Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy Wilier Problem Z Głośnym Suportem Pomocy!


95 odpowiedzi w tym temacie

#21 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 02 maj 2021 - 10:27

Nie wiem co musisz robić żeby wyeksploatować suport po 4kkm. Podejrzewam, że musiałbyś chyba po każdej jeździe katować go na myjce ciśnieniowej.

Jeśli będziesz miał już pewność, że to suport to masz (jak już koledzy wspominali) dwie opcje:
- naprawa/wymiana gwarancyjna
- rzeźbienie za pomocą produktów firm trzecich. Jeśli się zdecydujesz na to, to proponuję coś, co później można zdemontować jeśli jeszcze kiedykolwiek chciałbyś jednak skorzystać z gwarancji.

#22 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 02 maj 2021 - 12:33

Skoro smarowanie, wymiana na Token, na jakiś czas pomagają, wszystko wskazuje na wadliwą ramę. Jeśli zdecydujesz się na wysłanie roweru do producenta, napisz proszę, jak podeszli do tematu.

Osobiście mam Scotta Addicta i pressfit i przez 12 tyś. na oryginalnym suporcie całkowita cisza. Co jakiś czas, ściągam korbę (Shimano), wymieniam smar na świeży i tyle... Niestety, coś co miało być super, w praktyce sprawia mnóstwo problemów. Nie z powodu wady jako takiej, a raczej oszczędności i partactwa producentów.



#23 Kufir

Kufir
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 02 maj 2021 - 19:28

Oczywiście napisze jak się rozwija sytuacja ale spedzilem weekend na rozwiązywaniu problemu i chyba kolega serwisant z dużym doświadczeniem podpowiedział...

Otóż...

Suport raz wbity do ramy nie powinien być więcej usuwany z niej. Bo każde jego wybicie i ponowne wbicie uszkodza Łożyska i cała strukturę suportu. Raz wbity zostaje tam dopóki nie zdecydujemy się na zmianę i smarujeny ewentualnie wymianiamy jedynie Łożyska....

A mój był wbijany 3 razy... I tyle samo wybijany...

Zakładam nowy tym razem presfit Accenta exe pf 41 i zobaczymy czy teoria się sprawdzi i będzie cisza...

Jeśli nie... Reklamuje rame.

Moje rowerowe foty z Jury:

https://www.instagra...ufir_jura_bike/


#24 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 02 maj 2021 - 19:39

Na pewno jest to jakiś pomysł i zapewne ma rację. Ale jednak, nowy suport ze znikomym przebiegiem też trzeszczał. A nie był wybijany...

#25 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 02 maj 2021 - 19:45

Ale wbity Token nie trzeszczał aby?

#26 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 02 maj 2021 - 19:50

Token Ninja jest skręcany, nie wciskany. Tzn. w pewnym sensie się wciaka, ale poprzez skręcanie. ;)

#27 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 02 maj 2021 - 19:52

Tokeny chyba są skręcane, co je bardziej usztywnia w mufie? Tak czy inaczej, po jakimś czasie też trzeszczał. Wg. mnie, już po pierwszej wymianie, zakładając oczywiście, że pierwszy, fabryczny był wadliwy, problem powinien zniknąć. No chyba, że wszystkie suporty są wadliwe😜. Jakoś stawiam jednak na problem z ramą. No ale, oby kolejna wymiana pomogła i problem zniknął!

#28 Kufir

Kufir
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 02 maj 2021 - 20:30

Token nie trzeszczal przez jakieś 3 tys km...

Moje rowerowe foty z Jury:

https://www.instagra...ufir_jura_bike/


#29 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 02 maj 2021 - 23:17

Bo Token jest skręcany i dzięki temu sztywniejszy. Oba łożyska są połączone aluminiową skręconą tuleją. Z czasem prawdopodobnie się połączenie wyrobiło i zaczęło trzeszczeć. Same łożyska pewnie były ok. Problemem było ich osadzenie.

