Skocz do zawartości


Zdjęcie

Garmin Iq Connect - Aplikacje, Pola, Widżety...


119 odpowiedzi w tym temacie

#61 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 20 lipiec 2022 - 07:03

Jacek Chodoń (pod linkiem - jego strona CIQ) robi ciekawe pola CIQ, ekran z polami:

d9e9090bbf94e5895a2680dddefc4e71.jpg

 

Jeśli macie jakieś ciekawe propozycje to śmiało piszcie do niego z propozycjami - poprzez kontakt z producentem na stronie CIQ pól.

Opisy video: https://www.youtube...._ga6ZBYrBHgDyDw

 

Wracając do pola sterującego oświetleniem IQ Smart Bike Lights sprawdziłem ile mniej więcej pole pożera energii, wychodzi na to, że używając w E1030 trzeba liczyć się z ok. 0,5-1% większym zużyciem prądu:

cca80061233a5cc60bb17587fdca4fc2.jpg

zużycie przed włączeniem pola to ok. 6%, po włączeniu (pole szacujące zużycie ma pewną zwłokę) podskoczyło do ok.7%, później nieco spadło do ok. 6,5%. To raczej akceptowalny koszt wygodnej obsługi... 

ps. Na powyższym wykresie żółte linie przedstawiają włączenie się tylnej lampy w trybach migającym (po wykryciu pojazdu) oraz podczas hamowania - stąd różne wysokości słupków. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#62 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 20 lipiec 2022 - 18:32

Kurde, to łapcie :-)

https://apps.garmin....26-3295e98555c9


Wczoraj zainstalowałem, ale nie umiem skonfigurować wedle moich potrzeb. Jak ustawić żeby w jednym małym okienku pokazywało na przemian Hr i CAD?

#63 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 20 lipiec 2022 - 19:34

Ustawić zerowy czas ekspozycji innych parametrów (ustawienia pola w iqapps). Ja używam innych pól od tego autora i tak to działa (distance+)


  • lukaszzsch lubi to

#64 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 20 lipiec 2022 - 19:56

Tak ustawiałem, jednak zmiana Hr na CAD następuje jedynie po puknięciu w pole. Automatycznie nie chce przeskakiwać…

#65 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 20 lipiec 2022 - 22:14

I sprawdzałeś podczas uruchomionej aktywności? Nie mam jak teraz zweryfikować, ale chyba zmiana automatyczna tylko w tym trybie.



#66 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 21 lipiec 2022 - 05:59

Tak, podczas włączonej też nie zmienia. Po prawej stronie okienka danych widnieją dwie literki MT2d993c47fc733f053ffea9d18dbb18a4.jpg
, może to jakaś wskazówka?

#67 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 22 lipiec 2022 - 04:30

Już działa, zadałem pytanie do dewelopera i ten znalazł bug w aplikacji. Dzięki chłopaki!
  • Prozor i Hargin lubią to

#68 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 06 sierpień 2022 - 10:35

Pole WindField w wersji pro.

Raz działa, raz nie działa. Jak już zatrudni to i tak na jednym profilu pokazuje dane pogodowe, po przełączeniu na inny widzę coś takiego:
98896e45cbc44884ba2889d1570cce5d.jpg


Macie pomysł?

#69 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 sierpień 2022 - 13:14

Pole WindField w wersji pro.

Raz działa, raz nie działa. Jak już zatrudni to i tak na jednym profilu pokazuje dane pogodowe, po przełączeniu na inny widzę coś takiego:



Macie pomysł?

 

Tak jakby nie zaciągał danych z wybranej w ustawieniach stacji pogodowej. Mogą nie być dostępne w danej chwili, bądź w okresie pobierania danych. Każdy typ subkrypcji ma inną możliwość aktualizacji danych, free bodajże raz na h (i ograniczona ilość dostawców), kolejne poziomy więcej i częściej. Część serwisów pogodowych nie zapewnia pokrycia na danym terenie lub jest niedostępna, wybierz inny i sprawdź. Oczywiście te płatne muszą być opłacone do pobrania danych i aktualizacji pola (raz na rok). 

Autor jest dość komunikatywny i szybko reaguje na konkretne zapytania - czyli porządnie opisz problem w mailu do niego, bo tak po łebkach ciężko to zdiagnozować.


