Skocz do zawartości


Zdjęcie

Magene - Czujniki, Mierniki, Liczniki I Inne


96 odpowiedzi w tym temacie

#81 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8552 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 luty 2023 - 14:03

lepsza współpraca ze swoimi licznikami. 

Co jak co, ale przy Garminie nigdy nie licz na poprawne działanie oprogramowania :D


  • vpablov i lukaszzsch lubią to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#82 ogreczek

ogreczek
  • Użytkownik
  • 239 postów

Napisano 02 luty 2023 - 14:54

Co jak co, ale przy Garminie nigdy nie licz na poprawne działanie oprogramowania :D

 

Nie jest źle :D Po przesiadce z E1000 na E1030+, ten drugi w ciągu roku zawiesił mi się tylko raz. E1000 robił to przynajmniej raz na kwartał :D 



#83 Gregor75

Gregor75
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 31 marzec 2023 - 17:20

Jeżeli szuka ktoś solidnego uchwytu mocowanego do sztycy (do radaru Magene L508), to polecam z Ali.. taki jak na zdjęciu poniżej.

 

Załączony plik  20230331_171749 (Copy).jpg   146,42 KB   33 Ilość pobrańZałączony plik  20230331_171540 (Copy).jpg   135,94 KB   30 Ilość pobrań

 

Mocowanie pasuje, trzeba tylko  :) wykonać małą rzeźbę tj. wywiercić dwa otworki w pionie, bo oryginalnie są w poziomie, i dobrać śrubkę z małym łebkiem do górnej nakrętki, bo ta z zestawu wspiera się o sztyce.

 

Załączony plik  20230331_172354 (Copy).jpg   96,67 KB   32 Ilość pobrań

 

Nic skomplikowanego, pól godziny zabawy i można cieszyć się fajnym uchwytem  ;)

Załączone pliki



#84 liftlodz

liftlodz
  • Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 01 kwiecień 2023 - 12:19

A u mnie zamontowany take4559bd391b5dfaafa4ea6dee47bb130.jpg

#85 Sławek

Sławek
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • SkądŁęg T.

Napisano 02 kwiecień 2023 - 09:41

Wiecie jak można wymusić aktualizacje czujników predkosci i kadencji s3+ mam wersję.110 a drugi .112 mimo restartu telefonu włączonej lokalizacji oraz ponownego dodatnia do aplikacji czujniki nie aktualizują się. 


Aspre one - raz szosa - raz gravel


#86 Radko

Radko
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 08 kwiecień 2023 - 04:27

Wiecie jak można wymusić aktualizacje czujników predkosci i kadencji s3+ mam wersję.110 a drugi .112 mimo restartu telefonu włączonej lokalizacji oraz ponownego dodatnia do aplikacji czujniki nie aktualizują się. 

Może baterie słabe, usuń czujniki z bluetooth telefonu. Też tak miałem.



#87 Koppytko12

Koppytko12
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 28 kwiecień 2023 - 08:25

Wymień baterie !

 

https://samarobie.pl/jak-zrobic-ryz-do-sushi-krok-po-kroku/


Użytkownik Koppytko12 edytował ten post 09 maj 2023 - 11:44
Usunięte odnośniki (w ukrytej treści) - ostatnie ostrzeżenie!


#88 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 23 maj 2023 - 23:14

Radar Magene zyskał niedawno nowy firmware i aktualizację aplikacji. 

Nie mam changeloga ale mam kilka własnych spostrzeżeń:

 

- Z ciężko sprawdzalnych rzeczy to pochwalili się lepszym wykrywaniem pojazdów. Ciężko to sprawdzić osobiście bo radar jak wykrywał pojazdy tak nadal je wykrywa ale na przykład zauważyłem, że rzadziej pojawiają się false-positives. Na przykład było u mnie konkretne miejsce, gdzie zawsze radar mi pikał, a po sekundzie przestawał i było to na zakręcie tuż po minięciu mostu. Podejrzewam, że metalowa barierka i zmieniający się kąt powodował, że radar postrzegał to jak poruszający się obiekty. Tak czy siak od aktualizacji tego już nie ma. 

