Skocz do zawartości


Zdjęcie

Garmin Iq Connect - Aplikacje, Pola, Widżety...


118 odpowiedzi w tym temacie

#101 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 marzec 2023 - 08:33

Ciekawe, czy aplikacja Sirene z jabłko zegarek wpisuje się w definicję „nieprzeraźliwego dźwięku“? :-D

-- 

Marcin Trzaska


#102 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 kwiecień 2023 - 18:34

Dzisiaj testowo zainstalowałem pole zapisujące statystyki z radaru.

https://www.mybiketraffic.com/

Na 3.5h jazdy minęło mnie ok 60 aut, kilka wykryć to fałszywe alarmy - nie do uniknięcia przy jeździe drogą serwisową przy S8.

2dad9cf9fa11430d653f166cf3a1c5fe.png

Większość aut wyprzedzając jechała ok 60km/h. Pierwszy zapis następuje przy zasięgu ok 100-120m.

505a82165a60a034f7d50964d0b3fb71.jpg

Ciekawe, będę obserwował.
  • Chertan lubi to

#103 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 kwiecień 2023 - 10:18

Dzisiaj testowo zainstalowałem pole zapisujące statystyki z radaru.

https://www.mybiketraffic.com/

 

Zmień jednostki z imperialnych na metryczne. No chyba, że wolisz mph...

 

Wcześniej trzeba było jazdy z zarejestrowanymi danymi pojazdów importować ręcznie, od 10 kwietnia jest możliwość autoryzacji przesyłania przez Connect. Tyle tylko, że nowe aktywności (synchronizowane i pobierane ręcznie) mają status publicznych, żeby zrobić je prywatnymi to zawsze trzeba wykonać dodatkowe czynności (Your Rides -> kliknąć kłódkę "make ride privte"). 

 

Segmenty mają spory sens - o ile danych jest wystarczająco dużo (ze wszystkich przejazdów obejmujących ten segment, również innych użytkowników), to statystycznie można sprawdzić ile pojazdów, z jakimi prędkościami i w jakich godzinach jest największy ruch. Problem w tym, że wyszukiwarka segmentów jest jaka jest - gdyby autor dał możliwość wyszukiwania segmentów przez mapę, to właściwie byłoby wystarczające. A tak trzeba robić we własnym zakresie segmentowe odcinki pomiarów... Stąd pewno domyślnie jest "Show my segments only".


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#104 Artek

Artek
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 10 maj 2023 - 19:23

Cześć,

Mam pytanie do używających Smart Bike Lights, najlepiej z Edge 530. Grzebię się w ustawieniach tej apki, ale nie do końca skutecznie.
Mam ustawione pole danych, ale wyświetla mi się wyłącznie ustawienie network i manual. Nie mam natomiast ustawienia smart, które zgodnie z instrukcją używa filtrów z konfiguratora. Czy to jakiś błąd, czy też może akurat ten model (czyli Edge 530) używa tylko tych dwóch opcji? Ewentualnie będę wdzięczny za łopatologiczne wyjaśnienie, że coś robię źle.
A to jest zestaw filtrów których używam (modyfikacja wzoru zamieszczonego przez Prozora).
###0,73535488::1#7,5!BezGPS:1:4:0:0G[3!DRadar:1:7:0:0I]-1]0!Noc:2:4:0:0B[5Es-600,r600!NRadar:2:6:0:0Es-600,r600I]-1]0!:1:0:0:0D=1##5:Varia 515!Off:0!Solid:4!Day Flash:7!Night Flash:6!Peloton:5#0::#0:0#0#0#B3121##3#0#0

 



#105 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 10 maj 2023 - 22:59

Mam 530 i jak najbardziej jest smart. Ustawiłeś taką opcje w liczniku?

