Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stojak rowerowy do mycia i napraw.


73 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gorthin

Gorthin
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • Skąd~

Napisano 12 październik 2016 - 12:57

W zasadzie nie pozostaje inne wyjście jak zakup owego stojaka. Zobaczymy jak będzie się spisywał.



#62 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 17 listopad 2020 - 12:27

Odświeżam temat.

Chcę kupić stojak serwisowy. Rower szosowy karbonowy, sztyca też karbonowa,

Wydaje mi się, że chyba najsensowniejszy będzie z "łapaniem" z sztycę.

Chcę kupić od razu. Czy ktoś może coś polecić?



#63 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 17 listopad 2020 - 12:33

Ja kupiłem w Juli - https://www.jula.pl/...erwisowy-639447

Koszt niewielki, aż nie ma sensu samemu nic tworzyć.

Ten sam typ stojaka sprzedają w różnych miejscach i chyba niewiele się różni.
Robiłem już na nim wszystko i dał radę. Stabilny, szybko się składa.
Nie wiem jak by się zachowywał z ciężkim rowerem, ale szosę można praktycznie pod każdym kątem zawiesić.
  • Dari lubi to

#64 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 17 listopad 2020 - 18:45

Odświeżam temat.
Chcę kupić stojak serwisowy. Rower szosowy karbonowy, sztyca też karbonowa,
Wydaje mi się, że chyba najsensowniejszy będzie z "łapaniem" z sztycę.
Chcę kupić od razu. Czy ktoś może coś polecić?

Ja kiedys kupilem Park Tool PCS-10 dzialal bardzo dobrze, w sumie nadal dziala, ale ja glownie teraz uzywam Tacx Spider Team. Polecam, naprawde bdb sprzet, stabilniejszy i dla mnie zdecydowanie najlepszy zeby cos pogrzebac przy rowerze :)
  • Dari lubi to

#65 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 17 listopad 2020 - 19:36

Czy mógłbyś napisać jak z mocowaniem rowerów ze sztywną  osią12 mm oraz 15 mm?

Czy  składa się do małych rozmiarów?



#66 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 17 listopad 2020 - 20:18

Ja tez jestem zwolennikiem takich stojakow. Rowniez mialem taki gdzie rower byl lapany za sztyce ale zdecydowanie wole te gdzie rower wpina sie widelcem. Mam stary Elite Race. Nowe, jak widze sa juz z opcja pod sztywne oski.
Ten Tacx tez wyglada fajnie. Wiem, ze bralem go pod uwaga ale szczerze nie pamietam co sprawilo ze kupilem Elite (bylo to pare lat temu...).

#67 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 17 listopad 2020 - 21:04

Czy mógłbyś napisać jak z mocowaniem rowerów ze sztywną osią12 mm oraz 15 mm?
Czy składa się do małych rozmiarów?


12ki na pewno bo sam uzywam pod takie oski, QR na pewno tez sa adaptery ale 15ek nie widzialem w zestawie. Sklada sie do malych rozmiarow i mozesz oprzec o sciane lub polozyc na ziemi
  • Dari lubi to

#68 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 17 listopad 2020 - 21:33

Dzięki za odpowiedź.

QR mi niepotrzebne, 12mm jak najbardziej, przydałby się jeszcze adapter 15 mm, bo jeden rower mam z taką osią.



#69 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 17 listopad 2020 - 22:12

Dzięki za odpowiedź.
QR mi niepotrzebne, 12mm jak najbardziej, przydałby się jeszcze adapter 15 mm, bo jeden rower mam z taką osią.


Widze ze jest zestaw adaptacyjny ma adapter 15mm

https://all4bikes.be...-p-1607393.html
  • Dari lubi to

#70 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 18 listopad 2020 - 20:44

Widzę jeden minus tego typu stojaka: nie można na nim wyregulować przedniego hamulca. Czy się mylę?



#71 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 listopad 2020 - 21:22

Standardowy uchwyt przydaje się też przy serwisie amortyzatora. Ale w szosie to bez większego znaczenia :)

#72 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 18 listopad 2020 - 21:31

Widzę jeden minus tego typu stojaka: nie można na nim wyregulować przedniego hamulca. Czy się mylę?


Mozna, zostawiasz przednie kolo a lapiesz do stojaka za tylna oś
  • Dari lubi to

#73 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 czerwiec 2021 - 09:01

Ja kupiłem w Juli - https://www.jula.pl/...erwisowy-639447

Koszt niewielki, aż nie ma sensu samemu nic tworzyć.

Ten sam typ stojaka sprzedają w różnych miejscach i chyba niewiele się różni.
Robiłem już na nim wszystko i dał radę. Stabilny, szybko się składa.
Nie wiem jak by się zachowywał z ciężkim rowerem, ale szosę można praktycznie pod każdym kątem zawiesić.

 

Jak się sprawdza ten stojak? Chcę coś kupić i zastanawiam się czy warto wybrać ten z Jula czy może lepiej dołożyć dwie stówki na coś markowego? 

 

Zastanawiam się ciągle nad typem stojaka - z jednej strony taki do wieszania roweru za podsiodłówkę pozwala na swobodny dostęp do wszystkich elementów i nawet na ustawianie zacisków przedniego hamulca (bo można swobodnie pokręcić kołem). Natomiast taki do wsadzania roweru i wpinania widelcem wydaje się stabilniejszy. 



#74 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 29 czerwiec 2021 - 09:41

Z perspektywy czasu jest ok. Ma jakieś swoje mankamenty, ale nie wpływają one jakoś na funkcjonalność. Te nóżki, a właściwie ich "podstawki" są dosyć śliskie, więc podkleiłem gumą. Z kolei te gumy w uchwycie czasem spadają - też przykleiłem. Trzeba uważać żeby za mocno nie rozkręcać, bo nakrętki obejm są tylko włożone w korpus i wypadną (tak mi się zdarzyło na balkonie i wygrałem wycieczkę na na dół) - rozwiązanie? Nie rozkręcać za bardzo albo podkleić. ;)

Ogólnie jak za te $ to nie ma co narzekać. Wszystko stabilne - nawet suport wybijałem jak rower wisiał na stojaku. Składa się i rozkłada w 30 sekund. Rower wieszałem już i za podsiodlowke i za górną rurę - nie ma problemu.
Gdybym serwisował rowery zawodowo to pewnie bym myślał o jakimś markowym za 4-5 krotność tej ceny. Dla mojego zastosowanie - szkoda pieniędzy.
  • bonobo lubi to



Dodaj odpowiedź