Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kasety - wonlobiegi - bębenki - łańcuchy - koronki


347 odpowiedzi w tym temacie

#41 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 20 kwiecień 2011 - 15:26

Tylko sprawdźcie może ten łańcuch 10s pod kasetę 9s. Wiem że dura ace ma w opisie że jest kompatybilny tylko z 10s, co nie koniecznie musi byc prawdą, ale z tego też by wynikało że inne łańcuchy 10s są kompatybilne. Jeździć to tak czy owak bedzie, ale nie wiem jak z płynnością zmiany biegów. Przerzutka na pewno będzie działać bez problemu bo sam tak miałem to wiem ;) To czysty marketing że tiagra i starsze grupy są na 9s a 105 10s. Przecież to klamki decydują o skoku..

#42 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 13 maj 2011 - 09:15

Może mi ktoś powiedzieć, jakim cudem spada łańcuch z najwyższego blatu gdy kręce korbą do tyłu? dodam tylko, że spada zawsze w tym samym miejscu :-/

#43 GreQ

GreQ
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 maj 2011 - 09:43

Chodzi Ci o największą koronkę?
Jeżeli tak to dlatego że nie ma przed nią przerzutki czy też żadnego prowadzenia, a skos pod jakim pracuje łańcuch jest na tyle optymalny że spada w tym miejscu w którym ma ułatwiać wrzucenie z drugiej na pierwszą jeśli kręcisz do przodu.

#44 aktywny

aktywny
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Skądwoj. mazowieckie

Napisano 28 maj 2011 - 12:19

Ostatnio zauważyłem że łańcuch już jest dość zużyty i trzeba będzie wymienić na nowy w związku z tym mam pytanie jaki łańcuch kupić do kasety 7 rzedowej z tyłu z przodu 3, opsprzęt Shimano SIS (mam crossa) , głównie będe jeżdził po szosie .

#45 aktywny

aktywny
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Skądwoj. mazowieckie

Napisano 04 czerwiec 2011 - 12:02

Czeakłam długo na odpowiedz jednak nikt mi nie odpoweidział( a napewno ktoś z Was ma MTB albo corssa :mrgreen: ) więc postanowiłem troche sam poszukać i znalazłem takie coś http://allegro.pl/no...1637326004.html, co o tym myślicie czy nie bedzie za słaby bo teroetyczenie to idealnie pasuje do mojego osprzętu ale pamiętam że gdzieś na tym forum ktoś kiedyś pisał że UG51 szybko się zużywa

#46 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 czerwiec 2011 - 14:11

moze być np HG 40 po 8 biegów, to samo co na 7 pasuje, troche droższy ale lepszy.

Są KMC , są Sramy, jakościowo im droższy tym niby lepszy , wystarczy w google wpisać a potem zakupić .

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#47 Gosc_emt81_*

Gosc_emt81_*
  • Gość

Napisano 18 czerwiec 2011 - 11:48

hm.. To ja też chciałem się poradzić :-| . Mój zestaw to klamkomanetki na 8 rz. (st 2300), przerzutki mam sora ( do 9 rz.)a kasetę hg50 8 rz. Kaseta ma zestawienie 13-14-15-16-17-19-21-23. Po roku jazdy zdecydowałem, że idealnym dla mnie zestawieniem była by kombinacja 13-15-16-17-18-19-21-23. Z tego co mi mówiono to kaseta hg50jest nierozbieralna. można ewentualnie wymienić 2 najmniejsze zębatki ale reszta jest znintowana. Ale znalazłem w sieci coś takiego http://www.cyklotur....3010543&WSZDZ=T . Czy wyrzucenie koronki 14T,założenie 15T + założenie tych 6 zblokowanych koronek może zadziałać? I jaki łańcuch bym musiał wtedy założyć, bo obecnie mam hg50 (szykowałem się do zmiany na connex-a 808). Moje pytanie wynika z chęci zwiększenia kadencji. No ewentualnie mogę wybrać prostsze rozwiązanie-wymianę przedniej tarczy z 52 na 50 (ale też bym musiał szukać rozstawu śrub na 130.. :-/ )
pozdrawiam

#48 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 czerwiec 2011 - 19:32

jak to nierozbieralna ?, zetnij nity i po kłopocie, kastey są nitowane ze wzgledu montażowych tylko aby sie to nie rozlatywało w montażu.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#49 biegacz

biegacz
  • Użytkownik
  • 50 postów
  • Skądpolska

Napisano 23 czerwiec 2011 - 18:11

Witam posiadam koła ALEXRIMSS A-CLASS CITI 1.0 ,niestety bębenek zaczyna mi hałasować na nierównościach ,okazało się że kupienie oryginalnego bębenka jest trudne,jeżdzę na ultegra 9 tka .Mam pytanie co tam by pasowało?

