Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paris-Roubaix 2011


65 odpowiedzi w tym temacie

#41 user1215

user1215
  • Użytkownik
  • 143 postów
  • Skąd3miasto

Napisano 10 kwiecień 2011 - 19:43

Gdyby dawał zmiany na mecie spokojnie by objechał Fabiana w sprincie...


Gdyby dawał, to Fabianowi łatwiej było by go zgubić przed welodromem. Przecież on dojechał na 8 miejscu!

#42 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 10 kwiecień 2011 - 19:44

Wyścig był bardzo ciekawy, mimo to zasnąłem 15km do mety :-) Dobrze że sobie włączyłem nagrywanie bo bym sobie tego nie wybaczył :-) Cancellara jest lepszy o klasę od reszty.

#43 marceln

marceln
  • Użytkownik
  • 476 postów
  • Skąd3city

Napisano 10 kwiecień 2011 - 20:18

Jak ktoś jedzie w koszulce MŚ i kilka dni przed Paris-Roubaix gada w mediach, że wyścig śni mu się po nocach oraz że został mu ostatni cel w karierze - zwycięstwo w "Piekle Północy" a następnie mając chyba 30s razem z Cancellarą do gościa, który jest na przedzie odwala takie szopki to trudno o inny komentarz, prawda ?.


Thor zachował się tak jak powinien, nie myślał o sobie i swojej szansie - jego kolega był z przodu i pozwolił mu wygrać prawdopodobnie największą rzecz jaką wygra w swojej karierze. Brawa dla Hushovd'a, to jest mistrzowska klasa.

#44 marceln

marceln
  • Użytkownik
  • 476 postów
  • Skąd3city

Napisano 10 kwiecień 2011 - 20:19

Cancellara jest lepszy o klasę od reszty.


No popatrz, miał dwie szanse ostatnio i jakoś tego nie udowodnił :) Nie wiem czy wiesz, ale kolarstwo to nie tylko prosta moc w nogach, ale też mózg - taktyka.

#45 Gosc_Grzegoez30_*

Gosc_Grzegoez30_*
  • Gość

Napisano 10 kwiecień 2011 - 20:24

Ja tam czekam na powrót Contadora i wtedy cała reszta będzie daleko z tyłu :-)

#46 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 10 kwiecień 2011 - 20:25

Thor zachował się tak jak powinien, nie myślał o sobie i swojej szansie - jego kolega był z przodu i pozwolił mu wygrać prawdopodobnie największą rzecz jaką wygra w swojej karierze. Brawa dla Hushovd'a, to jest mistrzowska klasa.


Mam nadzieje, że w przyszłym roku PR będzie bez komunikacji radiowej. Skończą się typerzy i zacznie się liczyć moc w nogach.

Szkoda mi Bonen'a, dzisiaj miał naprawdę pecha.

#47 czester_

czester_
  • Użytkownik
  • 428 postów
  • SkądWarszawa / Wola

Napisano 10 kwiecień 2011 - 20:28

Jest szansa na obejrzenie gdzieś powtórki?

#48 natus

natus
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • Skądwrocław

Napisano 10 kwiecień 2011 - 20:30

na pewno cały wyścig będzie niedługo na cyclingtorrents.nl, choć pewnie z komentarzem angielskim

#49 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 11 kwiecień 2011 - 06:36

Ja wczoraj też miałem swoje piekiełko ;-)
Przez skurcze przegrałem 4 miejsce w generalce i 2 w kategorii. Na dodatek na ostatnim podjeździe 2,5 km przed metą :-(

http://sportowa.zgor...jagieowicz.html

Załączone pliki

  • Załączony plik  sss.jpg   418,92 KB   199 Ilość pobrań


#50 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 11 kwiecień 2011 - 08:22

Ja wczoraj też miałem swoje piekiełko ;-)
Przez skurcze przegrałem 4 miejsce w generalce i 2 w kategorii. Na dodatek na ostatnim podjeździe 2,5 km przed metą :-(

http://sportowa.zgor...jagieowicz.html


Wspominali wczoraj na Eurosporcie przy okazji P-R na wasz wyścig.

#51 Makdeb

Makdeb
  • Użytkownik
  • 302 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 kwiecień 2011 - 08:46

Jest szansa na obejrzenie gdzieś powtórki?


Na Eurosporcie będą transmitowane powtórki dzisiaj i w ciągu tygodnia.