  • lukaszzsch lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#70 Henry

Henry
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądSiemianowice Śląskie

Napisano 06 sierpień 2022 - 16:18

Pole WindField w wersji pro.

Raz działa, raz nie działa. Jak już zatrudni to i tak na jednym profilu pokazuje dane pogodowe, po przełączeniu na inny widzę coś takiego:
98896e45cbc44884ba2889d1570cce5d.jpg


Macie pomysł?

Niekiedy nie pobiera na początku. Przełącz na inny ekran danych i wróć za chwilkę, powinno być. Tak jest w każdym razie u mnie.


  • lukaszzsch lubi to

#71 coma

coma
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 sierpień 2022 - 12:01

Zainstalowałem w E1040 pole danych SPHGRAWH. Chcę mieć na dole widoczny Gear Graph,tak jak jest na obrazku tego pola. Jak to zrobić?

#72 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 07 sierpień 2022 - 12:18

Zainstalowałem w E1040 pole danych SPHGRAWH. Chcę mieć na dole widoczny Gear Graph,tak jak jest na obrazku tego pola. Jak to zrobić?


Dotykasz palcem w ten pasek, tak dlugo az bedzue to co chcesz :) (podczas aktywnego polaczenia z czujnikiem)

#73 pdurys

pdurys
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 07 sierpień 2022 - 14:28

Czesc,

 

Ja wiem, ze wystarczy jadac po zmroku nacisnac dowolny przycisk albo dotknac ekran aby wlaczylo sie podswietlenie ekranu. Mozna tez ustawic po jakim czasie zgasnie. To jest standard. Lepsze modele maja tez automatyczna regulacje natezenia podswietlenia.

 

Ale czy ktos sie spotkal z aplikacja Connect IQ czy czymkolwiek innym, ktora automatycznie co na przyklad 2 minuty / 1km przejechany wlaczaloby podswietlenie na 2 cykle przewijania ekranow?

 

Szukalem ale bez rezultatu.

 

Ja uzywam 520+



#74 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 sierpień 2022 - 16:17

Dotykasz palcem w ten pasek, tak dlugo az bedzue to co chcesz :) (podczas aktywnego polaczenia z czujnikiem)

 

Właściwie to raczej tyle razy, żeby uzyskać odpowiednie ustawienia pól:

57274aba647daba7ad723e33669d6fa9.jpg

Wszystko wskazane strzałkami po dotknięciu ma opisane w ramkach funkcje - wystarczy przeczytać, a następnie wypróbować w praktyce ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#75 coma

coma
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 sierpień 2022 - 19:15

Próbuję, ale coś nie wychodzi. Co ustawić w polach data field 3.1, 3.2, 3.3,żeby tam się pojawił Gear graph? W tej chwili mam tam ustawione Gear Combo i Rear Gear, po dotknięciu i przytrzymaniu tych pół nic się nie zmienią, tylko pokazuje się w dolnej lewej części ekranu strzałka wstecz. Dotknięcie wywołuje dostęp do ekranu głownego Home, tak jak na innych zwykłych ekranach. Na ekranie mam tylko upper i middle graph. Jak uzyskać dolny?
Edit
Nie zauważyłem,że włączona była blokada ekranu, stuknięcie w dolne pola powoduje ich zmianę na pogodę, kolejne wraca do poprzedniego.
Dodam, że czujniki prędkości i kadencji są podłączone i widać ich odczyty.

Edit2

Już działa. W czasie jazdy nie przełączało, bo nie zauważyłem,że włączona jest blokada ekranu tego pola. Potem w domu, jak sprawdzałem "stacjonarnie ", zdążył się rozłączyć czujnik kadencji.
Dzięki za naprowadzającą wskazówkę o aktywnych czujnikach KMQ i o konieczności uważnego czytania instrukcji Prozor ;)
  • Prozor i coma lubią to

#76 maniol12

maniol12
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 10 sierpień 2022 - 09:58

Wgrywanie pliku gpx w czasie trwania aktywności:

Na garmina ściągasz ze sklepu IQ
WIDGET - ważne WIDGET NIE APLIKACJĘ
- GRouteLoader Widget
Pobierz tę aplikację z Garmin Connect IQ Store https://apps.garmin....e2-0efae208a455
lub

- gimporter (ja wole ten )Pobierz tę aplikację z Garmin Connect IQ Store https://apps.garmin....4f-4dcb2feb49a3

Na telefon Ściągasz aplikację
Android - https://play.google....gexporter&gl=US

IOS - ttps://apps.apple.com/us/app/tinyserver/id1517211662 (płatna 4$)

Teraz tak.