Zauważyłem, że samochód widnieje na ekranie o dosłownie sekundę lub dwie dłużej niż wcześniej. Wcześniej samochód znikał (piknięcie, że czysto) jeszcze jak był na równi ze mną, teraz ta sekunda lub 2 więcej powoduje, że znika jak już jest przede mną. Drobne ale zauważalne. 

 

- Zmienił się sposób informowania o wykrytym obiekcie - Ja mam tylko doświadczenie ze starym Wahoo Boltem więc o nim napiszę - Wcześniej wykrycie pojazdu niosło za sobą dwa różne sygnały dźwiękowe - podwójne piknięcie tuż po wykryciu oraz melodyjkę, gdy ten samochód znajdował się ~40-50m za mną. Teraz sygnał dźwiękowy dla jednego samochodu pojawia się raz. Gdy samochód jedzie w miarę powoli to jest to piknięcie, a jak samochód jedzie szybko to jest to melodyjka. 

 

- Pojawiły się nowe tryby dla lampki. Do tej pory były:

   * tryb stały

   * tryb migający (możliwość ustawienia interwału migania przez apkę) 

   * tryb pulsujący (możliwość ustawienia długości cyklu pulsacji przez apkę)

   * tryb peleton (mniejsza moc lampy żeby nie raziło)

   * tryb karuzela (możliwość ustawienia szybkości przez apkę. Karuzela czyli światło kręci się po obwodzie lampki)

   * tryb bez lampy 

 

Doszedł tryb coś a'la bontrager czyli seria długi błysk - 2 krótkie błyski. 

 

Oprócz tego doszył zmiany w aplikacji. Co ciekawe pojawiła się możliwość ustawienia większej mocy lampy niż do tej pory. Suwaki intensywności światła nie kończą się teraz na 100% ale można je podkręcić do 200%. Przy wyborze większym niż 100% dostajemy ostrzeżenie, że tak jasne światło skraca czas działania urządzenia. 

 

Radar może działać teraz z samym telefonem - jest opcja włączenia wizualnego i dźwiękowego pokazywania pojazdów na ekranie telefonu (nie sprawdzałem w trasie) 

 

Zmienił się sposób w jaki lampa miga po wykryciu pojazdu - teraz są to serie kilku bardzo szybkich mignięć aż do momentu zniknięcia samochodu z pola widzenia radaru. Zwraca uwagę bardziej niż wcześniej - zmiana na plus. 

 

 

 

Screen z opcjami lampy. 

Screenshot-20230524-000442-Magene-Utilit

 

 

 

Screen z radaru na telefonie. 

 

Screenshot-20230524-000454-Magene-Utilit


  • Marcin321, artho i Gregor75 lubią to


53608702113_1697d8a0bf_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png


#89 bmarcin1

bmarcin1
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 01 czerwiec 2023 - 06:25

Mam pytanie odnośnie żywotności baterii w radarze. W moim ustawiony jest tryb pulsacyjny jasność na 20%, radar wytrzymuje około 6 godzin. Czy to normalne ? Nie za krótko ? W niektórych opisach specyfikacji technicznej widzę że radar powinien wytrzymać do kilkunastu godzin.

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

#90 kris99

kris99
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 11 lipiec 2023 - 14:34

Ktoś może korzysta z Magene L508 w połączeniu z Edge 530?

W moim przypadku nie działa sterowanie lampką w radarze z poziomu licznika.

Jak zmieniam tryby przyciskiem na lampce to 530-ka widzi OFF, Low, Day Flash, Night Flash, wszystkie inne jako "Other" ale to tylko taki odczyt "read only", lampka nie reaguje na zmiany w drugą stronę. Mam wrażenie, że Garmin jakoś nie ogrania wszystkich trybów lampki i jest przez to jest jakiś zonk.

Lampkę kupiłem już z firmware 0.112, dzisiaj zaktualizowała się do 0.114 ale nic to nie zmieniło. W Garminie fw 9.75 a teraz nawet beta 9.79 bo podobno rozwiązuje jakieś problemy z rozłączaniem ANT+, czasem wyskakuje mi "forming Light network" i czasami nie chce zniknąć.