#52 Gosc_Pegos_*

Gosc_Pegos_*
  • Gość

Napisano 11 kwiecień 2011 - 10:14

Pozwolę sobie zacytować kolegę Ataman z forum.rowery.org

Moim zdaniem drugie miejsce może być "małym zwycięstwem" Fabiana, ale cały wyścig to jego wielkie zwycięstwo. A największym przegranym jest Thor. Od dawna się odgrażał, zwycięstwo w P-R to jego marzenie, wręcz obsesja. I był bliski walki o zwycięstwo, bardzo bliski, ale to Van Summmeren zepsuł mu ten dzień. I to zapewne on będzie dla Thora teraz wrogiem nr 1. Fabian tylko wrogiem nr 2, choć zagrał mu na nosie, jak nikt dotychczas. Oczywiście Fabian na pewno chciał wygrać, próbował, ale mając na kole takich woziwodów zdawał sobie sprawę, że jak nie odpocznie, to w końcówce ma marne szanse, a Ballan nie był chyba w stanie współpracować, a Thorowi nie uchodziło przez Van Summerena (oj, jak on musiał tą sytuację przeżywać). No i Fabian zaleciał sobie z nimi równo, podprowadził na 20 sek, Tor już pewnie widział siebie walczącego o zwycięstwo na welodromie, jednocześnie usprawiedliwionego, że nie pomagał gonić kolegi z zespołu, czuł, że Fabian stracił mnóstwo sił, że on będzie miał największe szanse.... a Tu Fabian pokazał: ja już mam w kolekcji kostkę brukową, a Ty, jak nie chcesz współpracować, to mimo, iż obsesyjnie tego pragniesz... tym razem obejdziesz się smakiem... A gdy trochę odpoczął, to pokazał, kto tu rządzi, Myślę, że to nie był atak na zwycięstwo, że zdawał sobie sprawę, że już za późno, .. ale taka pokazówka dla Thora... coby go jeszcze bardziej zdołować..

http://forums.rowery...pic.php?t=17916

#53 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 11 kwiecień 2011 - 11:44

Ja wczoraj też miałem swoje piekiełko ;-)


Za rok będę.

#54 Damiano

Damiano
  • Użytkownik
  • 321 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 11 kwiecień 2011 - 21:23

Mówicie, że hushovd nie dawał zmian cancellarze bo van sumeren był na przedzie. Tylko, że przecież tam była większa grupka zawodników z różnych grup i jechali mniej więcej razem.
Gdy fabian powiedział, że nie będzie woził thora i ballana, to było 30km do mety, a van sumeren zaczął samotnie uciekać gdy było 15 km do mety. Dla mnie to się kupy nie trzyma, to tłumaczenie norwega, że nie chciał dawać zmian by nie dociągać szwajcara do van sumerena, który jechał wtedy w całej grupie.
Co innego gdyby van sumeren jechał tylko sam przed tą goniącą go trójką - to tłumaczenie byłoby jasne, ale mówienie, ze nie będe dawał zmian bo tam na przodzie w grupie jest kolarz z mojej drużyny i ma szanse na zwycięstwo jest zdeczka naciągane.
Po fakcie to można sobie każdą wersje ułozyć żeby się usprawiedliwic.
A moze się nie znam :-P

Nie jestem jakimś fanem cancellary, ale rozumiem jego zachowanie i cieszę się, że zajął 2 miejsce.
Ciekawe czy na te 30km do konca ktoś dawał jakies szanse van sumerenowi, że wygra.

Tak sobie gdybam, że w przypadku dojścia cancellary, hushovda i ballana do czołowej grupy i gdyby obecny mistrz świata wygrał, byłaby gadka, jaką to team miał świetną taktykę i wypuścił stację przekaznikową w osobie van sumerena na przód, by w koncowych km pomagać hushovdowi..

#55 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 12 kwiecień 2011 - 06:31

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Prawdziwe piekło.. :-D

#56 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 12 kwiecień 2011 - 07:35

Cancellara jest lepszy o klasę od reszty.


No popatrz, miał dwie szanse ostatnio i jakoś tego nie udowodnił :) Nie wiem czy wiesz, ale kolarstwo to nie tylko prosta moc w nogach, ale też mózg - taktyka.

Zgadza się, Hushovd nie ma ani tego ani tego :-)

#57 czester_

czester_
  • Użytkownik
  • 428 postów
  • SkądWarszawa / Wola

Napisano 14 kwiecień 2011 - 09:53

Panowie właśnie oglądam relacje. Powiedzcie mi jedną rzecz bo się zastanawiam jak to działa. Niektóre rowery mają dodatkowe klamki hamulców, jak one są spięte z klamkomanetkami?

#58 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 14 kwiecień 2011 - 10:37

jak dobrze pójdzie to będę miał całą transmisję nagraną w HD :)


I pewnie zaklęte "na zawsze" w skrzynce u siebie w domu, czym podzielić się z nikim nie będziesz mógł :(


nie, mogę podesłać na płytce ;)

#59 borasad

borasad
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 14 kwiecień 2011 - 16:25

Panowie właśnie oglądam relacje. Powiedzcie mi jedną rzecz bo się zastanawiam jak to działa. Niektóre rowery mają dodatkowe klamki hamulców, jak one są spięte z klamkomanetkami?


Zdjęcia takich klamek
Ładne zdjęcie pokazujące jak to działa

#60 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 15 kwiecień 2011 - 07:58

Panowie właśnie oglądam relacje. Powiedzcie mi jedną rzecz bo się zastanawiam jak to działa. Niektóre rowery mają dodatkowe klamki hamulców, jak one są spięte z klamkomanetkami?


Zdjęcia takich klamek
Ładne zdjęcie pokazujące jak to działa


czyli coś jakby robota Deadiego z przerzutkami :mrgreen:



Dodaj odpowiedź