#30 Kufir

Kufir
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 03 maj 2021 - 06:04

To pytanie teraz... Wsadzać nowego tokena czy Accenta?

Moje rowerowe foty z Jury:

https://www.instagra...ufir_jura_bike/


#31 Severian

Severian
  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 03 maj 2021 - 10:43

Reklamować.Było to już naprawiane kilka razy i dalej jest problem.Stracisz tylko czas i pieniądze na nowe suporty.Ten Willier tani nie był i skończy się tak,że zostaniesz z uszkodzoną ramą .Ewentualnie przed wymianą dokładnie zmierzyć otwór średnicówką zegarową albo trójpunktową.


  • Chikushou lubi to

#32 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3145 postów

Napisano 03 maj 2021 - 12:42

Wcześniej również to sugerowałem.

Skończy się gwarancja i zostaniesz "z ręką w nocniku"...



#33 Kufir

Kufir
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 07 maj 2021 - 06:22

Wczoraj jeździłem i cisza... Ale sciagalem przednie koło przed jazda. Później je zakładałem dokręcając sztywna os lżej niż zazwyczaj. Ale czy to może mieć coś wspólnego z tym cykaniem? Ręce opadają....

Moje rowerowe foty z Jury:

https://www.instagra...ufir_jura_bike/


#34 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 07 maj 2021 - 06:52

Oczywiście. Dźwięki przeważnie dochodzą nie z tego z miejsca, którego byś się spodziewał.
Zaciski kół są częstym sprawcą.

#35 Kufir

Kufir
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 07 maj 2021 - 07:10

Ale dźwięk z filmu (1 post w tym temacie) to ewidentnie metaliczny dźwięk. Jakim cudem mocno dokręcona sztywna oś wydawała by taki dźwięk ? Co o co tam może obcierać ?


Moje rowerowe foty z Jury:

https://www.instagra...ufir_jura_bike/


#36 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 07 maj 2021 - 07:29

Miałem podobny dźwięk w Fuji. Wymieniłem support PF na Tokena i zmieniło się nic. Winowajcą okazał się tylny zacisk koła QR.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Kufir lubi to

#37 mart66

mart66
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 07 maj 2021 - 07:55

u mnie takie cykanie z "presfita" mam w Giant TCR, ale tylko jak długo jest bardzo sucho, szczególnie na podjazdach na młynku, jak popada to ustaje i wraca w okresie suchym i ciepłym. Luzów żadnych nie ma rower co prawda ma przejechane pewnie z 30 tys, ale ja lekki jestem to nie jest jakoś mocno obciążony. 



#38 Kufir

Kufir
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 07 maj 2021 - 08:00

u mnie takie cykanie z "presfita" mam w Giant TCR, ale tylko jak długo jest bardzo sucho, szczególnie na podjazdach na młynku, jak popada to ustaje i wraca w okresie suchym i ciepłym. Luzów żadnych nie ma rower co prawda ma przejechane pewnie z 30 tys, ale ja lekki jestem to nie jest jakoś mocno obciążony. 

I to jest taki sam dzwięk jak u mnie ?


Moje rowerowe foty z Jury:

https://www.instagra...ufir_jura_bike/


#39 mart66

mart66
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 07 maj 2021 - 08:04

tak, cyka przy kręceniu, ustaje jak przestaje kręcić.



#40 Marchew

Marchew
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 07 maj 2021 - 14:28

I to jest taki sam dzwięk jak u mnie ?

 

U mnie był taki sam dźwięk - winą był tylny zacisk koła (QR). Poluzowałem i było ok. Spróbuj pobawić się z tym, gdy zacznie strzelać w czasie jazdy -poluzuj lub zaciśnij mocniej. Podobnie z przednim jeśli dźwięk dalej będzie się wydobywał.

Podobny, niepożądany, dźwięk generują również niekiedy szprychy (które rzecz jasna pracują w czasie jazdy) na łączeniach między sobą.





Dodaj odpowiedź