WŁĄCZASZ AKTYWNOŚĆ W GARMINIE - (na wyłączonej nie zadziała )

W telefonie wchodzisz w aplikację do rysowania tras np koomot. Wyznaczasz trasę i ściągasz plik *.gpx
Włączasz aplikację gexporter na androidzie

Na garminie uruchamiasz widget gimporter. klikasz dwa razy "ok" i wyświetla ci się lista pobranych na telefonie plików GPX

teraz wybierasz który kurs cię interesuje, klikasz na nim, wybierasz typ kolarstwa i po 15 sekundach już garmin Cię nawiguje po nowym kursie.

W Widgecie groute loader trasy się pobierają wiec musisz się cofnąć i wybrać nawigacja - kursy i tam dojdzie ci nowy track.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#77 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 sierpień 2022 - 17:45

Wracając do SPHGRAWH - warto odwiedzić https://forums.garmi...afield-sphgrawhi przeczytać co i jak, zwłaszcza parametry konfiguracyjne, którymi można ustawić to, czego nie można ustawić poprzez wybór z GUI:

0000-0000-0000-0000-0000-0000
|||| |||| |||| |||| |||| ||||
|||| |||| |||| |||| |||| |||Speed gauge (0=50, 1=70, 2=100 km/h)
|||| |||| |||| |||| |||| ||Color scheme (7)
|||| |||| |||| |||| |||| |Content of upper right field (6)
|||| |||| |||| |||| |||| not used
|||| |||| |||| |||| |||Initial content of upper left field (5)
|||| |||| |||| |||| ||Right power field (4)
|||| |||| |||| |||| |Mid power field (4)
|||| |||| |||| |||| Left power field (4)
|||| |||| |||| |||Right HR field (3)
|||| |||| |||| ||Mid HR field (3)
|||| |||| |||| |Left HR field (3)
|||| |||| |||| 0=Power 3 sec, 1=Power 10 sec, 2=Current Power
|||| |||| |||Differential W’ bal calculation
|||| |||| ||Larger font for upper left and right values
|||| |||| |Larger font for values beneath bottom HR gauge
|||| |||| Shrink view while radar bar is shown (2)
|||| |||Larger font for gear combo in gear info
|||| ||Larger font for values beneath middle HR/Power gauge
|||| |Larger font for average speed
|||| Larger font for elapsed time
|||1=Hide extra values of middle bar graph, 2=Needle in upper gauge, 4=Large font for speed
||Content of middle bar graph (1)
|Set dynamic color for HR/Power bar graph
Display rear gear instead of gear combo

 

Wyjaśnienia (liczb w nawiasach) są pod w/w linkiem. 

Na przykład, jeśli chcesz mieć kolorowe wykresy słupkowe i większą czcionkę dla czasu, który upłynął, musisz ustawić wartości drugiej i piątej pozycji na „1” -> „0100-1000-0000-0000-0000”

Jeśli chcemy zmniejszyć widok (przeskalować pole) po pokazaniu się paska radaru, to należy ustawić 9 (od lewej) pole:

0 = funkcja jest wyłączona

1 = Zmniejsz widok, gdy radar wykryje zagrożenie
2 = Dodatkowo pokaż względną prędkość pierwszego celu w prawym polu pod górnym wskaźnikiem
3 = Dodatkowo pokaż bezwzględną prędkość pierwszego celu w prawym polu pod górnym wskaźnikiem

 

Ciekawe są opcje 2 i 3 - pokazują prędkość pierwszego (za nami) zbliżającego się pojazdu odpowiednio prędkość względną (czyli z uwzględnieniem naszej prędkości) lub bezwzględną (czyli prędkość wobec nieporuszającego się punktu pomiarowego).