#106 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 maj 2023 - 08:42

[...]  wyświetla mi się wyłącznie ustawienie network i manual. Nie mam natomiast ustawienia smart, które zgodnie z instrukcją używa filtrów z konfiguratora. Czy to jakiś błąd, czy też może akurat ten model (czyli Edge 530) używa tylko tych dwóch opcji? Ewentualnie będę wdzięczny za łopatologiczne wyjaśnienie, że coś robię źle.

 

Najprawdopodobniej używasz widżetu, zamiast pola danych.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#107 Artek

Artek
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 11 maj 2023 - 09:30

Użyłem pola danych, co wcześniej już sprawdziłem.

Niemniej jednak ogarnąłem błąd, chociaż dalej nie wiem z czego wynika. Sprawdzałem działanie apki "na sucho" w mieszkaniu. Wtedy pokazywały mi się tylko ustawienia "network" i "manual".

Po wyjściu na powietrze, złapaniu sygnału gps oraz uruchomieniu aktywności nagle pojawiła się trzecia opcja czyli "smart". I już jest.



#108 Freezyear

Freezyear
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 11 maj 2023 - 10:07

Z tym smartem to bywają czasem problemy. U mnie w połączeniu z 1040 wszystko pięknie działa ale od czasu do czasu potrafi przełączyć radar z trybu smart w manual (oczywiście wtedy radar działa w trybie ciągłym czego chcemy uniknąć stosując Smart Bike Lights) i nie mogę rozgryźć dlaczego tak się dzieje.



#109 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 11 maj 2023 - 16:11

Skoro już jesteśmy przy tych ustawieniach. Da radę w jednych ustawieniach ogarnąć jednocześnie garmina Varia i jego lampkę oraz Flare RT?
Mam dwa rowery, w jednym radar, a drugim flare RT. Chciałbym żeby garmin sterował tymi lampkami w zależności z jaką się połączy. Nigdy to nie będzie jednocześnie.

#110 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 maj 2023 - 17:19

Tak, na dwa sposoby. 

  1. Zrobienie konfiguracji z dwoma (większą ilością też) lampami tego samego typu (np. dwie tylne, z czego jedna przy jednym rowerze, druga przy drugim), z tym że musi być podany nr seryjny dla każdej, wtedy pole będzie obsługiwać konfigurację dla danego nr seryjnego lampy z którym Edge się połączy, a inne ignorować.
  2. W urządzeniach z pamięcią 32kb: zrobienie do trzech konfiguracji dla pojedynczych lamp (jedna lampa przednia i jedna tylna) i wybór danej konfiguracji z poziomu Edge.
  3. Można mieć wirtualne światło, złożone z kilku świateł tego samego typu. Jednak obsługa będzie ograniczona tylko do trybów, które pokrywają się we wszystkich światłach (wymagane 32kb pamięci)

Najbardziej optymalny byłby sposób pierwszy, ale trzeba pamiętać, żeby Edge łączył się z odpowiednią lampką. Jeśli stoją 2 rowery z włączonymi obiema lampkami, to najprawdopodobniej będzie użyta pierwsza lampka w konfiguracji (nawet jeśli nie jest docelowa), a po utracie połączenia pole powinno przełączyć się na drugą. Teoretycznie ;)

 

Wszystko jest dość szczegółowo opisane: https://github.com/m...SmartBikeLights


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#111 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 11 maj 2023 - 19:50

Super, dzięki.

#112 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 14 maj 2023 - 15:46

Panowie,

Pole danych smartbikelights, skonfigurowane chyba poprawnie. Działa i zmienia tryby zgodnie z życzeniem, ale ma tendencje do łapania zawieszek. Na przykład po zatrzymaniu nie wyłącza światełek. Wystarczy jednak otworzyć na moment ekran z polem danych i wszystko wraca do normy. Czasem działa lepiej, czasem gorzej, ale generalnie laguje.
Urządzenie to 1040, więc mocna (teoretycznie) maszyna.

