Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Trek Domane Wart Jest Swojej Ceny ?

Trek Domane

27 odpowiedzi w tym temacie

#21 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2876 postów

Napisano 25 kwiecień 2022 - 14:37

tego nowego modelu 2023 jeszcze oficjalnie nie ma, tylko na P-R prosi na nim jechali

To nowe co P-R jechali to chyba będzie cała nowa linia bądź model o nazwie RSL, pozycjonowana powyżej SL i SLR, nowy flagowiec. Ale dowiemy się pewnie oficjalnie jak co roku maj-czerwiec. Pewnie nazwą też nawiążą do klasyki, kto wie czy nie będzie to nowe Domane SLR 10 RSL.

 

Iso speed a future shock to nie są odpowiedniki, to dwa kompletnie różne podejścia i technologie

Iso to już prędzej coś ala te wkładki zertz w starych Specach

Inna technologia, to prawda - każdy producent podszedł do tematu po swojemu owszem - natomiast jest to odpowiednik pomysłu na zrobienie roweru wygodnego rowerem jeszcze wygodniejszym, który to występuje obecnie głównie u Treka i Spaca.



#22 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2911 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 kwiecień 2022 - 14:56

właściwie to nie wiem jak ten Iso działa

probowałem tego w jednym Domane - tam nic się nie ugina, wszystko jest sztywne.. 



#23 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2876 postów

Napisano 25 kwiecień 2022 - 15:21

No i sztywne ma być, to nadal szosa, nie mostek Redshift-a aby się uginał :D U Treka to są "rozdzielacze" redukujące drgania poprzez oddzielenie "rurek" od siebie.

 

Przód działanie na wideo:

 

Tył działanie:

 

Tył rozebrany:

https://www.youtube.com/watch?v=RS0npyIRCEk

 

 

lYlnMFB.png

 



#24 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2911 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 kwiecień 2022 - 16:30

no to tak jak na pierwszym filmiku to nie działa, w sensie nie wiem jaka jest korzyść dla ridera z tego całego systemu

future shock co innego - odblokowuję działa, blokuję nie działa, i to realnie czuć ;)



#25 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2876 postów

Napisano 25 kwiecień 2022 - 16:40

Nie rozumiem stwierdzenia "nie działa", po prostu to jest trochę co innego niż mają rowery Speca, tak samo one mają trochę co innego niż rowery MTB. Nie zgodzę się z opinią, że określeniem "działa" można nazwać tylko rzeczy, które "widać na chłopski rozum" :P



#26 faraday

faraday
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 25 kwiecień 2022 - 17:53

W mojej ocenie warto. Drugi sezon na domane i złego słowa nie powiem. Wybrałem ten rower bo mam problemy z dolnym odcinkiem kręgosłupa. Jedyna modyfikacja jaką zrobiłem to wymiana kół na carbon. Problematyczne jest mocowanie sztycy siodełka ale w nowym modelu ponoć poprawiono ten element. Trasy robię takie 100km+ i jest wygodnie.



#27 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2876 postów

Napisano 25 kwiecień 2022 - 18:59

To u mnie jeszcze nieco inaczej: nie wiem jak przy większych dystansach sprawuje się IsoSpeed (jeden bądź oba) - nie miałem okazji jeździć na tym systemie dłużej, natomiast karboneum w mojej opinii robi robotę.



#28 Arek74

Arek74
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • SkądDuszniki Zdrój

Napisano 26 kwiecień 2022 - 09:42

Model 2021, 2022 czy 2023 Ci się udało? Które malowanie? :) Widziałem malowanie SL5 na rok 2022 "Rage Red/Deep Dark Blue Fade" i robi mega wrażenie. Swoją drogą stylizowany na malowanie LOOK-ów "Satin Trek Black" też mi siedzi.

 

Sztyca: jeżeli będziesz potrzebował dłuższą myślę, że będzie dostępna na zamówienie w sklepie. Jeżeli boisz się o wodę czy piasek możesz zasilikonować miejsce styku tak jak polecił kilka dni temu "Oz Cycle" na swoim kanale youtube :P.

 

 

 

Model 2022 w kolorze Satin Black. Tych na 2023 jeszcze nie ma, tylko na P-R w tym roku Trek jechał na prototypach. Przy okazji widać też że sam Trek wyciągnął wnioski i zrezygnował z regulowanego isospeed-a z tyłu, z przodu isospeeda też już nie ma a linki są jak w madonkach. No i najważniejsze, zamiast masztów klasyczna regulacja i mocowanie sztycy. 

 

U mnie obecnie ze sztycą nie ma problemu w rozmiarze ramy 56cm jestem idealnie na środku ale przy 54cm już było maksymalne wysunięcie. Po za tym przy tej konstrukcji to wydaje  mi się że czym głębiej jest ta sztyca schowana tym lepiej i nie powinny pojawiać się luzy w przyszłości (taką mam nadzieję...).

 

Chodzi mi o takie przygody :

 


  • artho lubi to



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Trek, Domane