Skocz do zawartości


Zdjęcie

Garmin Iq Connect - Aplikacje, Pola, Widżety...


130 odpowiedzi w tym temacie

#121 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 644 postów

Napisano 07 czerwiec 2024 - 00:58

Witam. Smart Bike Lights, edge 830 & varia rtl516. Czy jest w stanie ktoś pomoc jak ustawić 3 tryby: nocny flash, dzieny sam radar z ostrzeżeniami blyskowymi w chwili nadjeżdżających kierowców oraz dzienny flash. Sterowanie lampka ręcznie.
Using Tapatalk

#122 Bartek_S79

Bartek_S79
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 07 czerwiec 2024 - 14:02

Z tego co się orientuję wersja rtl516 (przeznaczona na rynek niemiecki) nie ma trybu Flash.



#123 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 644 postów

Napisano 07 czerwiec 2024 - 16:11

Zgadza się, natomiast oglądałem na YouTube.de jak dzięki tej aplikacji zrobili ze ta lampka działała w dzień jako sam radar, a przy wykryciu samochodu na chwile się zaświecała. W customowej wersji radar swieci cały czas światłem ciągłym, co znacznie drenuje baterie. Producent deklaruje 9h.
Using Tapatalk

#124 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 742 postów

Napisano 07 czerwiec 2024 - 17:06

Jest to do zrobienia, sam tak mam ustawione gdy bateria ma niski stan.
Nie mam teraz pod ręką licznika, bo podesłałbym ci moją konfigurację. Musiałbyś jedynie pozmieniać lekko warunki, bo u mnie jakieś światła stopu mam i różne tryby zależne od pory dnia.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

#125 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 742 postów

Napisano 07 czerwiec 2024 - 17:07

Jest to do zrobienia, sam tak mam ustawione gdy bateria ma niski stan.
Nie mam teraz pod ręką licznika, bo podesłałbym ci moją konfigurację. Musiałbyś jedynie pozmieniać lekko warunki, bo u mnie jakieś światła stopu mam i różne tryby zależne od pory dnia.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

#126 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 644 postów

Napisano 09 czerwiec 2024 - 20:05

Już ogarnięte, znalazłem ten filmik i ustawiłem. Lampka obecnie ustawiona w dwóch trybach; dzienny i nocny. Pierwszy ustawiony tak, ze urządzenie pracuje jako sam radar, natomiast gdy wychwyci zbliżający się pojazd (ustawione na 300m) to lampka dioda swieci dopóki pojazd mnie nie minie. Ten tryb znacznie ogranicza zapotrzebowanie na energię, po dwóch dniach jazdy, średnio około 3h/dzień zniknęła ikona 1/4 baterii. Szacunkowo myśle wiec ze raz/tydzień będzie trzeba ładować.
Tryb nocny ustawiony tak jak standardowy (właściwie niewiele można tu zmienić, bo w założeniu lampka posiada tylko jeden tryb czyli światło + radar.
Konfigurator umożliwia jeszcze ustawiać zasięg radaru, auktywniac światło hamowania, ustawiać tryb inteligentny czyli tryb automatyczny, dzięki któremu urządzenie samo się włączy np gdy włączymy start w Garminie, a gdy się zatrzymujemy lampka gaśnie itp.
Wszystko to sprawia, ze gdy kupimy taniej rtl516 możemy dostosować to urządzenie, aby było wydajniejsze i skonfigurowane do naszych potrzeb i nie musimy być zależni od tego co założył sobie producent.
Using Tapatalk

#127 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 394 postów

Napisano 10 czerwiec 2024 - 07:57

I ile zaoszczędziłeś kupując 516?

#128 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 644 postów

Napisano 10 czerwiec 2024 - 11:09

Kupiłem za 300pln
Using Tapatalk

#129 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 czerwiec 2024 - 20:57

[...] natomiast gdy wychwyci zbliżający się pojazd (ustawione na 300m) [...]

 

Zasięg wykrywania pojazdów to około 140m, wpisanie 300m czy 1km nie spowoduje, że radar zacznie wykrywać pojazdy z tej odległości. 

----------------------------------------------------------

 

Pole uzupełniające ekran treningowy Edge i umożliwiające użycie drugiego celu treningowego jak również możliwość % wartości wybranej krzywej mocy np. 90% z maksymalnej mocy 20 minutowej. 

 

 IQ Training Edge (Complete Workout Display)

 

Zrzut-ekranu-2024-06-10-212144-Ma-y.png

Zrzut-ekranu-2024-06-10-212502-Ma-y.png

Tak na szybko tłumaczenie:

Pole ma możliwość wyświetlania zarówno głównych, jak i drugorzędnych celów. 
Oba mogą wyświetlać minimalne i maksymalne wartości docelowe wraz z bieżącymi wartościami chwilowymi i bieżącym okrążeniem.
Jeśli nie ma dodatkowego kroku, zamiast tego wyświetlane będą wartości chwilowe i okrążenia dla innych parametrów.
TrainingEdge wyświetla również podstawowe i drugorzędne cele dla następnego kroku.
 
Bieżące wartości FTP i krzywej mocy należy skonfigurować za pomocą aplikacji Connect IQ Store, aplikacji Garmin Connect lub Garmin Express.

