do 10K

45 odpowiedzi w tym temacie

#41 lukasamd

lukasamd
  • Użytkownik
  • 455 postów

Napisano 04 marzec 2021 - 20:14

Giant XTC Advanced 27,5 - skończył jako przerobiony na monster gravela na kapciach 700x50c...
Wcześniej krótko podobny ale 29" (za dzuy byl)
A jeszcze wcześniej Kellys Thorx 10 (27,5"),z tym, że na full XT zrobiony modowany przez poprzedniego właściciela.

Nie porwał mnie nigdy ten typ roweru, a od kiedy mam Planet X (w sumie pierwszy przełaj na dłużej, był krótki romans z Fuji Cross 1.5 rok przed nim, ale ledwie kilka dni) to każda jazda na nich jest udręką dla mnie. Gdybym miał pod oknem dobre miejsce do jazdy na takim to spoko, ale jak trzeba nawet tylko kilka km dojechać asfaltem to zniechęca.

#42 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 600 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 06 marzec 2021 - 19:26

Stary,

1. Po pierwsze piszesz nie na temat. Autor wątku napisał wprost, że MTB nie chce i najwyraźniej nie bez powodu daje radę na obecnym sprzęcie (czyt. nie bez powodu czyli szlaki są do przejechania na obecnym sprzęcie a nie są szlakami stricte dla rowerów MTB).

2. Po drugie, skoro piszesz nie na temat, to jest szansa, że coś nie pracuje dzisiaj w Twoich zwojach, więc przejdę na obrazkowe:

(tak , to Ty jesteś Pan Maruda - wolę już nawet pismo obrazkowe przetłumaczyć)

Nie jęcz po prostu, gravel ma swoje miejsce co zaznaczył jasno cauchy, więc nie będę od nowa zaczynał pisania o tym czemu gravele mają sens bo się rozpiszemy na kilka stron dyskusji.

K7hduzl.png

3. Po trzecie: teraz dla kumatych: ja nigdy nigdzie nie zaprzeczam sensu rowerów MTB! Jak ktoś ma ochotę na jazdę na rowerze MTB niech sobie jeździ na zdrowie. I jak najbardziej, są tereny, gdzie bez dobrego fulla jest po prostu nierealne, zgadzam się. Ale wątek nie o tym, stąd zaskoczenie czemu ktoś mi wmawia, że piszę o czym nie pisałem.

4. Po czwarte, tutaj do Marcin321, cauchy-ego i innych poważnych: serio lajkujecie posty trolla?

No proszę, ktoś wyjątkowo kumaty nam się objawił. Z Twoimi zwojami chyba raczej coś nie halo, bo ja akurat w żadnym z cytowanych tekstów nie doczytałem się kwestiowania sensu posiadania gravela ani tym bardzie trollowania. Chodzi o to że niektórzy zbyto dosłownie traktują ten typ roweru jako rower do wszystkiego i pchają się w teren w którym ten typ roweru nie dość że sobie nie radzi to wręcz stanowi zagrożenie dla użytkownika. Tyle w temacie

• beskidbike lubi to

Bianchi Oltre XR3 Disc

Specialized Tarmac Comp

Accent Furious

Bulls Copperhead 3

#43 lukasamd

lukasamd
  • Użytkownik
  • 455 postów

Napisano 08 marzec 2021 - 07:47

Przemyślałem w weekend sprawę, zostaję z tym co mam. Spróbuję za to jeszcze Gravelkingów Slick, ale tym razem w rozmiarze 35 (jak używałem, to 38 i choć były super komfortowe i bardzo szybkie, to rower wyglądał z nimi nieco pokraczne). Obecny napęd spełnia w 100% moje potrzeby i od góry i od dołu, a możliwość zjazdu w bok cenię jednak bardziej niż czysto szosową jazdę. Nie chce mi się natomiast przed wyruszeniem w trasę dokładnie sprawdzać np. na Google Mapach czy będzie tam bardzo dobry asfalt, czy jednak coś, na co przydałyby się inne opony. 

W przyszłości, jak będę zmieniał rower, postawię pewnie na jakieś 1x12.

• 4gotten, cauchy i arturooo3 lubią to

#44 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2322 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 10 marzec 2021 - 17:05

enduranceówi... zmerge-uje... endurancey ...

ale że co? bo nie zrobiłem riserczu i nie wiem o co kaman :P

"A teraz uwaga, tylko nie rżyjcie - ostatnio zrobiłem sobie ocieplacz na penisa, bo u mnie to jest najbardziej newralgiczny punkt. Ciśnienie chłodnego powietrza wali w krocze i siusiak marznie jak cholera, a wiadomo trzeba dbać o niego"- oryginalny cytat z FR.org :)

#45 arturooo3

arturooo3
  • Użytkownik
  • 1467 postów

Napisano 10 marzec 2021 - 17:26

https://pl.wiktionary.org/wiki/merge

Jednocześnie przyznaję, faktycznie moja polszczyzna jest przesiąknięte anglicyzmami (jak i kalką) prawdopodobnie w podobnym stopniu jak sto lat temu polski był przesiąknięty neologizmami francuskimi.

#46 bkt1916

bkt1916
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano wczoraj, 21:43

Cześć, przeczytałem ten temat z zaciekawieniem. Ja jestem w takiej sytuacji że właśnie kupiłem silexa 400 ale nie daje mi spokoju prawdziea szosa.
I to chciałem zapytać, czy jest jakiś sensowny zestaw kol i opon, które mógłbym do niej wrzucić żeby zrobić z niej szose? Waga 115 kg.
Jeżdżę z kumplami i jak trochę przycisnal na swoich typowych szosach i oponach 25 to jest mi dość ciężko jechać przy moich warunkach. Ja mam opony standardowe chyba 38 z tej meridki ale moja kondycja kończy się przy 37km/h pod lekki wiatr, a chciałbym z nimi te 40 42 polatac.
Abstrahując od formy i wagi, myślicie że jest szansa aż tyle przyspieszyć po zmianie kol i opon na szosowe?

Nie chce na razie zakładać drugiego wątku o przyszłej szosie... Ale też nie miałem okazji nigdy jeździć (kilkadziesiat metrow to żadna jazda) na takiej, a sam nie wiem czy zmiana kol nie będzie mnie irytować.

Tak czy siak, jeśli zdecyduje się na szose to raczej po schudnieciu ze 20kg za rok i gdzieś do 5k uzywka/nowka.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Dodaj odpowiedź