 

Z innych ciekawostek obsługiwanych przez to pole warto wymienić:

 

INFORMACJE O BATERII CZUJNIKA (EKSPERYMENTALNE):
Jeśli dotkniesz prawego górnego rogu ekranu, otrzymasz listę aktywnych czujników, jeśli informacje o baterii są dostępne dla czujnika. Ta informacja jest wyświetlana przez 20 sekund, a następnie znika automatycznie. Nie ma obsługi języka. Informacje są w rzeczywistości dostępne tylko w języku angielskim. Patrząc na linię, na początku widać rodzaj czujnika (miernik mocy, prędkość, cad, prędkość cad). Następnie znajduje się znacznik wskazujący stan baterii: jasnozielony=nowy, zielony=dobry, żółty=ok, czerwony=niski, magenta=krytyczny. Następnie znajdziesz napięcie baterii, a na końcu linii czas pracy w godzinach. Należy pamiętać, że nie wszystkie czujniki w ogóle dostarczają wszystkich informacji lub stanu baterii. Nie bądź więc rozczarowany, jeśli lista jest bardzo krótka lub pusta. Nie oczekuj stanu baterii dla DI2 lub jakiegokolwiek czujnika tętna.
 
Z mojego doświadczenia wynika, że ​​tylko nowsze czujniki prędkości lub rytmu oraz większość mierników mocy podaje stan baterii.
 
67b2cbf68d36a6e8e07ff8acfb5b2e7a.jpg
 
OBLICZANIE ETA W MIEJSCU DOCELOWYM:
ETA w miejscu docelowym, jak również odległość do miejsca docelowego i czas do miejsca docelowego są dostępne tylko wtedy, gdy załadowałeś kurs. W przeciwnym razie wartości te wynoszą 0 lub rzeczywisty czas. Gdy kurs jest wczytany, odległość do miejsca docelowego to pozostała odległość do miejsca docelowego załadowanego kursu. ETA jest obliczana na podstawie odległości do celu i rzeczywistej średniej prędkości. Jeśli rzeczywista średnia prędkość wynosi 0, na przykład przed rozpoczęciem jazdy, ETA jest obliczana ze stałą średnią prędkością 26 km/h.
 
To wyliczenie ETA jest bardziej realne, niż to co Edge wyliczy w przypadku wyznaczenia kursu w urządzeniu. Wtedy ETA jest wyliczana wg prędkości 25 km/h (chyba), co na ogół nigdy nie jest nawet bliskie realnej prędkości średniej (przynajmniej u mnie). Wyliczenie wg prędkości średniej ma większy sens, oczywiście i tak nie będzie 100% dokładne - wystarczy, że końcowa trasa będzie pod górę i wyliczenia wg średniej diabli biorą...
 
BLOKADA EKRANU:
Aby zapobiec zmianie ustawień przez przypadkowe dotknięcie ekranu, ekran aplikacji można zablokować. Blokadę można aktywować i dezaktywować, dotykając górnej środkowej krawędzi ekranu. Gdy blokada jest aktywowana, kłódka jest widoczna po lewej stronie czasu, który upłynął.

 

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#78 Sławek

Sławek
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • SkądŁęg T.

Napisano 16 sierpień 2022 - 20:59

Bardzo przyjemne pole danych z prędkością  w roli głównej EdgeDashboard

https://apps.garmin....99-0cfa3800eb80

[attachment=6194:Screenshot_20220812-105751_Connect IQ.jpg]

Druga moja propozycja to ekran z mapą lecz jest możliwość na dole mapy ustawicz aż sześć sekcji 

MapDashboard https://apps.garmin....bd7-59a573fbd58

[attachment=6195:Screenshot_20220816-215842_Chrome.jpg]

 

 

 


Aspre one - raz szosa - raz gravel


#79 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 16 sierpień 2022 - 22:59

To drugie nie ma sensu na 530/830. Pola są zbyt małe.
  • bzx i lukaszzsch lubią to

#80 Chertan

Chertan
  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 16 sierpień 2022 - 23:09

To drugie nie ma sensu na 530/830. Pola są zbyt małe.

To może sobie każdy sam ocenić. Ja mam ustawione i widzę wszystko nieźle. Dla innego będzie małe.



Dodaj odpowiedź