Obsługiwane są następujące wartości krzywej mocy (5s, 10s, 20s, 30s, 1m, 2m, 3m, 5m, 10m, 12m, 20m, 30m i 1 godzina). Należy pamiętać, że aplikacja Garmin Connect umożliwia konfigurację etapów treningu z większą liczbą różnych wartości krzywej mocy, jednak TrainingEdge obsługuje tylko te wymienione powyżej.
 
Ponieważ wartości krzywej mocy celu głównego nie są przekazywane do aplikacji, konieczne jest dodanie tych informacji do pola Uwagi każdego etapu treningu, w którym cel główny jest procentem wartości krzywej mocy.
 
Na przykład:

W przypadku zakresu mocy (np. 100 - 200W) to nie trzeba nic kombinować, API przekazuje dane, pole wyświetla. Jeśli jednak głównym celem etapu treningu jest procent (co jest wygodne i ze zmianą FTP nie trzeba przerabiać treningów) wartości krzywej mocy, wówczas do notatek należy dodać czas trwania wymaganego czasu krzywej mocy oraz procent tej wartości krzywej mocy. Powinny one mieć format "Pri:1200:0090", gdzie 1200 to czas trwania krzywej mocy w sekundach, np. 20 minut, a 0090 to procent wartości krzywej mocy, np. 90%. Ważne jest, aby użyć dokładnego formatu, cudzysłowy nie są wymagane, ale każdy wpis numeryczny musi mieć długość 4 znaków.

 

Ponadto, ponieważ nie ma obsługi API dla informacji o celu drugorzędnym, jeśli istnieje cel drugorzędny, należy go również dodać do pola uwag w podobny sposób. Powinien to być format "Sec:0080:0090:XXX", gdzie XXX zależy od typu celu drugorzędnego (powinien to być RPM, BPM, SPD, PWR, PWC lub FTP).

 

Gdzie:

RPM = kadencja
BPM = Tętno (minimalne/maksymalne tętno lub strefa tętna)
SPD = Prędkość
PWR = Moc (moc minimalna/maksymalna lub strefa mocy)
PWC = Krzywa mocy (jako procent określonej wartości krzywej mocy)
FTP = Moc (jako procent FTP)

 

Na przykład:

Sec:0080:0090:RPM = drugorzędny cel kadencji (między 80 a 90 RPM)
Sec:0140:0160:BPM = drugorzędny cel zakresu tętna (między 140-160 BPM)
Sec:0015:0020:SPD = drugorzędny cel prędkości (między 15-20 (mph lub kph)).
Sec:0200:0300:PWR = Drugorzędny cel mocy (pomiędzy 200-300W)
Sec:0030:0090:PWC = drugorzędny cel mocy (90% 30-sekundowej krzywej mocy)
Sec:0060:0075:FTP = drugorzędny cel mocy (między 60 a 75% FTP)

Jeśli celem drugorzędnym jest strefa mocy lub tętna, pierwszy parametr powinien wskazywać numer strefy, a drugi parametr powinien wynosić zero. np.

Sec:0002:0000:BPM = drugorzędny cel strefy tętna 2

Sec:0004:0000:PWR = drugorzędny cel strefy mocy 4

Sekcja notatek może zawierać zarówno parametr Pri, jak i Sec. tzn. jeśli głównym celem jest wartość krzywej mocy, a krok zawiera również cel drugorzędny.

Dodatkowo, jeśli w danym kroku mają być wyświetlane określone notatki, można je dodać do sekcji notatek przy użyciu poniższego formatu:

Text:To jest notatka:

Notatka pojawi się w górnym wierszu podczas tego kroku, nie ma tam zbyt wiele miejsca, więc należy je skracać...

Sekcja notatek może zawierać wpisy Pri, Sec i Text w dowolnej kolejności, o ile każdy z nich jest zgodny z powyższym formatem.
np.
Pri:1200:0090 Sec:0050:0060:RPM Text:Na stojąco: (czyli: cel główny 90% krzywej mocy 20 minut, cel dodatkowy: kadencja od 50 do 60 obr/min, tekst notatki informujący, że jest to robione na stojąco.

 

Aha, pole nie zastępuje ekranu treningowego, a jest dodatkowym ekranem danych. Tak, konfiguracja dodatkowego celu wymaga wpisania do pola notatki danych dodatkowego celu, ale jeśli ktoś potrzebuje takich danych to chyba warto zapoznać się z tym polem.


  • JHartman lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#130 czach

czach
  • Użytkownik
  • 526 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 czerwiec 2024 - 22:36

Obsługa GoPro za pomocą Edge 1040 i 840 - GoPro Remote Datafield

https://apps.garmin....a3eb99c74?tid=0

 


-- 

Marcin Trzaska


#131 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 sierpień 2024 - 14:15

te opcje są jednak totalnie bez sensu i piszę to jako osoba regularnie robiąca nagrywki z wyścigów. 

 

Po wyłączeniu gopro trzeba czekać aż urządzenie ponownie się sparuje z garminem / wahoo. 

 

W Gopro jest to o tyle beznadziejne, że trzeba to zrobić klikając parowanie w samej kamerze. Zajmuje to tyle czasu i uwagi, że wolę uruchamiać i wyłączać nagrywanie manualnie. Opcja jest totalnie bez sensu. Kamera sama się wyłącza po chwili nienagrywania.  Chyba, że ktoś zakłada, że nie będzie gasił Gorpo i wyłączy usypianie, to wtedy powodzenia z ekspresowym wyczerpaniem baterii w kamerze. 


  • lupus lubi to



Dodaj odpowiedź