#113 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 maj 2023 - 10:12

Chciałem napisać, żebyś pisał na forum do Maca88, ale już napisałeś więc czekamy na odpowiedź autora. 

 

Edit:

Widzę, że problem rozwiązany i przyczyną było pole (czy też raczej konflikt pól) obsługi zewnętrznego czujnika, w tym przypadku tyrewiz. Podobny konflikt istnieje z polem Tempe Visualizer, maca podejrzewa, że jest to błąd w CIQ, ale na wszelki wypadek warto być świadomym ewentualnych problemów z tymi polami.


  • lukaszzsch lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#114 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 14 sierpień 2023 - 21:16

Panowie,

Czy jest aplikacja, która umożliwi analizę używanych zębatek? Cos na wzór tego co oferuje aplikacja axs od sram?

Chciałbym wiedzieć, których koronek używam najczęściej.

Grupa 8170

#115 Freezyear

Freezyear
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 15 sierpień 2023 - 05:24

Apki nie spotkałem ale jest taka strona: https://di2stats.com, wrzucasz pliki .fit i sporo można dowiedzieć się.


  • lukaszzsch lubi to

#116 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 sierpień 2023 - 17:39

Nie wiem dlaczego, ale nagle część pol danych w Edge przestała działać.
W tamtym tygodniu, w czwartek, wszystko było OK. Po wyłączeniu licznika żadnych zmian. W sobotę włączyłem i się zaczęło.

Randomowo nie działały różne pola danych. Po wyłączeniu (i sleep i off) i włączeniu część zaczęła działać a inne przestały. I tak kilka razy.
Przez chwilę walczyłem z Edge All in One i jakoś udało się to naprawić ale ze Smart Bike Lights już nie. Nie działa (aplikacja SBL działa).

Odinstalowywane i ponowne instalowanie nie pomaga. Nie robiłem jeszcze resetu fabrycznego.


Wyszła aktualizacja firmware - też nie pomogło i pole Smart Bike Lights za ChRL-D nie działa.
Wyświetla się IQ i „...“.
CIQ_LOG.BAK wygląda tak:

---
Error: System Error
Details: 'Failed invoking <symbol>'
Time: 2023-08-25T16:28:00Z
Part-Number: 006-B3843-00
Firmware-Version: '18.21'
Language-Code: eng
ConnectIQ-Version: 4.2.2
Store-Id: 0d9fd828-c932-4470-9c37-fd2828881888
Store-Version: 41
Filename: D8PG2658
Appname: Smart Bike Lights
Stack:
- pc: 0x1000280a
- pc: 0x10006081
- pc: 0x1000751b%

Edge 1040, firmware 18.21, wcześniej 17.29.

Nie działa mi teraz też Radar stats i Electronic Shifting Stats.

Pozostaje reset fabryczny?

-- 

Marcin Trzaska


#117 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 sierpień 2023 - 11:06

Dziś po włączeniu licznika wyglądało to tak:

https://tube.pol.soc...5ZDKs1QRw3e9iJV


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

-- 

Marcin Trzaska


#118 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 08 grudzień 2023 - 09:32

Nowa apka Record Weight & Blood to Garmin Health służąca do rejestracji danych z wag ANT+ (np. Tanita BC-1000 Inner Scan) bądź wpisania ręcznie danych z wagi.