W efekcie muszę usuwać z sensorów "light" radaru i zostawiać sam radar, wtedy wszystko działa ok.

Równolegle mam Bontragera 200 na przodzie i tu bez zastrzeżeń.

Support Magene wysilił się tylko na odpowiedź, że lampka działa z różnymi urządzeniami a apka mobilna jest super do konfiguracji i tyle ;)



#91 kris99

kris99
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 13 lipiec 2023 - 23:26

Ktoś może korzysta z Magene L508 w połączeniu z Edge 530?

[...]
Odpowiem sam sobie: problemu nie rozwiązałem, Magene wraca do sprzedawcy, na szczęście mam jeszcze czas na zwrot.

W międzyczasie nabyłem Bryton Gardia R300L, jazda testowa wykonana - współpraca bezproblemowa, sterowanie światłem działa, radar ma odczuwalnie większy zasięg, chyba też dłużej popracuje na ładowaniu. Wybór zdecydowanie lepszy a cena taka sama.



#92 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2827 postów

Napisano 14 lipiec 2023 - 08:15

To mi gdzieś ostatnio mignęły problemy z radarami Brytona, ale nie mogę znaleźć linka. Ktoś kojarzy?



#93 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 14 lipiec 2023 - 08:17

GPLama
  • artho lubi to

#94 Gregor75

Gregor75
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 14 lipiec 2023 - 08:53

Pod tym linkiem jest porównanie i omówienie radarów https://www.youtube....h?v=dXUkiR-NkxY

Co do Magene, to jak dla mnie nie jest to idealny radar. Ale producent cały czas wypuszcza łatki i jest nadzieja, że w końcu dopracuje soft.

Na dzień dzisiejszy, według mnie najsłabszym punktem jest "światło hamowania". Działa byle jak. Wystarczy trochę się rozpędzić i przestać pedałować - radar wykrywa to jako hamowanie. W przypadku jazdy pod wiatr jest jeszcze gorzej.

 

Na całe szczęście, można wyłączyć ten "stop" w apce. Dzięki czemu mocno zyskujemy na długości działania radaru, bo przy włączonym stopie bateria wytrzymywała mi maksymalnie do 6 godzin.



#95 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 14 lipiec 2023 - 09:17

Czwarta firma wypuściła radar na rynek, już widziałem na allegro, testów na razie mało - "Lama" prezentował jak był na targach Eurobike 2023 - tym razem to iGPSport 

 



#96 kris99

kris99
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 14 lipiec 2023 - 09:24

Wnioski DC Rainmakera mogą być nieaktualne, GPLama chyba dwa dni temu wrzucił filmik, którego tytuł sugeruje dużą poprawę działania radaru Brytona z firmware 0.4.13, nie wiem kiedy była aktualizacja.

Z takim FW kupiłem Gardię i po jednej jeździe nie mam nic do zarzucenia, 100% wykryć tego co ledwo dostrzegałem w malutkim lustereczku, false-positive nie zauważyłem. Także test "zasięgu" stojąc na poboczu pod domem wykazał wyraźną przewagę nad Magene.

Co do światła to faktycznie raz zauważyłem w przerwie pedałowania, że chwilę świeciło się ciągłym zamiast ustawionym "day flash", myślałem, ze to psikus garmina albo faktycznie światło hamowania ale apka pokazuje, że mam je wyłączone. Poobserwuję to jeszcze.

 

Edit: iGPSport widziałem w testach u Velobird, może coś wkrótce o nim nagra.



#97 Robert555

Robert555
  • Użytkownik
  • 195 postów

Napisano 14 lipiec 2023 - 13:36

Ja wolę jednak Garmina, jest mimo wszystko pewność i kompatybilność. Druga sprawa różnica w cenie jest zbyt mała aby iśc w podróby:).  Dziś zamówiłem za 750 w Azymucie a bywa często taniej na promkach. Miałem wcześniej RVR i działa git, tylko baterie doi szybko. Nie wie  jeszcze czy FLare RT nie sprzedam albo zostawię sobie do miasta.

 





Dodaj odpowiedź