#50 biegacz

biegacz
  • Użytkownik
  • 50 postów
  • Skądpolska

Napisano 23 czerwiec 2011 - 18:15

koła tak wyglądają http://allegro.onet....1666972065.html

#51 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 czerwiec 2011 - 21:14

jak mnie wzrok nie myli to chyba tam są piasty Novateca , prawdopodobnie model F192 SB tył , przód A141 SB .
Zrób ładne zdjęcia tylnej piasty po bokach to odpowiem na 100 %.
Bbeneki są dostepne, jeśli nie osobno to cała piasta i masz na części wymieniasz flaki.

Mogą hałasować łożyska maszynowe - trzeba piaste rozkrećić , albo w bębenku jest jedno kulkowe dodtakowo i może też szurać, jak sie nie znasz na rozbieraniou piasty to zanieś do serwisu.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#52 aktywny

aktywny
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Skądwoj. mazowieckie

Napisano 24 czerwiec 2011 - 13:55

SPIKE, kilka postów wyżej polecałeś mi łańcuch HG40 do wolnobiegu 7 rzedowego ja sobie jeszcze poszukałem dalej i pomyślałem o HG50 tylko mam problem ponieważ w opisie tego łańcucha w jednym ze sklepópw rowerowych jest napisane że ten łańcuch jest dostosowany "do kaset CSHG30, CSHG40, CSHG50, CSHG70, CSM737" a ja mam zwykły wolnobieg MFHG37, czy będzie ten łańcuch pasował do mojego wolnobiegu ?

#53 biegacz

biegacz
  • Użytkownik
  • 50 postów
  • Skądpolska

Napisano 24 czerwiec 2011 - 22:13

Jutro zrobie zdjecie :-)

#54 HS

HS
  • Użytkownik
  • 80 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 24 czerwiec 2011 - 22:31

pomyślałem o HG50 tylko mam problem ponieważ w opisie tego łańcucha w jednym ze sklepópw rowerowych jest napisane że ten łańcuch jest dostosowany "do kaset CSHG30, CSHG40, CSHG50, CSHG70, CSM737" a ja mam zwykły wolnobieg MFHG37, czy będzie ten łańcuch pasował do mojego wolnobiegu ?

będzie bez wątpliwości. Jak łatwo się domyślić na podstawie oznaczenia MFHG37 posiada koronki HG. Nie trać więc czasu, kupuj zakładaj i ........
Pozdrawiam

#55 aktywny

aktywny
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Skądwoj. mazowieckie

Napisano 25 czerwiec 2011 - 11:20

też tak pomyślałem, ale zawsze lepiej się zapytać kogoś bardziej doświadczonego :-)

mam jeszcze jedno pytanko, czy jeżeli opisie np. jakiegoś łańcucha jest napisane że pasuje do kaset 7 rzędowych to pod pojęciem kaseta mam rozumieć i kasety i wolnobiegi ?

#56 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 25 czerwiec 2011 - 11:50

http://www.sheldonbrown.com/
i wszystko jasne.
Link ten powinien widnieć chyba na stronie głównej forum, by uniknąć kolejnych takich pytań...

#57 biegacz

biegacz
  • Użytkownik
  • 50 postów
  • Skądpolska

Napisano 25 czerwiec 2011 - 11:58

Dzięki SPIKE za pomoc,poradziłem sobie,ta piasta to Novatec 28 szprychowa ,wymienie całą piastę ,bo same bębenki nie występują w sprzedaży.Pozdro ;-)

#58 aktywny

aktywny
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Skądwoj. mazowieckie

Napisano 25 czerwiec 2011 - 14:42

h/k właśnie o to chodzi że nie wszystko jasne , bo stronka jest po angielsku a ja nie znam angielskiego na takim poziomie aby normalnie przeglądać angielskie stronki, a tłumaczenie zajeło by mi dużo czasu, więc jesli możesz to chociaż zarzuć mi ten artykuł z tej stronki dotyczący mojego pytania to będzie mi dużo łatwiej albo poprostu odpowiedz na moje pytanie
a, i nie myśl że czekam tylko na gotowe, stronke napewno przejżę, ale powoli i gdy będe miał więcej czasu ;-)

#59 esdopedoen

esdopedoen
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Skądkatowice

Napisano 26 czerwiec 2011 - 22:07

Cześć,

Dzisiaj niestety mój napęd odmówił całkowicie posłuszeństwa.
Muszę jak najszybciej kupić 8 rzędowy napęd za nie najwyższą cenę.
Do korby prawdopodobnie wybiorę jakieś blaty z allegro

Jeśli chodzi o kasetę, to tanie są kasety miche. Nie za bardzo moge znaleźć informacje o tych kasetach. Co myślicie? może warto dołożyć te 25zł do Sory? MICHE

Łańcuch, prawdopodobnie wybiorę HG50.
Myślicie,że będzie ten łańcuch w miarę chodził na kasecie Miche?
Może macie jakieś inne propozycję. Rower, to typowa treningówka (merida road 880).

Z góry dzięki
pozdrawiam

#60 Gosc_nisei_*

Gosc_nisei_*
  • Gość

Napisano 29 lipiec 2011 - 17:59

elo
powiedzcie mi, można jakoś rozkuć łańcuch domowym sposobem bez użycia do tego specjalnych narzędzi???



Dodaj odpowiedź