  1. Opcje danych do wprowadzenia to: waga, ocena budowy ciała, procent tkanki tłuszczowej, ocena tkanki tłuszczowej trzewnej, procent nawodnienia, masa mięśniowa, masa kości, dzienne spożycie kalorii, wiek metaboliczny. Wskaźnik masy ciała, masa tkanki tłuszczowej trzewnej i podstawowa przemiana materii są obliczane automatycznie, aczkolwiek to ostatnie rozjeżdża mi się z tym co mi waga wyświetla o jakieś 200 kcal (np. waga: 1630, wyliczenia: 141424), jednak to i tak nie jest raczej rejestrowane i wyświetlane w Connect. Po wprowadzeniu jest przegląd danych, naciśnięcie przycisku Start/Stop wysyła dane do Connect.
    d3c3e234-1518-4822-bd90-ef52ab3fc309.jpg
  2. Statystyki ciśnienia krwi: możesz najpierw wprowadzić swoje dane, a następnie przesłać zapis do Garmin Connect → Statystyki zdrowia → Ciśnienie krwi. Opcje danych do wprowadzenia to: skurczowe ciśnienie tętnicze, rozkurczowe ciśnienie tętnicze, tętno. Średnie ciśnienie tętnicze jest obliczane automatycznie.
    d42e60a9-1e18-4572-bf81-15668a494199.jpg

Jest możliwy odczyt danych z wagi również w trybie gościa, czyli dane są pobierane, ale nie wysyłane do Connect użytkownika. Przydatne w przypadku wag Tanita bez wbudowanego wyświetlacza (nie do końca rozumiem, czemu do tych wag nie dodają wyświetlacza) i tylko wysyłających dane ANT+/WiFi/BT - apka obsługuje tylko transmisję ANT+. 

 

Mam co prawda wagę Tanita, ale BC-545F czyli bez przesyłania danych, w tym danych ANT+. Dotychczas wprowadzałem odczytane dane w aplikacji Weight Logger (Android), która posiadała możliwość wysyłki danych do Connect (od jakiegoś czasu nie działa, należało zapisać dane jako fit i to importować w Connect). Ręczne wpisanie danych i wysyłka działa nawet dość dobrze. W aplikacji są pamiętane ostatnio wprowadzone dane, tak więc przy kolejnych odczytach wystarczy skorygować wcześniej wprowadzone liczby. Dotyczy to również odczytów ciśnienia krwi. 

 

A do kompletu widżet Weight Widget wyświetlający zarejestrowaną wagę ciała (bez większości innych danych np. % tkanki tłuszczowej, tylko mało przydatne BMI i wzrost) - przydatne zwłaszcza dla wag nieposiadających wyświetlacza zarejestrowanych danych (np. Garmin Index, Tanita itp.). Widżet działa również w Edge.

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#119 _pato_

_pato_
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 20 luty 2024 - 13:14

Wgrywanie pliku gpx w czasie trwania aktywności:

Na garmina ściągasz ze sklepu IQ
WIDGET - ważne WIDGET NIE APLIKACJĘ
- GRouteLoader Widget
Pobierz tę aplikację z Garmin Connect IQ Store https://apps.garmin....e2-0efae208a455
lub

- gimporter (ja wole ten )Pobierz tę aplikację z Garmin Connect IQ Store https://apps.garmin....4f-4dcb2feb49a3

Na telefon Ściągasz aplikację
Android - https://play.google....gexporter&gl=US

IOS - ttps://apps.apple.com/us/app/tinyserver/id1517211662 (płatna 4$)

Teraz tak.

WŁĄCZASZ AKTYWNOŚĆ W GARMINIE - (na wyłączonej nie zadziała )

W telefonie wchodzisz w aplikację do rysowania tras np koomot. Wyznaczasz trasę i ściągasz plik *.gpx
Włączasz aplikację gexporter na androidzie

Na garminie uruchamiasz widget gimporter. klikasz dwa razy "ok" i wyświetla ci się lista pobranych na telefonie plików GPX

teraz wybierasz który kurs cię interesuje, klikasz na nim, wybierasz typ kolarstwa i po 15 sekundach już garmin Cię nawiguje po nowym kursie.

W Widgecie groute loader trasy się pobierają wiec musisz się cofnąć i wybrać nawigacja - kursy i tam dojdzie ci nowy track.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Może ktoś miał taki problem:

w garminie explore 2 po instalacji widgetu GRouteLoader nie ma go do wyboru po wejściu w widgety, w zainstalowanych jest
 





Dodaj odpowiedź